To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stwórz swój idealny program wyborczy.
#21
A dokładniej mój program na początku tych 100 lat jest taki.

1. Podatek linowy 15% (likwidacja niepotrzebnych podatków - od funduszy inwestycyjnych, od kolekcjonerstwa)
2. Legalizacja wszystkich narkotyków, z tym ze te mocniejsze będzie można tylko zażywać, posiadać i sprzedawać w gettach dla narkomanów.
3. Legalizacja aborcji do 3 miesiąca ciąży bez podania przyczyny. A po 3 miesiącach aborcja byłaby legalna wtedy kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu, lub kiedy zagraża życiu kobiety albo dziecko kiedy okaże sie genetycznie, nieuleczalnie chore i byłoby tylko ciężarem dla społeczeństwa. Ktoś kto postanowi nie dokonać aborcji w tym trzecim przypadku będzie musiał sam leczyć i utrzymywać swoje ułomne dziecko.
4. Służba zdrowia, częściowa prywatyzacja, współfinasowanie. To co chcą lekarze.
5. Wojsko zawodowe. Ale w przypadku wojny powszechna obowiązkowa słóżba wojskowa. Szkolenie podstawowe odbywałby sie w szkołach w ramach przysposobienia obronnego. A w przyszłości armia będzie składać sie z klonów i maszyn a działaniami wojennymi będzie dowodzić sztuczna inteligencja. Czyli ludzie nie będą w ogóle w wojsku potrzebni.
6. Legalizacja klonowania. Z tym ze nie można sie znęcać nad klonami. Klonować ale humanitarnie tak aby nie cierpiały za bardzo.
7. Socjalizm. Ale dopiero wtedy kiedy pracować będą klony i maszyny. dopiero wtedy dla ludzi będzie socjalizm jak w raju. Ale i tak państwo będzie zachęcać ludzi jakiś geniuszy do pracy na rzecz państwa. Reszta ludzi nie musi pracować bo i tak by tylko przeszkadzali. Gdyby mieli współpracować z jakąś sztuczną inteligencją z IQ 6000.
Reszta ludzi będzie żyła w jakimś matrixsie i tam sie im zrobi raj.
8. Kościoły oczywiście będą opodatkowane. Może w przyszłości kościoły sie znacjonalizuje jeśli będą robić jakieś problemy tak jak teraz.
9. Oddanie władzy dla sztucznej inteligencji. Ale ta sztuczna inteligencja musi być tak skonstruowana aby najważniejszym priorytetem dla niej było przetrwanie gatunku ludzkiego. A także jak najdostatniejsze życie każdego pojedynczego człowieka.
10. Ochrona przody na planecie Ziemia. Bo my ludzie bez tej planety wyginiemy po prostu. Ludzie są bardzo delikatni. Bez grawitacji słabną, bez powietrza takiego jak na ziemi. Najlepszym miejscem na życie ludzi jest Ziemia.
Chyba ze byśmy sie zmodyfikowali genetycznie ale czy jakiś człowiek obciąłby sobie ręce i nogi aby lepiej lewitować w stanie nieważkości i mniej pożywienia potrzebować? Lepiej szanować tą planetę co mamy bo jeśli ją zniszczymy i będziemy musieli opuścić to już nie będziemy ludźmi. Będziemy jakimś pomodyfikowanymi potworami. Jedni będą przystosowani genetyczne do życia w nieważkości. Inni do życia na Marsie a inni do życia na zanieczyszczonej ziemi.
Wyobrażacie sobie jak musiałby wyglądać drogi oddechowe człowieka aby taki człowiek mógł oddychać spalinami samochodu?
Ja tam wole sobie tego nie wyobrażać. A wiec niech lepiej Ziemia pozostanie taka jaka jest aby ludzie tez mogli pozostać tacy jacy są. Ażeby nie trzeba było ludzi modyfikować genetyczne tylko po to aby mogli bez kombinezonu chodzić po powierzchni Ziemi.
11. Kara śmierci nie ale przymusowa praca więźniów tak. A w przyszłości wymiana mózgu operacja genetyczna przestępców. Tak by sie ich geny i mózg modyfikowało ze z mordercy stawaliby sie Jezusem Chrystusem i zawsze nastawialiby drugi policzek.
Odpowiedz
#22
12. Zacieśnienie współpracy gospodarczej z Bzdrlaxxxami z systemu Gamma Draconis.
Odpowiedz
#23
1.Zniesienie służby wojskowej.
2.Zakończenie okupacji Iraku i Afganistanu.
3.Wymówienie tarczy antyrakietowej.
4.Wyrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
5.Wprowadzenia urlopów ojcowskich w wymiarze równym co do długości ze wszystkimi urlopami przysługującymi kobiecie na dziecko.
6.Wprowadzenie prawa pozwalającemu ojcu po rozwodzie na opiekę nad dzieckiem w równym wymiarze co matka,tak by nie było już dłużej sytuacji, w której ojcom przyznaje się prawo do opieki jedynie w 3% przypadków.
7.Wprowadzenie obowiązkowych testów na ojcostwo i surowych kar więzienia dla kobiet,które oszukując mężów sprawiły,że wychowywali oni nie swoje dzieci,tak aby nigdy więcej nie zdarzało się,że laboratoria w 30% badanych przypadków stwierdzają,że zgłaszający się "ojciec" nie jest ojcem.
8.Prawo do współdecydowania o aborcji dla ojca dziecka.
9.Przesunięcie wypłat becikowego z matki na ojca.
10.Wprowadzenie specjalnych programów prozdrowotnych mających na celu wydłużenie średniej wieku mężczyzny do poziomu typowego dla kobiet (ok. 8 lat).
11.Wprowadzenie specjalnych programów psychologicznych mających na celu obniżenie wskaźnika męskich samobójstw do poziomu tego wskaźnika dla kobiet (czterokrotnie).
12.Wprowadzenie specjalnych programów resocjalizacyjnych dla mężczyzn mających na celu zmniejszenie ich nadreprezentacji w więzieniach. Jednocześnie delegalizacja pokazywania przemocy stosowanej przez mężczyzną na mężczyźnie.
13.Wprowadzenie wyższych kar za przemoc domową stosowaną przez kobietę (na dziecku lub mężu) w celu destygmatyzacji ofiar przemocy stosowanej przez kobiety.
14.Legalizacja prostytucji.
15.Legalizacja narkotyków.
16.Wprowadzenie podatku liniowego na poziomie 11% ewentualnie innym.
17.Liberalizacja gospodarki.
18.Prywatyzacja służby zdrowia, szkolnictwa i więziennictwa.
19.Opodatkowanie kościoła.
20.Zniesienie wszelkich przywilejów kościoła.
21.Karanie za stosowane przez religie psychomanipulacje.
22.Zakaz zachęcania do głosowania na jakąkolwiek partię z powodu płci jej reprezentantów.
23.Zamknięcie wydziałów humanistycznych na państwowych uczelniach.
24.Zniesienie płacy minimalnej.
25.Wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.
26.Legalizacja eutanazji na wyraźne życzenie chorego.
27.Dekryminalizacja bigami.
28.Przyjęcie sporej ilości emigrantów z krajów muzułmańskich.
Odpowiedz
#24
przyznaj sie Adam, jakas kobieta dala ci mocno po pietach Szczęśliwy
Odpowiedz
#25
24.Zniesienie płacy minimalnej.

To może doprowadzić do tego ze w supermarketach będzie sie zarabiać 100zł.
Moim zdaniem można by zrobić osobne płace minimalne dla każdego zawodu. Tak aby rolnicy nie musieli płacić aż po 700 zł jakiemuś czeczenowi.
W ogóle dla obcokrajowców płace minimalne mogłyby być niższe. Ale dla obywateli płace minimalne muszą być bo wszyscy wyjadą i już nie wrócą.

23.Zamknięcie wydziałów humanistycznych na państwowych uczelniach.

To dobry pomysł. A szczególnie trzeba pozamykać te katolickie kierunki.

28.Przyjęcie sporej ilości emigrantów z krajów muzułmańskich.

To zły pomysł. Chyba ze będziemy przyjmować tylko tych którzy podpiszą zobowiązanie ze są ateistami i ze swoje dzieci wychowają na ateistów.
A jeśli by złamali takie zobowiązanie to zostaliby od razu deportowani z kraju.

Ps. A gdzie legalizacja pojedynków na śmierć i życie? Z tego by było niezłe show. Takie wali gladiatorów w telewizji na śmierć i życie. Sprzedawalibyśmy prawa do emisji na cały świat.
Kiedy chciałbyś sie z kimś pojedynkować to zgłaszalibyście sie do tv i jedna osoba przy okazji by coś zarobiła. Oczko
I jeszcze bukmacherzy. A państwo zbierałby podatki. To byłby ogromny biznes. Duży uśmiech
Odpowiedz
#26
Cytat:Wprowadzenie obowiązkowych testów na ojcostwo i surowych kar więzienia dla kobiet,które oszukując mężów sprawiły,że wychowywali oni nie swoje dzieci,tak aby nigdy więcej nie zdarzało się,że laboratoria w 30% badanych przypadków stwierdzają,że zgłaszający się "ojciec" nie jest ojcem.

Ciekawe...

Cytat:Zniesienie płacy minimalnej.

Lepiej nie.

Cytat:Przyjęcie sporej ilości emigrantów z krajów muzułmańskich.

Jeszcze czego ! Nigdy w życiu !
Odpowiedz
#27
Adam napisał(a):5.Wprowadzenia urlopów ojcowskich w wymiarze równym co do długości ze wszystkimi urlopami przysługującymi kobiecie na dziecko.

Świetny pomysł. Mężczyźni mogliby więcej czasu poświęcić na swoje dziecko natomiast kobiety nie byłyby dyskryminowane przez pracodawców ze względu na urlop macierzyński.

Vacarius napisał(a):24.Zniesienie płacy minimalnej.

To może doprowadzić do tego ze w supermarketach będzie sie zarabiać 100zł.
Moim zdaniem można by zrobić osobne płace minimalne dla każdego zawodu. Tak aby rolnicy nie musieli płacić aż po 700 zł jakiemuś czeczenowi.
W ogóle dla obcokrajowców płace minimalne mogłyby być niższe. Ale dla obywateli płace minimalne muszą być bo wszyscy wyjadą i już nie wrócą.
Jeśli płace minimalne będą niższe dla obcokrajowców to przedsiębiorcy będą zatrudniać obcokrajowców zamiast polaków.
Odpowiedz
#28
Vacarius napisał(a):24.Zniesienie płacy minimalnej.

To może doprowadzić do tego ze w supermarketach będzie sie zarabiać 100zł.

Błąd, będzie się zarabiać tyle, ile praca jest warta zgodnie z prawem popytu i podaży. Praca w rozumieniu ekonomicznym jest rodzajem towaru (jest sprzedający, jest kupujący).

Kuru napisał(a):"wolna amerykanka"

Bardzo ładne określenie, chociaż Ameryka już trochę czasu nie jest wolna :] W XIX wieku wyglądała pod tym względem ładniej.

Co do twego porównania, z obowiązku przeglądów też bym raczej zrezygnował. Ostre kary za przestępstwa zamiast durnej prewencji. Obywatel powinien być odpowiedzialny za siebie w życiu codziennym.

Kuru napisał(a):Niby jak ? Na podstawie reklamy ? Idąc do koncesjonowanej firmy miałby pewność, że na czymś się znają...

To niech idzie do takiej, która jest znana na rynku, a nie do pana, o którym mało kto wie i trudno sprawdzić, jakie ma wykształcenie.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#29
no to jedziemy:
1.rozwiazanie parlamentu
2.przeksztalcenie policji w organ porzadkowy Uśmiech
3.armia wylacznie zawodowa
4.komercjalizacja sluzby zdrowia
5.komercjalizacja strazy pozarnej
6.zniesienie wiekszosci podatkow (zastapienie ich dobrowolnymiu skladkami).
7.redukcja wieziennictwa
8.powszechne prawo posiadania broni
9.wprowadzenie demokracji bezposredniej
10.prywatyzacja oswiaty
11.czesciowa prywatyzacja drog.
ciag dalszy prawdopodobnie nastapi...
btw:12. egzekucja premiera i prezydenta. Oczko
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#30
Tyr napisał(a):9.wprowadzenie demokracji bezposredniej

Żeby lud wybrał rozwiązania socjalistyczne i twój program zniósł ?
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#31
Cytat:9.wprowadzenie demokracji bezposredniej

Dla mnie to troche jakby postulowac armageddon jakis Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#32
tak, ale to bedzie wola ludu. powiedzmy, ze nie bede zadowolony ale sie podporzadkuje.
Kilgore: przy tej swiadomosci politycznej przecietnego kowalskiego, jak mamy obecnie, to na pewno. po prostu z ludzmi trzeba dlugo popracowac... oj dluuuugo
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#33
Zadziwia mnie ta uleglosc wobec mas. Ciemnych mas.

Cytat:przy tej swiadomosci politycznej przecietnego kowalskiego, jak mamy obecnie, to na pewno. po prostu z ludzmi trzeba dlugo popracowac...

Nad soba pracuj. A od ludzi fak off Uśmiech

Co drugi ma sie za takiego co to uwaza "nad ludzmi trzeba pracowac". Glownie wyborcy PiS'u i srodowiska radia maryja sa o tym przekonani. Siac, siac, siac.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#34
Śmieszne. Wolę jakąś łagodną dyktaturę z wolnością osobistą (tylko bez prawa głosu), niż brak wolności osobistej gdyż "lud tak chce". Brrr. Toż to marzenie socjalistów.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#35
Avx: inaczej pojmujemy wolnosc osobista.
Cytat:Co drugi ma sie za takiego co to uwaza "nad ludzmi trzeba pracowac". Glownie wyborcy PiS'u i srodowiska radia maryja sa o tym przekonani. Siac, siac, siac.
ludzi trzeba przygotowac, zeby byli w stanie sami zaczac rzadzic. i nie chodzi mi o to, ze ogol moze cos narzucic jednostce, ogol moze zasugerowac.
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#36
Tyr uwaza ze wolnosc osobista jest wtedy kiedy za niego decyduje masa jakis obcych ludzi Duży uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#37
nie za niego decyduje, ale mu sugeruje co najwyzej, a on ma wolnosc wyboru. czytaj uwaznie.
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#38
Napisales wyraznie ze sie podporzadkowujesz decyzjom motlochu bezdyskusyjnie Uśmiech

to bedzie wola ludu. powiedzmy, ze nie bede zadowolony ale sie podporzadkuje
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#39
hmmm chodzilo mi o to, ze lud wybierze inny system polityczny a nie o wolnosc osobista w sensie "mam prawo napic sie piwa i lud nie ma nic do gadania"
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#40
A dlaczego lud mialby nie wybrac systemu w ktorym napic sie piwa nie mozesz? Byly juz takie czasy. Teraz tez sa.

Daj sobie spokoj z "ludem". "Lud" to banda idiotow.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości