To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Socjalizm PO
#61
NoBody napisał(a):a Ty nie masz, żadnego dowodu, że nic nie robią ... to dopiero jest populizm.

Dowody na na nieistnienie czegoś, bardzo teistyczne nastawienie. Można by porównać ile ustaw uchwalały poszczególne rządy, ale oczywiście można się do tego przyczepić twierdząc, że liczy się jakość a nie ilość. Wiadomo, że o jakości mogą mówić jedynie prawnicy, ew. ludzie, którzy na nowym prawie ucierpią.

Pozostaje jeszcze coś takiego jest spełnianie obietnic przedwyborczych. Wiem to może naiwnie brzmi, ale przed wyborami obiecuje się różne rzeczy. Jest jakiś plan ogólny kierunek w którym się podąża. Wiadomo jeszcze nie koniec kadencji, jednak trzeba patrzeć na to co udało się zrealizować a co jest w drodze. Otóż nie ma tego za wiele.

Oczywiście zawsze możesz twierdzić, że jak ktoś przyjedzie do swojego biura poselskiego i włączy komputer tzn., że jednak coś robi. :]

NoBody napisał(a):"uproszczenie" ... zwykłe kłamstwo.
Takie same kłamstwo jak stwierdzenie o poranku "słońce już wstało". Zapewne ludzi, którzy tak powiedzą również wyzwiesz od kłamców. Taka sama zasada. :]

NoBody napisał(a):pasujący do Ciebie, nigdzie nie wartościowałem, ani nie oceniałem prac rządu, w tym czy robi dużo, czy mało.
Pasujący do ludzi, którzy twierdzą, że rząd coś robi, podczas gdy tak naprawdę nie wiedzą o jego pracy zupełnie nic. Samo twierdzenie o pracach jest wartościowaniem.
Give me your lips for just a moment,
And my imagination will make that moment live.
Give me what you alone can give,
A kiss to build a dream on.
Odpowiedz
#62
Lol, NoBody, to jest nic, bo tyle robi każdy rząd, jest pewna stała liczba ustaw, poprawek i praw które rząd, czy raczej sejm jako całość, jako urząd wyrabia, jest to jego norma. Tu chyba raczej chodzi o to co sam rząd zmienił, wniósł.
Za posłami stoi masa urzędników którzy zwyczajnie chodzą do pracy i robią swoje, Ci ludzie nie zmieniają się co 4 lata i to dzięki nim np. działają komisje i cośkolwiek robią.

Pytanie więc co zrobiła PO ? Jaki kierunek nadała tej machinie ? Co sami zaproponowali ?
Mi osobiście podobało się podsumowanie w tygodniku 'Wprost', co myśleć o partii która głosi iż prohibicja hazardu była by przeciw wolności gospodarczej, po czym aby ukryć aferę zmienia zdanie o 180 stopni ?
W 'Polityce' napisano iż jest to nowa jakość, bezideologiczne działanie na rzecz ponad ideologicznych celów, piękna mowa, ale jakoś Żakowski zapomniał podać przykłady.
Co zrobiła PO i czym się kieruje ? Nic nie zrobiła i tylko słupki jej w głowie, fakt jest to przyszłość polityki, ale marna.

Cytat:Dowody na na nieistnienie czegoś, bardzo teistyczne nastawienie. Można by porównać ile ustaw uchwalały poszczególne rządy, ale oczywiście można się do tego przyczepić twierdząc, że liczy się jakość a nie ilość. Wiadomo, że o jakości mogą mówić jedynie prawnicy, ew. ludzie, którzy na nowym prawie ucierpią.
Oczywiście że liczy się jakość, bo ustawę produkują, zwłaszcza poprawki Ci sami ludzie od lat. A więc jaką nową jakość PO wprowadza, co robi poza byciem ? A no tak, głosują.
Odpowiedz
#63
Częściowo związane z tematem: http://libertarianizm.net/thread-596.html

NoBody napisał(a):a Ty nie masz, żadnego dowodu, że nic nie robią ...

Ależ robią.
Natomiast nie robią nic dobrego.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#64
Wykonują swoje zadania, bo mają takowe, pojawić się w sejmie podnieść rękę, ale kiedy ktoś mówi "rząd PO nic nie robi" bynajmniej nie to ma na myśli, dziwne NoBody że nie załapałeś.

Chodzi o jakiś kierunek, stabilizację. Źle jest jeśli nie ma spójnej polityki bo nie wiadomo jakich ustaw i jakiego prawa się spodziewać. Dziś ci zmniejszą vat żeby jutro zrobić ten sam towar nie sprzedajnym itd itp. Od tego jest rząd, samo prawo piszą urzędnicy, ktoś im jednak musi powiedzieć jakie.
Odpowiedz
#65
Superstar napisał(a):Chodzi o jakiś kierunek, stabilizację. Źle jest jeśli nie ma spójnej polityki bo nie wiadomo jakich ustaw i jakiego prawa się spodziewać. Dziś ci zmniejszą vat żeby jutro zrobić ten sam towar nie sprzedajnym itd itp. Od tego jest rząd, samo prawo piszą urzędnicy, ktoś im jednak musi powiedzieć jakie.


O dokładnie to. Jak na razie prawo nie jest prawem ale działa w znacznej mierze raczej jako tymczasowe wskazówki do interpretowania pewnych wydarzeń przez rozmaitych urzędników. (Mały przykład: ostatnio miałem problem z podatkiem od pewnej wydawało by się banalnej sprawy, ponieważ żaden z szeregowych urzędników (ani co najlepsze doradców podatkowych) nie potrafił mi udzielić pewnej i jednoznacznej odpowiedzi napisałem wniosek o interpretację indywidualną. Otrzymałem ją po trzech miesiącach. I w sumie ta interpretacja nie wiele mi daje bo inna izba skarbowa, niż ta co wystawiała tą interpretację i tak może całą sprawę zinterpretować po swojemu.)

Natomiast, jeżeli prawo nie pozwala zrealizować jakiegoś pomysłu polityka to się je zmienia, jeżeli zmiana jest blokowana przez konstytucję to się zmienia konstytucję. Tylko po co w takim wypadku ta konstytucja jest potrzebna.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#66
ja też się pobawię w zaklinanie rzeczywistości, twierdząc, że nic nie robicie, bo co zrobiliście ? dokładnie nic.

eheon napisał(a):Pozostaje jeszcze coś takiego jest spełnianie obietnic przedwyborczych. Wiem to może naiwnie brzmi, ale przed wyborami obiecuje się różne rzeczy. Jest jakiś plan ogólny kierunek w którym się podąża. Wiadomo jeszcze nie koniec kadencji, jednak trzeba patrzeć na to co udało się zrealizować a co jest w drodze. Otóż nie ma tego za wiele.
no i właśnie mniej więcej o to chodzi - o podawanie konkretów - co nie zostało jeszcze zrobione, co zostało zrobione, co jest w toku - i dopiero na tej podstawie można ocenić pracę rządu (tego, poprzednich) - no chyba, że wam nie zależy w ogóle na merytorycznej dyskusji.

eheon napisał(a):Pasujący do ludzi, którzy twierdzą, że rząd coś robi, podczas gdy tak naprawdę nie wiedzą o jego pracy zupełnie nic.
odnośniki które dowodzą, że rząd coś robi podałem, reszta to Twoje urojenia.

eheon napisał(a):Samo twierdzenie o pracach jest wartościowaniem.
to chyba nie wiesz co jest wartościowaniem, a co stwierdzeniem faktu.
Odpowiedz
#67
NoBody napisał(a):ja też się pobawię w zaklinanie rzeczywistości, twierdząc, że nic nie robicie, bo co zrobiliście ? dokładnie nic.
To nie jest zaklinanie rzeczywistości, tylko prawda. Skrócona co prawda, np. z zdania "na forum niczego oprócz paplaniny nie dokonaliście", ale prawda. Ludzie którzy czytają wiedzą o co chodzi, no może z drobnymi wyjątkami, jak widać...

NoBody napisał(a):no i właśnie mniej więcej o to chodzi - o podawanie konkretów - co nie zostało jeszcze zrobione, co zostało zrobione, co jest w toku - i dopiero na tej podstawie można ocenić pracę rządu (tego, poprzednich) - no chyba, że wam nie zależy w ogóle na merytorycznej dyskusji.
to ja napiszę co zostało zrobione - 1 rzecz, o której wcześniej pisałem, tyle, nie ma o czym się rozpisywać..

NoBody napisał(a):odnośniki które dowodzą, że rząd coś robi podałem, reszta to Twoje urojenia.
Oprócz brania pieniędzy, z tego czy innego źródła g... robi. Odnośniki to tylko twoje urojenia co do tego jak powinien pracować rząd.

NoBody napisał(a):to chyba nie wiesz co jest wartościowaniem, a co stwierdzeniem faktu.
Odpowiednio ujęte stwierdzenie faktu, również może być wartościowaniem.
Give me your lips for just a moment,
And my imagination will make that moment live.
Give me what you alone can give,
A kiss to build a dream on.
Odpowiedz
#68
eheon napisał(a):To nie jest zaklinanie rzeczywistości, tylko prawda. Skrócona co prawda, np. z zdania "na forum niczego oprócz paplaniny nie dokonaliście", ale prawda. Ludzie którzy czytają wiedzą o co chodzi, no może z drobnymi wyjątkami, jak widać...
gówno tam "skrócona", dokładnie nic nie robicie, czy to na forum, czy po za forum.

eheon napisał(a):to ja napiszę co zostało zrobione - 1 rzecz, o której wcześniej pisałem, tyle, nie ma o czym się rozpisywać..

  1. Uchwalił ustawy o zmianie ustawy:
    [list=*]
  2. o systemie ubezpieczeń społecznych
  3. związane z realizacją zadań przez Policję
  4. o finansowaniu Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie z budżetu państwa oraz ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej
  5. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych
  6. o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin oraz ustawy o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
  7. o prawie energetycznym
  8. o prawie zamówień publicznych
  9. o bezpieczeństwie żywności i żywienia
  10. o podatku od towarów i usług
  11. o podatku akcyzowym
  12. o prawie ochrony środowiska
  13. o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów
  14. o gwarantowanych przez skarb państwa ubezpieczeniach eksportowych
  15. o nasiennictwie
  16. o autostradach płatnych oraz o krajowym funduszu drogowym oraz ustawy o obrocie instrumentami finansowymi
  17. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy
  18. itd.
[*] Uchwalił ustawę o izbach lekarskich
[*] Uchwalił ustawę o grach hazardowych
[*] Uchwalił ustawę o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym
[*] Uchwalił ustawę o spółdzielczych kasach oszczędnościowo - kredytowych
[*] Uchwalił ustawę o dyscyplinie wojskowej
[*] Uchwalił ustawę o finansach publicznych
[*] Uchwalił ustawę o służbie celnej
[*] Uchwalił ustawę o praktykach absolwenckich
[*] itd. ...
[/list]
Każde uchwalenie ustawy to jest zrobienie czegoś.

eheon napisał(a):Oprócz brania pieniędzy, z tego czy innego źródła g... robi. Odnośniki to tylko twoje urojenia co do tego jak powinien pracować rząd.
nie jak powinien, tylko jak pracuje.
Odpowiedz
#69
NoBody napisał(a):Każde uchwalenie ustawy to jest zrobienie czegoś.
Każde przyjście do pracy to jest zrobienie czegoś. :]
Give me your lips for just a moment,
And my imagination will make that moment live.
Give me what you alone can give,
A kiss to build a dream on.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości