Ankieta: Gdzie byś przyszedł na taką paradę
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
W Warszawie
50.00%
2 50.00%
W Łodzi
0%
0 0%
W Krakowie
50.00%
2 50.00%
We Wrocławiu
0%
0 0%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zorganizujmy paradę ateistów i agnostyków!
No i Częstochowa w okolicach 15 sierpnia Szczęśliwy
Wtedy też jest masa pielgrzymów, nie wszyscy są moherowcami. W większości to normalni, tolerancyjni ludzie, z którymi sie można po przyjacielsku piwka napić Duży uśmiech Mohery to margines w tych dniach Oczko
Odpowiedz
Cytat:Ludzie chętni na taki marsz powinni przedstawić swoje projekty i wybierzemy najlepszy.

Jeżeli wyskakujesz z czymś "Może urządzimy marsz?" to ludzie mają chyba prawo oczekiwać że nie będą musieli wszystkiego wymyślać, tylko jakiś plan już pomysłodawca ma...

Cytat:Telewizja.

Ok, niech Ci tam nawet będzie że już zorganizowałeś ten marsz, idziesz sobie, zajeżdża Ci TVN, TVP i Polsat, robią z Tobą wywiady, dłuuuugi reportaż o marszu - ale co potem? Jak sobie wyobrażasz przyszłość?

Cytat:Marszem ateistów to ja tego marszu nie chce nazywać.

Cóż, w temacie piszesz coś innego.

Cytat:Wolałbym go nazwać marszem zdrowego rozsądku albo rozumu i logicznego myślenia.

I na marszu logicznego myślenia będziesz wzywał do nie chodzenia do Radia Maryja? No temat w 100% się pokryje z nazwą! Oczko

Cytat:Polityków to mam tam gdzie ich mam ale nie mam tam Polski bo jestem patriotą.

Och, ach, ech.

Ok - chcesz naprawiać Polskę poprzez co?

Cytat:Niemy bedzie bardziej głosny niz głosny marsz. Bo słowo jest srebrem a milczenie złotem.

Niech Ci będzie - słyszałeś kiedyś o niemym marszu 100-osobowym który zmienił oblicze Ziemi? I to TEJ Ziemi? Duży uśmiech

Cytat:Na mniejsze zło.

A jeśli ktoś traktuje wszystkie partie na równi, i nie ma mniejszego zła?

Cytat:Wiem ze brak takiej parady na pewno nic nie załatwi.

Nie wymiguj się od odpowiedzi. Zapytam jeszcze raz: "Czy Ty naprawdę jesteś aż tak naiwny że myślisz, że jedna parada 100-osobowa coś tutaj załatwi?????"

Cytat:To zależy co rozumiesz przez pojecie parada. Np. Jezus Chrystus Paradował w pojedynkę na ulicy z krzyżem a do dzisiaj o tym piszą. Była to parada pod przymusem ale parada.

Przez pojęcie parada rozumiem przejście ulicami miast w jakimś celu, by coś osiągnąć.

Cytat:Ewangelie też znam i mitologie grecką także.

To serdecznie Ci gratuluje Duży uśmiech

Cytat:Weź nie zapłać podatku to przyjdzie ci policja z komornikiem i przystawi gorszą rzecz nisz spluwe do głowy, przystawi nakaz konfiskaty majątku. A później sobie sam przystawisz spluwe do głowy.

Owszem, co nie zmienia faktu że NIE DAŁEŚ bezpośrednio swoich pieniędzy na Świątynie.

Cytat:Może ty lubisz kiedy ciebie okradają ale ja nie i nie będę spokojnie na to patrzał jak mnie okradają.

Informuje Cię uprzejmie że zgadzasz się na to okradanie siedząc w kraju zwanym Polską. Nikt CIę do niczego nie zmusza - wyjedź i będziesz miał spokój.

A najśmiejszniejsze jest w tym wszystkim to, czym chcesz swój problem załatwić - jakimś marszem.

Cytat:A znasz ateistę, który daje dobrowolnie pieniądze na budowę jakiejś świątyni?

Ale co ma piernik do wiatraka? To że ateista nie daje na świątynie (zresztą nie wiem czy nie daje, bo nie znam wszystkich) to nie oznacza, że masz kłamać nazwą marszu i nazywać go marszem ateistów - kiedy chodzi o rzecz zupełnie inną niż promowanie jakiegoś światopoglądu.
Odpowiedz
Ateiści dają na świątynie nawet jak nie chcą. W końcu kasa idzie z podatków.
Odpowiedz
Kłótnia między Wookie'm a Vacariusem do niczego nie prowadzi. Prawda leży po środku. Wiadomo że jedna parada niczego nie załatwi. Ale jeżeli zrobić by cykl imprez w lato, to mogloby to cos dać. Pod warunkiem że nie byłoby na paradzie nawiedzonych nastolatów z wytatuowanymi pentagramami. Ktoś dobrze wspomniał że trzeba by połączyć to z jakąś akcją charytatywną żeby zobaczyć że ateiści też mają serce.
Trzeba by uświadomić społeczeństwu problem dyskryminacji ludzi niewierzących w Polsce. Pokazać że nie jesteśmy źli tylko dlatego że w boga nie wierzymy.
Wookie pytał co konkretnie taka parada zmieni, co da nam nowego. Może niewiele, ale powiedz mi co zmienia np istnienie wortalu ateista.pl? Ano też nic. Od kumpli słyszałem: "jesteś jebnięty. Po chuj tam piszesz?"
Po to tu pisze, że trzeba coś robić a nie siedzieć na dupie. Bo to napewno nic nie zmieni. Jedna parada nic nie zmieni, oczywiście. Kilka może. Tak samo jak parady homoseksualne. Była kiedyś jedna to nikt nie zwrócił uwagi. Teraz gdy są kilka razy w roku w różnych miastach to problem jest na ustach wszystkich dziennikarzy przynajmniej przez 2 dni. Problem nie jest rozwiązany, ale nie jest też ukryty. Więc ja bym nie był huraoptymistą, ale nie przekreślał całkiem pomysłu z paradą. Zawsze jest to jakaś inicjatywa. Jeżeli będzie przemyślana i dobrze zrealizowana to napewno da to w mniejszym lub większym stopniu pozytywny efekt.
Odpowiedz
Cytat:Wookie pytał co konkretnie taka parada zmieni, co da nam nowego. Może niewiele, ale powiedz mi co zmienia np istnienie wortalu ateista.pl?

Nic nie zmienia - ale czy musi? Poprostu umożliwia kontakt ateistom i przeczytanie ateistycznych publikacji. Tak jak nic nie zmienia istnienie portalu baptystów czy buddystów.

Cytat: Od kumpli słyszałem: "jesteś jebnięty. Po chuj tam piszesz?"

A gdzie masz niby pisać w komentarzach onetu? Oczko

Cytat: Tak samo jak parady homoseksualne. Była kiedyś jedna to nikt nie zwrócił uwagi.

Ale czy to coś zmieniło? Konkretnie? Jakieś nowe ustawy? Bo nie widze nic takiego, nadal jest stereotyp geja jako niby-faceta z pomalowanymi paznokciami i cienkim głosem...

Cytat:Więc ja bym nie był huraoptymistą, ale nie przekreślał całkiem pomysłu z paradą. Zawsze jest to jakaś inicjatywa. Jeżeli będzie przemyślana i dobrze zrealizowana to napewno da to w mniejszym lub większym stopniu pozytywny efekt.

Ale ja przecież nie przekreślam pomysłu z paradą! Ja tylko mówie że pomysły zaprezentowane przez pana Vacariusa nic nie przyniosą - nawet jeśli zostaną zrealizowane.
Odpowiedz
W większości punktów się chyba zgadzamy Oczko

Natomiast jeśli chodzi o homoseksualistów. Konkretnych ustaw nie ma i przez najbliższe 3 lata nie będzie bo taką mamy władzę.
Ale ten stereotyp geja czy lesbijki powoli zmienia się. Ludzie mają większą świadomość o tym, że homoseksualizm żadną chorobą nie jest.
Poza tym większość zdrowo myślących ludzi, nawet jeżeli niezbyt przychylnie patrzy na homoseksualizm, to takie akcje NOPu czy innych narodowców budzą w nich odrazę i automatycznie stają po stronie gejów. Dyskutuje się o tym problemie, konkretnych ustaw nie ma, ale przecież nie od razu Kraków zbudowano Oczko Wydaje mi się że to kwestia czasu.
Odpowiedz
Ja o tym właśnie mówie - że taką mamy władze i na nic tutaj marsze, bo ta władza z ludzi sobie nic nie robi. Dorwali się do koryta i znowu chcą ciągnąć ile się da...
Odpowiedz
Wookie napisał(a):Ja o tym właśnie mówie - że taką mamy władze i na nic tutaj marsze, bo ta władza z ludzi sobie nic nie robi. Dorwali się do koryta i znowu chcą ciągnąć ile się da...
A dlaczego mamy taką władze? Bo ateiści nie poszli na wybory.
Ale za to babcie z kościoła szły trójkami na wybory.

Ateiści nie poszli, bo nie wiedzieli, na kogo glosować. Ale za to babcie z kościoła dobrze wiedzieli, na kogo i poszły głosować bo to ich obowiązek.

Trzeba takie podejście ateistów "A co to zmieni ..." zmienić!!!
Jeśli parada wznieci w ateistach płomień działania choć na tyle ze pójdą w kolejnych wyborach zagłosować to już będzie sukces!

Katolicy mają nad nami tą przewagę ze mają wiarę. A ateiści nie chcą walczyć nawet o świat po którym chodzą, bo co to zmieni.
Dla mnie to dużo zmieni, nawet jeśli po śmierci niezależnie od tego co robię będę tak samo nie istniał. To bynajmniej umrę godnością i honorem a dla moich dzieci pozostawię lepszy świat niż ten w którym ja żyłem.
Odpowiedz
Cytat:A dlaczego mamy taką władze? Bo ateiści nie poszli na wybory.

Skąd masz takie informacje?

Cytat:Ateiści nie poszli, bo nie wiedzieli, na kogo glosować.

To co? Rozkażesz im na kogo mają głosować?

Cytat:Katolicy mają nad nami tą przewagę ze mają wiarę.

Nie, to nie katolicy mają przewagę - to hierarchowie kościelni mają przewagę.

Twoja parada, jeszcze raz powtarzam nic nie zmieni, bo nikt jej nie będzie traktował poważnie. Ale cóż - chcesz to rób, tylko nie podpisuj jej jako parada ateistów bo ja nie mam z tym nic wspólnego.
Odpowiedz
Vacarius:

Rok z niewielkim hakiem trafiłem na to forum z bardzo podobnym pomysłem. Nie wesoło wygląda historia moich postów tutaj - generalnie już zdążyłem poznać na pamięć wymówki w rodzaju: "my ze swoim ateizmem jesteśmy wielkie mózgi i łażenie po ulicy uwłacza nam".

Ale jakoś ciągnął się ten pomysł, w kilka osób próbowaliśmy zrobić "Stowarzyszenie Ateistów", Iblis, do niedawna użytkownik tego forum, zorganizował salę w Warszawie na zjazd założycielski, ale pomysł nie wypalił, z braku chętnych. 15 czy 20 osób by wystarczyło, tyle podpisów pod statutem, zero ryzyka, bez niebezpieczeństwa oberwania kamieniem od religijnych fundamentalistów.

Ale nie chcę siać zniechęcenia. Mnie wciąż pomysł zrzeszenia się po głowie się kręci. Pierwsza porażka z "S.A.", to też pewne doświadczenie, czegoś się nauczyłem przy tej okazji. Znasz kogoś, kto chciałby - w sposób trwały, a nie tylko przez jeden dzień, wziąć udział w tworzeniu czegoś, co mogłoby występować w interesie niewierzących? Najpierw bowiem potrzebna jest organizacja - sami, jako grupka ludzi nie możemy przecież wystąpić do urzędów o zgodę na demonstrację. Nie poddawaj się, cokolwiek byś tutaj nie przeczytał.
(K.A.)
Odpowiedz
Wookie napisał(a):
Cytat:A dlaczego mamy taką władze? Bo ateiści nie poszli na wybory.
Skąd masz takie informacje?
Ze swoich obserwacji. Ale ażeby to potwierdzić to założyłem ankiete
http://www.forum.ateista.pl/viewtopic.php?p=55054#55054

Cytat:
Cytat:Ateiści nie poszli, bo nie wiedzieli, na kogo glosować.
To co? Rozkażesz im na kogo mają głosować?
Nie mam zamiaru nikomu nic rozkazywać. Ja tylko mówię ze ateiści nie chodzą na wybory, bo myślą ze to nic nie zmieni.

Cytat:
Cytat:Katolicy mają nad nami tą przewagę ze mają wiarę.
Nie, to nie katolicy mają przewagę - to hierarchowie kościelni mają przewagę.

Twoja parada, jeszcze raz powtarzam nic nie zmieni, bo nikt jej nie będzie traktował poważnie. Ale cóż - chcesz to rób, tylko nie podpisuj jej jako parada ateistów bo ja nie mam z tym nic wspólnego.
Ja jestem agnostykiem. Jeśli tylko ja pójdę to będzie to parada agnostyka.
Odpowiedz
Cytat:Ze swoich obserwacji. Ale ażeby to potwierdzić to założyłem ankiete
http://www.forum.ateista.pl/viewtopic.php?p=55054#55054

Jak narazie Twoje obserwacje się nie sprawdzają Oczko

Cytat:Nie mam zamiaru nikomu nic rozkazywać. Ja tylko mówię ze ateiści nie chodzą na wybory, bo myślą ze to nic nie zmieni.

50% społeczeństwa tak myśli - pewnie w tym i niektórzy ateiści.

@KeyEi - wiesz co mi się wydaje? Że taka organizacja niestety ale zburzyłaby to, czym my ateiści wyróżniamy się wśród innych - różnorodność. Wierzący MUSI myśleć tak jak jego Kościół, religia, hierarchowie, ateiści nie. A taka organizacja by wymuszała pewne kompromisy między ateistami i w gruncie rzeczy wyzbycie się pewnej części własnych poglądów
Odpowiedz
Parada ateistów- KRAKÓW, 2.06.06!
---------------------------

Już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł aby zorganizować w jednym z większych miast naszego kraju paradę ludzi którzy mają dosyć naszej władzy, głupoty ludzkiej, homofobii i bredni kościoła czyli poprostu parady ATEISTÓW ale nie tylko. Wiem, że podobny temat powstał stosunkowo niedawno ale teraz proponuję już dokłądne miejsce: KRAKÓW, dzień: 2 czerwca i godzinę: 13:00. Jeśli jesteście zainteresowani akcją piszcie i wtedy zajmiemy się promowaniem jej na większą skalę i dokładnymi planami. LICZĘ NA WAS BO WIERZĘ, ŻE WY TEŻ NIE JESTEŚCIE OBOJĘTNI NA TO CO DZIEJE SIĘ W NASZYM KRAJU W OSTATNIM CZASIE.
Odpowiedz
2 czerwca to jest piątek. Mało ludzi może wtedy wpaść.
Odpowiedz
ale do tego czasu jest jeszcze prawie miesiąc- zbierzmy siły i wyjdźmy na ulice!
Odpowiedz
mozecie na mnie liczyc, tylko trzeba to wszystko dobrze zorganizowac, bo jezeli przyjdzie 10-15 takich malolatow jak ja to sie tylko wyglupimy
poza tym 03.06.2006 wydaje sie rozsadniejszym terminem

krotko-jestem za
za tym co mowie zawsze stane
za tym co mysle zawsze stane
za w co wierze zawsze stane
Odpowiedz
Moje urodziny Uśmiech Miło Duży uśmiech
GOTT IST TOT
Odpowiedz
Woland napisał(a):03.06.2006 wydaje sie rozsadniejszym terminem

krotko-jestem za

Ok- termin mozna jeszcze dokładnie uzgodnić! Piszcie tylko kto przyjdzie napewno. Jak znajdzie się wiele osób to szybko będziemy musieli zająć się rozgłaszaniem tego wśród odpowiednich osóbUśmiech Pozdrawiam i liczę na wasze chęciUśmiech
Odpowiedz
Przydałoby sie wsparcie pozaportalowe. Może od Racji PL? Neutrum? Zielonych?
Odpowiedz
Och tak, zaprośmy stowarzyszenia gejowskie, feministyczne, lewicowe! Parada ateistów że szkoda gadać...

Środowiska lewicowe to często środowiska antyklerykalne (chodź też nie zawsze) a ludzie antyklerykalni to często ludzie lewicy - więc pasują napewno do Marszu Antyklerykalnego. Ale Marsz Ateistów (jeśli właśnie tak ma się nazywać i promować/ukazywać nasz światopogląd) powinien być odpolityczniony poprzez co ukazywać różnice między nami, czyli wolność światopoglądową, bo inaczej znowu będzie stary stereotyp ateista jako komuch...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości