To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Liberalizm" Platformy Obywatelskiej.
#21
Kweldulf napisał(a):1. czy chodzicie do prywatnych szkół?

Chodziłem przez pewien czas do prywatnego gimnazjum, a więc czas przeszły.

Kweldulf napisał(a):2. Czy jesteście gotowi zrezygnować z chorobowego?

To zależy. Czy jestem gotowy to bym się zastanawiał podpisując z pracodawcą konkretną umowę, czy zawrzeć tam takie uprawnienia, czy nie, jakim kosztem etc. Na pewno prawo pracy nie powinno tej chęci z góry zakładać.

Kweldulf napisał(a):3. Czy jesteście gotowi zrezygnować z emerytury? ( wcale nie uważam że zus jest cudowny nie wspominając o kruzie)

To pytanie jest bez sensu. Z państwowej chcę rezygnować natychmiast (oczywiście zakładam, że nie muszę w tym przypadku płacić składek) - natomiast chciałbym sobie odkładać prywatnie, lepiej bym na tym wyszedł finansowo, a w dodatku moi ewentualni spadkobiercy by ją odziedziczyli, czego o państwowej powiedzieć nie można.

Kweldulf napisał(a):4. czy jesteście w stanie zrezygnować z innych zabezpieczeń społecznych które jak by nie było wywodzą się z socjalizmu.

Eeee... Dlaczego nie można się prywatnie ubezpieczyć ?

Kweldulf napisał(a):5. Czy naprawdę jesteście tacy naiwni żeby wierzyć że UPR spełniło by swoje obietnice? (szczególnie z LPR w koalicji)

Mam nadzieję, to akurat partia ideowa...

Kweldulf napisał(a):6. Czy nie przeszkadza wam koalicja z populistycznymi nacjonalistami i katolickimi dewotami?

Przeszkadza...
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#22
Te grzybki rzucają ci sie na postrzeganie świata. Partie czy to sie komuś podoba czy nie są pewnym odbiciem społeczeństwa (czasem krzywym) Trudno żeby w społeczeństwie homofobicznym, ksenofobicznym, ateistofobicznym były partie cechujące się szczególnym liberalizmem obyczajowym. Jak mam być szczery to właśnie przywiązanie sporej części PO do kk jest dla mnie największym bólem. Ale czego oczekiwać od PO skoro SLD podpisało konkordat. Zwolennikom UPR wypowiadającym sie na tym forum przeszkadza platforma ( może się mylę?) Ponieważ przy umiarkowanym liberalizmie wygrała wybory. Czego UPR nigdy się nie doczeka z tym programem jak i każdym innym. Wszakże pokazała jak elastyczną jest partią jeśli chodzi o program startujac w tych wyborach z LPR ( nikt mi nie powie ze nie są populistami nacjonalistycznymi) jak i z PR( katolickimi dewiantami).
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#23
Vacarius napisał(a):Przecież wszyscy wiedzą ze PO to partia socjal-liberalna!

No, chyba nie wszyscy miłośnicy PO to do końca rozumieją, więc warto nieświadomych uświadomić. Może następnym razem nie zagłosują na socjalistów.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#24
Cytat:Te grzybki rzucają ci sie na postrzeganie świata.

no zaczynam dostrzegac jak on naprawde wyglada i ze zamykanie niewinnych ludzi w wiezieniach jest zwyczajnym totalitaryzmem.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#25
Jakiś przykład zmykania PRZEZ PO ludzi w wiezieniach? Przypomni mi proszę bo nie kojarzę.
A może na grzybach telewizję oglądałeś?
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#26
Każda partia, która akceptuje obecny, niewolniczo-"demokratyczny" ustrój, przyczynia się do zamykania niewinnych ludzi w więzieniach.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#27
Przyznaje że współczesna demokracja swoim kształtem może być przedmiotem dyskusji i sporów dotyczących kierunków jej ewolucji. Co za tym proponujesz monarchię?
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#28
Cytat:Jakiś przykład zmykania PRZEZ PO ludzi w wiezieniach?
Bylo juz powiedziane. To sa dziesiatki tysiecy niewinnych ludzi zazywajacych narkotyki.
Odpowiedz
#29
Narkotyki powiadasz... To nie rozumiem jak Korwin będąc tak zafascynowany usa nie zauważył jakie tam mają prawo dotyczące dragów ich posiadania, sprzedawania i produkcji Oczko .
Taki wolnościowiec. Zamordystyczną w waszym przekonaniu nie jest partia która chce kary śmierci? Smieszne.
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#30
Hola hola, wolnosc jednej jednostki konczy sie tam, gdzie naruszana jest wolnosc drugiej jednostki. Zamordystyczne to jest PO, ktore zabrania i skazuje ludzi na wyroki wiezienia w imie wlasnych bezsensownych widzimisie.
Odpowiedz
#31
Kweldulf napisał(a):proponujesz monarchię?

Nie jestem konserwatywnym rojalistą, niekoniecznie monarchię z tytułami i rozbudowaną arystokracją - to wręcz bezsensowne. Po prostu jeden człowiek dożywotnio sprawujący władzę wykonawczą (pewnie też z ograniczoną inicjatywą ustawodawczą, ale zmiany prawa - a w szczególności podwyższanie podatków - powinien zatwierdzać parlament), po którego śmierci władzę przejmuje jego syn, albo inna osoba, którą wyznaczył w testamencie. Oczywiście wszystko oparte na minarchistyczno-libertariańskiej Konstytucji, a władca i przynajmniej część parlamentu (to można załatwić jakimiś cenzusami) powinni mieć wolnościowe poglądy.

To długofalowo. Krótkofalowo, w okresie przejściowym, gdy trzeba by prowadzić sporo zmian i pozbyć się znacznej części obecnych struktur administracji, scentralizowano-rządowej bankowości etc --> dyktatura liberalna.

Można też pomyśleć nad tym, by środowiska liberalno-libertariańskie były znaczną siła w wojsku, np. przez odpowiednią propagandę w szkołach oficerskich. Wtedy obok króla i parlamentu siłą stojącą na straży rewolucji liberalnej byłaby armia i nie wykonałaby rozkazów sprzecznych z Konstytucją (to jest możliwe do wykonania - na podobnej zasadzie w Turcji wojsko stoi na straży świeckości kraju).
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#32
Ja też jestem zdania że można zalegalizować narkotyki. Pytanie tylko jakie. Nie można powiedzieć że po dragach(Ciężkich) jest sie nie mnie j niebezpiecznym niż po alkoholu.
Zalegalizuje się trawkę, hasz i co jeszcze? W tym jest problem jak to przeprowadzic kto mógłby produkować i sprzedawać jak nadzorować... itd
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#33
Kweldulf napisał(a):Zamordystyczną w waszym przekonaniu nie jest partia która chce kary śmierci?

Nie, bardziej zamordystyczne jest utrzymywać morderce z moich podatków. Ewentualnie, zamiast Kary Śmierci, można by rozważyć zadośćuczynienie finansowe rodzinie przez pracę. Czyli wysłać gościa dożywotnio do obozu pracy o ostrym rygorze, a niech zyski z niej płyną do rodziny zabitego - to miałoby sens. Nie wiem jednakże, czy KŚ - choć w zasadzie bardziej humanitarna od obozu - nie jest, jako bardziej widowiskowa, lepszym rozwiązaniem odstraszającym. Można także pomyśleć nad eksperymentami medycznymi, terapią psychologiczną za pomocą narkotyków... Można też dać skazanemu wybór - albo śmierć, albo kamieniołom, albo testy, albo jakieś terapie eksperymentalne (z zastrzeżeniem, że skutki mogą być też nieciekawe). W zasadzie jest sporo interesujących możliwości co z więźniami zrobić, fajnie byłoby przetestować większość i ocenić, jakie dają zyski.

Na 100 % jednak obecny system dożywotniego uwięzienia w ciepłej celi jest bez sensu.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#34
Cytat:Można także pomyśleć nad eksperymentami medycznymi, terapią psychologiczną za pomocą narkotyków... Można też dać skazanemu wybór - albo śmierć, albo kamieniołom, albo testy, albo jakieś terapie eksperymentalne (z zastrzeżeniem, że skutki mogą być też nieciekawe). W zasadzie jest sporo interesujących możliwości co z więźniami zrobić, fajnie byłoby przetestować większość i ocenić, jakie dają zyski.

Witaj cywilizacjo śmierci! Terapia psychologiczna za pomocą narkotyków? Chyba się za dużo Kilgore'a naczytałeś i teraz bredzisz pod jego wpływem.
Odpowiedz
#35
Zbanowany Marcin napisał(a):Terapia psychologiczna za pomocą narkotyków? Chyba się za dużo Kilgore'a naczytałeś i teraz bredzisz pod jego wpływem.

Toteż stwierdzam, że eksperymentalnie. Może w ramach eksperymentów medycznych właśnie ? Jakby się nie udało, to i tak nie szkoda.

A co do Kilgore, to bardzo miło się go czyta i mądrze facet pisze Oczko Na ogół Oczko
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#36
Ogolnie uzywanie narkotykow w psychologi/psychiatrii jest bardzo rozsadnym rozwiazaniem, nie wiem co sie tak bulwersujesz bananie.
Odpowiedz
#37
Co ty powiesz? Masz na myśli psychotropy? Czy amfetamina koke heroinę itd ?>
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#38
Glownie psychodeliki, chociazby mdma.

ps.
Cytat:Zalegalizuje się trawkę, hasz i co jeszcze? W tym jest problem jak to przeprowadzic kto mógłby produkować i sprzedawać jak nadzorować... itd
Wszystkie narkotyki. Najpierw depenalizacja, potem ewentualna legalizacja. Sprawa miekkich narkotykow jest tak oczywista, ze nie ma sensu sie nad nia w ogole rozwodzic, odrazu powinly zostac zniesione kary.
Odpowiedz
#39
Avx napisał(a):No, chyba nie wszyscy miłośnicy PO to do końca rozumieją, więc warto nieświadomych uświadomić. Może następnym razem nie zagłosują na socjalistów.
Przecież z 90% elektoratu PO chce socjalizmu, tylko ze chcą sprawiedliwego socjalizmu. A nie takiego ze tylko oszuści dostają którzy sobie u znajomego lekarza załatwili rentę, a dla uczciwych już nie starcza.
Odpowiedz
#40
Kilgore Trout napisał(a):Ponosza odpowiedzielnosc za tysiace zamknietych, terroryzowanych przez aparat represji uzytkownikow substancji uznanych za nielegalne. Ludzi calkowicie, absolutnie niewinnych.

Bo stosunek do homoseksualistow jest falszywym wyznacznikiem liberalizmu,
natomiast jedynym prawdziwym jest stosunek do cpania.
Cpuni nienawidzacy homoseksualistow sa ultraliberalami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości