To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmarł Stanisław Lem
#1
Był moim guru. I choć przeczytałem tylko trzy jego powieści to jego książka "Okamgnienie" bardzo wpłynęła na mój dzisiejszy światopogląd. Zapraszam do dyskusji na temat twórczości, życiu i poglądach Lema.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#2
Składam szczere kondolencje. Nic więcej nie powiem. Brak mi słów. Płacz
...už tai ir išgerkim
Odpowiedz
#3
To bardzo smutna wiadomosc Płacz
"Wyznanie wiary takie ładne,
A czyny wiernych tak szkaradne."
Odpowiedz
#4
........................................................................................

Odpowiedz
#5
Admini, wybaczcie, ale robie crosslinka do tematu, ktory zalozylem w innym watku wczesniej:

http://ateista.pl/forum/viewtopic.php?p=46472#46472

Tam jest troche informacji i zdjecie.

PS: juz sie zaczynaja szczekania malych ludzi, ze to zaden Polak, bo Zyd i ateista Smutny
Null pointer exception
Odpowiedz
#6
........................................................................................
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#7
Ciekawe czy niebawem z naszych świątobliwych mediów nie dowiemy się o cudownym nawróceniu Stanisława Lema na łożu śmierci tak jak to było chociażby z Tadeuszem Kotarbińskim czy ostatnio z Jackiem Kuroniem. Dla naszego katolickiego społeczeństwa jest przecież nie do pomyslenia że można być mądrym, poważanym w świecie i godnym szacunku Polakiem i spełnionym człowiekiem nie wierząc w Boga. Zobaczymy...
Odpowiedz
#8
Cytat:Ciekawe czy niebawem z naszych świątobliwych mediów nie dowiemy się o cudownym nawróceniu Stanisława Lema na łożu śmierci tak jak to było chociażby z Tadeuszem Kotarbińskim czy ostatnio z Jackiem Kuroniem. Dla naszego katolickiego społeczeństwa jest przecież nie do pomyslenia że można być mądrym, poważanym w świecie i godnym szacunku Polakiem i spełnionym człowiekiem nie wierząc w Boga. Zobaczymy...

A co naszych mediów i Polaków obchodzi śmierć jakiegoś tam ateisty co to niby coś tam mądrego napisał. Ważne jest to ,że trzeba uczcić rocznice śmierci naprawde wielkiego Polaka Świętego Ojca Świętego Jana Pawła Wielkiego.
Odpowiedz
#9
A na Yahoo sobie jaja robią, oto przykład:

Cytat:HE WAS A POLISH PIG FARMER TOO AND
SMELLED REALLY BAD!!

To chyba jeden z efektów popularnych w USA "polish jokes" :?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#10
Prowokatorzy są wszędzie, więc nie zwracałbym na to specjalnie uwagi.

RIP.
Odpowiedz
#11
Cytat:W kałuży krwi leżał trup świeży, lecz sztywny, z wyrazem zasmucenia na twarzy, której niewiele mu zresztą zostało. Kula niezwykłego kalibru uczyniła poważne spustoszenia w jego zębach trzonowych, małżowinie oraz móżdżku, który wyciekał teraz miarowymi kroplami na łopuchy i zeszłoroczny numer "Przyjaciółki".

To z dyktanda.
Polecam strone Lema:

http://www.lem.pl/polish/main.htm

Moj znajomy napisal, ze umarl ostatni z wielkich. Tez tak mysle...
Czy w drodze wyjątku można użyć do chrztu wrzątku?

Jesteś niewierzący? Wypisz się z kościoła - http://www.apostazja.info
Odpowiedz
#12
Smutny Smutny Smutny Smutny Smutny Smutny Smutny .........................................
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#13
Smutna to wiadomość, zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja, kto wychował się na książkach Lema ( „Bajki Robotów” dostałam na trzecie urodziny a kiedy nauczyłam się już czytać, to była pierwsza przeczytana przeze mnie samodzielnie książka). Bardzo wysoko ceniłam Lema nie tylko jako pisarza, ale również jako publicystę. Przeczytałam chyba wszystkie powieści i opowiadania, które napisał. Niby w tym nic niezwykłego, ale jestem wymagającą czytelniczką i rzadko, kiedy wracam do książek, które już przeczytałam ( wyjątek od tej reguły m.in stanowią książki: Trumana Capote, Sartre’a, Kapuścińskiego, Camusa, czy w końcu Lema). Zresztą, co tu więcej pisać... milczenie jest wymowniejsze, zwłaszcza jeśli brak słów.
Odpowiedz
#14
Byłeś najbliższy maszym sercom pisarzem,
mądrość twa wskazywała nam drogę.

Dzisiaj opuszczasz nas bez pożegnania,
odchodzisz bez słowa "żegnajcie".

Jednak żyć będziesz w pamięci naszej,
w pamięci tych którzy cię kochali.

Płacz Płacz Płacz
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#15
Żal... Płacz
Odpowiedz
#16
Szkoda...
Ale cóż, każdy kiedyś umrze.
Odpowiedz
#17
Cytat:Moj znajomy napisal, ze umarl ostatni z wielkich. Tez tak mysle...

O przepraszam, przegiąłeś pałę. Ale skoro ktoś ogranicza swoją wiedzę kulturalną, czy też literaturoznawczą do jednego pisarza to nic dziwnego.
Odpowiedz
#18
reksio napisał(a):
Cytat:Moj znajomy napisal, ze umarl ostatni z wielkich. Tez tak mysle...

O przepraszam, przegiąłeś pałę. Ale skoro ktoś ogranicza swoją wiedzę kulturalną, czy też literaturoznawczą do jednego pisarza to nic dziwnego.

Skad to przypuszczenie? Znamy sie?
Czy w drodze wyjątku można użyć do chrztu wrzątku?

Jesteś niewierzący? Wypisz się z kościoła - http://www.apostazja.info
Odpowiedz
#19
-----------------------------------------------------------------------
Smutny
Płacz
Odpowiedz
#20
reksio napisał(a):O przepraszam, przegiąłeś pałę. Ale skoro ktoś ogranicza swoją wiedzę kulturalną, czy też literaturoznawczą do jednego pisarza to nic dziwnego.

I tu się mylisz. Wszyscy inni polscy pisarze są w mniejszym lub większym stopniu skazani na wtrącanie wątków religijnych do swej twórczości. Stanisław Lem nigdy sobie czymś takim nie musiał zaprzątać głowy.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości