To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: W kwestiach gospodarczych popieram:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wolny rynek (w rozumieniu Szkoły Austriackiej - libertarianizm/radykalny liberalizm/radykalny koliber)
40.00%
122 40.00%
"Wolny rynek" (w rozumieniu czegoś w okolicach współczesnego USA)
22.30%
68 22.30%
Interwencjonizm
9.51%
29 9.51%
Socjalizm
7.87%
24 7.87%
Komunizm
5.57%
17 5.57%
Nie wiem
1.64%
5 1.64%
Żadna z dostępnych odpowiedzi mnie nie zadowala
13.11%
40 13.11%
Razem 305 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Socjalizm vs. liberalizm
#61
Ja toże.
Null pointer exception
Odpowiedz
#62
No, ale aniolgabriel i tak będzie (z błędami ortograficznymi, obowiązkowo) sobie coś roić ledwie związanego z tematem Oczko

Inni już trafnie stwierdzili, że spośród socjalistów często udzielających się na forum, chyba tylko Tgc jest godny jakiegoś znaczącego szacunku, jako dyskutant ;D
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#63
aniolgabriel napisał(a):Dziś przytułek jutro getto.
Socjaliści to złodzieje trzeba płacić podatek na socjalne państwo tak.
To ja wam powiem kto jest złodziejem, kapitalista jest złodziejem a dlaczego?
Bo nie swój dochód marnuje na swoje widzi misie np.. jeden taki kupił 10 piętrowy wieżowiec wywalił ludzi z 8-10 piętro zrobił basen, a na dachu lądowisko na helikopter, ale nie o to chodzi.
Dotacje z miasta ma, a więc okrada innych obywateli, dalej w swoich sklepach ma drogo a pracownikom płaci mało.
Taki kapitalista figę by miał gdyby nie pracownicy i robotnicy.
Co robią darmo jak mrówki na swoją królową.
A pewnie za towar z hurtowni też nie płaci bo jest odroczone na 3 lata.
Podatków nie płaci, a gotówkę wywozi na zagraniczne konta.
Czysta spekulacja, to już nawet Hitler w "mein kampf" ganił banki i kupców za spekulacje że nie produkują towaru. A ten no Mussolini aby pogodzić kapitalistę i robotnika wymyślił syndykat i korporacjonizm.


dokładnie,

zgadzam się,

co do kapitalizmu i bękarta tegoż ustroju - faszyzmu ( czy nazizmu jak kto woli ) szczególnie w okresie międzywojennym to ustrój ten uratowały od całkowitej klęski jedynie polityka interwencjonizmu i tym podobne.
wielki kryzys gospodarczy ( wywołany de facto prze imperialistyczną wojnę ) obrócil się przeciwko kapitalistom i dlatego zrobili kanclerza z Hitlera,
zaczęli wychodzić z dołka dopiero po 1933....

Avx napisał(a):Nie popieram całkowicie Korwina, drażni mnie chwilami. Nie jestem KoLibrem, tylko libertarianinem.

kolibry, papugi, osy, pszczoły czy inne szerszenie......

cel jest jeden - okraść drugiego człowieka a później mu wmówić, że to jest kapitalizm i przykro mi bardzo bo:
- twoja praca jest dla mnie niczym
- ty jestes dla mnie nikim bo sie nie urodziles w bogatej rodzinie
- jak sprobujesz podskakiwac to podzielisz los pracownikow Coca - Cola Company z Kolumbii.......

mnie osobiście JKM nie drażni - raz po obejżeniu jego bloga miałem koszmarny sen ( odsyłam do tematu o zapisywaniu snów), poprostu to jest bogaty czlowiek ktorego cale zycie okrada socjalizm, nie wazne ze ten ustroj zrobil z niego czlowieka - liczy sie ze gdyby nie bylo socjalizmu to on by napewno mial tyle kasy co gates.
LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ!
Odpowiedz
#64
Brawo!!!
Towarzyszu "tymek" jak na razie to poparłeś mnie jako jedyny, chyba wejdziemy w koalicje na tym forum.
Odpowiedz
#65
aniolgabriel napisał(a):Dziś przytułek jutro getto.
Socjaliści to złodzieje trzeba płacić podatek na socjalne państwo tak.
To ja wam powiem kto jest złodziejem, kapitalista jest złodziejem a dlaczego?
Bo nie swój dochód marnuje na swoje widzi misie np.. jeden taki kupił 10 piętrowy wieżowiec wywalił ludzi z 8-10 piętro zrobił basen, a na dachu lądowisko na helikopter, ale nie o to chodzi.
Dotacje z miasta ma, a więc okrada innych obywateli, dalej w swoich sklepach ma drogo a pracownikom płaci mało.
Taki kapitalista figę by miał gdyby nie pracownicy i robotnicy.
Co robią darmo jak mrówki na swoją królową.
A pewnie za towar z hurtowni też nie płaci bo jest odroczone na 3 lata.
Podatków nie płaci, a gotówkę wywozi na zagraniczne konta.
Czysta spekulacja, to już nawet Hitler w "mein kampf" ganił banki i kupców za spekulacje że nie produkują towaru. A ten no Mussolini aby pogodzić kapitalistę i robotnika wymyślił syndykat i korporacjonizm.
Ale fanatyczny bełkot, w dodatku niekonsekwentny.

aniolgabriel napisał(a):Brawo!!!
Towarzyszu "tymek" jak na razie to poparłeś mnie jako jedyny, chyba wejdziemy w koalicje na tym forum.
Chyba w kółko wzajemnej adoracji Oczko Ciekawe czemu jako jedyny...
Odpowiedz
#66
Jako jedyny, na razie ale dojdą inni ja przejrzą na oczy.
Odpowiedz
#67
aniolgabriel napisał(a):Brawo!!!
Towarzyszu "tymek" jak na razie to poparłeś mnie jako jedyny, chyba wejdziemy w koalicje na tym forum.

Towarzyszu stańmy się ostoją normalności na tym forum!
Nie dajmy się zalać kapitalistycznym szambem!

Uśmiech

Poczekamy i będzie nas wiecej Uśmiech

Socjaliści na forum łączcie się!

aniolgabriel napisał(a):Brawo!!!
Towarzyszu "tymek" jak na razie to poparłeś mnie jako jedyny, chyba wejdziemy w koalicje na tym forum.

Towarzyszu stańmy się ostoją normalności na tym forum!
Nie dajmy się zalać kapitalistycznym szambem!

Uśmiech

Poczekamy i będzie nas wiecej Uśmiech
LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ!
Odpowiedz
#68
A nie mówiłem? Kółko wzajemnej adoracji :mad:
Odpowiedz
#69
I jak takich czubków traktować poważnie...
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#70
sorry, że dwa razy to poprzednie ale mam wrednego neta, co jest de facto zasługą pewnej kapitalistycznej firmy Smutny
LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ!
Odpowiedz
#71
Ja rozumiem, że można mieć podobne poglądy etc ale to troszkę śmieszne tak otwarcie przyznawać się do kółka wzajemnej adoracji... coś mi się widzi, że młodzi i/lub niedojrzali jeszcze troszkę jesteście ;-) nie ma co tworzyć barier politycznych na tym forum, nie ma też co publicznie odwalać sztucznych i śmiesznie niedojrzałych scenek. Kurcze, wyobraźcie sobie, że jest tu więcej osób o podobnych do was poglądach ale oni teraz raczej nie przyznają się do was publicznie bo po prostu ośmieszacie nie tylko siebie ale tych co myślą podobnie jak wy tylko, że są bardziej dojrzali i poważni... ;>
Odpowiedz
#72
Tymek napisał(a):Towarzyszu stańmy się ostoją normalności na tym forum!
Nie dajmy się zalać kapitalistycznym szambem!

Uśmiech

Poczekamy i będzie nas wiecej Uśmiech

Niechaj żyje brać ateistyczno-socjalistyczna i jak mówi towarzysz Lenin trzeba pozamiatać po tym klerykalno-kapitalistycznym ścierwie.
Odpowiedz
#73
Tsumoso napisał(a):Ja rozumiem, że można mieć podobne poglądy etc ale to troszkę śmieszne tak otwarcie przyznawać się do kółka wzajemnej adoracji... coś mi się widzi, że młodzi i/lub niedojrzali jeszcze troszkę jesteście ;-) nie ma co tworzyć barier politycznych na tym forum, nie ma też co publicznie odwalać sztucznych i śmiesznie niedojrzałych scenek. Kurcze, wyobraźcie sobie, że jest tu więcej osób o podobnych do was poglądach ale oni teraz raczej nie przyznają się do was publicznie bo po prostu ośmieszacie nie tylko siebie ale tych co myślą podobnie jak wy tylko, że są bardziej dojrzali i poważni... ;>


skoro liberałowie na tym forum cały czas jeden drugiemu piszą jak to się ze sobą zgadzają i wogóle buzi - buzi cmok-cmok... aj przepraszam..

są jeszcze formy kłotni typu
- kolego nie zgadzam sie z tobą gdyz uwazam ze drogi i publiczne chodniki takze nalezy sprywatyzowac tak samo jak nalezy sprywatyzowac fontanny miejskie , ale bron boze podatku.
i odpowiedz :
- ach kolego masz racje poniewaz przez to mniej kasy zabierze nam socjalityczne panstwo ( od paru dobrych lat mocno kapitalistyczne ) i bedziemy mogli dalej chrzanic bzdury jaka to komuna zla ble ble ble..

ja to tak widze i pewnie przejaskrawiam ale mam prawo do takiego osądu.

Uśmiech
LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ!
Odpowiedz
#74
- ||| - napisał(a):I jak takich czubków traktować poważnie...

Z tobą zakopałem topór wojenny, ale ty mnie dalej obrażasz i atakujecie ciągle socjalizm dlatego prześladowani i dyskryminowani socjaliści się łączom i mają z tego radość.
Odpowiedz
#75
Na tym forum prześladowana i tępiona jest tyko głupota
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#76
Towarzysze! Macie zdeka solidnie nasrane we łbach! Jak można utożsamiać kapitalizm z klerykalizmem... ale mnie zdołowaliście Smutny
Odpowiedz
#77
Zadar napisał(a):Towarzysze! Macie zdeka solidnie nasrane we łbach! Jak można utożsamiać kapitalizm z klerykalizmem... ale mnie zdołowaliście Smutny


klerykalizm można powiedzieć wyróśł na kapitaliźmie, w kim największe nadzieje pokłada kościół?
W kapitalistach ( czy to tych przy władzy czy przy korycie ale głownie w tych przy władzy Oczko )
Kościół bardzo chętnie pomagał wszelkim atakom na wrogów kapitalizmu,
kapitaliści i kościół to idealna symbioza pasożytów....
LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ!
Odpowiedz
#78
To nic, przed chwilą napisali, że narodowy socjalizm to bękart kapitalizmu...
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#79
Kapitalizm i kościół było wałkowane:
http://www.forum.ateista.pl/showthread.p...819&page=6
i tabela tylko przewinąć na du do końca:
http://scenapolityczna.friko.pl/
kapitalizm to głupota.
Odpowiedz
#80
Tak, oczywiście, proklerykalne partie jak PiS, LPR i spółka to zajebiście kapitalistyczne partie :/

P.S. jakby kogoś interesowało nie chce mi się uważać siebie ani za socjalistę ani kapitalistę - zwłaszcza ostatnio dochodzę do takie wniosku. W ogóle nie pochlebiam segregowania się na kategorie... choć sam tak robie niekiedy.

P.S.2 Jeśli kogoś to ma popodniecać to powiem tylko, że ostatnio głosowałem na PO jako na najmniejsze zło i najrozsądniejszy wybór w zaistniałej sytuacji (pozbycie się Kaczystów) ale w przyszłych wyborach zagłosuje na LiD lub jeśli się będzie dało na potocznie zwaną RACJE. Zwykle w testach wychodziło mi mniej więcej tyle samo % zgodności poglądów z PO i LiDem (~~75-80% dla obydwu partii chociaż mają dość różne programy).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości