To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Gdzie byś przyszedł na taką paradę
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
W Warszawie
50.00%
2 50.00%
W Łodzi
0%
0 0%
W Krakowie
50.00%
2 50.00%
We Wrocławiu
0%
0 0%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zorganizujmy paradę ateistów i agnostyków!
#21
Vacarius napisał(a):Ludziom sie bedzie to tak kojazyc jak sie im powie.
Dla wiekszosci osob wszelkie tego typu przedsiewziecia beda kojarzyly sie ze srodowiskami lewicowymi. Oczywiscie, jezeli bardzo duzy nacisk polozy sie na ponadpartyjnosc/bezpartyjnosc takiego zgromadzenia to byc moze niektorzy pomysla inaczej, ale i tak przy nastepnym bedzie to samo. Tak juz jest, ze ludzie kojarza tego typu "imprezy" (tak jak np. marsze rownosci) ze srodowiskami lewicowymi, nei zawsze zgodnie z prawda. Ale nei jest latwo walczyc ze streotypami, zwlaszcza gdy jest w nim ziarno prawdy. . Inna rzecz ze nqa etgo typu marszu i tak zapewne spora czesc osob bylaby lewicowcami.
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz
#22
Mam już nazwę wymyśloną dla parady: Droga Krzyżowa

Ze względu na bojówki LPR ta nazwa nabierze charakteru. :wink: Gozej jesi nie przyjdą. Płacz Ale wyslemy im zaproszenie i napiszemy ze to kolejna parada gejów. Przyjadą z kaminiami i wpadną jak sliwka w kompot. Duży uśmiech

I wykorzystamy mój awator. Uśmiech
Odpowiedz
#23
ja tez proponuje czestochowe przynajmniej mielibysmy blisko co nie kkap ? :p
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#24
amci napisał(a):ja tez proponuje czestochowe przynajmniej mielibysmy blisko co nie kkap ? :p

Nie! Świdnik jest najlepszym miejscem!

Co nie, antychryst?

(TAK) Język
Odpowiedz
#25
Rothein-> Wyjaśnij mi proszę, dlaczego Polak i Polska piszesz z małej litery a Jan Paweł Drugi z dużej?

Cytat:Byloby ciekawie pokazać że polska to nie tylko ciemnogród. Jak dobrze wiem to polak kojarzy [na świecie] się ze złodziejstwem, pijaństwem i ...papieżem Janem Pawłem
Odpowiedz
#26
Cytat:W walce z katolickim otoczeniem. W walce z rodziną które nie chce zaakceptować naszych poglądów! W walce z rządem który lekką ręką wydaje 25milionów z naszych podatków na świątynie opatrzności!

... A przede wszystkim z różowym jednorożcem!

Dobra, nawet przyjmijmy na tą chwile, że Twoje tezy są uzasadnione - te same tezy głosili ludzie od Marszu Antyklerykalnego - co z tego wyszło? Nic, a kaczor im nawet petycji nie przyjął. A przypominam że to był Marsz planowany przez sporą partie, przemyślany itp. A Ty co chcesz zrobić? Masz jakiś plan?

Cytat:Tak o to mi chodzi bo SŁOWO jest potężniejsze niż pieść.

Nie dotrzesz do ludzi słowem krzyczanym przez garstke zbuntowanej młodzieży. Nie każde słowo jest potężne.
Tu trzeba polemiki, zdrowego rozsądku a nie krzykliwego marszu, przez który tylko ludzie się zniechęcą do ateistów i jeszcze bardziej gorliwie będą zapychać do kościółka.

Cytat:Mogę opowiedzieć. Pomysłów na taki marsz mi nie brakuje.


Opowiedz - będziemy przynajmniej mówić o konkretach.

Cytat:Nie po to bedzimy paradować aby pokazać swoje twarze ale po to aby pokazać ze nie podobają się nam wystąpienia polityków w radiu ma ryja i ze nie podoba się nam finasowanie KK z budżetu państwa!

Dobrze, a jak nazwiecie tą swoją parade? Bo jak dla mnie to jest parada "Antymaryjna" albo "Antykatolicka" bo napewno nie ateistyczno-agnostyczna.

Poza tym wiesz gdzie mają politycy że Ci się nie podobają? W pewnej czarnej dziurze zwanej wulgarnie dupą. I nic nie zmieni tutaj jakiś marsz. Tu nic nie pomoże rewolucja - tu potrzeba drobnych zmian. ATEISTYCZNYCH AKCJI!

Weź sobie pomyśl - ateiści zbierają pieniądze dla chorej Hermenegildy, lat 8. Te pieniądze umożliwią jej leczenie w X. Myślisz że co bardziej zadziała - "O patrz, ateiści, a jednak jakieś serce mają" czy "E, znowu te komuchy/masony/żydy/bezbożnicy idą"?

Cytat:Nie liczy sie ilość ale jakość. Jasnej Góry broniło około 200 żołnierzy. Już wole mieć 200 ludzi wierzących w siebie i w to co robią niż 1000 niepewnych.

Dla Ciebie mogą się nie liczyć - ale chcesz być na pierwszych stronach gazet, a dla gazet liczy się przede wszystkim ilość.

Cytat:Wystarczy nawet jeden człowiek! 2000 lat temu Jezus zburzył świątynie i to sam!

O, i Ty w to jeszcze wierzysz, coraz lepiej...

Cytat:Gnębią mnie podatkami, które później kiedy już wygnębią ze mnie to zamiast na drogi i autostrady to oddają w ręce kleru.

Estra, to mogłeś odrazu powiedzieć że chcesz kolejnej parady Antyklerykalnej a nie wydziwiasz z ateizmem...

Cytat:Na pewno nam to nie pogorszy wizerunku. A już na pewno nie na świecie. Od razu byśmy mieli lepsze stosunki z Francją czy Niemcami. Więcej by nam z dopłat z uni dali gdyby zobaczyli ze nie będziemy za to budować świątyń!!!

Czyli chcesz budować wizerunek Polski na zachodzie ? Piękne plany, może nawet La Figaro napisze "w najbardziej katolickim kraju odbyła się manifestacja ateistów. 400 osób zagrało hymn pogrzebowy i rozeszło się we wszystkie strony. Polska dostała za to dopłaty z Unii Europejskiej".
Odpowiedz
#27
amci napisał(a):ja tez proponuje czestochowe przynajmniej mielibysmy blisko co nie kkap ? :p

Raczej Oczko

Co do wcześniejszych postów. LPR w Częstochowie? Fakt, bywają tacy, ale to jednostki. Większość moich znajomych zarówno wierzących jak i nie, śmieje się z bojówek nacjonalistycznych, bo twierdzą że ich "racje" są po prostu żenujące.
Jakieś pół roku temu mieliśmy w Częstochowie manifestacje ONRu. Jeżeli oni dostali zgodę, to czemu zwyczajni ateiści nie mieliby dostać.
A tak na marginesie to marsz możnaby połączyć z jakimś szczytnym celem, bo krzyczenie haseł typu: "księża na Księżyc" faktycznie tylko psuje nam reputację. Manifestacja napewno nie może być wroga wobec wiary i kościoła bo wyjdzie że to my jesteśmy nietolerancyjni Oczko
Odpowiedz
#28
Wookie napisał(a):Dobra, nawet przyjmijmy na tą chwile, że Twoje tezy są uzasadnione - te same tezy głosili ludzie od Marszu Antyklerykalnego - co z tego wyszło? Nic, a kaczor im nawet petycji nie przyjął. A przypominam że to był Marsz planowany przez sporą partie, przemyślany itp. A Ty co chcesz zrobić? Masz jakiś plan?
To był błąd organizować tak marsz przez partie. Nikt na to nie przyjdzie jeśli to będzie interes partii a nie ludzi! Nie dziwie się ze Kaczyński nie przyjął petycji od partyjniaków w końcu to jego konkurencja.
A co do planu. Plan jest na razie taki znaleźć ze 100 chętnych a później się pomyśli o szczegółach organizacji wspólnie. Można by utworzyć dział na forum aby tam umówić sie co gdzie kto może załatwić.

Cytat:Nie dotrzesz do ludzi słowem krzyczanym przez garstke zbuntowanej młodzieży. Nie każde słowo jest potężne.
Tu trzeba polemiki, zdrowego rozsądku a nie krzykliwego marszu, przez który tylko ludzie się zniechęcą do ateistów i jeszcze bardziej gorliwie będą zapychać do kościółka.
I dlatego jak już pisałem powyżej marsz będzie niemy. Niech katolicy krzyczą. A ja będę niósł tabliczkę z napisem ”Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień”.

Cytat:Opowiedz - będziemy przynajmniej mówić o konkretach.
Na hasła mam już pomysły jak np. ten powyże. Jeszcze mam takie:
„Jestem ateistą i nie chce dawać moich pieniędzy na świątynie!”
Mam jeszcze parę innych pomysłów ale trzeba ustalić, razem. Ja wszystkiego nie podam. Kiedy byśmy dostali dział na forum na organizacje tej parady to w ankietach sobie wybierzemy jakie hasła się pojawią na paradzie

Cytat:Dobrze, a jak nazwiecie tą swoją parade? Bo jak dla mnie to jest parada "Antymaryjna" albo "Antykatolicka" bo napewno nie ateistyczno-agnostyczna.

Poza tym wiesz gdzie mają politycy że Ci się nie podobają? W pewnej czarnej dziurze zwanej wulgarnie dupą. I nic nie zmieni tutaj jakiś marsz. Tu nic nie pomoże rewolucja - tu potrzeba drobnych zmian. ATEISTYCZNYCH AKCJI!

Weź sobie pomyśl - ateiści zbierają pieniądze dla chorej Hermenegildy, lat 8. Te pieniądze umożliwią jej leczenie w X. Myślisz że co bardziej zadziała - "O patrz, ateiści, a jednak jakieś serce mają" czy "E, znowu te komuchy/masony/żydy/bezbożnicy idą"?

Nazwę się ustali w ankiecie na forum. Też podam swoją do ankiety i parę osób poda swój pomysł i zagłosujemy.
A wiesz gdzie ja mam polityków? Mnie politycy nie obchodzą ważne żeby telewizja przyjechała. Bo jak już pisałem nasze słowo musi być głośne.
Rewolucja by tu dużo pomogła. 50% ludzi nie poszła na wybory. A jak myślisz jacy to ludzie nie poszli skoro mohery wygrały??? I to jest tragedia, ludzie biją się wychodzić z domu. Trzeba pokazać ludziom ze nie wszyscy się boją. Trzeba dać im przykład aby w następnych wyborach nie zrobili tego samego błędu i nie oddali władzy bez walki moherom!!!

Cytat:Dla Ciebie mogą się nie liczyć - ale chcesz być na pierwszych stronach gazet, a dla gazet liczy się przede wszystkim ilość.
Gazety tez piszą o pojedynczych osobach i to nawet częściej niż o grupach. Przejdę ulicami Wrocławia choćby nawet sam i zobaczysz gazety o tym napiszą.
Wookie napisał(a):
Cytat:Wystarczy nawet jeden człowiek! 2000 lat temu Jezus zburzył świątynie i to sam!
O, i Ty w to jeszcze wierzysz, coraz lepiej...
Ja nie wierze tylko WIEM bo znam historie. A ty nie wiesz ze Jesus swoją śmiercią zapoczątkował rozłam w kościele żydowskim i spowodował powstanie nowego kościoła który do dzisiaj jeszcze gnębi kościół żydowski?
Ja chce pierwszą cześć zrobić tak samo czyli zburzyć świątynie. Ale nie chce nowej budować.

Cytat:Estra, to mogłeś odrazu powiedzieć że chcesz kolejnej parady Antyklerykalnej a nie wydziwiasz z ateizmem...
A ty lubisz dawać pieniądze na budowę kościoła pod przymusem? Czy ja jestem antyklerykałem bo nie chce oddawać swoich pieniędzy???
Nie jestem!!! Ja tylko po prostu nie chce oddawać swoich pieniędzy. Niech sobie katolicy płacą dziesięcinę osobno jeśli chcą. A za moje pieniądze niech budują to co jest Polsce potrzebne!!!

Cytat:
Czyli chcesz budować wizerunek Polski na zachodzie ? Piękne plany, może nawet La Figaro napisze "w najbardziej katolickim kraju odbyła się manifestacja ateistów. 400 osób zagrało hymn pogrzebowy i rozeszło się we wszystkie strony. Polska dostała za to dopłaty z Unii Europejskiej".
Napiszą tak. Ostatni bastion kato-obłudy w europie padł.
Odpowiedz
#29
kkap napisał(a):Manifestacja napewno nie może być wroga wobec wiary i kościoła bo wyjdzie że to my jesteśmy nietolerancyjni Oczko
Ale wobec polityki moze byc "wroga" mozmy żądać aby nas nie okradano.
Odpowiedz
#30
Poważny, myślący i inteligentny człowiek się nie afiszuje . Nie widzę sensu takich parad, dla mnie to czysta głupota. Nic nie zdziałacie, przyniesiecie sobie tylko wstyd.
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#31
martwy_biskup napisał(a):Poważny, myślący i inteligentny człowiek się nie afiszuje .
Jeśli poważny i myślący człowiek siedzi w domu to mohery wygrywają w wyborach. Język
Odpowiedz
#32
Vacarius napisał(a):
martwy_biskup napisał(a):Poważny, myślący i inteligentny człowiek się nie afiszuje .
Jeśli poważny i myślący człowiek siedzi w domu to mohery wygrywają w wyborach. Język

A co ma siedzenie w domu wspólnego z nie afiszowaniem się...
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#33
martwy_biskup napisał(a):
Vacarius napisał(a):
martwy_biskup napisał(a):Poważny, myślący i inteligentny człowiek się nie afiszuje .
Jeśli poważny i myślący człowiek siedzi w domu to mohery wygrywają w wyborach. Język

A co ma siedzenie w domu wspólnego z nie afiszowaniem się...
To ze aby zagłosowac i zamaniwestwac swój ateizm czy agnostyczym nie głosujac w wyborach na moherów tylko na kogo innego to trzeba wyjsc z domu.
Odpowiedz
#34
Vacarius napisał(a):
martwy_biskup napisał(a):
Vacarius napisał(a):
martwy_biskup napisał(a):Poważny, myślący i inteligentny człowiek się nie afiszuje .
Jeśli poważny i myślący człowiek siedzi w domu to mohery wygrywają w wyborach. Język

A co ma siedzenie w domu wspólnego z nie afiszowaniem się...
To ze aby zagłosowac i zamaniwestwac swój ateizm czy agnostyczym nie głosujac w wyborach na moherów tylko na kogo innego to trzeba wyjsc z domu.

Głosowanie to jedno a paradowanie, wrzeszczenie i robienie bydła na ulicy to drugie.
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#35
martwy_biskup napisał(a):Głosowanie to jedno a paradowanie, wrzeszczenie i robienie bydła na ulicy to drugie.
Jakie bydło? Moze ty jestes bydłem ale nie ja. Ja potrafie sie zachowac nawet w tłumie!
Po prostu przeslibysmy sobie ulicami tak jak to robią mohery codzinie na jakiejs procesji.
Odpowiedz
#36
Vacarius napisał(a):
martwy_biskup napisał(a):Głosowanie to jedno a paradowanie, wrzeszczenie i robienie bydła na ulicy to drugie.
Jakie bydło? Moze ty jestes bydłem ale nie ja. Ja potrafie sie zachowac nawet w tłumie!
Po prostu przeslibysmy sobie ulicami tak jak to robią mohery codzinie na jakiejs procesji.


Jeden człowiek może i potrafi się zachować... Ale cała grupa ludzi staje się bezmózgim zwierzęciem. W kazdym razie ja nie widzę sensu w paradach i cieszę się, że jestem ponad tym i mnie to nie rajcuje Uśmiech
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#37
Cytat:A co do planu. Plan jest na razie taki znaleźć ze 100 chętnych a później się pomyśli o szczegółach organizacji wspólnie. Można by utworzyć dział na forum aby tam umówić sie co gdzie kto może załatwić.

A może jednak Ty byś coś wymyślił? Bo najłatwiej snuć spiskowe teorie dziejów i wielkie plany przez komputerkiem popijając sobie piwem, ale zrobiłeś coś żeby to urzeczywistnić?

Cytat:I dlatego jak już pisałem powyżej marsz będzie niemy.

To kto go zauważy? Uśmiech

Przede wszystkim nie nazywaj swojego wyobrażonego marszu "Marszem ateistów" bo poprostu ośmieszasz ludzi nie wierzących w Boga/bogów. TO co Ty chcesz zrobić to kolejny masz antyklerykalny.

Cytat:A wiesz gdzie ja mam polityków?

Gdybyś ich miał tam, gdzie myślisz to zwyczajnie byś na nich nie zwracał uwagi. Ale Ty się przejmujesz że chodzą do RM więc troche na nich jednak zwracasz uwagę Oczko

Cytat:Mnie politycy nie obchodzą ważne żeby telewizja przyjechała. Bo jak już pisałem nasze słowo musi być głośne.

Nie, Ty powiedziałeś że marsz ma być niemy, teraz mówisz że głośny... Chyba do końca nie wiesz co chcesz.

Cytat:I to jest tragedia, ludzie biją się wychodzić z domu.

Boją? Poprostu im się nie chce - na kogo mają głosować? Na katolicko-propagandowy PiS? Na narodowo-maryjną LPR? A może na Samoobrone? Czy na zbłaźnione SLD? No na kogo?

Cytat:Trzeba dać im przykład aby w następnych wyborach nie zrobili tego samego błędu i nie oddali władzy bez walki moherom!!!

Czy Ty naprawdę jesteś aż tak naiwny że myślisz, że jedna parada 100-osobowa coś tutaj załatwi?????

Cytat:Gazety tez piszą o pojedynczych osobach i to nawet częściej niż o grupach.

A napisali kiedyś o jednoosobowej paradzie?

Cytat:Przejdę ulicami Wrocławia choćby nawet sam i zobaczysz gazety o tym napiszą.

Czekam, czekam...

Cytat:Ja nie wierze tylko WIEM bo znam historie.

A od historii bardziej ewangelie...

Cytat:A ty lubisz dawać pieniądze na budowę kościoła pod przymusem?

Nikt ani mnie ani Ciebie nie przymusza do niczego. Dałeś na tą Świątynie pieniądze, kiedy ktoś inny trzymał spluwe Ci obok głowy?

Cytat:Czy ja jestem antyklerykałem bo nie chce oddawać swoich pieniędzy???

Jesteś antyklerykałem (albo lepiej by tu brzmiało "Dalej zbuntowanym młodym chłopcem") którego wypowiedzi są przesycone nienawiścią do "moherów".

Tak czy inaczej marsz który ma na celu zmusić państwo do niedawania na Świątynie, napewno nei jest marszem ATEISTÓW I AGNOSTYKÓW.
Odpowiedz
#38
Brawo Wookie. Bardzo dobrze go podsumowałeś :twisted:
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#39
Wookie napisał(a):A może jednak Ty byś coś wymyślił? Bo najłatwiej snuć spiskowe teorie dziejów i wielkie plany przez komputerkiem popijając sobie piwem, ale zrobiłeś coś żeby to urzeczywistnić?
Nad takimi rzeczami powinno się myśleć grupowo a nie w pojedynkę. Ludzie chętni na taki marsz powinni przedstawić swoje projekty i wybierzemy najlepszy. Ja nie chce niczego narzucać jestem demokratą a nie totalitarystą.

Cytat:To kto go zauważy? Uśmiech
Telewizja.

Cytat:Przede wszystkim nie nazywaj swojego wyobrażonego marszu "Marszem ateistów" bo poprostu ośmieszasz ludzi nie wierzących w Boga/bogów. TO co Ty chcesz zrobić to kolejny masz antyklerykalny.
Marszem ateistów to ja tego marszu nie chce nazywać. Nie chce aby paradując z napisem „Boga nie ma!” wyszedł on jakiś marsz antyklerykalny.
Wolałbym go nazwać marszem zdrowego rozsądku albo rozumu i logicznego myślenia.

Cytat:Gdybyś ich miał tam, gdzie myślisz to zwyczajnie byś na nich nie zwracał uwagi. Ale Ty się przejmujesz że chodzą do RM więc troche na nich jednak zwracasz uwagę Oczko
Polityków to mam tam gdzie ich mam ale nie mam tam Polski bo jestem patriotą.

Cytat:Nie, Ty powiedziałeś że marsz ma być niemy, teraz mówisz że głośny... Chyba do końca nie wiesz co chcesz.
Niemy bedzie bardziej głosny niz głosny marsz. Bo słowo jest srebrem a milczenie złotem.

Cytat:Boją? Poprostu im się nie chce - na kogo mają głosować? Na katolicko-propagandowy PiS? Na narodowo-maryjną LPR? A może na Samoobrone? Czy na zbłaźnione SLD? No na kogo?
Na mniejsze zło.

Cytat:Czy Ty naprawdę jesteś aż tak naiwny że myślisz, że jedna parada 100-osobowa coś tutaj załatwi?????
Wiem ze brak takiej parady na pewno nic nie załatwi.

Cytat:A napisali kiedyś o jednoosobowej paradzie?
To zależy co rozumiesz przez pojecie parada. Np. Jezus Chrystus Paradował w pojedynkę na ulicy z krzyżem a do dzisiaj o tym piszą. Była to parada pod przymusem ale parada.

Cytat:A od historii bardziej ewangelie...
Ewangelie też znam i mitologie grecką także.

Cytat:Nikt ani mnie ani Ciebie nie przymusza do niczego. Dałeś na tą Świątynie pieniądze, kiedy ktoś inny trzymał spluwe Ci obok głowy?

Ty chyba jeszcze podatków nie płacisz? Ile masz lat? Weź nie zapłać podatku to przyjdzie ci policja z komornikiem i przystawi gorszą rzecz nisz spluwe do głowy, przystawi nakaz konfiskaty majątku. A później sobie sam przystawisz spluwe do głowy.
A kiedy zapłacisz podatek to zamiast on wrócić do ciebie w postaci np. autostart to idą te pieniądze na świątynie opatrzności

Cytat:Jesteś antyklerykałem (albo lepiej by tu brzmiało "Dalej zbuntowanym młodym chłopcem") którego wypowiedzi są przesycone nienawiścią do "moherów".
Ja nie nienawidzę moherów ja nienawidzę złodziei. Może ty lubisz kiedy ciebie okradają ale ja nie i nie będę spokojnie na to patrzał jak mnie okradają.

Cytat:Tak czy inaczej marsz który ma na celu zmusić państwo do nie dawania na Świątynie, na pewno nei jest marszem ATEISTÓW I AGNOSTYKÓW.
A znasz ateistę, który daje dobrowolnie pieniądze na budowę jakiejś świątyni? Może ty dajesz?
Odpowiedz
#40
Jeśli chodzi o rozgłos i frekwencję przyciągającą uwagę mediów to na czysty wysublimowany, intelektualny ateizm w wieku poprodukcyjnym raczej trudno liczyć, no chyba, że na palcach jednej ręki, LEWEJ.
Sprawdzoną metodą przyciągania mediów jest sprowokowanie kontr-działania religijnego oszołomstwa.

Parada powinna być wesołą zabawą, do której mogą się przyłączyć mieszkańcy i turyści, zwłaszcza zagraniczni,
i o której jako o atrakcji turystycznej rozgłoszą media w Uni Europejskiej.

Obowiązkowo powinno się nawiązać kontakty z wszystkimi europejskimi organizacjami, które chciałyby wziąć udział w takiej paradzie.
Promocja i informacja w raz z zaproszeniem na paradę jako wydarzenie happeningowe, w internecie i w SMS powinna być skierowana głównie do młodzieży.

Jest tylko pewien problem, większość sympatyków ateizmu w IV Religijności Pomrocznej jest głównie aktywna w internecie.
W osobo-uczestnikach praktycznego działania jest dużo gorzej.
Samo zwołanie ludzi też nie wystarczy.
Potrzebna jest pomoc organizacji społecznych dysponujących zorganizowanym potencjałem ludzkim.
Oczywiście przydałby się jakiś komitet między-organizacyjny koordynujący współpracę na czas imprezy.
Racja Polskiej Lewicy robi to świetnie.
Anarchiści, czemu nie?
Ruch NIE z Gdańska też na ostatnim marsz w Warszawie przybył licznie.

A może Lato Ateistów?
Jeden marsz, co tydzień, w jednym z większych miast Polski?


Albo odwrócić formułę i zaprosić wszystkie inne uciskane przez dominującą religię kulty mniejszościowe i mniejszości kulturalne na paradę równości światopoglądowej.
Liczna obecność zagranicznych gości przyciągnie też młodzież rodziną, przybraną z przymusu w koniunkturalno-klerykalną "mózgu odzież".

Na taką międzynarodową paradkę, Unia Europejska na pewno sypnie grantami.
A może urządzać coroczne parady połączone z jarmarkiem równości światopoglądowej na płycie starego lotniska Bemowo- w Warszawie?
Tam to by można urządzić i ogródki piwne, i zawody mokrego podkoszulka we święconej wodzie.

Transparenty i wyuczone zaśpiewy ateistyczne w najpopularniejszych językach europejskich powinny zachęcać do wspólnej zabawy i przyłączania się do parady.
Powinniśmy poruszać się krokiem tanecznym, uwodząc zachodnie turystki i turystów łagodnie ateistycznymi ruchami bioder i lędźwi.

Impreza powinna odbyć się w sezonie turystycznym, najlepiej letnim.

Kierunek marszu powinien wypadać ze Słońcem a nie pod słońce.
Kiedy Ludzie mrużą oczy, wyglądają nieprzyjaźnie i bolą ich głowy w okolicy mieśni powiekowych, co nie nastraja zbyt optymistycznie i rozrywkowo.

Dobrze byłoby zgrać paradę z jakąś imprezą w Polsce zciągającą z zagranicy rozrywkowo nastawionych gości.

Miasto też pewnie powinno być takie bardziej uczęszczane przez ludzi nastawionych rozrywkowo.
Gdańsk latem?
Czemu nie?
Zielona Góra w trakcie jakiegoś święta winobrania, ekstra.
Wrocław lub Poznań w czasie targów poznańskich?
Proszę bardzo.
Z Wrocławia blisko do zlaicyzowanych Czech, z Poznania blisko do Berlina, a z tamtąd mogło by przyjechać wielu gości i turystów.
Szczecin też jest nie zgorszy, blisko Dania, Norwegia, Szwecja.
bóg jest oszustwem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości