To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artysta został nagrodzony za zagłodzenie psa
#21
To czy jestem czy nie, nie ma kompletnie żadnego wpływu na sens mojej wypowiedzi.



P.S.
Nie, nie jestem.
Odpowiedz
#22
Al-Rahim, a to jest legalne? Te zabijanie w taki sposób jak opisałeś.
;]
Odpowiedz
#23
Bo świat dzięki nam jest zdrowo popierdolony. I dlatego nie miałbym absolutnie oporów przed wyeliminowaniem co poniektórych, bo po co taki kutas żyje?:evil:
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#24
Cytat:Al-Rahim, a to jest legalne?

Różnie (zalezy od kraju, przedsiębiorcy, prawa obowiązującego daną ubojnię). Tak czy inaczej, jest to na porządku dziennym (ktoś dobrze powiedział w innym temacie. Zróbcie sobie wycieczke po polskich wsiach, albo po rzeźni). A "legalne" sie staje zawsze gdy ktośbez interesowania sięjak żyło i zdechło zwierze które wcina, kupuje golonke i steki.


Cytat:I dlatego nie miałbym absolutnie oporów przed zastrzeleniem co poniektórych, bo po co taki chuj żyje? Jak w "Psach II" : "no to wyrwałem chwasta..."


A chcesz wyrwać chwasty co opłacają jeszcze gorszych oprawców milionów zwierząt? Zastrzel połowe forum.
Odpowiedz
#25
Bo skażony jest cały system. Kiedy ktoś całymi dniami uśmierca zwierzęta w ubojni prawie na pewno straci jakikolwiek szacunek do ich życia. Gdy ludzie ubijają świnie raz na jakiś czas, by wyżywić swoją rodzinę robią to bez nadmiernego okrucieństwa (chyba że są sadystami). Wiedzą, że ta śmierć oznacza ich przeżycie i zachowują się odpowiednio. Kiedy z uśmiercania robi się produkcję seryjną dochodzi do takich właśnie sytuacji. Zwierzęta przestają być traktowane jako żywe istoty, a jako przyszła zafoliowana paczka mięsa. Dlatego cała ta cywilizacja jest zbudowana na okrucieństwie, znieczulicy i egoizmie i to jest chore ( a co gorsza, praktycznie nieuleczalne)
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#26
Cytat:A chcesz wyrwać chwasty co opłacają jeszcze gorszych oprawców milionów zwierząt? Zastrzel połowe forum.

Dokladnie Rahim. To jest typowe myslenie na zasadzie ze winny jest nie ogol tylko pare "czarnych owiec". Gdyby nie te czarne owce to nikt by zwierzat nie krzywdzil, wojen by nie bylo i przemocy w szkolach. Tak naprawde winne jest cale spoleczenstwo. Z kazdym komentujacym na czele. Dlatego wlasnie karanie przestepcow nic nie daje i nigdy nie osiagniemy rzeczywistosci w ktorej nie bedzie kryminalistow. Dopoki bedzie prawo.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#27
dGrey napisał(a):Dlatego cała ta cywilizacja jest zbudowana na okrucieństwie, znieczulicy i egoizmie i to jest chore ( a co gorsza, praktycznie nieuleczalne)
Jednak bez wzruszenia korzystasz na co dzień z jej "dobrodziejstw". Wystarczy się jej wyrzec, wyjechać gdzieś w busz albo inną pustynię, żywić się korzonkami i szarańczą. Nic trudniejszego, trzeba tylko chcieć. No ale to nie powinno być trudne, dla kogoś kto tak potępia współczesną cywilizację, prawda?
Odpowiedz
#28
yeah ! nic dodać nic ująć - albo anarchia albo oportunizm
[url="http://www.youtube.com/watch?v=_A_arjPCKXA"]
[/url]
Odpowiedz
#29
A skąd wiesz, że bez wzruszenia? A może planuje wyprowadzić się gdzieś i zmienić tryb życia? A po cholerę na pustynię, czy w busz?

"Kilgore Trout napisał(a):Tak naprawde winne jest cale spoleczenstwo

No to co proponujesz? Usunięcie prawa? Wtedy to dopiero mielibyśmy Sajgon. Jeżeli ludzie teraz zachowują się tak, to co byłoby przy braku kontroli?
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#30
Al-Rahim napisał(a):To ja wkleję mój post z innego tematu o krzywdzeniu psa.

Okaleczenie zwierzęcia dla przyjemności z samego okaleczenia, twierdzicie jest złe. A czym jest : okaleczenie zwierzęcia na całe życie od maleńkości (kury w klatkach gdzie nie moga się odwrócić, urywanie im dziobów i łap żeby same sie nie zabiły z bólu), hodowanie świń w warunkach gdzie tracą wzrok od braku światła, i są masowo rozdeptywane przez inne świnie a ich agonia trwa dniami, cielęta hodowane tak by nie mogły chodzć (przewlekłe zwyrodnienia stawów, nieruszanie nogami, zanik mięsni, potworny ból). I dlaczego to moi drodzy? RÓWNIEŻ dla naszej przyjemności. Tak kochani. Dla naszej przyjemności schabowego w sobote na obiad, hamburgerka w macdonaldzie, kebaba w cienkim cieście, kurczaczków z KFC (co muszą znosić zwierzaczki na tamtych fermach, aż szkoda pisać).
I nie p***** że to potrzebne do przezycia. To samo powie koreańczyk który zrobi psu gorsze rzeczy niż na tych zdjeciach z owczarkiem (obdarcie żywcem ze skóry i biczowanie to tylko początek). I po co? Bo mu to potrzebne do przeżycia. Do psich kotlecików i mielonki. Też dla przyjemności.

Edit:

Ktoś w ostateczności wyskoczy z tekstem "ale tak być nie powinno, ja chcę by te zwierzęta był humanitarnie zabijane (cóż za oksymoron)".
A wszyscy jecie tytlko to mięsko które wczesniej na własne oczy potwierdziliście że nie cierpiało, że miało zajebiste warunki zyciowe, że umarło bezbolesnie? Nie.
Idziecie do sklepu i kierujecie się tym czy ładnie wygląda, czy świeże, czy apetyczne , czy cena dobra. Dajecie kase na to , wiec dajecie kase dowolnej firmie która zabija i hoduje te zwierzeta, nie patrzycie jak to ta firma robi. A gdy idziecie do babci na obiadek? Zamawiacie pizze miesną? kubełek kfc? Prosicie o CV każdego zwierzaka którego wcinacie? Nie.

Po pierwsze post nie na temat wątku.

Po drugie jem tylko kury właśnie z powodu łamania przepisów o uboju w przypadku świń i krów (te drugie mają jakby nie patrzeć większe potrzeby emocjonalne i większą samoświadomość), a kury jem jeszcze bo muszę. A muszę, żeby żyć. A skoro muszę, żeby żyć to sprawdzam sobie JAKIE to hodowle są tych kur, których mięcho kupuję.

Po trzecie to nie analogia - jedzenie a artyzm. Prawo do życia jest wyżej w hierarchi potrzeb niż prawo do ekspresji artystycznej, nie sądzisz ?

dGrey napisał(a):Bo świat dzięki nam jest zdrowo popierdolony. I dlatego nie miałbym absolutnie oporów przed wyeliminowaniem co poniektórych, bo po co taki kutas żyje?:evil:

Wg mnie Twoja wypowieź jest jak lokata.
Odpowiedz
#31
Cytat:Po pierwsze post nie na temat wątku.



Post dotyczył przede wszystkim jedzenia.
Ale TAKŻE torturowania, znecania sięnad zwierzetami, zadawania im świadomie cierpienia. Tutaj jak najbardziej trzyma sie tematu.
Cytat:Prawo do życia jest wyżej w hierarchi potrzeb niż prawo do ekspresji artystycznej, nie sądzisz ?
Dla niektórych sztuka jest ważniejsza od życia Uśmiech
Ale tak, moim zdaniem życiue jest ważniejsze od sztuki (moim zdaniem).
Ale. Nie oznacza to przyzwolenia na dowolny ubój i "obozy zagłady". Dla zwierząt. Sam napisałeś o tym, że Ty sprawdzasz skąd są kurczaczki które zjesz. A ile osób na tym forum robi to w stosunku do każdego miesnego przetworu? (to takze galaretki z żelatyną!)
Ile z tych osób które tak psioczą na tego psa, ze zdechł, że cierpiał? Załamywali rączki nad pieskiem, jedząc kanapke z pasztetem , albo pizze "supreme".

Bo w sumie cały czas chodzi o to samo. O hipokryzję.
Odpowiedz
#32
Juz jakiś czas temu to widziałam. Powinni tego sku...zagłodzić. Ludzie są tak spaprani,że nie wiem-nic już nie pomoże...
Hmmm????
Odpowiedz
#33
A jesteś wegetarianką?
Odpowiedz
#34
sylvia_plath napisał(a):Juz jakiś czas temu to widziałam. Powinni tego sku...zagłodzić. Ludzie są tak spaprani,że nie wiem-nic już nie pomoże...

Nie wyłączajac Ciebie? Czy jednak wyłączając?
Ty sama - gdyby było to w Twojej mocy - zagłodziłabyś go? Czym wówczas byś się od niego różniła?
Tak pytam, z ciekawości.
Odpowiedz
#35
NonOmnis napisał(a):Al Rahim: jesteś wegetarianinem?

Al-Rahim napisał(a):To czy jestem czy nie, nie ma kompletnie żadnego wpływu na sens mojej wypowiedzi.

Al-Rahim napisał(a):A jesteś wegetarianką?

? Język
Odpowiedz
#36
Ignea napisał(a):Ty sama - gdyby było to w Twojej mocy - zagłodziłabyś go? Czym wówczas byś się od niego różniła?

Jest zbrodnia, musi być też kara. A to zbrodnia okrutna, więc i kara powinna być nie lżejsza.
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#37
Jaka zbrodnia? Są jakieś dowody?
Gdzie wasz sceptycyzm? Gdzie słynne domniemanie niewinności póki nic się nie udowodni?
Czy naprawdę wierzycie we wszystko co piszą w gazetach od tak z biegu?
Wiecie chyba, że czasem zdarzają się takie wielkie wpadki z plotkami? Potem powstają tzw. "miejskie mity".

Poszlaki które sprawiają, że mogę wątpić w prawdziwość powyższego zdarzenia:
- różnice w relacjach/plotkach na temat powyższy (raz, że głodził tyle a raz, że tyle dni)
- brak zwłok
- na zdjęciach nie ma ewidentnie żadnych zwłok, jest tylko wychudzony pies, taki właśnie z ulicy: chudy, brudny ale to jeszcze o niczym nie świadczy, może być tylko poszlaką i powodem do wszczęcia śledztwa
- nie ma dowodów
- nie było żadnego dochodzenia w tej sprawie, nikt nie został skazany póki co
- będący na wystawie ludzie (głównie inni młodzi artyści) nie zareagowali, czemu?

Alternatywne teorie:
- ponoć pies był karmiony, po wystawie (kilka godzin) im uciekł a ponoć ktoś ze znajomych artysty chciał się nim potem zaopiekować
- artysta specjalnie puścił taką plotkę w świat, to tak w ramach szokowania i zmuszania ludzi do myślenia, poza tym w zamysłach jest rozwianie plotki po tym jak wszyscy się po wkurwiają i poprzeklinają go by potem zastanowili się nad sobą, nad swoją nienawiścią (większość by najchętniej zabiła - ale nie tak po prostu, z ciekawych, czytałem już o: "nabijaniu na pal","brutalnym zgwałceniu", "przywiązaniu do łańcucha i śmierć z odwodnienia i głodu") i nad swoją naiwnością oraz zbyt szybkim wydawaniu osądów. Ponoć to taki eksperyment artysty-nonkonformisty. Niby krótką notkę napisał gdzieś artysta ale równie do dobrze może to być ściema albo wybryk sympatyka artysty, który się pod niego podszył.

Gdybym wiedział, że powyższa informacja jest prawdziwa (np. prawomocny wyrok sądu) wtedy też potępiałbym artystę, choć raczej nie tak makabrycznie jak większość ludzi - aczkolwiek zaprawdę jestem całkiem mocno zielony i proekologiczny etc Ale przede wszystkim jestem racjonalistą i sceptykiem - potrafię myśleć tak by emocje nie zagłuszały zdrowego rozsądku.

Skoro nie jestem pewny mogę potępiać jedynie takie postępowanie ale nie osobę o to posądzoną bo nie wiemy czy to prawda, czy to może przypadkiem zmyślone. NAJGORSZYM pomysłem jest moim zdaniem kierowanie wulgarnych i pełnych nienawiści oraz gróźb tekstów pod kierunkiem artysty.

Zasada domniemanej niewinności (identycznie zresztą jak pochodząca od tego zasada domniemanego nieistnienia) musi zostać zachowana zawsze bez względu na to czy nam to pasuje czy nie. Trzeba być konsekwentnym. Apeluje o rozsądne podchodzenie do tematu.
Odpowiedz
#38
Pies zdechł z głodu. Gość został wybrany za to "dzieło" na reprezentanta swojego kraju w konkursie. Nie wybiera się reprezentantów za rzeczy niedokonane. Zagłodził psa i to jest fakt. I za to powinien ponieść karę. Przy czym moim zdaniem nie za zagłodzenie psa, ale za celowe zadanie cierpienia, które trwało długo. I kara powinna być adekwatna do zadanego cierpienia.
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#39
I kara powinna być adekwatna do zadanego cierpienia.


Czy za zabicie psa z zimną krwią (nawet bez głodzenia) też powinna być adekwatna kara? Kara śmierci, albo chociaż dożywocie?
Odpowiedz
#40
Więzienie to anachronizm. Ja bym w stolicy Kostaryki zasadził dużego bananowca i przywiązał do jego artystę za jaja, najlepiej drutem kolczastym. Za to bym u ich dopiero nagrodę dostał.

Rahim, nie litujesz się nad psem to nie lituj się też przed najbardziej pasudnym zwierzęciem jakim jest człowiek. 5mld ludzi to dużo, no ale u nas odstrzałów nie ma. Jak to się mówi równość, wolność i braterstwo hej!
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości