Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bahaizm w Polsce
Wojtis napisał(a):za tą Twoją rzadko spotykaną wrażliwość
ale powiem Ci szczerze, że już nawet nie martwi mnie ale czasami po prostu przeraża brak jakichkolwiek znaków zapytania w Twojej drodze przez życie...
Otóż to , Kusztar jest pewnie dobrym człowiekiem. Nie istnieje jakiś centralny mózg, ośrodek zła, który tym wszystkim steruje, poglądy religijne ewoluują same w umysłach ludzi, do Kusztara nie dociera to, że ludzie jego wiary są prześladowani przez ludzi, którzy myślą podobnie do niego. Z punktu widzenia chrześcijaństwa bahaizm to nawet nie herezja, wg. chrześcijaństwa bahaizm jest niespójny logicznie, bo jak można uznawać Chrystusa za proroka uznając jedynie częściowo jego twierdzenia.
Rzecz jasna dla niewierzącego religie też mogą wydawać się wrogie, czy niebezpieczne, bo ich twierdzenia wcale nie generują postaw tolerancyjnych, domagają się ekskluzywności i ewidentnie próbują opisywać rzeczywistość wchodząc na terytorium nauki.
Niewierzący też może stać się wrogi wyznawcom religii, ale jedynie dlatego, że z jego punktu widzenia ktoś domaga się poszanowania, czy uznania za prawdziwe jakichś bajek, które dawno powinny spocząć w masowy grobie wielu zapomnianych mitów
Odpowiedz
Generalnie fajny pomysł z tym bahaizmem. Czytałem sobie na wiki. Podobało mi się mniej więcej aż do tego momentu:

Cytat:Bahaici powyżej 15 roku życia powinni odmawiać modlitwę obowiązkową każdego dnia. Istnieją trzy takie modlitwy, spomiędzy których każdego dnia można wybrać jedną.
Odpowiedz
nerwica napisał(a): Generalnie fajny pomysł z tym bahaizmem. Czytałem sobie na wiki. Podobało mi się mniej więcej aż do tego momentu:

Cytat:Bahaici powyżej 15 roku życia powinni odmawiać modlitwę obowiązkową każdego dnia. Istnieją trzy takie modlitwy, spomiędzy których każdego dnia można wybrać jedną.

A dlaczego?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości