To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bóg z Boga
#1
Bóg został stworzony przez katolików a katolicy zostali stworzeni przez Boga.
Co było pierwsze "jajo czy kura"?:lol2::lol2::lol2::lol2:
Odpowiedz
#2
Technicznie patrząc pierwsze było jajko, bo jajka składały już ryby. Czyli prawdopodobnie pierwsi wyszli z wody piraci i z nich wyewoluował pierwszy katolik, bo wiadomo, że ludzie wywodzą się z piratów. Bóg był dopiero później.
Odpowiedz
#3
Pierwsza kura najpierw była kurzym jajkiem! Uśmiech Nie-kurze jajko nigdy nie wydało z siebie kury...

Religia: Bóg był pierwszy, a Kain był pierwszym ateistą (Bóg jest kurą)
Ateizm: Bóg powstał w głowie bezbożnika i rozszedł się metodą bezpłciową (Bóg jest jajkiem)
Ponieważ Bóg nie jest kurą, ateizm musi być podejściem prawidłowym. Niezwykle logiczne.
Odpowiedz
#4
Wersja z piratami podoba mi się najbardziej Duży uśmiech
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#5
Ateiści->piraci->katolicy (piraci musieli na kimś żerować Oczko )
Odpowiedz
#6
To tak jak z biblią. :-)
Skąd wiemy, że istnieje bóg ?
Z biblii.
Skąd wiemy, że biblia mówi prawdę ?
Stąd, że została spisana przez ludzi natchnionych przez boga.
Skąd wiemy, że ci ludzie byli natchnieni przez boga ?
Z biblii.

Ten przykład to dwa błędne koła zawarte w jednym.
Wyciągamy z nich następujące wnioski:

1.
Bóg istnieje dlatego, bo ludzie natchnieni przez niego napisali o nim !
2.
Ludzie piszący biblię są natchnieni przez boga, gdyż sami napisali, że są natchnieni przez boga !
Odpowiedz
#7
Kiedyś dawno temu byli sobie ludzie,którzy stworzyli Boga i nazwali się katolikami potem uwierzyli,że to oni zostali stworzeni przez Boga i powstał straszliwy paradoks.

jajo kura kura jajo =katolik z Boga
jajo kura kura jajo =Bóg z katolika

jajo kura=Bóg z katolika
kura jajo=katolik z Boga
czyli najpierw było jajo a potem kura dla nie katolika

kura jajo=katolik z Boga
jajo kura=Bóg z katolika
czyli najpierw była kura a potem jajo dla katolika
Odpowiedz
#8
"Bóg z Boga, światłość ze światłości, Bóg prawdziwy z boga prawdziwego." Duży uśmiech
I wszystko jasne.
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#9
Kweldulf napisał(a):"Bóg z Boga, światłość ze światłości, Bóg prawdziwy z boga prawdziwego." Duży uśmiech
I wszystko jasne.

Tak...A mogłbyś nieco jaśniej? Język
Odpowiedz
#10
martwy_biskup napisał(a):Wersja z piratami podoba mi się najbardziej Duży uśmiech

Stanowczo jest najlepsza Duży uśmiech i najmniej zagmatwana Duży uśmiech

Ignea napisał(a):
Kweldulf napisał(a):"Bóg z Boga, światłość ze światłości, Bóg prawdziwy z boga prawdziwego." Duży uśmiech
I wszystko jasne.

Tak...A mógłbyś nieco jaśniej? Język

Próbuję to rozgryźć i mi nie wychodzi Płacz

Chyba że był sobie bóg, który ewoluował do innego boga ? Duży uśmiech Duży uśmiech
"Wczoraj wieczór myślałem o ratowaniu świata. Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły i zamiary. I ratować to, co można"
"Narrenturm" A. Sapkowski

"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one."
Odpowiedz
#11
Tak żeby rozjaśnić wszystkim nieznającym kredo przytaczam:

"Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, światłość ze światłości. Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy, i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych: a królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca [i Syna] pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen."

"Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół."
Ten fragment jest najlepszy Duży uśmiech

I wszystko jasne odnośnie katolickiej logiki....
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#12
Kweldulf napisał(a):Tak żeby rozjaśnić wszystkim nieznającym kredo przytaczam:

"Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, światłość ze światłości. Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy, i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych: a królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca [i Syna] pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen."

Zaraz, zaraz, chyba to skądś znam ........

Już wiem, czy to aby nie jedna z modlitw ????????

Którą wszyscy katolicy klepią podczas różnych okazji ???????? :-D :-D :-D :-D
"Wczoraj wieczór myślałem o ratowaniu świata. Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły i zamiary. I ratować to, co można"
"Narrenturm" A. Sapkowski

"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one."
Odpowiedz
#13
Ale ty bystra jesteś!
Jedna z modlitw?! HAHAHAHAHAHA.
Nie mogę. Jedna z ważniejszych. Kredo Nicejsko-Konstantynopolitańskie. Katolickie wyznanie wiary. :/
Niezły ignorant z Ciebie.
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#14
Co jest więc najważniejsze dla katolika?
Ojciec i syn siedzą. Wiadomo więc, że Bóg ma tył i przód, i prawą i lewą stronę, i ma na czym siedzieć. Potrzebuje uwielbienia i chwały (jak cała Trójca).
Chrystus ukrzyżowany za wszystkich, nawet za tych, którzy zostali ukrzyżowani po nim.
Po ukrzyżowaniu zmartwychwstał, aby jako żywy, już bez dalszych cudów i nauk, i bez świadków powrócić do nieba.
Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, nie wiadomo co to (wnuk?), służy do mówienia przez proroków.
Matka Boska - dała ciało, nic więcej. Jedyny wart zapamiętania ziemianin to Poncjusz Piłat.
Odpowiedz
#15
LeonMamon napisał(a):Jedyny wart zapamiętania ziemianin to Poncjusz Piłat.
No i Judasz.
Odpowiedz
#16
IO. napisał(a):Bóg został stworzony przez katolików a katolicy zostali stworzeni przez Boga.
Co było pierwsze "jajo czy kura"?:lol2::lol2::lol2::lol2:

Dla mnie to jest jakiś bełkot i tyle.
Odpowiedz
#17
Ja już będąc ateistą gadając z paroma katolikami uświadomiłem sobie, że ja będąc wierzącym nie znałem swojej wiary. Dowiedziałem się że chrześcijański bóg to nie jest Jahwe tylko Jezus. Myślałem że chyba w takim razie jest 2 Jezusów, bo w bibli pisze że bóg stworzył Jezusa. Potem że to anioł zapłodnił maryję więc archanioł jest bogiem etc. Nadal tego nie rozumiem, w co ja wierzyłem? Duży uśmiech
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz
#18
Kweldulf napisał(a):Ale ty bystra jesteś!
Jedna z modlitw?! HAHAHAHAHAHA.
Nie mogę. Jedna z ważniejszych. Kredo Nicejsko-Konstantynopolitańskie. Katolickie wyznanie wiary. :/
Niezły ignorant z Ciebie.

No popatrz, a ty to może jesteś bystrzejszy ? :-D

Przecież doskonale znam tą modlitwę, chociaż chciałabym ją zapomnieć, niestety jest wyryta jak rysa na szkle :confused:

A dlaczego ma mnie obchodzić katolickie wyznanie wiary, jeśli jestem ateistką ?

Prosiłabym Cię, abyś udzielił mi na to pytanie odpowiedzi, jeżeli nie będzie to dla Ciebie zbyt trudne.:twisted:
"Wczoraj wieczór myślałem o ratowaniu świata. Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły i zamiary. I ratować to, co można"
"Narrenturm" A. Sapkowski

"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one."
Odpowiedz
#19
Luka Wars napisał(a):Ja już będąc ateistą gadając z paroma katolikami uświadomiłem sobie, że ja będąc wierzącym nie znałem swojej wiary. Dowiedziałem się że chrześcijański bóg to nie jest Jahwe tylko Jezus. Myślałem że chyba w takim razie jest 2 Jezusów, bo w bibli pisze że bóg stworzył Jezusa. Potem że to anioł zapłodnił maryję więc archanioł jest bogiem etc. Nadal tego nie rozumiem, w co ja wierzyłem? Duży uśmiech

W Biblii o ile się nie mylę pisze, iż na początku był i Bóg, i Jezus, i Duch Święty. O zapłodnieniu Maryji jeszcze nie słyszałam:-] Może przytoczyłbyś fragmenty co?:>
Odpowiedz
#20
Mnie się nie pytaj, jestem ateistą Duży uśmiech To chyba maryję zapłodnił cały ten archanioł Gabriel.
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości