Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbrodnie ATEIZMU
#1
Kościół katolicki jest według ateistów potworem gnębiącym przez stulecia miliony ludzi. Ale czy ATEIZM jest wolny od zbrodni na przestrzeni wieków ? Oczywiście że NIE !
Oto dowód numer 1, zbrodnie "sowieckiego ateizmu wobec kościoła":
http://www.polonica.net/Zbrodnie_wojujacego_ateizmu.htm

Powołujcie się na wyświechtaną inkwizycję, krucjaty...ale pamiętajcie że ATEIZM też był zbrodniczy !!!
Prawda pozostaje ukryta przed tym, kogo wypełniają pożądania i nienawiść.
Odpowiedz
#2
Odpowiedz
#3
Ble... ciągle ten komunizm i jego zbrodnie... No i co z tego? A krucjaty, inkwizycja, konkwistadorzy hiszpańscy, misjonarze w Afryce, w Ameryce Płn.? I tak dalej, bla bla bla...
Nie ma ludzi idealnych i tyle.
Odpowiedz
#4
Stalin był komunistą i ateistą, miał także wąsy. Czy wąsowatość jest wolna od zbrodni? Oczywiście NIE! Oto dowód: http://uncyclopedia.org/wiki/Stalin

Pamiętajcie, że WĄSIZM też jest zbrodniczy !!!
Odpowiedz
#5
pawel.wlodek napisał(a):Ble... ciągle ten komunizm i jego zbrodnie... No i co z tego? A krucjaty, inkwizycja, konkwistadorzy hiszpańscy, misjonarze w Afryce, w Ameryce Płn.? I tak dalej, bla bla bla...
Nie ma ludzi idealnych i tyle.
Więc idealne podsumowanie. Wielu na tym Forum siedzi i mantruje: Jezus jest zły, o jaki Jezus jest zły. Popatrzcie więc lepiej krytycznie na tą "modę" jaką jest ATEIZM i zobaczcie że nie jest wcale lepszy od katolicyzmu.
Prawda pozostaje ukryta przed tym, kogo wypełniają pożądania i nienawiść.
Odpowiedz
#6
Może jeszcze porozmawiamy o zbrodniach ludzi nie jedzących ogórków, dochodząc do wniosku że nie jedzenie tego warzywa powoduje zbrodnie?

Drogi Zencognito, ateizm nie jest organizacją - jest odrzuceniem pewnej idei. Jeśli ktoś morduje mając na ustach hasła prokatolickie, prokościelne, występując w imieniu Kościoła to można powiedzieć że jest to zbrodnia Kościoła. Czy coś takiego jest możliwe w ateizmie? Jak można powiedzieć, że odrzucenie pewnej idei jest przyczyną zła? Jak to sprawdzić?
Odpowiedz
#7
Zencognito napisał(a):ATEIZM też był zbrodniczy !!!

Ateizm to tylko jeden element światopoglądu. Jako libertarianin z komunistami nie mam nic wspólnego, a to, że oni nazywali się także "ateistami", ma znaczenie marginalne.

Zencognito napisał(a):Powołujcie się na wyświechtaną inkwizycję, krucjaty...

Zależy kto się powołuje: uogólniasz. Ja sądzę, że niektóre z Krucjat (było tego trochę) miały sens. Chrześcijaństwo jest jednak wg. mnie lepsze od Islamu, więc próby jego wypchnięcia trudno mi oceniać jednoznacznie negatywnie, jak niektórzy to czynią.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#8
Wookie napisał(a):Jeśli ktoś morduje mając na ustach hasła prokatolickie, prokościelne, występując w imieniu Kościoła to można powiedzieć że jest to zbrodnia Kościoła. Czy coś takiego jest możliwe w ateizmie? Jak można powiedzieć, że odrzucenie pewnej idei jest przyczyną zła? Jak to sprawdzić?
I Cortes i Pizzarro i Almagro mordowali tysiące indian ale formalnie "pod płaszczykiem" niesienia na Nowy Ląd katolicyzmu. W istocie chodziło o złoto i tytuły a nie o wiarę, dlatego nie można przypisywać zbrodni Konkwisty jednoznacznie Kościołowi. Krucjaty też nie byłu stricte zbrodnią kościoła, bo jeżeli za takową uznamy walkę z Islamem to kilkaset lat później zbrodniarzami okaże się choćby Jan III Sobieski. Jedyną nieprawością pozostaje więc Inkwizycja.
Prawda pozostaje ukryta przed tym, kogo wypełniają pożądania i nienawiść.
Odpowiedz
#9
Odsetek Sowieckich zbrodni dokonanych w imię ateizmu jest niezwykle niski. Myślę że nie sięgnął by dziesiątej części promila... Niezdecydowany
Odpowiedz
#10
Cytat:I Cortes i Pizzarro i Almagro mordowali tysiące indian ale formalnie "pod płaszczykiem" niesienia na Nowy Ląd katolicyzmu. W istocie chodziło o złoto i tytuły a nie o wiarę, dlatego nie można przypisywać zbrodni Konkwisty jednoznacznie Kościołowi. Krucjaty też nie byłu stricte zbrodnią kościoła, bo jeżeli za takową uznamy walkę z Islamem to kilkaset lat później zbrodniarzami okaże się choćby Jan III Sobieski. Jedyną nieprawością pozostaje więc Inkwizycja.

Zgadzamy się w tym punkcie, tyle że mi Inkwizycja w zupełności wystarczy do wykazania relatywizmu moralnego świata - tego, który jest niezmienny, a który neguje sam Kościół. Przy obronie Inkwizycji wspomina się bowiem często o tym, że to i tak najłagodniejsza instytucja tamtych czasów - pytam tedy, czy łagodność WZGLęDEM czasów ma usprawiedliwiać tysiące morderstw, mając na względzie niezmienność i żelazność przykazania "Nie zabijaj"?
Historia Kościoła uczy, że nie jest on żadną NADinstytucją - Kościół trzyma się reguł historii, i poprzez własny relatywizm moralny, poprzez dostosowywanie się do warunków i korzystanie z nich jak najmocniej, trwa przez 2000 lat. Oczko
Odpowiedz
#11
Oo!. Ateizm jako ideologia nigdy nie byl u wladzy. Bo to ideologia polityczna nie jest, moze byc co najwyzej czescia jakies ideologii. Autor tekstu do ktorego podal link Zencognito pisze o zbrodniach sowietow, nie ateistow.
Rownie dobrze mozna dojsc do wniosku, ze czesc sowietow lubialo jesc na obiad ziemniaki. Wiec tytul tego artykulu rownie dobrze moze brzmiec: "Zbrodnie ludzi jedzacych ziemniaki", a slowko ateizm zastapic konsumpcja kartofli.

btw ten caly prof. Nowak to ten sam co wspolpracuje z Radiem Maryja? Jezeli tak, to nie dziwie sie czemu ten tekst jest taki glupi...
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#12
Cytat:I Cortes i Pizzarro i Almagro mordowali tysiące indian ale formalnie "pod płaszczykiem" niesienia na Nowy Ląd katolicyzmu. W istocie chodziło o złoto i tytuły a nie o wiarę, dlatego nie można przypisywać zbrodni Konkwisty jednoznacznie Kościołowi.

Przecież sam napisałeś, że byli formalnie związani z kościołem, więc jak najbardziej są to zbrodnie zaaprobowane przez kościół.
Odpowiedz
#13
http://www.polonica.net/ to strona jakiś psycholi
Odpowiedz
#14
Cytat:http://www.polonica.net/ to strona jakiś psycholi

Klasyka internetowego oszołomstwa. Dawno nie odwiedzałem, teraz widzę że layout zmienili i chyba dodali parę artykułów. Nie wiem jak bardzo nieświadomym kompromitacji trzeba być, żeby przytaczać artykuły z tego serwisu (vide pierwszy post).
Odpowiedz
#15
finkelstein to nie ten od kłamstwa oświencimskiego?

Cytat: 'OBCY' - The Alien - "Xenomorph" : żeby naprawdę dobrze poznać żyda - zapraszamy do obejrzenia wszystkich części filmu, z serii "Obcy" - "Xenomorph" to jest ...najprawdziwsza kwintesencja żyda i ...żydostwa!!
Xenomorph - zdemaskowali cię!!

ciekawe czy mają teksty o robieniu macy z krwi chrześcijańskich dzieci
Odpowiedz
#16
DarkWater napisał(a):http://www.polonica.net/ to strona jakiś psycholi

Delikatnie mowiac...
Odpowiedz
#17
Dark Water widać w dobrym nastroju. Czy Ateiści zawsze muszą tak brutalnie negować prawdę o sobie ?
Prawda pozostaje ukryta przed tym, kogo wypełniają pożądania i nienawiść.
Odpowiedz
#18
Cytat:Czy Ateiści zawsze muszą tak brutalnie negować prawdę o sobie ?

Jaką prawdę? Ubzdurałeś coś sobie na podstawie wiarygodnej inaczej strony i nazywasz to "prawdą"? Dlaczego nie odniesiesz się w jakiś sposób do argumentów przytoczonych np. przez Wookiego tylko nadal tkwisz w fanatyźmie? Nawet jeżeli napisałbyś 100 razy, że jest to prawda, to sorry... mimo wszystko pozostanie to bullshitem.
Odpowiedz
#19
Czy ludzie zabijali w imię ateizmu? Komunizm negował religie i wstawiał na piedestale przywódcę partii: Lenina, Stalina, Mao... To raczej nie jest ateizm światopoglądowy, tylko teizm ideologiczny.
Odpowiedz
#20
A jeżeli STALIN czy LENIN byli ateistami to się nie liczy ? Chyba światopogląd oprawcy jest decydujący...
Prawda pozostaje ukryta przed tym, kogo wypełniają pożądania i nienawiść.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości