To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wenezuela: Czołgi lekarstwem na brak mięsa i jaj.
#1
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zagroził nacjonalizacją farm i wprowadzeniem na ich teren wojska; jego zdaniem, jest to najlepszy sposób na walkę z niedoborem podstawowych artykułów żywnościowych - informuje serwis BBC.
Kłopoty na rynku żywnościowym zaczęły się po tym jak rząd Wenezueli zadecydował o kontrolowaniu cen w sklepach. Jak argumentowano, tylko niskie i stałe ceny sprawią, ze nawet najbiedniejszych obywateli kraju będzie stać na jedzenie.

W rezultacie większość rolników zaczęła sprzedawać swe produkty do sąsiednich krajów, w których mogli uzyskać wyższe ceny skupu. Doprowadziło to do niedoborów na rynku krajowym. Wenezuelczykom najbardziej doskwiera brak chleba, mleka, jaj i mięsa. Chavez stwierdził, że rolnicy sprzedający swe płody rolne i żywność na eksport, powinni zostać pozbawieni swych farm.

- Jeśli do akcji będzie musiała wkroczyć armia, to tak się stanie – oświadczył Chavez.
Źródło: Onet.pl
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#2
parafrazując twój podpis
"Gdy lewak stwierdzi, że chce twego dobra, postaraj się jak najprędzej ukryć swe dobra głęboko ! "

ale ta lewacka hołota sie niestety wciąż panoszy...
[Obrazek: mp_obiektywista.png]
"Najmniejszą mniejszością na Ziemi jest jednostka. Ci, którzy odmawiają praw jednostkom, nie mogą twierdzić, że są obrońcami mniejszości." Ayn Rand

patria mea totus hic mundus est
Odpowiedz
#3
Trzeba patrzec na kontekst. Chavez toczy w Wenezueli boj na smierc i zycie z silami demokratycznymi (CIA, DEA, przerozne korporacje)
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#4
daffek napisał(a):parafrazując twój podpis
"Gdy lewak stwierdzi, że chce twego dobra, postaraj się jak najprędzej ukryć swe dobra głęboko ! "

ale ta lewacka hołota sie niestety wciąż panoszy...
hehe, po twojej stopce mozna by sadzic, ze sam jestes jednym z nich. :twisted::->
Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać.
Odpowiedz
#5
Kilgore Trout napisał(a):Trzeba patrzec na kontekst. Chavez toczy w Wenezueli boj na smierc i zycie z silami demokratycznymi (CIA, DEA, przerozne korporacje)

Już lepsze CIA, d***kracja i korporacje niż to, co on tam w tej Wenezueli chce wysmażyć.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#6
Łeeee a pomyśleć że kiedyś go nawet lubiłem....teraz to musze go skreślić ze swojej listy Duży uśmiech
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#7
Cytat:Już lepsze CIA, d***kracja i korporacje niż to, co on tam w tej Wenezueli chce wysmażyć.

Nie mysl ze w Wenezueli korporacje to byly buty Nike w supermarketach, a CIA to sympatyczni doradcy ekonomiczni. To byla zgraja łupieżcow grabiaca i niszczaca kraj. Jak cala ameryke łacinska. Zwrotu "sily demokratyczne" uzylem ironicznie :-P

PS: zeby nie bylo, ja nie popieram wysylania armii na rolnikow
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#8
arek888 napisał(a):hehe, po twojej stopce mozna by sadzic, ze sam jestes jednym z nich. :twisted::->
wolność, równość, braterstwo są tylko lewicowe ? to wartości wymyśloną w czasie rewolucji francuskiej: wolność to wiadomo, równość wobec prawa (brak stanów, króla, przywileji kościoła etc.)a braterstwo chyba też wiadomo nie ? Nie widze w tym nic lewicowego, raczej wartośći które może wyznawać zarówno liberał jak i socjalista

Chyba że spojrzeć na pojęcie "równość" przez pryzmat komunizmu to co innego ale komunizm i socjalizm wymyślono ponad 50lat po rewolucji francuskiej Uśmiech
[Obrazek: mp_obiektywista.png]
"Najmniejszą mniejszością na Ziemi jest jednostka. Ci, którzy odmawiają praw jednostkom, nie mogą twierdzić, że są obrońcami mniejszości." Ayn Rand

patria mea totus hic mundus est
Odpowiedz
#9
Cytat:wolność, równość, braterstwo są tylko lewicowe ? to wartości wymyśloną w czasie rewolucji francuskiej: wolność to wiadomo, równość wobec prawa (brak stanów, króla, przywileji kościoła etc.)a braterstwo chyba też wiadomo nie ? Nie widze w tym nic lewicowego, raczej wartośći które może wyznawać zarówno liberał jak i socjalista

Myślę bardzo podobnie. "Liberał" jak i "lewak" widzą braterstwo zwykle identycznie ale mają nieco inne wizje wolności i równości, także inną wagę przywiązują do nich i mają nieco inne priorytety.

EOT

in b4 kolejny offtop z serii 'socjalizm vs liberalizm' -> nie zaczynajcie nawet offtopować :-P
Odpowiedz
#10
Cytat:Myślę bardzo podobnie. "Liberał" jak i "lewak" widzą braterstwo zwykle identycznie ale mają nieco inne wizje wolności i równości, także inną wagę przywiązują do nich i mają nieco inne priorytety.
otóż to Oczko
szersze wyjaśnienie można znależć chociażby na wikipedii przy haśle: "kodeks napoleona"
Cytat:Code Civil gwarantował wszystkim męskim obywatelom: (ostatnie żądania rewolucji: Liberté=Wolność, Egalité=Równość, Fraternité=Braterstwo)
Równość przed prawem
Wolność dla każdego
Ochrona własności prywatnej
Całkowite rozdzielenie kościoła od państwa (Laicyzm)
Obalenie przymusu cechowego
Wolność zatrudnienia i wyboru zawodu
Stworzenie podstaw prawnych dla wolnego rynku
Spis narodzin i śmierci (Spis ludności)
i tak ja to rozumiem z tym że równe prawa należą się też kobietom Uśmiech

ps. z tego sie robi lekki offtop Język
Avx, tymek i reszta nie zaczynajcie tu kolejnehgo tematu pt. socjalizm vs. liberalizm bo takie dyskusje sa w kilku innych Uśmiech
ja niestety pierwszym postem trochu sprowokowalem Smutny
[Obrazek: mp_obiektywista.png]
"Najmniejszą mniejszością na Ziemi jest jednostka. Ci, którzy odmawiają praw jednostkom, nie mogą twierdzić, że są obrońcami mniejszości." Ayn Rand

patria mea totus hic mundus est
Odpowiedz
#11
Avx napisał(a):W rezultacie większość rolników zaczęła sprzedawać swe produkty do sąsiednich krajów

Tak!
Rolnik z zapadłej wsi zaprzągł do furmanki starą chabetę i pojechał do Boliwii sprzedawać kartofle.... co za durnota? Dureń co to wymyślił, a jeszcze większy dureń co w to wierzy...


Cytat:Źródło: Onet.pl

Ano właśnie.... Onet....

ab.
PS. To właśnie prez. Chavez zabrał ziemię obszarnikom i rozdał chłopom.
"Jesteśmy biedni, ale wolni"; "Ja głosuję na komunistów" (z "Pokemon")
Odpowiedz
#12
A teraz zabierze chłopom i da państwu. Niesamowicie inteligentne posunięcie!
Odpowiedz
#13
Liberté, Egalité, Fraternité - to haslo rdzennie lewicowe, promowane przez radykalow kordylierow i jakobinow. Lewicowa wymowe tego hasla uwidacznia druga konstytucja. Zreszta nadal moze byc postrzegane jako haslo lewicowe, bo przeciez jest mottem lewicowej Francji.

Moze to wszystko nie wynika to jednoznacznie ze slow, ale nigdy nie slyszalem jeszcze skrajnego prawicowca(UPR) gloszacego te hasla, niechec do d***kracji maja przeciez we krwi.

Dobra, koncze offtopa. Język
Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać.
Odpowiedz
#14
Brawo Hugo Chavez!

Hugo Chavez to prawdziwy komunista. Dzięki niemu Wenezuelczycy przestaną głodować.
Odpowiedz
#15
Cytat:Moze to wszystko nie wynika to jednoznacznie ze slow, ale nigdy nie slyszalem jeszcze skrajnego prawicowca(UPR) gloszacego te hasla, niechec do d***kracji maja przeciez we krwi.

O_O
UPRowcy to nie liberałowe w tym rozumieniu - to kolibry i dla nich idea braterstwa jest nie istotna a równość jest złem, im zależy na wolności gospodarczej i konserwatyzmie światopglądowych. Tylko paru zagubionych liberałów którym bardziej zalezy na gospodarce na nich głosuje bo nic lepszego nie ma ;>

W polsce nie ma partii liberalnych/wolnościowych:
http://scenapolityczna.friko.pl/
popatrz sobie gdzie są wartości wolność, równość, braterstwo a gdzie jakie partie.
(wolność - góra, braterstwo - lewo, równość - dół, autorytaryzm - prawo )
Odpowiedz
#16
Tsumoso napisał(a):O_O
UPRowcy to nie liberałowe w tym rozumieniu - to kolibry i dla nich idea braterstwa jest nie istotna a równość jest złem, im zależy na wolności gospodarczej i konserwatyzmie światopglądowych. Tylko paru zagubionych liberałów którym bardziej zalezy na gospodarce na nich głosuje bo nic lepszego nie ma ;>

W polsce nie ma partii liberalnych/wolnościowych:
http://scenapolityczna.friko.pl/
popatrz sobie gdzie są wartości wolność, równość, braterstwo a gdzie jakie partie.
(wolność - góra, braterstwo - lewo, równość - dół, autorytaryzm - prawo )
Wspomnialem o UPR, bo wydaje mi sie, ze daffek popiera UPR, moze sie myle, ale takie odnioslem wrazanie. Przytoczylem tez te partie, bo mozna ja dac w kontrascie do lewicy w tym przestarzalym modelu prawica-lewica.

A ten konserwatyzm UPR wcale nie jest tak widoczny, przeciez sa za zalegalizowaniem narkotykow czy prostytucji. Wydaje mi sie, ze chca tez wylaczyc malzenstwo spod kontroli panstwa, co de facto oznacza przyrownanie do zwiazkow gejowskich.

Co do tego wykresu - PO to powinna byc rozciagnieta chyba na 3/4 planszy. Takie niewiadomoco. :-P Zreszta takie wykresy zawsze sa naciagane i wyrwane z rzeczywistosci politycznej. Nawet Benedykta zaznaczyli. :mrgreen:
A partia liberalna w Polsce istnieje, nazywa sie Forum Liberalne i czlonkowie startowali z list PO.
Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać.
Odpowiedz
#17
Tsumoso napisał(a):O_O
UPRowcy to nie liberałowe w tym rozumieniu - to kolibry i dla nich idea braterstwa jest nie istotna a równość jest złem, im zależy na wolności gospodarczej i konserwatyzmie światopglądowych. Tylko paru zagubionych liberałów którym bardziej zalezy na gospodarce na nich głosuje bo nic lepszego nie ma ;>

W polsce nie ma partii liberalnych/wolnościowych:
http://scenapolityczna.friko.pl/
popatrz sobie gdzie są wartości wolność, równość, braterstwo a gdzie jakie partie.
(wolność - góra, braterstwo - lewo, równość - dół, autorytaryzm - prawo )

1. Co to jest to całe braterstwo???
2. Równość wobec prawa jest dobrem.
3. Nie zależy mi na konserwatyzmie światopoglądowym, ale dostrzegam niektóre jego pozytywne strony.
4. Nie jestem zagubiony.
5. Fakt, na naszej scenie politycznej nie ma niczego lepszego od UPR. Niestety.
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
#18
braterstwo to w tym wypadku przyrównano do synonimu: liberalizm światopoglądowy. Tzn. przeciwieństwo autorytaryzmu tzn. konserwatyzmu świtopoglądowego.

Cytat:Równość światopoglądów.
Rozdział Kościoła i Państwa.
Równość płci, ras, orientacji seksualnych. Tolerancja.
Wolność słowa i zgromadzeń.
Liberalizm
obyczajowo-światopoglądowy.
Anarchizm.

Wg terminologii
Wielkiej Rewolucji Francuskiej:
"Braterstwo"

Cytat:Dominacja światopoglądu religijnego
lub kultu jednostki.
Kościół/kult ingerujące w Państwo.
Klerykalizm, patriarchat, rasizm, antysemityzm, homofobia, totalitaryzm.
Ograniczone wolności obywatelskie.
Konserwatyzm
obyczajowo-światopoglądowy.
Faszyzm.

Wg terminologii
Wielkiej Rewolucji Francuskiej:
"Autorytaryzm"
Odpowiedz
#19
@arek888
nie wiem skąd masz takie informacje, ja wiem ze wy lewicowcy chcialibyscie wszystko co fajne uznac za lewicowe ale tak dobrze nie ma Oczko

ja cytowałem "kodeks napoelona", tsumoso zacytował objaśnienie terminologii rewolucji, jeśli ktoś nadal chce sie kłócić to prosze bardzo ale ja nie widze w tym sensu Uśmiech
[Obrazek: mp_obiektywista.png]
"Najmniejszą mniejszością na Ziemi jest jednostka. Ci, którzy odmawiają praw jednostkom, nie mogą twierdzić, że są obrońcami mniejszości." Ayn Rand

patria mea totus hic mundus est
Odpowiedz
#20
daffek napisał(a):@arek888
nie wiem skąd masz takie informacje, ja wiem ze wy lewicowcy chcialibyscie wszystko co fajne uznac za lewicowe ale tak dobrze nie ma Oczko

ja cytowałem "kodeks napoelona", tsumoso zacytował objaśnienie terminologii rewolucji, jeśli ktoś nadal chce sie kłócić to prosze bardzo ale ja nie widze w tym sensu Uśmiech
Dementuje, jakobym mial byc lewicowcem. Uwazam sie za demoliberala i dzialania Chaveza uznaje za skandaliczne, ale on i tak jest bogiem Ameryki Lacinskiej i zapewne predko to sie nie zmieni. Trzeba czekac na rewolucje. Zdezorientowanyad:
Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości