Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"O powstawaniu gatunków" - błędy, nowe dane, poprawki....
avidal napisał(a):Najpierw krytykujesz dobór płciowy,
Adam napisał(a):Darwin (...) był zwolennikiem naiwnego doboru płciowego
Adam napisał(a):Dobór płciowy,którzy pozwalałby samicom na dowolne wybieranie partnerów został obalony już dawno i to w dwóch wersjach.Został zresztą przekształcony dwukrotnie.
Adam napisał(a):Darayavahus już wszystko przedstawił i jest to właśnie najnowsza wersja teorii doboru płciowego.
Który to już raz,kiedy mi zarzucasz coś zupełnie sprzecznego z moimi słowami...

avidal napisał(a):A co to za różnica? Tak czy inaczej to samice czynią nas, samców tym, czym jesteśmy.
Nie mniej niż czyni nas (i je) rodzaj terenu,po którym stąpamy lub rodzaj pożywienia,który jemy.Zresztą powinieneś wiedzieć,że samicom dobór płciowy umożliwiany jest jedynie przez ich inwestycję macierzyńską; zatem "my" (choć nie rozumiem tej twojej mistycznej wspólnoty),też czynimy je takimi,jakie są.A różnica jest co najwyżej dla ciebie,który masz upodobanie w jakimś mizoandrycznym poniżaniu się z powodu wydumanych o niczym nie świadczących powodów (vide:avidal jest brzydki,bo ma testoseron,avidal być podły bo każdy mężczyzna to brutal i gwałciciel,a avidal mimo iż nikogo nie zgwałcił (?),to jest mężczyzną).
Odpowiedz
Jedyne, do czego warto sie odnieść to:
Cytat:Zresztą powinieneś wiedzieć,że samicom dobór płciowy umożliwiany jest jedynie przez ich inwestycję macierzyńską;
Nie, dobór płciowy dokonywany przez samice jest powszechny, bo samice mogą sobie pozwolic na wybredność. Bo przedkładają jakość nad ilość.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
avidal napisał(a):Jedyne, do czego warto sie odnieść to:
avidal obraził się, że mu wytknąłem,że nie czyta co piszę,więc na przykład zdanie o tym,że to na co trzeba polować też decyduje o tym jak będzie wyglądał drapieżnik (avidalowi pewnie też zrobiło się przykro,że kobieta nie ma nad nim całkowitej władzy.

avidal napisał(a):Nie, dobór płciowy dokonywany przez samice jest powszechny, bo samice mogą sobie pozwolic na wybredność.
Jest powszechny,bo z definicji czynią (jak w cytowanym przez ciebie zdaniu) wyższą inwestycję rodzicielską.

avidal napisał(a):Bo przedkładają jakość nad ilość.
Chyba tylko w twoich mizoandryczno masochistycznych urojeniach.

Może nam jeszcze przedstawisz wyjaśnienie genderowe,bo zazwyczaj w najważniejszych kwestiach (takich na których temat dużo piszesz) idziesz z genderowacami i deterministami społecznymi ręka w rękę.
Odpowiedz
Cytat:avidal obraził się
Wielokrotnie wspominałem, że obrażanie się nie leży w moim zwyczaju. Zwolennicy Freuda powiedzielby, że stosujesz mechanizm zwany przeniesieniem. Ja do nich nie należę, więc uważam, że nieświadomie przypisujesz mi cechy, których u siebie nie akceptujesz z pragmatyzmu. Pragmatyzmu zwanego sofistyką.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości