To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spowiedź - najbardziej demoralizujący obyczaj naszych czasów?
#41
Pan Sławek sprobowalby poganom z Zadrugi albo Niklota powiedziec, ze sa ateistami, to marnie widze Jegoz los Oczko

Skoro taki jest poziom wiedzy o "czyms innym, niz katolicyzm", to az sie boje pomyslic, jak ludzie rozumieja slowa: agnostyk, deista, apostata, antyklerykal, poganin Oczko Zapewne dla nich to wszystko jedno :]
Null pointer exception
Odpowiedz
#42
Slawek35 napisał(a):Laina Ty też jesteś katolikiem(czką) mimo, że uważasz się za atestę(kę). Jesteś ochrzczona w kościele katolickim. Ateista to poganin. Choć poganie też mają swego jakiegoś Boga, w którego wierzą. Wy ateiści też na pewno w ,,coś" wierzycie - bez urazy w Waszą stronę.

Wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Poga%C5%84stwo
Słowo "poganin" czasem bywa również niepoprawnie używane jako obraźliwy synonim słowa "ateista". Wynika z tego, że pleciesz głupoty.

Zgadzam się, że ateiści w coś wierzą, każdy w coś wierzy. Różni się tylko siła tej wiary od skrajnego braku wiary(symboliczne 0%) do pewności(symboliczne 100%). Aczkolwiek ekstremalne wartości, śmiem przypuszczać występują niezwykle rzadko.
Odpowiedz
#43
I dlatego właśnie, panie Sławku, nalezy wreszcie ruszyc z szeroka, powszechna apostazja. Abysmy wam nie zasmiecali statystyk, jako "katolicy tylko na papierze".
Null pointer exception
Odpowiedz
#44
Mojwa napisał(a):Spowiedź to kolejny element zniewolenia katoli - jeśli nie pójdziesz to jesteś brudny, grzeszny, jeśli umrzesz bez spowiedzi, to nie będziesz zbawiony, bo bóg nie wybaczy ci grzechów, etc. etc. etc.

DZięki Bogu jestem ateistką

Nie byłam u spowiedzi ładne 3-4 lata i jakoś nie czuję się nieczysta z tego powodu. Czyżby szatan mnie opętał?

żeby wypowiadać się na dany temat wypadałoby wprzódy dobrze zapoznać się i dopiero podejmować dyskusję na forach.

DZięki Bogu jestem ateistką

Dobre! Brawo! Brawo! Bralisimo!

Wyobraź sobie, że katolicyzm to nie zasady i nakazy. To coś więcej!
Wybacz, ale nie rozumię, dlaczego szukasz usprawiedliwienia i aprobaty dla podjętej przez Ciebie decyzji, opluwając przy okazji wartości wyznawców religii. świadczy to tylko o Tobie samej, a nie o charyzmatach wyznawców religii.
Moim zdaniem, jeśli jesteś w pełni przekonana o słuszności podjętej decyzji, skąd więc w Twoim sercu jest tyle bólu i niezadowolenia graniczącego z rozpaczą.
Odpowiedz
#45
Cytat:Wyobraź sobie, że katolicyzm to nie zasady i nakazy. To coś więcej!
Nom, jeszcze dogmaty. Uśmiech
Odpowiedz
#46
Athei Overlord napisał(a):I dlatego właśnie, panie Sławku, nalezy wreszcie ruszyc z szeroka, powszechna apostazja. Abysmy wam nie zasmiecali statystyk, jako "katolicy tylko na papierze".
Szeroka, powszechna apostazja, to przede wszystkim HUMANITARNY GEST! Pomysł

Pokazanie tej zgrai złodziei, manipulantów i morderców, że wyzwalając siebie samych ze szponów tej KRYMINALNEJ INSTYTUCJI, można żyć godnie. Pomysł

Tym samym pomagamy wszystkm naszym bliskim pokonać zakodowane lęki przed życiem. Ratujemy bliżnich przed dalszym zgnojeniem. Pomysł

Jak to kiedyś powiedział ktoś bardzo mądry - Time Is Now! Pomysł
Odpowiedz
#47
Cytat:Jak to kiedyś powiedział ktoś bardzo mądry - Time Is Now!
Na barykady!! :roll:

Kurwa, w jednym wątku, można powiedzieć że obok siebie, mamy dwa przykłady fanatyzmu: z jednej strony fanatyzm religijny prezentowany przez Dalona (wmawianie Mojwie uczuć rozgoryczenia i rozpaczy, których nie żywi, spowodowanych rzekomo jej niewiarą), a z drugiej fanatyzm antyklerykalny przezentowany przez Lainę - bredzenie o wierzących jako o, cytuję, zgraji morderców. :roll: Wszyscy siebie warci...

Sry za offtop, ale musiałem powiedzieć, co mi na sercu leży. Uśmiech
Odpowiedz
#48
A Ty Hasturek coś taki nerwowy, że aż Ci się bluzga tak bzitko? Wqoorwiłeś się, żeś się ostał pośrodku i nie wiesz gdzie wiać z tego placu boju? Duży uśmiech

Pamiętaj, że antyklerycy, to nie fanatycy, a ludzie myślący, walczący ze średniowieczem! :razz:

I jak się już zrelaksujesz - jakaś Joga może - to zrozum, że nikt nie tępi wierzących! My tylko chcemy uwolnić ludzi od zgrai bandziorów z Imperium Watykańskiego, co nam Ojczynę zabrały! Oczko
Odpowiedz
#49
Cytat:
A Ty Hasturek coś taki nerwowy, że aż Ci się bluzga tak bzitko? Wqoorwiłeś się, żeś się ostał pośrodku i nie wiesz gdzie wiać z tego placu boju?
A żebyś wiedziała, że się wqoooorwiłem. Wiesz, zawsze się wqooooorwiam, gdy widzę jakiegoś fanatyka, a tu jest aż dwóch.
Cytat:Pamiętaj, że antyklerycy, to nie fanatycy, a ludzie myślący walczący ze średniowieczem!
Polecam tę walkę zacząć od siebie, jaśnie oświecona panno antykleryczko. Nie mam nic do antyklerykałów (tak to się poprawnie pisze, antyklerycy to jakiś neologizm), sam nie lubię Kościoła. Ale jeszcze bardziej nie lubię ludzi, którzy pieprzą trzy po trzy, stosując haniebne, niegodne ludzi myślących, jakimi się określają, uogólnienia, przekłamania i epitety ([i]mordercy, manipulanci, złodzieje, instytucja kryminalna....[i]) :roll:
Odpowiedz
#50
Bożesz...Hasturku, idż się wyspowiadaj. Tyle jadu w Tobie. Duży uśmiech
Co do pisowni, to wolę antyleryki nawet, bo nie lubię skojarzeń z kałem. Duży uśmiech
Odpowiedz
#51
We mnie jest jad? Wybacz, ale to nie ja nazywałem wierzących mordercami i złodziejami, a Kościół instytuacją kryminalną. A sugestie o pójściu do spowiedzi zachowaj dla koleżanek z piaskownicy, względnie z przedszkola. Na nich może zrobią jakieś wrażenie.
Odpowiedz
#52
Luzik serduszko, bo nie czytasz ze zrozumieniem. Ludzie wierzący* są ok. Mordercami nazywam KrK. Różnica ważna nawet w żłobku! ;D

*Wierzący, nie znaczy katolik.
Odpowiedz
#53
Laina napisał(a):Pokazanie tej zgrai złodziei, manipulantów i morderców, że wyzwalając siebie samych ze szponów tej KRYMINALNEJ INSTYTUCJI, można żyć godnie. Pomysł

Morderców? Chyba się trochę zapędziłeś.
Z ciekawości: co palisz, że daje taki odlot?
Odpowiedz
#54
Slawek35 napisał(a):Potrzeba spowiedzi nie składa się na miesiące, czy lata. To od człowieka zależy kiedy ma pójść do spowiedzi. Jeśli mam grzech ciężki to nie czekam miesiąca tylko idę od razu do spowiedzi - bez żadnego przymusu !Jeśli mało grzeszę i nie przebywam tam, gdzie bym mógł upaść i popełnić jakiś grzech to czas spowiedzi oczywiście się wydłuża.
Tia.. tylko że mnie księżulo zjechał i powiedział, że mam chodzić co miesiąc, chociaż moje grzechy były typu 'przezywałam brata'... A dla mnie już wtedy takie "grzechy" grzechami nie były.. Zresztą i wtedy nie rozumiałam, po co jest spowiedź - skoro niby mogę sobie sama z Bogiem porozmawiać, to dlaczego wtedy nie mogę go przeprosić za te moje grzechy, tylko muszę to robić za pośrednictwem księdza. I to puste 'Pan odpuścił tobie grzechy" - a skąd to niby ksiądz ma wiedzieć? Może akurat ten Pan musiał się nieco zastanowić, bo w końcu to, że powiedziałam na brata 'ty debilu' to naprawdę złe. Chyba lepiej by było, jakbym sobie szczerze z samym bogiem porozmawiała, a nie odklepała jakąś modlitwę, że niby to pokuta..
"Dogmat to nic innego, jak wyraźny zakaz myślenia." (Ludwig Feuerbach)

:metal:
Odpowiedz
#55
Cytat:Luzik serduszko, bo nie czytasz ze zrozumieniem. Ludzie wierzący* są ok. Mordercami nazywam KrK. Różnica ważna nawet w żłobku! ;D
Może przykład na poziomie żłobka pomoże: wyobraź sobie, że ktoś mówi o twojej rodzinie, że to banda morderców i złodzieji. Wprawdzie żaden z jej członków nie został osobiście i bezpośrednio obrażony, jednak obelga godzi we wszystkich. Za rodzinę podstaw KrK, za jej członków: wiernych...
Cytat:Z ciekawości: co palisz, że daje taki odlot?
Palenia w to nie mieszaj, po nim są bardziej pozytywne odloty... :roll:
Odpowiedz
#56
Jakaś paranoja, żeby ateusze bronili kościoła przed atakami wściekłych fanatyków.
Na początku było słowo, a potem już tylko ględzenie.
Odpowiedz
#57
Hastur napisał(a):Może przykład na poziomie żłobka pomoże: wyobraź sobie, że ktoś mówi o twojej rodzinie, że to banda morderców i złodzieji. Wprawdzie żaden z jej członków nie został osobiście i bezpośrednio obrażony, jednak obelga godzi we wszystkich. Za rodzinę podstaw KrK, za jej członków: wiernych...Palenia w to nie mieszaj, po nim są bardziej pozytywne odloty... :roll:
Po primo, ja nie pale, po secundo, nie obrazam chyba tutaj nikogo? Jak nie pasi, to sa fora dla fanatykow KK i tam mozna wyplakiwac. Po tercio, to se wsadz Twoje analogie na polke, bo ja moge napisac tak:

Ktos mowi rodzinom, ze sa grzesznikami, ze ich dzieci sa grzesznikami, ze spoczywa na nich pietno grzechu, ze tylko w KK moga doznac laski - qurwa - czego? Ale idziemy dalej. Squrwysyny strasza cale pokolenia ogniem piekielnym, za qurwa, za co? Za zycie! Ludziom zyc nie daja. Banda squrwysynow wtraca sie do wszystkiego - gorzej niz Stalin!

Jak zlamalam regulamin, to mi bana dawac - poczuje sie jak na forum religijnym! :lol2::lol2::lol2:
Odpowiedz
#58
Cytat:Jakaś paranoja, żeby ateusze bronili kościoła przed atakami wściekłych fanatyków.
Prawda? Do czego to doszło w dzisiejszych czasach Uśmiech
Cytat:nie obrazam chyba tutaj nikogo?
Zupełnie nieobraźliwe wypowiedzi Lainy napisał(a):Pokazanie tej zgrai złodziei, manipulantów i morderców, że wyzwalając siebie samych ze szponów tej KRYMINALNEJ INSTYTUCJI, można żyć godnie.
Mordercami nazywam KrK
bandziorów z Imperium Watykańskiego, co nam Ojczynę zabrały!
Squrwysyny
Banda squrwysynow
Jeżeli takie hasełka nie są obraźliwe, to widocznie żyjemy w innych matrixach. Uśmiech
Cytat:Jak nie pasi, to sa fora dla fanatykow KK i tam mozna wyplakiwac
Jakich fanatyków KK? Zdezorientowanyhock: Chyba ci się do reszty antyklerykalizm na mózg rzucił. W pewnym sensie stoimy oboje po tej samej stronie barykady (trochę mi z tego powodu wstyd nawet...), bo ja też jestem antyklerykałem. Różnica między nami jest taka, że ja potrafię wyrazić swoje poglądy dotyczące Kościoła bez używania obelg i jakoś rozsądnie je uargumentować, ty zaś stosujesz tylko inwektywy i krzyk. :roll:
Cytat: Jak zlamalam regulamin, to mi bana dawac - poczuje sie jak na forum religijnym!
No w sumie złamałaś Art 6 pkt 3, ale ja tam zwolennikiem banów nie jestem. Uśmiech
Odpowiedz
#59
Nie czepiac sie Lainy. Ona chodzi nago na codzien wiec jest fajna.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#60
:mrgreen: Jeżeli to prawda, to odwołuję wszystko co złego o Niej napisałem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości