Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teoria o powstaniu świata
O wielkim wybuchu każdy słyszał tego nie trzeba wyjaśniać i co dalej, powstała materia , pierwsze planety a na nich związki chemiczne zmiana temperatur i różne reakcje chemiczne doprowadziły do powstania pierwszych roślin z których powstały bakterie z bakterii robactwo z robactwa zwierzęta cały ten proce trwał miliardy lat na jego czynniki składały się reakcje chemiczne , ciśnienie temperatura i inne procesy termiczne . Z różnych zwierzą powstali ludzie Darwin mylnie założył że powstaliśmy tylko i wyłącznie z małp .To, że powstaliśmy z różnych zwierząt tłumaczy naszą odmienność i wrodzone skłonności np. jedni zdolni są zabić inni nigdy by tego nie zrobili , orientacje sexualne< niektórzy są hetero inni homo jeszcze inni bi>. Myślę że ta teoria jest prawdopodobna i znalazła by potwierdzenie w nauce.
Zbyt często myśląc o śmierci , możesz nie zauważyć życia.
Odpowiedz
Ewolucja to proces chaotyczny, opierający się na przypadku. Człowiek nie jest żadną idealną istotą, do której miałaby dążyć ewolucja różnych gatunków. Prawdopodobieństwo żeby z dwóch różnych gatunków powstał jeden jest tak małe, że śmiało można powiedzieć, że równe zeru.

W ewolucji jest odwrotnie niż napisałaś. To z jednego gatunku wyłania się wiele nowych, a nie z wielu gatunków jeden. Nawet gdyby takie coś się zdarzyło, to mimo, że istoty powstałe z dwóch różnych gatunków byłyby do siebie podobne, to pod względem genetycznym nie pasowałyby do siebie. Ich DNA byłoby ukształtowane w zupełnie inny sposób. Byłyby to zatem dwa różne gatunki jedynie podobnie wyglądające.

To, że człowiek jest najinteligentniejszym gatunkiem na Ziemi, nie oznacza, że ewolucja do niego dążyła. Równie dobrze ziemska cywilizacja mogłaby być stworzona przez jakieś meduzopodobne stworzenia.
Odpowiedz
To się nazywa różnorodność wewnątrzgatunkowa i jest ona konieczna do zachodzenia procesu ewolucji.
Odpowiedz
sweet_girl napisał(a):O wielkim wybuchu każdy słyszał tego nie trzeba wyjaśniać i co dalej, powstała materia , pierwsze planety a na nich związki chemiczne zmiana temperatur i różne reakcje chemiczne doprowadziły do powstania pierwszych roślin z których powstały bakterie z bakterii robactwo z robactwa zwierzęta cały ten proce trwał miliardy lat na jego czynniki składały się reakcje chemiczne , ciśnienie temperatura i inne procesy termiczne . Z różnych zwierzą powstali ludzie Darwin mylnie założył że powstaliśmy tylko i wyłącznie z małp .To, że powstaliśmy z różnych zwierząt tłumaczy naszą odmienność i wrodzone skłonności np. jedni zdolni są zabić inni nigdy by tego nie zrobili , orientacje sexualne< niektórzy są hetero inni homo jeszcze inni bi>. Myślę że ta teoria jest prawdopodobna i znalazła by potwierdzenie w nauce.

Co???? Ej ja myslalem ze ostatnimi czasy jak mnie wp nie myli to teoria rewolucji doznala powaznych poprawek i to kazdy przecietny idiota wie ze tak sie skromnie wyraze skumalby ze takiej stereotypowaj ewolucji jak wy tu chrzanicie juz nie ma.przykro mi papa , sejonara , bzyk i juz

TEORIA EWOLUCJI jest NIE calkiem prawdziwa bo:

-nigdy nie odkopano dowodów (ściślej: kości) istnienie form pośrednich rożnych organizmów. Na przykład choćby jednego osobnika, dajmy na to ssaka, będącego przecudaczną formą pośrednią, występującą gdzieś (nieważne gdzie)pomiędzy np. wilkiem, niedźwidziem, zającem, żyrafą, słoniem antylopą, kotem czy stereotypozaurem.

nikt jej fizycznie nie zaobserwował (chodźby nawet pod Dlaczego ? bo:

-założeniem ewulucji jest to, że ewolucja trwa bardzo powoli, tak powoli, że jeszcze nikt jej nie widzial nawet pod microscopem

To tera pt. do was
gdzie jest ta wasza powolna ewodupa?nara wkurzylem sie
Odpowiedz
Damian59 napisał(a):To tera pt. do was

rotfl Duży uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
rotfl Duży uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
Damian59 napisał(a):TEORIA EWOLUCJI jest NIE calkiem prawdziwa bo:

Niech to tylko Maynard zobaczy Duży uśmiech
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
Damian59 napisał(a):-założeniem ewulucji jest to, że ewolucja trwa bardzo powoli, tak powoli, że jeszcze nikt jej nie widzial nawet pod microscopem

To tera pt. do was

Lol Uśmiech

No to się mylisz. Ewolucja została zaobserwowana i to nie jeden raz. Hodowcy gołębi często bawią się w przyspieszoną kontrolowaną ewolucję. Pozwalają rozmnażać się tylko wybranym osobnikom gołębi, potem robią dokładnie to samo z ich potomstwem, i powtarzają ten proces wiele razy. W ten sposób w bardzo krótkim czasie uzyskują zupełnie nowe odmiany, które nie przypominają zwykłych gołębi. Wyglądają jak zupełnie inne ptaki.

Innym dowodem może być różnorodność ras psów. Wszystkie psy pochodzą od wilka i zanim człowiek je udomowił, wszystkie wyglądały jednakowo. To ludzie stworzyli te wszystkie dziwaczne rasy psów krzyżując ze sobą osobniki o wybranych cechach. Niektóre rasy psów tak się od siebie oddaliły, że nawet nie jest możliwa ich kopulacja (np. jamnik i bernardyn). A mimo to wszystkie psy mają wspólnego przodka.

Dalej. Badając łańcuchy DNA zwierząt zauważamy wiele cech wspólnych dla różnych gatunków. W każdym następnym pokoleniu nasze DNA zmienia się odrobinę i dzięki temu my się zmieniamy. Wiedząc to, można łatwo stwierdzić jaki okres czasu temu rozbiegły się drogi dwóch gatunków. Wystarczy sprawdzić od którego miejsca łańcuch DNA dwóch różnych zwierząt zaczyna się różnić, mieć wiedzę na ten temat i tyle.

Uspokoiło Cię to Damianie? Duży uśmiech
Odpowiedz
S0LTYS napisał(a):
Damian59 napisał(a):-założeniem ewulucji jest to, że ewolucja trwa bardzo powoli, tak powoli, że jeszcze nikt jej nie widzial nawet pod microscopem

To tera pt. do was

Lol Uśmiech

No to się mylisz. Ewolucja została zaobserwowana i to nie jeden raz. Hodowcy gołębi często bawią się w przyspieszoną kontrolowaną ewolucję. Pozwalają rozmnażać się tylko wybranym osobnikom gołębi, potem robią dokładnie to samo z ich potomstwem, i powtarzają ten proces wiele razy. W ten sposób w bardzo krótkim czasie uzyskują zupełnie nowe odmiany, które nie przypominają zwykłych gołębi. Wyglądają jak zupełnie inne ptaki.

Innym dowodem może być różnorodność ras psów. Wszystkie psy pochodzą od wilka i zanim człowiek je udomowił, wszystkie wyglądały jednakowo. To ludzie stworzyli te wszystkie dziwaczne rasy psów krzyżując ze sobą osobniki o wybranych cechach. Niektóre rasy psów tak się od siebie oddaliły, że nawet nie jest możliwa ich kopulacja (np. jamnik i bernardyn). A mimo to wszystkie psy mają wspólnego przodka.

Dalej. Badając łańcuchy DNA zwierząt zauważamy wiele cech wspólnych dla różnych gatunków. W każdym następnym pokoleniu nasze DNA zmienia się odrobinę i dzięki temu my się zmieniamy. Wiedząc to, można łatwo stwierdzić jaki okres czasu temu rozbiegły się drogi dwóch gatunków. Wystarczy sprawdzić od którego miejsca łańcuch DNA dwóch różnych zwierząt zaczyna się różnić, mieć wiedzę na ten temat i tyle.

Uspokoiło Cię to Damianie? Duży uśmiech

No jo ale to sa tylko rasy golebi i psow bo pochodza od jednego czystego gatunku ktory sie wzial z? gatunki chyba sie nie krzyzuja. jesli tak to sporadycznie a mamy od hu... gatunkow i co wszystkie sie wziely z bakteri? jesli tak to te bakterie byly tez roznorodne i nie mialy jednego przodka oddychaly tym samm powietrzm i pelzaly po tym samym globie. i co? czy to dla ciebie dziwne ze wszysko do siebie jest podobne??nawet rosliny korzystaja z powietrza, to co jestesmy z nimi spokrewnieni?
YES=enter
NO=escape
jesli naprawde wierzysz ze pochodimy od malych zejatek to chyba od wirosow

jeszcze moje zdanie tak na marginesie zabrzmi znajomo i dowcipnie ale komorka to taka skomplikowana machineria ze jeszcze zaden einstein jej nie wychodowal bo podejrzewam ze do tego naprawde potrzeba czasu.gdzies jest ta wasza ewolucja ale archeolodzy juz wiedza ze jej nie odkopia.
Odpowiedz
Sięgnij po pierwszy lepszy podręcznik do biologi dla szkół średnich, a Twoje śmieszne teorie prysną.
Odpowiedz
Damian59 napisał(a):No jo ale to sa tylko rasy golebi i psow bo pochodza od jednego czystego gatunku ktory sie wzial z? gatunki chyba sie nie krzyzuja. jesli tak to sporadycznie a mamy od hu... gatunkow i co wszystkie sie wziely z bakteri?

Tak, ale zauważ, że te rasy psów i gołębi powstały niedawno. Dlatego są tak blisko spokrewnione. Ale gdy proces trwa wiele milionów lat, to te różne rasy tego samego gatunku tak bardzo się oddalają od siebie, że tworzą nowe gatunki. I na tym właśnie to polega. Nowe gatunki zwierząt pochodzą od jednego gatunku, który pochodzi od innego gatunku, i tak dalej. Możemy się tak cofać aż dojdziemy do prymitywnych mikroskopijnych istot.

Damian59 napisał(a):czy to dla ciebie dziwne ze wszysko do siebie jest podobne??nawet rosliny korzystaja z powietrza, to co jestesmy z nimi spokrewnieni?

W pewnym sensie jesteśmy spokrewnieni, ponieważ wszystko co żywe na tej planecie ma wspólnego przodka.

Damian59 napisał(a):jeszcze moje zdanie tak na marginesie zabrzmi znajomo i dowcipnie ale komorka to taka skomplikowana machineria ze jeszcze zaden einstein jej nie wychodowal bo podejrzewam ze do tego naprawde potrzeba czasu.

Dokładnie, potrzeba czasu. Życie na Ziemi istnieje około 3.5-4 miliardów lat, podczas gdy Ziemia istnieje 4.6 miliardów lat. To chyba wystarczająca ilość czasu by mógł powstać kwas RNA i DNA. Tak naprawdę to jeszcze nie wiadomo skąd wzięły sie pierwsze mikroorganizmy na Ziemi. Być może wytworzyły się tutaj, a być może przyleciały z jakimś meteorytem. Ale gdzieś miały swój początek i tego prędzej czy później się dowiemy.

Gdybyś próbkę swojej śliny wylał do zbiornika z wodą na jakiejś pozbawionej życia planecie i wrócił tam za kilka miliardów lat, to zobaczyłbyś kipiącą życiem planętę, pełną różnorodnych istot, w ogóle niepodobnych do tych na Ziemi. Wszystko to dzięki ewolucji.
Odpowiedz
S0LTYS napisał(a):
Damian59 napisał(a):No jo ale to sa tylko rasy golebi i psow bo pochodza od jednego czystego gatunku ktory sie wzial z? gatunki chyba sie nie krzyzuja. jesli tak to sporadycznie a mamy od hu... gatunkow i co wszystkie sie wziely z bakteri?

W pewnym sensie jesteśmy spokrewnieni, ponieważ wszystko co żywe na tej planecie ma wspólnego przodka.

Nie wlasnie ze nie bo teoria ewolucji zaklada ze organizmy daza do doskonalosci.polaga na tym proces przekazywania cech genetycznych.
myslisz ze ryby wylazly na lad i staly sie kaktusami?.moze my polacy jestesmy z nimi zpokrewnieni?dzieci zwierzat wodnych beda jeszcze bardziej przystosowane do zycia w wodzie niz ich rodzice.organizm ktory wpadl w wir wydarzen (mokrych wydarzen) nie skrzyzuje sie z organizmem ktory wpadl w wir suchch wydarzen.ich dzieci absolutnie nie beda zdolne do zycia.

napisales ze

Gdybyś próbkę swojej śliny wylał do zbiornika z wodą na jakiejś pozbawionej życia planecie i wrócił tam za kilka miliardów lat, to zobaczyłbyś kipiącą życiem planętę, pełną różnorodnych istot, w ogóle niepodobnych do tych na Ziemi. Wszystko to dzięki ewolucji.

to tez jest bzdura bo naukowcy przeprowadzaja tysiace podobnych i oczywiscie krotszych experymentow rocznie i nic. nie da sie wychodowac zycia w laboratoriach, przeróznych warunkach i z przeróżnymi subs. chemicznymi w przeroznych naczyniach.
Odpowiedz
Coś Ci cytowanie nie wyszło. Chyba nie domknąłeś wszystkich znaczników. Popraw, proszę, bo to wygląda tak jakby Twoja wypowiedź była moją.

Po drugie nie rozumiem o czym piszesz Uśmiech Jakie kaktusy z ryb? Jakie krzyżowanie organizmów suchych z mokrymi? O niczym takim nie wspominałem.

Ewolucja to nie jest proces liniowy. To nie jest tak, że wszystkie organizmy możemy umieścić na jednej lini. Jeśli mielibyśmy narysować wykres ze wszystkimi organizmami jakie istniały na Ziemi, to byłoby to drzewko, a nie linia. Jeden gatunek daje początek wielu nowym, potem każdy z tych nowych daje początek kolejnym, i tak dalej.

Ewolucja to nie jest żadne dążenie do doskonałości. Ewolucja to przystosowywanie się do warunków środowiska, w którym dane zwierze żyje. Jeśli organizm nie potrzebuje jakiejś cechy, to nie będzie jej rozwijać, nawet gdyby była ona nie wiadomo jak doskonała. Przytoczę mój ulubiony cytat z książki "Golem XIV" Stanisława Lema:

"A więc gdyby Ewolucja uprawiała postęp życia, nie kodu, to orzeł byłby już fotolotem, nie zaś mechanicznie trzepoczącym szybowcem, i żywe nie pełzałoby, nie kroczyło, nie żarło żywego, lecz niezależnością zdobytą wyszłoby poza glon i poza glob."

Damian59 napisał(a):
S0LTYS napisał(a):Gdybyś próbkę swojej śliny wylał do zbiornika z wodą na jakiejś pozbawionej życia planecie i wrócił tam za kilka miliardów lat, to zobaczyłbyś kipiącą życiem planętę, pełną różnorodnych istot, w ogóle niepodobnych do tych na Ziemi. Wszystko to dzięki ewolucji.

to tez jest bzdura bo naukowcy przeprowadzaja tysiace podobnych i oczywiscie krotszych experymentow rocznie i nic. nie da sie wychodowac zycia w laboratoriach, przeróznych warunkach i z przeróżnymi subs. chemicznymi w przeroznych naczyniach.

Nie napisałem tutaj nic o wychodowaniu życia. W ślinie człowieka żyje miliony drobnoustrojów. Nie trzeba nic sztucznie tworzyć. Wystarczy zrobić z tą próbką, to co napisałem powyżej, a po kilku miliardach lat efekty byłyby widoczne.
Odpowiedz
S0LTYS napisał(a):Coś Ci cytowanie nie wyszło. Chyba nie domknąłeś wszystkich znaczników. Popraw, proszę, bo to wygląda tak jakby Twoja wypowiedź była moją.

Po drugie nie rozumiem o czym piszesz Uśmiech Jakie kaktusy z ryb? Jakie krzyżowanie organizmów suchych z mokrymi? O niczym takim nie wspominałem.

Ewolucja to nie jest proces liniowy. To nie jest tak, że wszystkie organizmy możemy umieścić na jednej lini. Jeśli mielibyśmy narysować wykres ze wszystkimi organizmami jakie istniały na Ziemi, to byłoby to drzewko, a nie linia. Jeden gatunek daje początek wielu nowym, potem każdy z tych nowych daje początek kolejnym, i tak dalej.

Ewolucja to nie jest żadne dążenie do doskonałości. Ewolucja to przystosowywanie się do warunków środowiska, w którym dane zwierze żyje. Jeśli organizm nie potrzebuje jakiejś cechy, to nie będzie jej rozwijać, nawet gdyby była ona nie wiadomo jak doskonała. Przytoczę mój ulubiony cytat z książki "Golem XIV" Stanisława Lema:

"A więc gdyby Ewolucja uprawiała postęp życia, nie kodu, to orzeł byłby już fotolotem, nie zaś mechanicznie trzepoczącym szybowcem, i żywe nie pełzałoby, nie kroczyło, nie żarło żywego, lecz niezależnością zdobytą wyszłoby poza glon i poza glob."

Damian59 napisał(a):
S0LTYS napisał(a):Gdybyś próbkę swojej śliny wylał do zbiornika z wodą na jakiejś pozbawionej życia planecie i wrócił tam za kilka miliardów lat, to zobaczyłbyś kipiącą życiem planętę, pełną różnorodnych istot, w ogóle niepodobnych do tych na Ziemi. Wszystko to dzięki ewolucji.

Nie napisałem tutaj nic o wychodowaniu życia. W ślinie człowieka żyje miliony drobnoustrojów. Nie trzeba nic sztucznie tworzyć. Wystarczy zrobić z tą próbką, to co napisałem powyżej, a po kilku miliardach lat efekty byłyby widoczne.

po krotce:
Organizmem ktory dozyl do doskonalosci poprzez wytwarznie narzędzi (bo mial przypadkiem odpowiednie konczyny) zeby zabijac efektywniej bo byl wszystkozerny (albo miesozerny, nie wiem, nie wazne) byl czlowiek.kiedys bylismy gorszymi zwierzetami niz teraz.mam nadzieje ze sie zgadzasz bo jesli nie to ta dyskusja nie
ma sensu.
Odpowiedz
Zależy pod jakim względem. Jesteśmy inteligentniejsi niż nasi przodkowie. Mamy większe mózgi, ponieważ mniej sprytni przodkowie częściej tracili życie niż ci, którzy potrafili wykombinować jak uciec przed bestią i jak upolować ofiarę. I pod tym względem jesteśmy lepsi.

Ale pod względem fizycznym jesteśmy gorsi. Mamy słabsze ciała, szybciej się męczymy. Nie potrafimy już dokonywać takich wyczynów, które dla naszych przodków były bułką z masłem. Stało się tak, ponieważ korzyści wynikające z większego mózgu przeważały nad korzyściami wynikającymi z lepiej rozwiniętego ciała.

Tak więc ewolucja nie jest dążeniem do doskonałości, a do cech, które w danym momencie są przydatne. Doskonały człowiek byłby rozwinięty zarówno umysłowo jak i fizycznie. Potrafiłby szybko biegać, latać jak ptak, zamiast skóry miałby twardy pancerz, nie musiałby spać ani jeść, energie czerpał by ze Słońca i innych źródeł, potrafiłby przetrwać w wielu zabójczych dla nas środowiskach i tak dalej.
Odpowiedz
S0LTYS napisał(a):Zależy pod jakim względem. Jesteśmy inteligentniejsi niż nasi przodkowie. Mamy większe mózgi, ponieważ mniej sprytni przodkowie częściej tracili życie niż ci, którzy potrafili wykombinować jak uciec przed bestią i jak upolować ofiarę. I pod tym względem jesteśmy lepsi.

Ale pod względem fizycznym jesteśmy gorsi. Mamy słabsze ciała, szybciej się męczymy. Nie potrafimy już dokonywać takich wyczynów, które dla naszych przodków były bułką z masłem. Stało się tak, ponieważ korzyści wynikające z większego mózgu przeważały nad korzyściami wynikającymi z lepiej rozwiniętego ciała.

Tak więc ewolucja nie jest dążeniem do doskonałości, a do cech, które w danym momencie są przydatne. Doskonały człowiek byłby rozwinięty zarówno umysłowo jak i fizycznie. Potrafiłby szybko biegać, latać jak ptak, zamiast skóry miałby twardy pancerz, nie musiałby spać ani jeść, energie czerpał by ze Słońca i innych źródeł, potrafiłby przetrwać w wielu zabójczych dla nas środowiskach i tak dalej.

kurcze chyba racja.ale mozemy jeszcze zalozyc ze nasi przodkowie jek zreszta inne organizmy wyszly w procesy shizo-klimatyczne dzieki ktorym wyksztalcilismy sobie skore doskonala ktora wentyluje cialo.taka zmiana moze powodowac ze nie da sie juz wytworzyc skory czerpiacej energie ze slonca (chaciaz tak chyba troche jest Duży uśmiech ).I takimi etapami "NIEPDWRACALNO-EWOLUACYJNYMI" nie mozemy udoskonalic sie na maxa.
dodam ze jestest najlepsi jesli chodzi o eliminacje przeciwnika.
Odpowiedz
Nawet nie wiem gdzie mam zaczac.

Moze tak: kolego anty-ewolucjoniscie, moze przedstawisz nam jak to wedlug Ciebie wyglada geneza zycia? Napewno by pomoglo w dyskusji i rozdzieliloby poglady.

Ja oczywiscie jestem zwolennikiem ewolucji i nie widze zadnych przeciwskazan i braku spojnosci w tej tezie. Zwykle ludzie krytykujacy ewolucje nie maja zbytnio pojecia o jej mechanizmach i dlatego zaczynaja krzyczec, ze to wszystko jest bzdura.
Fakt, ewolucja to proces chaotyczny i przypadkowy. Nowe gatunki tworza sie dzieki izolacji. Jest jeden gatunek, nagle zmieniaja sie warunki i populacja dzieli sie na dwie wyizolowane wzgledem siebie grupy. Niemozliwa sie staje wymiana genow poprzez kopulacje miedzy tymi dwoma grupami. Z biegiem lat z kazdym nowym pokoleniem przybywa przypadkowych mutacji, ktore w normalnych warunkach niczego nie zmieniaja, poniewaz istnieje wymiana genow. Im wieksza populacja, tym wolniejszy proces ewolucji. Gdy po dlugim okresie czasu izolacja zaniknie obie grupy nie beda juz w stanie sie razem rozmnazac. Powstaly dwa gatunki, izolacja genetyczna sie utrwalila.
To glowna teza powstawania nowych gatunkow.

Jezeli masz jakies pytania dotyczace ewolucji to nie wstydz sie i je tutaj napisz, sprobuje wyjasnic mechanizmy ewolucji. @Damian59
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości