To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uczyńmy Nadczłowieka
W sumie to tak, przeciez wszystko relatywne.
Odpowiedz
seth33 napisał(a):Co sądzicie o idei nadczłowieka?
Kołakowski zadał retoryczne pytanie:czy więcej ludzi osiągęło ideał nietzscheański czy popełniło samobójstwo próbując go zrealizować
Odpowiedz
Zawsze trzeba mnieć dystans do samego siebie.
Odpowiedz
Bez dystansu kazdy wcześniej czy później się zabije. Zresztą ideał nadczłowieka tak czy inaczej wszyscy staramy się realizować mniej lub bardziej świadomie i niestety w sposób nieukierunkowany. Marnujemy potencjał, swoją "wole mocy" z reguły na cele zbyt przyziemne lub zbyt duchowe, tj, cele utopijne i nie do zrealizowania.
Pozdrawiam!
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
Chyba trfiłes w sedno sprawy.
Odpowiedz
Zresztą istnieją bardzo dogodne drogi do realizacji tego ideału Duży uśmiech Istnieją odpowiednie piękne i wspaniałe doktryny jakie wiodą do nadczłwowieka, i nie mam na mysli ani nazizmu, ani komunizmu ani chrześcijaństwa Uśmiech
Ty Robercie wiesz o czym ja myśle... :wink:
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
seth33 napisał(a):Marnujemy potencjał, swoją "wole mocy" z reguły na cele zbyt przyziemne lub zbyt duchowe,

Muszę uczciwie wyznać,że moja wola mocy przejawia się ostatnio w znajdywaniu duchowego wymiaru w najbardziej prozaicznych rzeczach,radości z tego,że jestem zdrowy i tym samym mogę sam wynieść śmieci
Odpowiedz
Hmm to chyba raczej samodoskonalenieDuży uśmiech
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
http://www.takorzeczezaratustra.fora.pl/ nowe forum poswiecone Fryderykowi Nietzsche, zapraszam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości