To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile jest neuronów w mózgu?
#1
Pytam, bo tak z ciekawości chciałem się dowiedzieć i jak na razie mam trochę rozbieżne dane: jedno źródło podaje 100 miliardów, drugie 60 miliardów, trzecie - 10 miliardów a czwarte podaje liczbę komórek całego ciała na 60 milionów Duży uśmiech
Zgłupiałem Duży uśmiech
Ma ktoś jakieś wiarygodne źródło informacji na ten temat - w necie, bo niestety do specjalistycznych książek dostępu nie mam.

Chyba nie w ten dział wrzuciłem Smutny
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#2
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ani...of_neurons Uśmiech

100 miliardow. Liczbe ta potwierdza ksiazka "The Scientific American Book of the Brain" :-P Najlepsze ze kazdy z tych 100 miliardow ma po okolo 7 tysiecy polaczen synaptycznych Uśmiech wszechswiat.

in your face trichoplaxie!
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#3
No i też to pierwsze moje źródło wydawało się najbardziej wiarygodne, choć to nie była wikipedia - na wiki nie udało mi się trafić na tą tabelkę.
Ale czwarte źródło też może być ok, tyle że to był film i lektor może miał słabą dykcję, ja źle usłyszałem a ma być 60 bilionów wszystkich komórek w ludzkim organizmie. Wtedy by liczba neuronów pasowała.
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#4
Nie pasowałaby. Skoro bilion to tysiąc miliardów to proporcja liczby neuronów do liczby wszystkich kom ciała wynosiłaby 0,0016, czyli około półtorej promila. Trochę mało zważywszy na to, że masa mózgu stanowi około 3% masy ciała.
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#5
Anglosaski billion to zdaje się, że miliard na nasze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości