Ankieta: Jaki jest Twój stosunek do rocznicy śmierci papieża?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Żaden, nie obchodzi mnie to
20.00%
1 20.00%
Odszedł wielki człowiek i trzeba uczcić jego pamięć
0%
0 0%
Żaden, ale denerwuje mnie szum medialny związany z rocznicą
80.00%
4 80.00%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbliża się 2 kwietnia[rocznica śmierci JP2]
Podaje link do zamkniętego wątku na ten sam temat
Dodałem ankiete z wyżej wymienionego wątku.

No może faktycznie trochę przesadziłam (dzięki Wookie za przeniesienie wątku). Wydaje mi się, że ta papieska paranoja to trochę na zasadzie ,,Słowacki wielkim poetą był...'' Oczko. Tak sobie ludziska powtarzają bo gdzieś zasłyszeli ale z uzasadnieniem takiego poglądu jest już gorzej.
,,O, Lucyferze, jedyny władco mojej duszy, natchnij mnie jakimś nowym pomysłem, który przeszedłby wszelkie wszeteczeństwa, rozpal serce nieznaną dotąd żądzą, a oddam się jej bez reszty!''
Odpowiedz
Wookie napisał(a):Drugi artykuł był o OD - która, potwierdzam, jest organizacją przestępczą.

Wookie, masz dowody czy mam uznać to za oszczerstwo?
Odpowiedz
Cytat:Dobrze, że nikt nie wpadł na pomysł żeby zrobić z tego dnia święto państwowe...
Jest już w rocznicę zakończenia konklawę; ale uważam że temu bogatemu narodowi przydałyby się 3 dodatkowe dni wolne: urodziny, zgon i początek pontyfikatu...
Odpowiedz
Uczy m.in. kleryków napisał(a):
Wookie napisał(a):Drugi artykuł był o OD - która, potwierdzam, jest organizacją przestępczą.

Zgłoście mnie zatem do Prokuratury.

Wookie, masz dowody czy mam uznać to za oszczerstwo?

Przeczytałeś artykuł? Zresztą, jeśli Ci to Uczy nie wystarcza, to nawet specjalnie dla Ciebie, moge odwołać to co powiedziałem, ale nie zmienia to mojego stosunku do tej organizacji Oczko
Odpowiedz
jestem w tanie zrozumiec, ze sa ludzie ktorzy naprawde kochali JP2, ale widac po zachowania polskich 'katolikow" ze to wszystko szopka na pokaz, zeby byc "lepszym" od niekatolikow. No i oczywiscie media nakrecaja jak tylko moga... :/
[Obrazek: wgrygorczuk.gif]
Odpowiedz
Nie martwcie się już. Oczko Za jakieś 15 minut będziemy mieli 3 kwietnia i dzień jak codzień, na szczęście. :]
Odpowiedz
Czarna 87 napisał(a):Nie martwcie się już. Oczko Za jakieś 15 minut będziemy mieli 3 kwietnia i dzień jak codzień, na szczęście. :]
Grzeczni ateiści to tej porze juz śpią Język
Odpowiedz
No i już mamy 3 kwietnia :] I zaczął się tydzień z JP2 Język Jutro lekcje zaczynam o 11.40 bo grzeczne owieczki o dziewiątej idą do kina na film wiadomo o kim.
Odpowiedz
Ja już byłam w centrum naszej ukochanej ,,stolycy'' i żadnych oznak histerii nie widać. Najbardziej mnie ubawiła taka scenka:
(Jana Pawła II koło Centralnego, przy znaku stoją palące się znicze)
Podchodzi do mnie jakiś facet i pyta (nietutejszy zdaje się bo nie wiedział, że to JPII):
- Dlaczego te znicze tu stoją?
- Nie wiem, może jakiś wypadek był...

Duży uśmiech
,,O, Lucyferze, jedyny władco mojej duszy, natchnij mnie jakimś nowym pomysłem, który przeszedłby wszelkie wszeteczeństwa, rozpal serce nieznaną dotąd żądzą, a oddam się jej bez reszty!''
Odpowiedz
sinner napisał(a):
Czarna 87 napisał(a):Nie martwcie się już. Oczko Za jakieś 15 minut będziemy mieli 3 kwietnia i dzień jak codzień, na szczęście. :]
Grzeczni ateiści to tej porze juz śpią Język
Możliwe. Ja się gdzieś około 23 -ej dopiero rozkręcam. :]
Odpowiedz
Moj dziadek, choc wierzacy, powiedzial cos takiego
"Oj, jak za Zwiazku Radzieckiego". Ale w sumie, wydaje mi sie, ze mylicie chory kult JPII z samym JPII, ktoremu to osoba wymieniona nie jest do konca winna.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
Horhe napisał(a):Moj dziadek, choc wierzacy, powiedzial cos takiego
"Oj, jak za Zwiazku Radzieckiego". Ale w sumie, wydaje mi sie, ze mylicie chory kult JPII z samym JPII, ktoremu to osoba wymieniona nie jest do konca winna.

Czy JP2 jeszcze za swojego życia sprzeciwiał się np.: stawianiu mu pomników, czy nadawaniu ulicom jego imienia (to są tylko nieliczne składniki jego kultu)? Przynajmniej ja nie słyszałam jego jakiegoś osobistego sprzeciwu w tej kwestii.
Jeśli zaś się nie sprzeciwiał, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że ów kult mu pasował.
Odpowiedz
Ja tez nie. Co nie oznacza, ze byl za. Przeciez nie byl za jedzeniem swoich kremowek, raczej zachecal ludzi do czytania ( tak mi sie wydaje ). Nie jest Jego wina tego typu kult. Mysle, ze winna jest telewizja, gdy 7 dni na swiecie nic innego jak tylko "papiez sie dzial". To ani nie bylo normalne, ani specjalnie dobre... ALe telewizja robila "swoje"...
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
dziś miałam apel,poszłam na niego bo nie miałam z kim na niego nie pójśc!była śpiewana abba i barka,a po za tym wszscy sie modlili(oprocz mnie)kilka razy zdrowas mario,ojcze nasz i jeszcze coś ale nawet nie wiem coUśmiechbył tez pokaz slajdów ze zdjęciami papy,jakas piosenka hiphopowa o papieżu a w tle głos papy,a niektórzy sie popłakali...
mam dość nietolerowania niekatolików!
Odpowiedz
mała1989 napisał(a):dziś miałam apel,poszłam na niego bo nie miałam z kim na niego nie pójśc!była śpiewana abba i barka,a po za tym wszscy sie modlili(oprocz mnie)kilka razy zdrowas mario,ojcze nasz i jeszcze coś ale nawet nie wiem coUśmiechbył tez pokaz slajdów ze zdjęciami papy,jakas piosenka hiphopowa o papieżu a w tle głos papy,a niektórzy sie popłakali...

fajną masz szkołę... :roll:
Odpowiedz
A u mnie niestety nic nie było i siedziałem całe 7 godzin na lekcjach Smutny Ale cenię moją szkołę za liberalizm w kwestii wiary.
Odpowiedz
Przykleje wątek założony przez Aleksandre.
Odpowiedz
szkołe mam super:/ np.jutro cała moja klasa idzie na papieza,ale ja nie!!i co?mam iśc do szkoły na jakies łączone lekcje:/a po za tym to wszystkie pierwsze klasy idą,chyba ze ktoś sie wyłamuje-tak jak ja:]mogliby nam już to odpuscic...w końcu nie każdy chce iśc na taki film!a na dodatek babka od polskiego powiedziała ze zrobi nam jakąs kartkowke z czegos tam o chrystusie skoro jestesmy religijną klasą,a i jeszcze będziemy jakąs piosenke śpiewac o wielkanocy:/
mam dość nietolerowania niekatolików!
Odpowiedz
Współczuje Ci mała Oczko My dzisiaj mieliśmy w szkole apel o JPII na szczeście, mnie nie było bo byłem na debacie Oczko Ja bym na Twoim miejscu po prostu został w domu albo poszedł w tym samym czasie na jakiś inny film Oczko
Odpowiedz
u mnie w skzole rocznica śmierci JP2 przeszła całkiem bez echa. Nic- nawet zadna gazetka mi sie w oczy nie rzucila (chociaz w "sali katechetycznej" pewnie byla, ale tego miejsca akurat nie odwiedzam :LOL: )
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości