Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Globalna Katastrofa
Kilgore Trout napisał(a):To sa dowody na to ze nie bylo wielkiego wybuchu?

To co bylo w takim razie? Skad sie wziely te zjawiska? I co "fotony"? Uśmiech

Rozszerzanie się wszechświata i przesunięcie ku czerwieni jest ze sobą powiązane.

Powszechnie znana jest teoria wielkiego wybuchu i przesunięcie ku czerwieni, ale pewne zjawisko które jest powiązane z przesunięciem ku... zaprzecza teorii wielkiego wybuchu. I to i to jest uznawane przez naukowców. Jest wiele naukowców którzy zgadzają się z tą książką.

Zresztą nie będę ci tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz. Lepiej nie czytaj tej książki bo ci nic z tego nie przyjdzie.

Czekam aż wypowie się ktoś kto ją przeczytał.

Proszę innych o niewypowiadanie się.
Moje gg: 6289608
Odpowiedz
Filjan napisał(a):Zresztą nie będę ci tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz. Lepiej nie czytaj tej książki bo ci nic z tego nie przyjdzie.

Czekam aż wypowie się ktoś kto ją przeczytał.

Proszę innych o niewypowiadanie się.
Tylko się nie obrażaj, bo będzie nam przykro... Płacz

Dobra, skoro nie potrafisz przedstawić argumentów na brak WW to może przedstawisz jakieś dowódy na to, że koniec świata będzie za 4 lata?? Rozumiesz, tak żeby wprawić nas w osłupienie i przekonać do swoich racji. Nikt nie będzie leciał do sklepu i czytał książkę tylko dlatego, bo Tobie się spodobała.
The only thing we have to fear is fear itself - Franklin D. Roosevelt

Cdesign proponentsists
Odpowiedz
Allex napisał(a):Tylko się nie obrażaj, bo będzie nam przykro... Płacz

Dobra, skoro nie potrafisz przedstawić argumentów na brak WW

Eh, ty nie dałeś argumentów że wielki wybuch był więc skończ...

Allex napisał(a):Nikt nie będzie leciał do sklepu i czytał książkę tylko dlatego, bo Tobie się spodobała.

A co? Mieszkasz tam gdzie nie mają bibliotek, nikt ci nie każe kupować, można wypożyczyć. Myślałem że nawet ci co nigdy nie czytają wiedzą że istnieje coś takiego.

Nikt nie będzie pisał ci argumentów, bo tobie się to podoba.

Dobra, bezsensowny temat bo niektórzy się wcinają nieproszeni.

Proszę moda o usunięcie tematu.
Odpowiedz
Cytat:Dobra, skoro nie potrafisz przedstawić argumentów na brak WW

Przeciez przedstawil. Argumentami na brak WW sa - przesunięcie ku czerwieni, rozszerzanie się wszechświata i fotony.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
Filjan napisał(a):A co? Mieszkasz tam gdzie nie mają bibliotek, nikt ci nie każe kupować, można wypożyczyć. Myślałem że nawet ci co nigdy nie czytają wiedzą że istnieje coś takiego.
Biblioteki które odwiedzam nie mają działu ezoteryczno-paranormalnego. Wolę czytać coś co ma związek z otaczającym mnie światem.
Filjan napisał(a):Nikt nie będzie pisał ci argumentów, bo tobie się to podoba.
No jeżeli tak reklamujesz swoją ulubioną książeczkę, to raczej nie oczekuj dużego zainteresowania. Wciąż chciałbym się dowiedzieć co jest tak fascynującego w tej książce, że warto po nią sięgnąć.
Filjan napisał(a):Dobra, bezsensowny temat
Sądzę, że jest na poziomie tematu, którego dotyczy.

Cdesign proponentsists
Odpowiedz
Allex napisał(a):Biblioteki które odwiedzam nie mają działu ezoteryczno-paranormalnego. Wolę czytać coś co ma związek z otaczającym mnie światem.

Czyli raczej nie mają działu naukowego/fizycznego, bo mniej więcej w takim dziale była ta książka, jak i w wielu innych bibliotekach.

Ponownie proszę o zamknięcie. Nie będę dyskutował na tak niskim poziomie.

Tańczycie jak wam książki w szkole zagrają.
Odpowiedz
Filjan napisał(a):Czyli raczej nie mają działu naukowego/fizycznego, bo mniej więcej w takim dziale była ta książka, jak i w wielu innych bibliotekach.
Dawkinsa znalazłem kiedyś w dziale "podróże i hobby" co nie znaczy, że do tej kategorii się zalicza. Oczko
Filjan napisał(a):Tańczycie jak wam książki w szkole zagrają.
Ten komentarz, biorąc pod uwagę ogólny temat rozmowy, jest trochę ironiczny, nie uważasz?

Cdesign proponentsists
Odpowiedz
Mimo wszystko ciekawe, gość sie pyta że pogada z kimś kto książke czytał.

Jakby fizyka i wiedza wogóle, była rzeczą o której nie można pogadać bez jakieś książki.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
Filjan skoro ty czytyłałeś to książkę to powinieneś znać argumenty autorów. Wytłumacz mi te dwie nie stworzone rzeczy:

czarna dziura przyciąga światło i odpycha materię

kamienie użyte do budowy piramid były wytapiane

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
aktyn napisał(a):Mimo wszystko ciekawe, gość sie pyta że pogada z kimś kto książke czytał.

Jakby fizyka i wiedza wogóle, była rzeczą o której nie można pogadać bez jakieś książki.

Mimo wszystko ciekawe, myślisz że wiesz wszystko i możesz rozmawiać o czymkolwiek bez posiadania wiedzy na ten temat? Pewnie, możesz rozmawiać o filmie bez jego oglądania, o tym jak smakuje pizza bez spróbowania.

W ogólne gratuluję wszechstronnej wiedzy dzięki której wszystko wiesz.

W ogólne "wogóle" pisze się "w ogólne"

Cytat:czarna dziura przyciąga światło i odpycha materię

Podawał dużo argumentów i napiszę w dużym skrócie.

Słońce przyciąga materie a odpycha energię, z czarną dziurą jest na odwrót.

Cytat:kamienie użyte do budowy piramid były wytapiane

Owszem, poczytaj sobie prace naukowe na ten temat a dowiesz się że kamienie w piramidach zawierają o wiele mniej % kalcytu niż w skałach występujących na terenie Egiptu i w ogólne występujących gdziekolwiek. Nie będę tego rozwijał ale podawał na to wszystko co najmniej kilka argumentów potwierdzanych badaniami naukowymi.

Jak za mało ty czytajcie se sami. Ja ci już dużo napisałem, ale wciąż czekam na argumenty od was potwierdzające że WW miało miejsce.
Odpowiedz
Cytat:W ogólne "wogóle" pisze się "w ogólne"

W ogóle "w ogólne" pisze sie "barbakan"

Cytat:Słońce przyciąga materie a odpycha energię, z czarną dziurą jest na odwrót.

Kalafior nalezy do rodziny kapustowatych, z marchewka jest na odwrot. Dowodem na to sa fotony.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
Cytat:Jak za mało ty czytajcie se sami.
Ugabugabuga!

Jakbyśmy mieli czytaćkażdą ksiażkę która przepowiada koniec świata, albo "udawadnia" chociażby zapłodnienie ziemi przez ufo, to byśmy nie mieli czasu zaglądać na forum.

Zacytuj, podaj fragment z książki, cokolwiek. Skoro tak zależy ci na niesieniu tej "dobrej nowiny".
Odpowiedz
Filjan napisał(a):Podawał dużo argumentów i napiszę w dużym skrócie.

Słońce przyciąga materie a odpycha energię, z czarną dziurą jest na odwrót.
Mhm. Czyli mikrosoczewkowanie i ogólne zjawisko zakrzywianie światła przez dużą masę jest tylko złudzeniem optycznym i fikcją? Czy może wynika z tego, że światło jest materią? Hmm... Oprócz tego skoro czarna dziura odpycha materię to skąd się wokół niej bierze dysk akrecyjny zbudowany z materii?
Filjan napisał(a):Owszem, poczytaj sobie prace naukowe na ten temat a dowiesz się że kamienie w piramidach zawierają o wiele mniej % kalcytu niż w skałach występujących na terenie Egiptu i w ogólne występujących gdziekolwiek. Nie będę tego rozwijał ale podawał na to wszystko co najmniej kilka argumentów potwierdzanych badaniami naukowymi.
Tia...zwłaszcza, że to WAPIENIE. Sorry, ale takiej bzdury już dawno nie widziałem. Większość bloków, z których zbudowane są piramidy to wapień (czyli KALCYT, dolomit i trochę minerałów ilastych), w nich siedzą KALCYTOWE szkieleciki bentonicznych otwornic, a sama piramida była kiedyś pokryta płytami z jasnego wapienia (znowu KALCYT). Pomijam to, że wapieni nie da się "wytopić", obojętnie z czego.

Ile jest w takim razie kalcytu w kalcycie?
Filjan napisał(a):Jak za mało ty czytajcie se sami. Ja ci już dużo napisałem, ale wciąż czekam na argumenty od was potwierdzające że WW miało miejsce.
A ja wciąż czekam na argumenty za tym, że koniec świata będzie za 4 lata.

Cdesign proponentsists
Odpowiedz
Filjan napisał(a):Słońce przyciąga materie a odpycha energię, z czarną dziurą jest na odwrót.

Pmijając objętość Słońce od czarnej dziury różni się tylko masą. Poza tym [b]Allex[b] ci napisał o dyskach akrecyjnych. Dlaczego nie są one odpychane a swobodnie orbitują.

Co do wapieni to nawet gdyby udało się je wytopić (chyba w magmie tylko w tych czasach a i to niewykonalne) to miały by strukturę szkliwa. O skamieniałościach po wytopieniu można by już zapomnieć.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Są magmy o składzie węglanowym, noszą nazwę karbonatytów, ale to nie to samo co wapień. Wapień to skała osadowa, nie magmowa. Wytopić jej się nie da. Tak samo można powiedzieć "wytopić beton". Nie da rady. Mam nadzieję, że to był żart, bo jeżeli naprawdę tak jest napisane w tej książce, to świadczy tylko, że autor nie zna znaczenia pojęć. W skrócie - żenua.

Cdesign proponentsists
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości