To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apostazja - nagranie wideo :)
#1
Witam,
długo się zastanawiałem czy Wam to pokazać, skonsultowałem sie
jednak z prawnikiem i za namową kilku osób postanowiłem Wam
pokażać jak wypisałem się z Kościoła katolickiego.

I wszystkich zachęcam do podobnego działania Uśmiech
http://video.google.pl/videoplay?docid=-...2297502811

PS. Tylko please, nie puszczajcie tego linka w świat Uśmiech

Marcin Marczewski
e-mail: ja@marcinmarczewski.pl
GG: 4295572
Odpowiedz
#2
Całkowicie przekonał mnie pan, że nie warto brać udziału w tym cyrku i wysłuchiwać idiotycznych uwag jakichś gburów. Jak powiedziałem, prawdziwym zwycięstwem niewierzących będzie to, że ich liczba nie będzie szacowana na podstawie kościelnych statystyk.
Nie przejmuję się faktem, że kościół kat. uważa mnie za swego członka, wręcz przeciwnie, nic mnie to nie obchodzi.
Odpowiedz
#3
Rodem jak z TVN Uwaga :wink:

Nie załapałam tylko jednej rzeczy: czy ten ksiądz sie nie zorientował że podpisując to potwierdza przyjęcie oświadczenia woli i do końca był przekonany, że składasz mu "podanie" a on może to rozpatrzyć? Uśmiech

Marcin Marczewski napisał(a):PS. Tylko please, nie puszczajcie tego linka w świat Uśmiech
Za późno, już jest na jutubie :razz:
Odpowiedz
#4
tomasz_s napisał(a):Całkowicie przekonał mnie pan, że nie warto brać udziału w tym cyrku i wysłuchiwać idiotycznych uwag jakichś gburów. Jak powiedziałem, prawdziwym zwycięstwem niewierzących będzie to, że ich liczba nie będzie szacowana na podstawie kościelnych statystyk.
Nie przejmuję się faktem, że kościół kat. uważa mnie za swego członka, wręcz przeciwnie, nic mnie to nie obchodzi.

Witaj Tomaszu,
masz dużo racji ale widzisz - sumienie mi nie pozwalało... bo to tak jakbym ja Ciebie na przykład zapisał do jakieś partii, która potem sie totalnie skompromitowała a Ty nadal byłbyś jej członkiem....

Marcin Marczewski
e-mail: ja@marcinmarczewski.pl
GG: 4295572
Odpowiedz
#5
Otóż to właśnie, ktoś cię wpisał, nie miałeś na to żadnego wpływu, co to oznacza ? Dla mnie, że wpis jest nieważny, zatem nie muszę go unieważniać.
Dlaczego mam tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem, nie ma żadnej ku temu przyczyny, moje sumienie jest czyste
Nie jest moją rolą udowadniać, że nie jestem katolikiem, niech oni udowodnią mi, że jestem. Byłem w komunii, ale byłem mały, to była tylko taka fajna sprawa, dostawałem prezenty i było fajnie. Skoro oni na tej podstawie uważają, że jestem katolikiem to proszę bardzo
Odpowiedz
#6
tomasz_s napisał(a):Otóż to właśnie, ktoś cię wpisał, nie miałeś na to żadnego wpływu, co to oznacza ? Dla mnie, że wpis jest nieważny, zatem nie muszę go unieważniać.
Nigdy nie wiadomo, czy nie nastaną takie czasy, że obecność w takiej organizacji nie zobowiąże cię do czegoś, bądź nie narobi kłopotów.
Nie zmienia to faktu- apostazja to krok dla odważnych.
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#7
tomaszu nie siej defetyzmu, pomysl zeby sfilmowac swoja apostacje jest super Uśmiech tez chce taki film :-P lepsze niz wideo ze slubu Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#8
Kiedy ja uważam, że do niej nie należę, nigdzie nie składałem żadnego podpisu jako pełnoletnia osoba. To krk uroiło sobie, że ja tam należę, nic mnie to nie obchodzi

Kilgore Trout napisał(a):tomaszu nie siej defetyzmu, pomysl zeby sfilmowac swoja apostacje jest super Uśmiech
Ok, fajny filmik, ale ja mam swoje zdanie. Gdybym się tam w pełni świadomie wpisał, to oczywiście to na mnie leżałby obowiązek wypisania się, gdybym chciał, ale ja się tam nigdy nie wpisywałem do k. nędzy
Odpowiedz
#9
Nie skladales tez podpisu na deklaracji ze jestes polakiem a polakiem bedziesz dopoki sie oficjalnie nie zrzekniesz.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#10
Popieram, super filmik.

A te komentarze proboszcza rozbrajają:
"Pan ma sumienie?"
"Szkoda mi pana, to jest przekreślone życie."
Coś o bezrozumnym zwierzątku...

Jak się okazuje apostazja to także krok dla opanowanych.

Ja mam to jeszcze przed sobą, ale na pewno nie odpuszczę-też chce mieć taką pogawędkę o życiu i w ogóle.
Like a flash of light in an endless night
Life is trapped between two black entities /.../
Odpowiedz
#11
tomasz_s napisał(a):Otóż to właśnie, ktoś cię wpisał, nie miałeś na to żadnego wpływu, co to oznacza ? Dla mnie, że wpis jest nieważny, zatem nie muszę go unieważniać.
Dlaczego mam tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem, nie ma żadnej ku temu przyczyny, moje sumienie jest czyste
Nie jest moją rolą udowadniać, że nie jestem katolikiem, niech oni udowodnią mi, że jestem. Byłem w komunii, ale byłem mały, to była tylko taka fajna sprawa, dostawałem prezenty i było fajnie. Skoro oni na tej podstawie uważają, że jestem katolikiem to proszę bardzo

Tak samo kiedyś myślałem dopóki ktoś mnie nie uświadomił, że jestem malutką częścią formalnego ciała kościelnego dopóki nie dokonam Aktu Apostazji.
Dlatego właśnie bardzo Cię zachęcam do - mimo wszystko - dokonanie tego.
Ot tak, dla formalności i uczciwości Uśmiech - nie chodzi o udowadnianie bo nikt nikomu niczego tutaj nie musi udowadniać.

Marcin Marczewski
e-mail: ja@marcinmarczewski.pl
GG: 4295572
Odpowiedz
#12
Kazda apostazja to mała kropla drążąca skałe Uśmiech

Cytat:też chce mieć taką pogawędkę o życiu i w ogóle.

ja wlasnie mysle zeby raczej w milczeniu, z kamienna twarza, zadnych gadek, raz dwa a potem apostazyjna impreza Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#13
Kilgore Trout napisał(a):Nie skladales tez podpisu na deklaracji ze jestes polakiem a polakiem bedziesz dopoki sie oficjalnie nie zrzekniesz.
Fałszywa analogia, jestem domyślnie Polakiem, jako syn polskich rodziców mam obywatelstwo polskie. To powszechny zwyczaj wszystkich krajów. Nie można tego porównywać do samowolki krk.
Odpowiedz
#14
Tak samo zostales domyslnie katolikiem. Nie wiem czemu samowola panstwa mialaby byc rozna od samowoli instytucji kosciola. I tu i tu uwarunkowane terytorialnie i kulturowo, I tu i tu nikt o zdanie nie pyta.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#15
Gdyby państwo czekało na to aż ktoś osiągnie 18 lat, by uczynić go swym obywatelem to oznaczałoby, że państwo do 18go roku nic nie ma do takiego gościa. Nie musi zapewnić mu szkoły, służby zdrowia, itp. itd.

Zastanów się jak będzie wyglądać zwycięstwo. Zacznie się msza a w kościele 2 osoby na krzyż. Żadne papiery krk nie będą miały wtedy żadnego znaczenia i to byłby prawdziwy sukces.
Odpowiedz
#16
tomasz_s napisał(a):Kiedy ja uważam, że do niej nie należę, nigdzie nie składałem żadnego podpisu jako pełnoletnia osoba. To krk uroiło sobie, że ja tam należę, nic mnie to nie obchodzi

Ok, fajny filmik, ale ja mam swoje zdanie. Gdybym się tam w pełni świadomie wpisał, to oczywiście to na mnie leżałby obowiązek wypisania się, gdybym chciał, ale ja się tam nigdy nie wpisywałem do k. nędzy


Tomaszu, skonsultowałem właśnie z księdzem moja odpowiedź dla Ciebie.
Jesteś w błędzie. Zrobili to za Ciebie rodzice a póki nie byłeś pełnoletni to oni podejmują za Ciebie decyzję (zarówno w prawie kanonicznym jak i świeckim) więc teraz jeśli chcesz odkręcić ich decyzję musisz Ty złożyć podpis i nie jest to kwestia Twojego zdania a po prostu najzwyczajniejszego na świecie wymogu formalnego.

Marcin Marczewski
e-mail: ja@marcinmarczewski.pl
GG: 4295572
Odpowiedz
#17
Kilgore Trout napisał(a):Tak samo zostales domyslnie katolikiem. Nie wiem czemu samowola panstwa mialaby byc rozna od samowoli instytucji kosciola. I tu i tu uwarunkowane terytorialnie i kulturowo, I tu i tu nikt o zdanie nie pyta.


To nie jest żadna samowola.
Zapytajcie rodziców co podpisywali jak pakowali Was w beciki i zawieźli do chrztu... Uśmiech

Marcin Marczewski
e-mail: ja@marcinmarczewski.pl
GG: 4295572
Odpowiedz
#18
Twierdzisz zatem, że zgodnie z prawem świeckim jestem katolikiem ?
Nie sądzę by istniało takie pojęcie w prawie świeckim.
Nie sądzę, żeby mój chrzest skutkował jakimikolwiek konsekwencjami w prawie świeckim.
Odpowiedz
#19
Bardzo fajny filmik, podziwiam spokój, opanowanie i kulturę.
Komentarze proboszcza i siostry miazga: "to jest zmarnowane życie" itp.
Widać, że jakaś wiejska parafia, gdzie świat się zatrzymał.
Odpowiedz
#20
Ale w sumie ładnie z twojej strony Marcinie, że poinformowałeś panią zakonnicę o Horusie, bardzo ładnie Oczko
A nie lepiej było powiedzieć, że przechodzisz do ewangelików, może byłoby łatwiej jakbyś pojechał z tym, że Sola Scriptura, Sola Gratia, Solo Christo i Sola Fide Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości