To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy jesteś ziomalem/ziomalką?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Nie, popieram państwowy terror
7.69%
4 7.69%
Nie, popieram terror mojej ideologii
32.69%
17 32.69%
Nie, popieram inny terror
7.69%
4 7.69%
Tak, jestem ziomalem/ziomalką
51.92%
27 51.92%
Razem 52 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agoryzm
#21
Ale w definicji Kilgora agresja to ,,wykroczenie przemocą przeciwko drugiej osobie'' czy jakoś tak.

Poza tym ja mówiłem o walce z tyranią ,,nawet jeśli mnie to nie dotyczy''.A więc nie o obronie.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#22
Kilgore Trout napisał(a):Chcesz to nies ale jakos nie widze bys robil cokolwiek.

Zapewne nie "niesie wolności" z tego samego powodu, co ja. Brak środków. Jakbym miał chociaż marne kilka milionów $, to mógłbym coś zacząć w tym kierunku robić :-]
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#23
Nathan napisał(a):Ale w definicji Kilgora agresja to ,,wykroczenie przemocą przeciwko drugiej osobie'' czy jakoś tak.
Tak, tyle że jeśli ktoś wykroczy przeciwko Tobie pierwszy, masz prawo się bronić i nie będzie to agresją z Twojej strony.

Cytat:Poza tym ja mówiłem o walce z tyranią ,,nawet jeśli mnie to nie dotyczy''.A więc nie o obronie.
No dobra, tym niemniej ludzie nie stosujący agresji nie są "ciotami jednymi nie potrafiącymi bronić własnego życia", bo w razie czego będą się bronić.
If you drive a car, I'll tax the street
If you try to sit, I'll tax your seat
If you get too cold I'll tax the heat
If you take a walk, I'll tax your feet
'Cause I'm the taxman, yeah, I'm the taxman
Odpowiedz
#24
Tak, jestem ziomalem. 8)

Tylko ta polska stronka o agoryzmie coś skromna i mało aktualna. Większość zewnętrznych linków nie działa.
Odpowiedz
#25
ha, witam znajomego z forum libertarian Uśmiech cieszy fakt ze coraz wieksze sily ziomali na ateiscie Oczko
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#26
Samuel E. Konkin 3, szerzej znany jako SEK3, to niewątpliwie jedna z barwniejszych i bardziej zasłużonych postaci amerykańskiego ruchu wolnościowego. Od ponad trzydziestu lat Sam znajduje się w samym centrum wydarzeń (anty)politycznych, jako teoretyk (New Libertarian Manifesto), redaktor (m.in. New Libertarian, Agorist Quarterly, FreFanzine), wydawca (”New Isolationist”Oczko, utalentowany pisarz (”Agent for Anarchy”, “The Statesman”, “Dragon’s Bane”Oczko, organizator (Movement of Libertarian Left, Agorist Institute, Karl Hess Club) i aktywista rozwijający najskrajniejszy nurt myśli wolnościowej, zwany ze względu na bardzo krytycznego stosunek nie tylko do państwowego kapitalizmu ale i jego instytucjonalnych podstaw, takich jak choćby wielkie korporacje, lewicowym libertarianizmem bądź też agoryzmem (od greckiego słowa ‘agora’ znaczącego ‘otwarty rynek’Oczko. O roli, jaką odegrał w środowisku libertariańskim najlepiej niech świadczy fakt, iż stał się on inspiracją dla bohaterów kilku popularnych powieści science fiction (Victor Koman “Kings of the High Frontier”, J. Neil Schulman “Alongside Night”, L. Neil Smith “The American Zone”Oczko. I to nie jakichś tam drugoplanowych postaci, cichutko przemykających po kartach książek, ale prawdziwych rewolucjonistów. Sami przekonajcie się dlaczego…

Wywiad z SEK3 mozna przeczytac tutaj: http://liberalis.pl/2008/05/18/anarchia-...onkinem-3/
http://www.liberalis.pl/ - blog libertariański, zapraszam
Odpowiedz
#27
Kłopot z anarchokapitalizmem jest taki jak z wszystkimi anarchiami - muszą ulec zorganizowanej armii. Tak było w Hiszpanii, czy na Ukrainie. Komuniści byli zorganizowani, anarchiści nie. Ślad po nich nie został... Ale sama idea rynkowej wolności - ciekawa. Pytanie, czy środowisko naturalne nie zostanie całkiem zniszczone przez brak regulacji w tym temacie...
Bunt przeciw Bogu nie czyni ateistą.[url="http://www.pisemko.blogspot.com"]
[/url]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości