To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opętanie - zagadka medycyny czy szatan?
#1
Ostatnio zastanawiałem się czy powiedzmy tak za 600 lat współczesna psychiatria będzie mogła uleczyć opętanie, które w dzisiejszych czasach leczy ksiądz - egzorcysta swoimi rytuałami. Też zastanawiają mnie takie zjawiska jak znachorzy i różne tego typu sprawy. Czy da się to wytłumaczyć? A może jesteśmy na zbyt słabym poziomie rozwoju żeby to pojąć?
Odpowiedz
#2
A ja mam znajomego ktory widywal szatana. Na szczescie jest ateista wiec zwrocil sie do lekarza, zdiagnozowali ze ma schizofrenie, dostal neuroleptyki jakies i juz go nie widuje.

tadam
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#3
Aha i proszę nie zamykać tematu, gdyż chodzi mi o samo leczenie opętania - księża czy psychiatrzy?
Odpowiedz
#4
Ja myślę, że za opętania odpowiada szatan. Koleś skutecznie zwodzi ludzi, że jak im odbija to zamiast do lekarza specjalisty, mają zasuwać do szamana w czarnej sukience.
Like a flash of light in an endless night
Life is trapped between two black entities /.../
Odpowiedz
#5
Taak, zdecydowanie najlepszym sposobem na problem opetan jest likwidacja szatana poprzez likwidacje Boga. Ewentualnie, trzeba go(Boga) poprosic, aby sam to zrobil. Tyle ze z niego to raczej leń patentowany jest.
Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać.
Odpowiedz
#6
Mowie serio, kurcze bo ciężko mi zrozumieć że psychiatra ma leczyć dolegliwości gdzie na przykład pacjent zaczyna mówić w obcych językach o których nie słyszał (załóżmy że to prawda - co prawda nie uwierzę dopóki nie zobaczę)...
Odpowiedz
#7
hm ... mówisz serio?
Odpowiedz
#8
nom... serio :twisted:
Odpowiedz
#9
Cytat:w obcych językach o których nie słyszał


Ciekawe kto to stwierdził....

Jesli powiem szybko "kamibambelaumieeeszaaarechtiiiiiialeeeeeemaaaaanaaaaaboooosutyyyyyanihiiiii", to znaczy, że coś mnie opętało? A może właśnie powiedziałem coś po hebrajsku?

A tak w ogóle czemu w temacie umieściłeś tylko dwie możliwości?
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
#10
Antolek napisał(a):Mowie serio, kurcze bo ciężko mi zrozumieć że psychiatra ma leczyć dolegliwości gdzie na przykład pacjent zaczyna mówić w obcych językach o których nie słyszał (załóżmy że to prawda - co prawda nie uwierzę dopóki nie zobaczę)...

Też umiem mówić w językach o których nigdy nie słyszałem.
gshshesgfdkmbi ngsn sgnsls gsenioa
Rozumiesz to? Ja nie... Każdy może coś majaczyć lub bełkotać.
W ogóle najlepiej "opętanego" wysłać do lekarza, bo ksiądz pokropi sobie wodą, powie coś po łacinie i nic w ogóle nie zadziała...
"Czasem mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga."
Stanisław Jerzy Lec

"Bóg i Ojczyzna to niepokonana para, ten duet ma na koncie więcej krwi i ludzkich nieszczęść niż cokolwiek innego."
Luis Buñuel

POLECAM TEN FILM!
http://video.google.com/videoplay?docid=...9947&hl=pl
Odpowiedz
#11
po 1 sądze ze Aniolek miał na mysli pisząc ze w językach ktorych nie zna to ze osoba mowila ZNANYM językiem ktorego sie nie uczyła. Np. 23 latek studiujący w niemczech prawo pochodzący z biednej rodziny zaczoł nadawać po rosyjsku mimo ze nigdy sie nie uczył itp. Chodz oczywiście mozna to zanegować stwierdzeniem SKĄD wiadomo ze sie nie uczył.

po 2 szczeze mowiąc nie słyszałym do tej pory o ,,opentaniu,, ktore było by tylko i wyłącznie dziełem Mr. Szatana.
W średniowieczu uwazali ze osoby z rozdwojeniem jaźni, posiadającymi alter ego i innymi zaburzeniami psychicznymi są opentane.
''Jakkolwiek ludzie by się tego obawiali, filozofia powinna powiedzieć wszystko''
Markiz de Sade

"Jedyne czego nie moge wybaczyć człowiekowi to stworzenia religii." (Julietta)
Markiz de Sade
Odpowiedz
#12
Jeśli założyć, że opętanie jest autosugestią, to można to uleczyć na skutek sugestii z zewnątrz (ale sugestia winna wyjść od osoby, której opętany jest w stanie ulec: inaczej mówiąc wierzy w sprawczą moc księdza egzorcysty). Co nie znaczy, że takiej osobie nie jest potrzebna pomoc psychiatry, bo w końcu schizofrenie i urojenia kwalifikują się do leczenia.

Apropos mówienia w obcych językach: ludzie słyszą to co chcą usłyszeć i w każdym bełkocie opętanego są w stanie odnaleźć fragmenty rzekomo mówione w obcych językach.
Offtopowy przykład (nie opętanego, ale po francusku mówi Oczko, Lech Roch mianowicie Duży uśmiech http://youtube.com/watch?v=Cn2XPRPmYF0
Odpowiedz
#13
oo ! Lech roch jest wspaniały ! Poprostu boski. Te jego mądre i pełne przesłania teksty. Kumpela ktora uczy sie 5 lat francuskiego nie zrozumiała prawie ani jednego słowa :razz:
Jest tak troche na poziomie mich trampek od wf'u .


W zasadzie jak dla mnie opętanie to wlasnie nic innego jak jakiegos rodzaju autosugestia, lub chęć zauważenia.
''Jakkolwiek ludzie by się tego obawiali, filozofia powinna powiedzieć wszystko''
Markiz de Sade

"Jedyne czego nie moge wybaczyć człowiekowi to stworzenia religii." (Julietta)
Markiz de Sade
Odpowiedz
#14
To jest temat, który dobrze pokazuje jak ateiści są ograniczeni przez swój światopogląd.
"Miłosny potencjał mężczyzny"
"Miłosny potencjał kobiety"
"Droga"
"Słowa bez słów"
Odpowiedz
#15
Leszek-tsy napisał(a):To jest temat, który dobrze pokazuje jak ateiści są ograniczeni przez swój światopogląd.
Dokladnie, to straszne, ze ateizm nie przewiduje czegos takiego jak wiara w szatana. Skandal, trzeba to zmienic!
Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać.
Odpowiedz
#16
Leszek-tsy napisał(a):To jest temat, który dobrze pokazuje jak ateiści są ograniczeni przez swój światopogląd.

jest to wypowiedz ktora dobrze pokazuje jak Leszek-tsy jest ograniczony umysłowo i nie potrafi rozwinąć zdania ktore wyraził. Bardzo fajnie. Bo przeciez wszyscy wiedzą co autor ma na myśli.
''Jakkolwiek ludzie by się tego obawiali, filozofia powinna powiedzieć wszystko''
Markiz de Sade

"Jedyne czego nie moge wybaczyć człowiekowi to stworzenia religii." (Julietta)
Markiz de Sade
Odpowiedz
#17
Widzicie, arek888 i Night_walker jacy jesteście mądrzy? O to chodzi, że nie mówię tego, czego nie muszę, tylko umożliwiam rozmówcom samodzielne wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Wam udało się to błyskawicznie!
"Miłosny potencjał mężczyzny"
"Miłosny potencjał kobiety"
"Droga"
"Słowa bez słów"
Odpowiedz
#18
hahahah
prosze człowieku nie rozbrajaj mnie :razz:
''Jakkolwiek ludzie by się tego obawiali, filozofia powinna powiedzieć wszystko''
Markiz de Sade

"Jedyne czego nie moge wybaczyć człowiekowi to stworzenia religii." (Julietta)
Markiz de Sade
Odpowiedz
#19
Leszek-tsy napisał(a):Widzicie, arek888 i Night_walker jacy jesteście mądrzy? O to chodzi, że nie mówię tego, czego nie muszę, tylko umożliwiam rozmówcom samodzielne wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Wam udało się to błyskawicznie!
No wlasnie, moze po prostu sie nie wypowiadaj, skoro jedyne, co wnosisz, to psioczenie na ateizm. Daj nam spokojnie wyciagac wnioski.
Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać.
Odpowiedz
#20
arek888, Twoja wypowiedź trąci uogólnieniem. Gdybyś znał moje posty, to prawdopodobnie nie sformułowałbyś jej w ten sposób tylko dlatego, że wnioski wynikające z rozważań nad zjawiskiem opętania mogą być zagrażające dla światopoglądu ateisty.
"Miłosny potencjał mężczyzny"
"Miłosny potencjał kobiety"
"Droga"
"Słowa bez słów"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości