To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sejm: Pieniądze dla trzech uczelni katolickich.
#1
http://wiadomosci.onet.pl/1301486,11,item.html

Ja wyjadę z tego kraju bo jest już tu nie do wytrzymania. Nie dość tego że biorą na to z naszych podatków. Trzeba pozwać Polski rząd przed komisję UE.
:evil: :evil: :evil: :evil:


"Polityka" => "Antyklerykalizm"
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#2
Heh, To już Polska norma jest...

georafal napisał(a):Trzeba pozwać Polski rząd przed komisję UE.

Gdyby się tak kilkaset ludzi podpisało pod taką skargą, to może coś by to dało.

Chociaż wątpię... :?
Odpowiedz
#3
Może by coś dało. W innych wypadkach na pewno, ale w tym to chyba raczej nie...

To naprawdę żenująca ignorancja, kiedy później ludzi przy tematach różnych afer kościelnych typu pedofilia, przekręty przy budowie świątyń itp. lub rozmowach na temat obowiązku ubóstwa kapłanów krzyczą nie płacisz na Kościół to się nie włączaj do tematu*.

*w oryginałach "odpierdol się".
Odpowiedz
#4
To jest przesada. Podatki płacą zarówno katolicy jak i nie. Poza tym w konstytucji jest zapis że państwo nie będzie finansować istytucji wyznaniowych. Po pierwsze w Polsce kościół ma wielkie ulgi podatkowe, po drugie Świątynia opatrzności bożej czy finansowanie tych uczelni świadczą o tym, że w IV RP zapis ten jest tylko pustym drukiem :/ To jest Katoland właśnie Smutny
Odpowiedz
#5
kkap napisał(a):w konstytucji jest zapis że państwo nie będzie finansować istytucji wyznaniowych.
Nie w konstytucji, tylko w Ustawie o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. Język (tak, wime, cepliwy jestem, :])
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz
#6
Być może, aż tak się w to nie wgłębiałem. W każdym razie w konsytucji jest gwarancja świeckości państwa a w moim odczuciu finansowanie kościoła ją łamie Język
Odpowiedz
#7
kkap napisał(a):Być może, aż tak się w to nie wgłębiałem. W każdym razie w konsytucji jest gwarancja świeckości państwa a w moim odczuciu finansowanie kościoła ją łamie Język
Nie martw sie- prawnicy PiSuarow juz znajda jakis spospob zeby to obejsc. Duży uśmiech
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz
#8
Piotr Ratajczak napisał(a):
kkap napisał(a):Być może, aż tak się w to nie wgłębiałem. W każdym razie w konsytucji jest gwarancja świeckości państwa a w moim odczuciu finansowanie kościoła ją łamie Język
Nie martw sie- prawnicy PiSuarow juz znajda jakis spospob zeby to obejsc. Duży uśmiech

No to chyba właśnie jest się czym martwić Język
Odpowiedz
#9
Ja nawet nie jestem zaskoczona. Nie spodziewałam się innej decyzji jak finansowanie tych uczelni. Nie ma, o czym mówić – przecież wszyscy wiemy, że kościół sam powinien finansować swoje uczelnie i inne związki wyznaniowe też.
Przecież te szkoły są przeznaczone tylko dla katolików a finansują je z podatków wszystkich. :evil:
Odpowiedz
#10
Wyczytałem w tym news'ie że jedna ze szkół została utworzona w 1988 roku przez Watykan. Więc niech to pseudopaństwo ją finansuje, a nie k**wa nasz rząd!

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#11
Właśnie uświadomiłem sobie, że PO to taka sama zgnilizna i uryna jak PIS. Jedynie SLD zachowało trzeźwość umysłu w tym sejmie.
"They say, that true Genius is made of equal parts: Wisdom and Inspiration with just the right dose of madness added to the mix."
Odpowiedz
#12
Cytat:Wyższa Szkoła Filozoficzno- Pedagogiczna Ignatianum w Krakowie

Ciekawe, szkola mojej siostry, a poslanka PIS'u jest moja dawna nauczycielka historii. W ogole, rodzinny sejm.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#13
Stracilem szacunek dla PO ... do tego czasu myslalem ze jako tako da sie nanich glosowac a teraz juz tylko jak dla mnie SLD zostalo poza wplywami kosciola ...
Odpowiedz
#14
SLD przez ostatnie 4 lata dawało (za przeproszeniem) d*** kościołowi tak samo jak robi to teraz PiS i PO. Nie zapominajmy o tym.
Odpowiedz
#15
Tak myślałm, że zagłosuję we cześniejszych wyborach na PO, ale po przeczytaniu tego artykułu zmieniłam zdanie, zawiodłam się na tej partii. Za rządów SLD było źle, ale teraz jest jeszcze gorzej.
Odpowiedz
#16
szyms napisał(a):teraz juz tylko jak dla mnie SLD zostalo poza wplywami kosciola ...
Tego ich pozostawania poza wpływami kościoła nie było prawie wcale widać za czasów ich rządów. Co nie zmienia faktu, że jako wyborca lewicowy nie mam zbyt dużego wyboru, jak tylko lubić, co się ma. :? A SLD jest na razie jedynym reprezentantem lewicy w Sejmie.

1000 post :metal:
Gratuluje Uśmiech
Odpowiedz
#17
Ja popieram SDPL, może nawet zapisze się do młodzieżówki.
PO dało dziś dupy to fakt, ale i tak wole ich bardziej niż PiS co jest chybsa oczywiste Oczko
Odpowiedz
#18
Czytaliście wywiad z Leszkiem Millerem w FiM ? Tłumaczył się z tych ustępstw wobec Koscioła, całkiem racjonalnie. W dużym skrócie: ustępstwa w zamian za elektorat, w sprawie UE.
"They say, that true Genius is made of equal parts: Wisdom and Inspiration with just the right dose of madness added to the mix."
Odpowiedz
#19
^Nicość^ napisał(a):Czytaliście wywiad z Leszkiem Millerem w FiM ? Tłumaczył się z tych ustępstw wobec Koscioła, całkiem racjonalnie. W dużym skrócie: ustępstwa w zamian za elektorat, w sprawie UE.
Masz jakiś link do tego wywiadu? Bo nie kupuje FIM.
Odpowiedz
#20
Fragment mojego stanowiska w tej sprawie zamieszczonego na blogu http://www.doriangray.wordpress.com Uśmiech:

Dwanaście milionów w kontekście strajku lekarzy brzmi bardzo niesmacznie. W kontekście akcji Pajacyk.pl, Caritasu i WOŚP'u także. W kontekście zbliżających się wyborów brzmi to bardzo zachęcająco. I cóż mają teraz powiedzieć ci wszyscy ateiści, którzy chcieli oddać głos na Platformę? "Oszukali mnie, banda złodziei, polskich decydentów!" ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości