To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przysięga wojskowa
#1
Ja, żołnierz Wojska Polskiego,
przysięgam służyć wiernie
Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny
w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg.


Gdy już siłą zostanę zaciągnięty do wojska, czy również przymusowo będę musiał złożyć przysięgę? Nie mogę przysiąc, że poświęcę swoje życie dla Polski. Przysięga to coś bardzo poważnego i nie można sobie ot tak przysięgać ze świadomością, że prawdopodobnie postąpi się inaczej. Jakim prawem można kogoś zmusić, aby przysięgał? Co z wolnością sumienia?!
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
#2
Eee... no przecież żołnierz ma chronić swojego kraju. A przysięga składają tylko chętni do służby zasadniczej, a nie ci co siłą zostają wcieleni w ramach poboru ;-)
Odpowiedz
#3
pawel.wlodek napisał(a):A przysięga składają tylko chętni do służby zasadniczej, a nie ci co siłą zostają wcieleni w ramach poboru ;-)

Jesteś pewny?
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
#4
Dlatego powinno być tylko wojsko zawodowe, a bezsens tej przysięgi w przypadku poboru z przymusu PODZIELAM.

Ewentualnie jest opcja żeby zamiast do wojska iść do pierdla Uśmiech ale nie wiem na ile (tak zrobił ponoć Maleńczuk i choć go niezbyt lubię to za to akurat po trosze podziwiam Uśmiech )



pawel.wlodek napisał(a):przysięga składają tylko chętni do służby zasadniczej,a nie ci co siłą zostają wcieleni w ramach poboru ;-)
Poborowi też składają przysięgę.
[Obrazek: nightwish3cn6.jpg]
Odpowiedz
#5
Cytat:"Tak mi dopomóż Bóg."

Ta czesc chyba nie jest obowiazkowa? Pamietam ze jak ministrowie i wszyscy inni wysocy urzednicy panstwowi skladaja podobna przysiege, mowia ta koncowke opcjonalnie. Wiekszosc osob z lewicy tego nie dodaje. W wojsku chyba jest podobnie?
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#6
Cytat:Ja, żołnierz Wojska Polskiego,
przysięgam służyć wiernie
Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny
w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg.

Niezle. Fanatyzm, fundamentalizm, psychopatia w czystej postaci.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#7
Tgc napisał(a):Ta czesc chyba nie jest obowiazkowa? Pamietam ze jak ministrowie i wszyscy inni wysocy urzednicy panstwowi skladaja podobna przysiege, mowia ta koncowke opcjonalnie. Wiekszosc osob z lewicy tego nie dodaje. W wojsku chyba jest podobnie?

a jak poborowy nie powie końcówki, to znaczy że to jakiś inteligent zasrany i trzeba mu będzie pokazać kto jest PANEM JEGO!!!
Odpowiedz
#8
philll napisał(a):a jak poborowy nie powie końcówki, to znaczy że to jakiś inteligent zasrany i trzeba mu będzie pokazać kto jest PANEM JEGO!!!

Tolerancja alternatywnych swiatopogladow/religii do katolicyzmu to juz inna kwestia. Mi chodzi o fakt, czy zolnierz jest zobowiazany powiedziec cala ta regulke, czy moze opuscic ostatni wers zgodnie z wlasnym przekonaniem? Albo gdy wyznaje religie politeistyczna (np. neopoganizm , niektore odmiany hinduizmu) moze zastapic bog na bostwa. Nie wiem jak to jest, a google nie chce odpowiedziec wiec sie pytam :/ ?

* niby teraz dowiedzialem sie z wikipedii ze ostatnie zdanie nie jest obowiazkowe. Ale nadal nie wiem czy w przypadku wyznawiania religii politeistycznych mozna zastapic bog na bogowie? Bo jesli nie, to czemu wywyzszane sa w tym miejscu religie monoteistyczne?
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#9
NonOmnis napisał(a):Poborowi też składają przysięgę.
Tak? Mi nie grozi przymusowe wcielenie do wojska, chyba, że jakaś wojna będzie albo coś mi do łba strzeli, więc nie wiedziałem o tym Uśmiech
Odpowiedz
#10
pawel.wlodek napisał(a):Tak? Mi nie grozi przymusowe wcielenie do wojska, chyba, że jakaś wojna będzie albo coś mi do łba strzeli, więc nie wiedziałem o tym Uśmiech
Czyżby kategoria inna od A ? Uśmiech
[Obrazek: nightwish3cn6.jpg]
Odpowiedz
#11
Ano, taka D.U.P.A. ze mnie ;-) Okulistka mi dała zaświadczenie, że mam wadę -7.5 i spokój mam. W rzeczywistości jest trochę inaczej, ale nie będę się kłócił z lekarzem Duży uśmiech
Odpowiedz
#12
I dobrze pawel.wlodek Duży uśmiech
KNZ napisał(a):Zapamiętaj na zawsze - Pierdol służbę wojskową!
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#13
Ja niestety mam A i pewnie swoje będę musiał odrobić. Ale jak to jest, gdy się ma inną kategorię niż A, bo niektóre banki nie udzielają kredytów np., gdy ktoś nie ma uregulowanej służby wojskowej. Np. kategoria D to jest uregulowana służba czy nie bardzo, nie orientuje sie w temacie? Uśmiech
[Obrazek: nightwish3cn6.jpg]
Odpowiedz
#14
NonOmnis napisał(a):kategoria D to jest uregulowana służba czy nie bardzo, nie orientuje sie w temacie? Uśmiech
Kategoria D mówi, że jesteś od razu przeniesiony do rezerwy i masz uregulowany stosunek do służby wojskowej. Możesz spokojnie brać kredyt przy kategorii D, bo żadnym powołaniem cię wojsko nie zaskoczy, a więc nie będzie przerw spłacaniu kredytów.

http://www.poborowy.pl/
Odpowiedz
#15
myślę że ci co przysięgi złożyć nie chcą powinni być rozstrzelani jako potencjalni zdrajcy!

Odpowiedz
#16
pawel.wlodek napisał(a):Okulistka mi dała zaświadczenie, że mam wadę -7.5 i spokój mam.

O. A ja rzeczywiście mam wadę wzroku zbliżoną do tego. Przynajmniej jeden raz się może do czegoś przydać (okulary mi nie przeszkadzają, lubię je, ale gdybym miał mniejszą, to bym się nie obraził) :]

Rzeczywiście gwarantuje "D" ?

W kwestii tematu --> służba wojskowa powinna być wg. mnie zawodowa. Wtedy przysięgę składaliby rzeczywiście chętni do służby państwu.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#17
Avx napisał(a):O. A ja rzeczywiście mam wadę wzroku zbliżoną do tego. Przynajmniej jeden raz się może do czegoś przydać (okulary mi nie przeszkadzają, lubię je, ale gdybym miał mniejszą, to bym się nie obraził) :]

Rzeczywiście gwarantuje "D" ?
Tak. Od -5.5 dioptrii bodajże masz już kategorię D.

A armia jak najbardziej powinna być zawodowa.
Odpowiedz
#18
pawel.wlodek napisał(a):Tak. Od -5.5 dioptrii bodajże masz już kategorię D.
Już niedużo mi brakuje Duży uśmiech ale musi być w obu oczach >= -5,5 czy wystarczy jedno ?
[Obrazek: nightwish3cn6.jpg]
Odpowiedz
#19
NonOmnis napisał(a):Już niedużo mi brakuje Duży uśmiech ale musi być w obu oczach >= -5,5 czy wystarczy jedno ?
Chyba jedno wystarczy. Możesz powiedzieć na komisji, że nie wiesz jaką masz wadę wzroku to ci karzą iść do lekarza przez nich wskazanego po zaświadczenie. A tam jesteś tylko ty i lekarz, więc może ci ta wada papierkowo się zwiększyć ;-)
Odpowiedz
#20
A ja nie wiem jak się od tych skurwysynów wymigać :/ Niesprawny palec prawej ręki raczej nie wystarczy, skrzywienie kręgosłupa też (bo to by 3/4 kraju od razu poszło do rezerwy). Prawopodobnie będę musiał się po prostu dostać na studia. Gorzej jak się nie uda.

A co do tej idiotycznej przysięgi to jakbym musiał to złożyłbym oczywiście bez końcówki. Ale i tak jakbym dostał wezwanie do jednostki to zapewne spierdoliłbym do Irlandii Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości