To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do ludzi z FOTOzamiłowaniem
#1
Chciałbym poznać Wasze opinie co do zdjęć zgłoszonych do jednego z konkursów fotograficznych (konkurs raczej nie potężnej rangi, organizowany na łamach cafe Allegro). Oceńcie fotki, które wpadają Wam w oko i jeśli chcecie-uzasadnijcie dlaczego (bo jest oryginalne, bo kolorowe, bo ostre, bo nieostre, co Wam do głowy przyjdzieUśmiech ). Jedna trójka zdjęć jest mojego autorstwa,ale nie będę zdradzał, która. Temat konkursu "PO ZMROKU".

http://www.flesz.neostrada.pl/all.html
Odpowiedz
#2
jeśli to nie jakiś photoshop to lol są naprawdę super. opinia laika, ale rispekt.

btw masz dwa zdjęcia z koncertu, kto gra?
Odpowiedz
#3
Niektóre są z pewnością po Photoshopie bo po pierwsze konkurs na to zezwala, a po drugie widać (np. zestaw 17 albo foto 3 z zestawu 31). Co do koncertu to nie wiem bo to akurat nie moje fotki. Każdy zestaw (każda trójka) jest innego autora.
Odpowiedz
#4
Zamiłowania jakiegoś wielkiego nie mam. Choć kiedyś robiłem troche fotek i sie tym bawiłem.

Z tych takich co uwżam za fajniejsze: (nr: które kolejne)
1: 1
2: 2
5: 1
8:1 w miare oryginlana, kolorystyka
10: 2
17:1,2,3 nawet nawet, nie na temat
21: 2
22: 2
23: 3
24: 2
25: 2
26: 1
27: 1 tutaj kolory
33: 1 fajny pejzażyk
35: 2 dosć fajny klimat.
36: 3 tutaj to zasługa raczej panów od światła niż fotgrafa,
39: 1,2 fajne pejzażyki
40: 1 to zdjęcie kojarzy mi sie z rajdami, czekam kiedy wyjedzie stamtąd jakś WRC Uśmiech
42: 1
44: 2, 3 to 3 za fajna dynamika
47: 2,3
49: 2 może być,
50: 1 fajny pejzażyk
51: 1,3 ciekawa kompozycja
52 1,2,3
53 2
54 1,2,3
55 1,2
56: 1 za kropiczność
57 : 2 sam nie wiem
60 1,2,3 fajne lekko psychoeliczne
61 1,2 fajna kompozycja barwowa
62: 1
63: 1
70: 1,2,3,
73: 1,2 oryginalne ujęcia
74: 3 świetne ujęcie
75: 3
76: 2
79: 3 fajy pejzażyk

Sorry ze tak dużo

dodaje jeszcze
15: 3
30: 1
37: 1
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#5
aktyn napisał(a):Sorry ze tak dużo
Ale właśnie dobrze, kompleksowa ocena przynajmniej Uśmiech O to chodziło.
Odpowiedz
#6
z photoshopem to już dla mnie inna sztuka. bardziej jak malarstwo, grafika komputerowa. ale mimo to sporo naprawdę fajnych zdjęć, miło pooglądać.
Odpowiedz
#7
Zgadzam sie z tym. Osobiście jestem zwolennikiem jak najmniejszej liczby poprawek takimi narzędziami jak Photoshop w zdjęciach realistycznych (maksymalne wykorzystanie możliwości aparatu do uzyskania optymalnego efektu, komputerowy soft tylko w razie konieczności), no chyba że za cel postawimy sobie jakiś surrealistyczny fotomontaż gdzie na pierwszy rzut oka będzie widać, że przeszedł kurację Photoshopa.

Czyli w skrócie: jeśli coś da sie zrobić bez użycia PSa to tak właśnie powinno być zrobione Uśmiech
Lub: jeśli zestawić ze sobą dwa zdjęcia teoretycznie identyczne, gdzie pierwsze jest wykonane bez PSa, a drugie z PSem - wybieram to pierwsze Uśmiech
Odpowiedz
#8
Po bardzo pobieżnym przejrzeniu...
Trzecie z nr.17 jest niezłe.
28 się broni.
Trzecie z nr. 30.
35 ujdzie.
Drugie z nr. 37.
54 - 1.
66.
73.
Reszta z małymi wyjątkami to łatwe efekciarstwo.
Pozdrawiam.
egoista
Odpowiedz
#9
Jestem raczej amatorem, a aparatem się bawię od sierpnia to tak:
10:2 - super efekt i ten klimacik Uśmiech
16:3 ładni to gościu ujął Oczko
36:1 nie wiem czemu - zawsze lubiałem rzeczy związane z koleją
38:1 ciekawe, lubię tematykę z świecami gdy wokół wszędzie ciemno-bawiłem się w to Oczko
39:1 ładny widok, ładnie uchwycone
52:3 Ciekawe zdjęcie, wykonanie też.
2:1 ładnie oświetlony most i kościół (?) - podoba mi się te połączenie Oczko
"Czasem mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga."
Stanisław Jerzy Lec

"Bóg i Ojczyzna to niepokonana para, ten duet ma na koncie więcej krwi i ludzkich nieszczęść niż cokolwiek innego."
Luis Buñuel

POLECAM TEN FILM!
http://video.google.com/videoplay?docid=...9947&hl=pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości