To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przesladowani przez Koscioł Rzymsko Katolicki
#1
Wpisujcie w tym temacie prześladowanych przez kościół. Zbierzmy ich wszystkich do kupy.
Odpowiedz
#2
Wpisałem w Google fraze "prześladowani przez kościół"...
Cała pierwsza strona jest na temat jak to zli muzulmanie, ateisci i nazisci przesladuja biedne chrzescijanskie wspolnoty. Ani slowa o tych, ktorych przesladowal kosciol.
It doesn't even matter how hard you try!
Keep that in mind!


Dajcie mi jakiś niezbity dowód na istnienie Boga, a uwierzę, ale i tak nie bedę chodził do kościoła.
Odpowiedz
#3
ha, interesujace odkrycie Uśmiech Trzeba cos z tym zrobic Język
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#4
znam paru:

Al - Rahim
Savonarola
Stalin
dGrey
Aveusz

i jeszcze paru by się tu znalazło Oczko
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#5
To faktycznie jest ciekawe wpiszcie sobie w Google "prześladowani przez kościół":
"Prześladowania Kościoła,"
"Kosciol.pl - Prześladowani chrześcijanie" etc.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#6
na angielskiej wiki coś się znajdzie.

btw jak to nazwać jak nie prześladowanie: http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/7014335.stm
jak dla mnie efekt jest taki sam jak zabawy pana mengele
Odpowiedz
#7

Historical persecution by Christians

coś około tematu, trochę szerzej, ale źródło informacji jest. no i zawsze można sobie poczytać "mroczne karty kościoła" czy jakoś tak na racjonaliście
Odpowiedz
#8
Coś z tymi przesladowaniami cienko, nie? A podobno Krk mordował ludzi milionami Smutny Tak twierdzą humanisci


A jak co do czego to nie można znaleźć jednego konkretnego przypadku :-?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#9
Wam się najwyraźniej nudzi. I co ośmieszacie się bo brak wam przykładów prześladowań ze strony Kościoła UśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiech
Prawda pozostaje ukryta przed tym, kogo wypełniają pożądania i nienawiść.
Odpowiedz
#10
Kościół to ludzie - i tutaj już mamy więcej przykładów prześladowań.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#11
Zencognito napisał(a):Wam się najwyraźniej nudzi. I co ośmieszacie się bo brak wam przykładów prześladowań ze strony Kościoła UśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiech
http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKULY/re.../index.php

Przykładów nie jest brak tylko ze przeważnie kościół zabijał biednych nic nie znaczących ludzi. Takich co wiedzieli ze po nich wszyscy szybko zapomną. A z bogatymi księża zawierali układy: "my wam pomożemy zapanować nad ciemną masą a wy z nami podzielicie sie kasą i wpływami". Dlatego nie ma zbyt wiele ludzi zamordowanych przez kościół którzy mieli jakieś nazwisko. Kościół mało kiedy brał sie za jakiegoś szlachcica. A kiedy już sie brał to załatwiali sprawę łagodnie i po cichu. Tylko biedni bez nazwiska od razu do lochu trafiali za przeciwstawianie sie klerowi.

Nikt tam o biedakach pamiętać nie pamięta bo jeszcze 300 lat temu szlachcic mógł sobie zabić chłopa i tylko zapłaciłby kare pieniężną za to. A kiedy kościół zabijał to nawet kary nie płacił. Bo sie wytłumaczyli ze to był nawiedzony, albo syn diabła czarownica albo coś w tym stylu. Z reszta nikomu nie musieli sie tłumaczyć. Bo nawet król bał sie mieszać w sprawy kościoła. Bo nie chciał zostać ekskomunikowany i stracić władzy.
Odpowiedz
#12
Vacarius napisał(a):Przykładów nie jest brak.

Tylko żadnego nie potrafimy przytoczyć :mrgreen:


nawet powoływanie się na rumburaka (czemu nie na polonica net?) nic ti nie pomoże. No chyba że wszystko co napiszą świadkowie jehowy jest dla co poniekórych święte i nieomylne Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#13
pilaster napisał(a):Tylko żadnego nie potrafimy przytoczyć :mrgreen:
nawet powoływanie się na rumburaka (czemu nie na polonica net?) nic ti nie pomoże. No chyba że wszystko co napiszą świadkowie jehowy jest dla co poniekórych święte i nieomylne Smutny

A co zmienia Twoja niekonstruktywna krytyka? Napiszesz "nie, tak wcale nie było" i mamy uwierzyć, bo oto prorok pilaster przemówił?
Odpowiedz
#14
A podaliście choćby jednego "prześladowanego"?

A to co wypisuje rumburak nie nadaje się nawet do krytyki. Piszą tam np że już w połowie sierpnia 1939 Hitler poinformował papieża o terminie ataku na Polskę i poprosił go o ..zgodę. :mrgreen:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#15
Giordano Bruno, Galileusz, Jan Hus.
Ale co do jednego z pilastrem muszę się zgodzić liczbę prześladowanych przez kosciol często sie zawyża, co nie zmienia faktu, ze te przesladowania mialy miejsce.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#16
no chwila, chwila, ja sie tam nie znam na historii ale nawet wikipedia ma liste ludzi spalonych za herezje (to calkiem konkretna forma przesladowania, mozemy sobie tylko wyobrazac jak taki bacik skutecznie tlumil wszelkie przejawy "mysli" u ludzi) przez kosciol katolicki. Liste zreszta ktora pilaster sam kiedys okreslil jako wielce niekompletna.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#17
Byla to niekompletna lista skazanych. A nie prześladowanych. Oczywiscie zapewne pewne liczba skazanych została skazana niewinnie, co i dzisiaj się zdarza. Ale z cała pewnoscia nie było to 100%Smutny

Bruno był wąłkowany już tyle razy, że az nie chce się do niego wracac. w każdym razie przypominam,że był to wyjątkowo wredny typ, głoszący poglądy protonazistowskie i starający się wcielać je w życie. Z cała pewnoscią nie został skazany niewinnie Smutny. Gdyby Lenina z Trockim spalono na stosie w 1910 roku, a Hitlera np w 1930, to do dzisiaj tez pewnie biegaliby za biedne przesladowane ofiary Smutny

To samo poniekąd dotyczy Jana Husa Przypominam,ze jednym z głoszonych przez husytów artykułów praskich było karania smiercią przez władze świecka za "grzechy ciężkie" (np cudzołóstwo Smutny), do czego zdemoralizowane władze koscielne wcale, ku zgorszeniu husyckich moralistów, się nie kwapiły Uśmiech Ponadto husyci reprezentowali pełen reprtuar typowych zachowań rewolucyjnych z mordowaniem nieprawomyślnych, żydów, "papistów" i innych wrogów na skale masowąSmutny


Żyjąc obecnie w czasach rewolucji moralnej, mającej przeciez znacznie łagodniejszy niż w XV wiecznych Czechach przebieg, powinniśmy być bardzije czujni wobec nieugiętych obrońców moralnosci (cudzej) Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#18
Cytat:Byla to niekompletna lista skazanych. A nie prześladowanych. Oczywiscie zapewne pewne liczba skazanych została skazana niewinnie, co i dzisiaj się zdarza. Ale z cała pewnoscia nie było to 100%

chwila, chwila a co to za wina "herezja"? Ja rozumiem jesli za tym stoi nawolywanie do gwaltow i przemocy (tak jakby owczesny establiszment sie tym nie trudnil) ale samo podwarzanie dogmatow wiary katolickiej nie tylko nie wydaje mi sie przewinieniem - wydaje mi sie blogoslawienstwem Język A przesladowanie jest oczywiste, straszak w postaci stosu, procesow, kryminalu, wyklecia jedynie za wlasne przemyslenia na temat wiary. Jak to nie jest przesladowanie to ja nie wiem co nim jest.

Wiesz co, doksztalce sie z tematu herezji bo wlasciwie srednio sie orientuje czym ona byla dokladnie i sprobuje cos na powaznie uderzyc Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#19
Wina "herezja" funkcjonuje i w dzisiejszym kodeksie karnym, choć inaczej się nazywa. W kazdym razie nawołuywanie do waśnie narodowych, rasowych, czy religijnych jest karalne (nie mówię że mi się to podoba, lae jest), propagowanie nazizmu, czy komunizmu jest karalne, etc...
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#20
Cytat:Wina "herezja" funkcjonuje i w dzisiejszym kodeksie karnym, choć inaczej się nazywa. W kazdym razie nawołuywanie do waśnie narodowych, rasowych, czy religijnych jest karalne (nie mówię że mi się to podoba, lae jest), propagowanie nazizmu, czy komunizmu jest karalne, etc...

No i co z tego, że funkcjonuje? Złodziejstwo też obecnie funkcjonuje, więc jest ok?
Nie pierwszy raz odnoszę wrażenie, że próbujesz w dość żałosny sposób usprawiedliwić prześladowania heretyków (czyli tych, którzy mieli odmienne zdanie niż kościół) np. dzisiejszą cenzurą na niektóre poglądy. Zupełnie pozbawiony logiki argument "a u was biją murzynów".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości