To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: W kwestiach gospodarczych popieram:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wolny rynek (w rozumieniu Szkoły Austriackiej - libertarianizm/radykalny liberalizm/radykalny koliber)
40.00%
122 40.00%
"Wolny rynek" (w rozumieniu czegoś w okolicach współczesnego USA)
22.30%
68 22.30%
Interwencjonizm
9.51%
29 9.51%
Socjalizm
7.87%
24 7.87%
Komunizm
5.57%
17 5.57%
Nie wiem
1.64%
5 1.64%
Żadna z dostępnych odpowiedzi mnie nie zadowala
13.11%
40 13.11%
Razem 305 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Socjalizm vs. liberalizm
Witold napisał(a): Nie wiem na czym polega twój argument. Przecież mnie właśnie o to chodziło, że na "śmieciówkach" pracują na ogół pracownicy słabo opłacani, mało wykwalifikowani, mało doświadczeni i łatwi do zastąpienia - oczywiście nie tylko, ale z takich "śmieciówek" robi się problem społeczny.
Niestety pomijasz tu rolę reżimu, utrzymującego Naród w nędzy.
Słuszne są uwagi, że zależy to od poziomu bezrobocia.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
O liberalizmie interesująco wypowiedział się Warzecha:

Czy w Polsce po 1989 roku był kiedykolwiek prawdziwy liberalizm? Owszem, było coś, co go przypominało, na początku lat 90., zanim wolność gospodarczą zaczęły krępować kolejne koncesje, przepisy, normy i zanim zdusiła ją siatka rozmaitych interesów, promowanych przez rządzących. Najbliżej prawdziwego liberalizmu była epoka sprzed błyszczących nowych wieżowców i nowej wersji chłoporobotników, czyli pracowników korpo; czas pogardzanych dzisiaj bazarowych szczęk i w miarę równego pola gry dla wszystkich. To był liberalizm, choć na pewno dopiero dojrzewający. Niestety, jego rozwój został bardzo skutecznie zduszony.

Jakie są niezbędne składniki liberalizmu? Przede wszystkim równość podmiotów w sensie identycznych zasad gry oraz równości wobec wymiaru sprawiedliwości, który musi być sprawny i szybki. Nikt nie może być uprzywilejowany, do każdego władza muszą podchodzić identycznie. Dotyczy to również relacji między klientami a sprzedającymi towary lub usługi. Preferencje w rodzaju specjalnych stref ekonomicznych czy ulg dla jakiegoś rodzaju podmiotów są zaprzeczeniem idei liberalnej.

http://wpolityce.pl/polityka/254512-rysz...-bankierow
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a): Ziemkiewicz interesująco o tym sporze:

Nie chcę mówić, że lewica jest głupia, ale na pewno jest w tej chwili ślepa. Bo nie rozumie, że walczy z tym, co sama stworzyła i tworzy. Tradycyjnie, osią myślenia lewicowego, socjaldemokratycznego, było połączenie demokracji i redystrybucji. Uważano, że jeśli w demokracji większość wybiera daną władzę, a władzę obdarzy się prawem zabierania dochodów jednej części społeczeństwa i dawania drugiej, to redystrybucja zawsze będzie przebiegać w kierunku od bogatych do biednych, ponieważ większość, która głosuje, wyraża potrzeby ubogich. Władza musi działać w imieniu większości, a więc bogatej mniejszości będzie zabierać i biednej większości oddawać. I w ten sposób osiągnie się sprawiedliwość społeczną.

A okazało się, że...?

W praktyce ten mechanizm działa od wielu lat dokładnie odwrotnie, ponieważ żeby wygrać głosami większości, trzeba zdobyć rozmaite lobbies, grupy wpływów. Czyli tak naprawdę decydują mniejszości. I wybrana władza nie czuje się zobowiązana wobec większości, tylko wobec konkretnych sponsorów, mediów czy banków, które ją poparły itd. Maszyna redystrybucji stosowana jest więc, by zabierać biednym, żeby wzbogacić bogatych. To powoduje wszystkie patologie, które lewica nazwała sobie „neoliberalizmem”, żeby jako lekarstwo przeciw nim proponować więcej socjalizmu, czyli więcej redystrybucji. A to oczywiście gaszenie pożaru benzyną.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title...omosc.html?

A najciekawsze, że takie poparcie wśród "prostego ludu" w stylu Juliusza Cezara ostatnio zbiera nie kto inny jak... Robert Biedroń. Który prowadzi w Słupsku politykę na razie bardzo mało socjaldemokratyczną.
Odpowiedz
El Commediante napisał(a): A najciekawsze, że takie poparcie wśród "prostego ludu" w stylu Juliusza Cezara ostatnio zbiera nie kto inny jak... Robert Biedroń. Który prowadzi w Słupsku politykę na razie bardzo mało socjaldemokratyczną.
Ogólnie Biedroń mi imponuje na razie. Chyba pierwszy polityk od dawna, który nie tylko zaczął ciąć budżet, ale zaczął jego cięcie od skracania przywilejów wszelakich biurokratów i urzędników.
Niesamowite jest jak ten człowiek dojrzał od czasów jego akcji z parad równości, gdzie "Policja go biła". 

Gdybym sam nie zobaczył, nie uwierzyłbym, że wojujący homoseksualista wyrośnie na dojrzałego prezydenta dużego miasta, który w dodatku nie boi się podejmować niepopularnych decyzji i ukróca rozdawnictwo. 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Niesamowite, że Jester dojrzał i widzi w wojującym homoseksualiście kompetentnego człowieka. Przecież wojujący homoseksualiści nic innego nie potrafią oprócz wojowania i mówienia o swojej orientacji Oczko
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a): Niesamowite, że Jester dojrzał i widzi w wojującym homoseksualiście kompetentnego człowieka. Przecież wojujący homoseksualiści nic innego nie potrafią oprócz wojowania i mówienia o swojej orientacji  Oczko
Wcześniej jakoś właśnie nic nie potrafił.
A teraz potrafi. 
No i teraz nie jest wojującym homoseksualistą (jedno wynika z drugiego tak naprawdę). 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Machefi napisał(a): Niesamowite, że Jester dojrzał i widzi w wojującym homoseksualiście kompetentnego człowieka. Przecież wojujący homoseksualiści nic innego nie potrafią oprócz wojowania i mówienia o swojej orientacji  Oczko

Do tej pory nie przejawiał żadnych kompetencji więc nie było go za co podziwiać. Wręcz przeciwnie. Dopiero w momencie gdy porzucił wojujący homoseksualizm kompetencje się ujawniły. Swoją drogą taką postawą robi  więcej dla poprawienia wizerunku homoseksualistów niż zrobił przez resztę swojego życia jako aktywista.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Już uwierzę, że interesowałeś się Biedroniem w okresie wojowania i wiesz, że nic innego nie potrafił.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a): Już uwierzę, że interesowałeś się Biedroniem w okresie wojowania i wiesz, że nic innego nie potrafił.

Przecież to był typowy celebryta. Wystarczyło włączyć internet i już wyskakiwał z pierwszego lepszego linka. Nawet nie trzeba było się nim interesować aby znać jego "osiągnięcia".
No ale mogłem coś przeoczyć - oświeć mnie jakie to  wybitne dokonania poza głupkowatymi i niezbyt smacznymi wystąpieniami w programach rozrywkowych miał Biedroń w okresie wojowania ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Guzik poznałeś, a nie osiągnięcia Biedronia. Jedziesz takimi stereotypami, że aż mi Cię żal. Oglądasz byle co w tych mediach, to i w głowie masz sieczkę zamiast informacji.
Takie nagrody nie biorą się z bycia celebrytą:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/...wanie.read
tylko o tym to w mediach jest duużo, duużo mniej niż o głupotach.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a): Guzik poznałeś, a nie osiągnięcia Biedronia. Jedziesz takimi stereotypami, że aż mi Cię żal. Oglądasz byle co w tych mediach, to i w głowie masz sieczkę zamiast informacji.
Takie nagrody nie biorą się z bycia celebrytą:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/...wanie.read
tylko o tym to w mediach jest duużo, duużo mniej niż o głupotach.
Przecież ta nagroda jest za okres kiedy był już posłem, a nie bojownikiem LGBT. 
To o czym ty mówisz? 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Uważasz, że pracowitość i kulturę osobistą można sobie w jeden rok wyrobić?
Poza tym ty przejrzałeś na oczy dopiero jak został prezydentem Słupska,
więc o tym co robił w Sejmie i tak pojęcia nie miałeś.
Media ci sprzedawały, że Biedroń 24h na dobę jest bojownikiem,
bo to takie medialne i to łyknąłeś.
Nic po ze tym co media chciały się nie dowiedziałeś i nie chciałeś dowiedzieć,
a teraz uważasz, że masz o nim rzetelną wiedzę.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a): Guzik poznałeś, a nie osiągnięcia Biedronia. Jedziesz takimi stereotypami, że aż mi Cię żal.

Twój żal Twoja sprawa. A co do nagrody to Jester już odpowiedział.

Cytat:Uważasz, że pracowitość i kulturę osobistą można sobie w jeden rok wyrobić?

Najwidoczniej - w okresie celebryckim to ostatnia rzecz jaką się charakteryzował. No chyba, że wówczas udawał na potrzeby chwili.


Cytat:Media ci sprzedawały, że Biedroń 24h na dobę jest bojownikiem, bo to takie medialne i to łyknąłeś.

Media sprzedawały to co Biedroń chciał aby sprzedawały. Gdyby było inaczej nie opowiadałby w programach na żywo o swoich przygodach w ubikacjach Uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Machefi napisał(a): Uważasz, że pracowitość i kulturę osobistą można sobie w jeden rok wyrobić?
Poza tym ty przejrzałeś na oczy dopiero jak został prezydentem Słupska,
więc o tym co robił w Sejmie i tak pojęcia nie miałeś.
Media ci sprzedawały, że Biedroń 24h na dobę jest bojownikiem,
bo to takie medialne i to łyknąłeś.
Nic po ze tym co media chciały się nie dowiedziałeś i nie chciałeś dowiedzieć,
a teraz uważasz, że masz o nim rzetelną wiedzę.
A masz coś mądrego do powiedzenia poza pluciem ad personam o czym to ja miałem lub nie miałem pojęcia i co mi media wciskały lub czego mi nie wciskały?
Jasne, że nie wyrobił jej w rok, dorastał przez cały okres kiedy był posłem. A pełne efekty tego można było dojrzeć w jego kampanii wyborczej i teraz w okresie prezydentury.

Natomiast kontrast o którym mówiłem, to różnica między tym kim był zanim został posłem na Sejm RP, a kim jest teraz.
Bo też jest to różnica najbardziej widoczna. 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Jester napisał(a): Jasne, że nie wyrobił jej w rok, dorastał przez cały okres kiedy był posłem.
Nie, w sejmie mógł się zając sprawami, którymi poza sejmem nie bardzo mógł się zajmować.
W dodatku będąc posłem na sejm nie można się zafiksować na jednym punkcie, to po prostu inna rola niż rola działacza społecznego.
Cytat:A pełne efekty tego można było dojrzeć w jego kampanii wyborczej i teraz w okresie prezydentury.
I znów, bycie prezydentem na własny rachunek, to coś zupełnie innego niż bycie szeregowym posłem podlegającym pod dyscyplinę partyjną.
Dlatego wydaje ci się, że się zmienił, a on po prostu realizuje inne role i ma zupełnie inny zestaw środków do ich realizacji.
Stąd taki efekt o jakim piszesz:
Cytat:Natomiast kontrast o którym mówiłem, to różnica między tym kim był zanim został posłem na Sejm RP, a kim jest teraz.
Bo też jest to różnica najbardziej widoczna. 
Ja jednak rozpatruję sprawy od strony charakterologicznej, to coś co ciężko zmienić, udawać, wyuczyć. Piszesz, że podoba Ci się jego odwaga w podejmowaniu niepopularnych decyzji.
Ujawnienie się jako homoseksualista przed kilkunastu laty też nie było popularną decyzją, trzeba było sporo cywilnej odwagi. Oddanie krwi aby ratować życie posła, który nie przebierał w słowach mówiąc o gejach też jest ciekawym rysem charakterologicznym, pokazującym że pomimo różnic Biedroń nie jest zapiekły i można się spodziewać, że będzie otwarty na innych. Tak samo z pracowitością, dla kontrastu taki Palikot jej się nie nauczył w sejmie i pozostał szołmenem, a miał idealne pole do popisu z komisją "Przyjazne Państwo" której regularnie (nie)przewodniczył.
To podaję jako przykład, bo dla ciebie pozostanie tylko tyle, że Biedroń wcześniej to był bojownik bez umiejętności, a teraz taki fajny i kompetentny prezydent.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a): .
To podaję jako przykład, bo dla ciebie pozostanie tylko tyle, że Biedroń wcześniej to był bojownik bez umiejętności, a teraz taki fajny i kompetentny prezydent.

No bo jako bojownik nie pokazał jakichś szczególnych umiejętności. Trochę pieniactwa, trochę awantur trochę głupich wypowiedzi, jedna napaść na policjanta - ciężko było po tym co robił oceniać go pozytywnie. Być może gość po prostu jest stworzony do czegoś innego niż aktywizm i porzucenie go pozwoliło mu rozwinąć skrzydła. A niewątpliwie je rozwinął i ciężko mi znaleźć jakieś większe minusy jego prezydentury w Słupsku.
Zatem nie rozumiem Twojego zdziwienia, że ktoś dawniej Biedronia nie lubił a teraz chwali. Może ciężko niektórym to pojąć ale nie dla każdego jest istotna jego orientacja seksualna ale liczy się to co robi w danym momencie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Proszę, Machefi, odpowiedz na moje pytania:

Żarłak napisał(a):
Machefi napisał(a): W tym sęk, że nie jest o socjalistach.

O kim jest? Jak odróżnić "prawdziwego socjalistę" od osoby, która wygłasza socjalistyczne poglądy i dąży do wcielenia ich w życie?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Znasz takie powiedzenie ze świętych ksiąg "po owocach ich poznacie"?
To co opisałeś socjalistyczne nie było i tyle w temacie.
Nie wierzę, że o tym nie wiesz i ja Cię muszę uświadamiać.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Mam rozumieć, że "praworządny socjalista" poprzestałby na wprowadzeniu płacy minimalnej, a po zauwazeniu, że to nie pomaga zażądałby podniesnia jej po pewnym okresie i tak w kółko?
Dowodzi, że grupy interesu używają pięknych idei do wprowadzania nierówności.
Dowodzi też, że chcąc pomóc "uciskanym" nakłada się ucisk na zaradnych.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Nie, nie rozumiesz.
Co do tego, że się wykorzystuje szczytne idee do celów wręcz przeciwnych, to nic nowego pod słońcem.
Sam pracowałem w takiej firmie, gdzie działała Solidarność i jedyne co przychodziło nam do głowy na opisanie działań tego związku to: "Solidarność z właścicielami firmy".
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości