To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gra Max Payne i miasteczko Twin Peaks
#1
Właśnie sobie odświerzam filmik z dawnych lat "Twin Peaks". Bo ktoś był na tyle cool że wrzucił na youtobe. Ja dokładnie nie pamiętałem tego w szcegółach, tylko zarys filmu.

Ale teraz jak oglądam widze, możę przypadkowe a może nie, spore podobieństwo artystyczne do gry Max Payne. Tak mnie to natchnęło że założyłem wątek. Wybaczcie.

Tu i tam jest policjant, klimat też z muzyką, bardzo podobne wstawki z telewizorem.

No nie wiem, ktoś zna te dwie rzeczy?

Na początku myślałem, że to czysty przypadek, takie tam podobne sceny itp, ale jestem już po kolejnym, i nie wiem, czy to może sama próba i temat, spowodował bardzo zbliżone klimaty, czy film może miał jakies natchnienie dla twórców gry.

PS. A można gdzieś dostać polska wersja calego filmu?
.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#2
Cytat:Ale teraz jak oglądam widze, możę przypadkowe a może nie, spore podobieństwo artystyczne do gry Max Payne.

http://www.alanwake.pl/. Pewnie Cię zainteresuje.

Cytat:No nie wiem, ktoś zna te dwie rzeczy?

Tak. Ukończyłem Payne'a kilka razy, film i serial widziałem. Nie wydaje mi się, żeby MP był aż tak podobny do TP. Generalnie jest to gra w stylu neo-noir i bardziej kojarzy mi się z np. Sin City, Blade Runnerem czy nawet Mulholland Drive Lyncha. Oczywiście TP ma w sobie coś z filmu noir, ale brakuje przede wszystkim wielkomiejskiego klimatu. Za dużo też elementów fantasy. No i TP nie zawsze był mroczny.

Cytat:A można gdzieś dostać polska wersja calego filmu?

Fire Walk with Me? Widziałem ostatnio w którymś z marketów. Kosztował chyba 20 zł.
Odpowiedz
#3
Dzieki za linka

Co do filmu mam na myśli cały serial.

Gra nie jest podobna w sensie ogólnym (mam na myśli zarówno I i II), bo poza faktem ze tu i tam jest policjant, ale jednak otoczka zupełnie inna. Max to seryjny killer, gość z FBI z miasteczka jednak nie bardzo. Sceneria tez inna. Powodu kierujace bohaterami tez inne.

Mam na myśli bardzo podobne efekty artystyczne, albo pewne podobiństwa może ze względu też na podobną datologie, i troche ze względu na fakt ze jeden i drugi to policjanci, i wiele rzeczy czasem z tego wynika.

Te wstawki z telewizorkami które budują nastrój sa bardzo zbliżone, nawet głos lektora w nich jest identyczny, taka sama troche melancholiczna muzyka, dziwne sny. Reszte trudno tak wyrazić.

A może po prostu ja sie zawsze doszukam czegoś innego niż inni Oczko I tak byłem ciekaw czy ktoś dostrzega oprócz mnie pewne podobiństwa.
.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości