To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wielka BJORK
#1
Jestem ciekaw, czy na naszym forum znajduje się ktoś, kto uważa się za fana Bjork i jej muzyki albo chociaż zna jakieś jej utwory.

Swego czasu byłem bardzo zafascynowany jej muzyką i choć przerzuciłem się na inny gatunek nadal bardzo chętnie do niej wracam i nadal uważam, że Bjork stworzyła kilka najlepszych piosenek w historii (całkiem subiektywna opinia Uśmiech

Nawiasem mówiąc, mam nadzieję, że znajdzie się choć ktoś kto zna kilka jej klasyków, w tym:
Army of me
Joga
Unravel
Human behaviour
Bachelorette
Pagan Poetry
All is full of love
czy Hyperballad
Odpowiedz
#2
Uwielbiam Duży uśmiech Mam kilka płyt a słyszałem chyba wszystko.
Nawet jedną płytkę mam z zespołem Sugarcubes.
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#3
Znam dużo jej utworów, ale nie znoszę tego głosu. Za to artyzmu i talentu nie można jej bynajmniej odmówić, na pewno jest to muzyka z klasą.

Podobała mi się jej rola w Dancer in the Dark, przerwane wycie było niesamowite.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#4
Czasami jak posłuchać niektóre jej nowsze utwory można odnieść wrażenie, że gdzieś to już się słyszało.
W Dancer in the Dark była IMHO znakomita.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#5
Magnus: nie tylko Ty Uśmiech

Scully, napisałaś/eś, że nie znosisz jej głosu. A to dziwne bo nie odmawiasz jej talentu, a to właśnie jest czysty i mocny głos (oczywiście poza tekstami i muzyką Uśmiech) jest jej największym atutem Uśmiech Ale rozumiem, że to Twoje całkiem osobiste odczucie.

FlauFly, jakie piosenki np? Oczywiście nie neguję, ale sam nie potrafię takich znaleźć.


A tak poza tym to każdemu polecam jej muzykę, a w szczególności piosenkę

JOGA,

od której rozpoczęła się moja przygoda z muzyką Bjork, i który to utwór uważam za w całości doskonały Uśmiech
Odpowiedz
#6
barosz napisał(a):Scully, napisałaś/eś, że nie znosisz jej głosu. A to dziwne bo nie odmawiasz jej talentu, a to właśnie jest czysty i mocny głos (oczywiście poza tekstami i muzyką Uśmiech) jest jej największym atutem Uśmiech Ale rozumiem, że to Twoje całkiem osobiste odczucie.
Idę zmienić rangę, bo to już trzeci przypadek w ciągu ostatnich dni Oczko aś, aś.

Hmmm, może 'nie znoszę' to źle powiedziane, raczej 'ciężko znoszę' Duży uśmiech
coś mnie irytuje w tej barwie.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#7
Jako artystka OK, ale głos też ciężko znosze, jeden utwór dobrze kojarze jakoś
Bjork - It's Oh So Quiet

Dodane:
Muzyki tez czasem źle mi sie słucha, bardzo specyficzne utwory.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#8
Przepadam za Bjork Uśmiech Nie wszystko łykam, ale większość. Na początku mnie nieco drażniła jej maniera, ale potem - zwrot o 180 stopni.

Ulubiony utwór to chyba Play Dead Uśmiech


A sama Bjork zajmuje wysokie, 15 miejsce w moim rankingu na LastFM Oczko
Odpowiedz
#9
Ja oczywiście też nie wszystko wielbię, a Play Dead przez jakiś czas było moim ulubionym utworkiem Uśmiech

Aktyn: Wybrałeś najgorszą piosenkę jaką można Uśmiech Mówię to pod tym względem, bo It's Oh So Quiet jest bardzo 'szczególną' piosenką w repertuarze Bjork, a jej szczególność polega na tym, że tylko w minimalnym stopniu prezentuje styl, w jakim owa artystka tworzy. Inaczej mówiąc, wiele innych osób mogłoby śpiewać ten utwór, inne natomiast są bardziej unikalne. Oczywiście to znów moja bardzo osobista opinia.

Wszystkim fanom genialnych teledysków i piosenek polecam:

Bjork - Bachelorette

(jak się komuś nie chce szukać) => http://youtube.com/watch?v=x5nNfbTS6N4&feature=related
Odpowiedz
#10
barosz, w zasadzie moge sie z tobą zgodzić, ale to tym bardziej świadczy o dość specyficznym artyźmie z jej strony.
Ja powiem szczerze nie mam czasu na większe konteplowanie dzieł, a do czytania na forum taka muzyka to przelatuje mało zauważona.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#11
Trudno, ja nikogo do niczego nie namawiam. Z resztą, jak już wcześniej sam powiedziałem, muzyka Bjork nie jest tą, której słucham na co dzień. Jej utwory uważam za naprawdę Wielkie, dlatego kiedy je puszczam staram się ich słuchać dokładnie (no i najlepiej z video).

A dla nieprzekonanych polecam:

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseac...d=31516488

To jeszcze niewykończona wersja video do piosenki z jej najnowszej płyty Volta - Wanderlust.

Jeżeli kogoś nie przekonuje śpiew (a raczej piękny krzyk) tej pani to trudno Język
No i oczywiście zalecam wysłuchanie do końca, bo po pierwszej minucie nie można nic wywnioskować Uśmiech
Odpowiedz
#12
barosz napisał(a):FlauFly, jakie piosenki np? Oczywiście nie neguję, ale sam nie potrafię takich znaleźć.

Gdzieś w styczniu mój znajomy - fan Bjork wysłał mi to: http://pl.youtube.com/watch?v=72RFO1YtLMg jako najnowszy teledysk. I miałem wrażenie jakbym to już znał, ale tej piosenki konkretnie jeszcze wtedy nie słyszałem.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#13
Hehehe... Tak myślałem, że może chodzić Ci o tę piosenkę, bo sam uważam ją za najbardziej komercyjną z jej całego repertuaru. Ale o tym, że jest 'podrobiona' nawet nie pomyślałem. Może wydaje Ci się tak dlatego, bo nagrała ja z Timbalandem, a jego twórczość jest bardzo jednolita.
Odpowiedz
#14
Chodziło mi o to, że przypominała mi jej poprzednie utwory i tym samym niczym mnie nie zaskoczyła. Czasami autonawiązania w twórczości mogą być, ale to akurat nie było fajne. A z tym Timbalandem to może też być coś na rzeczy.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#15
Pamiętam że kiedyś usłyszałem te Joge i mi się spodobało, więc zapragnąłem więcej, ale kolejne kawalki mi sie nie spodobaly i dalem sobie spokoj ;p
Odpowiedz
#16
No rzeczywiście ta muzyka podoba się niewielu osobom :|
Ale jeśli podobała Ci się Joga, to może podpasować Ci 'Wanderlust' z ostatniej płyty.
Odpowiedz
#17
Chciałbym, żebyście obejrzeli video do piosenki 'Wanderlust' (najlepiej w wysokiej rozdzielczości), bo jestem ciekawy jak go zinterpretujecie.

Według mnie:
Postać 'z plecaka' to druga osobowość Bjork. W trakcie video pokazane są kolejne etapy kooperacji z nią. Najpierw nie daje o sobie znać, potem potrafimy z nią współpracować (i stworzyć coś wielkiego), ale po czasie staje się dominująca i nie możemy sobie z nią poradzić.
No i jeszcze postać wynurzająca się z wody: według mnie to uosobienie przyrody, która kieruje środowiskiem i ma wielki wpływ na nasze życie.

To oczywiście moje baje, ale chciałbym poznać Wasze opinie co do tego na pewno niezwykłego teledysku.
Odpowiedz
#18
że też przegapiłem ten temat. Bjork to w sumie taka kobieta instytucja. bardzo cenię jej sztukę za taką wewnętrzną tożsamość. świetna muzyka jest spójna z oryginalnymi teledyskami (w dodatku cudnie wykradrowanymi. z resztą nawet Sasnal o tym wspominał).

w sumie gdy się uśmiecha to można by się w niej i zakochać Oczko
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#19
Ma niesamowitą charyzme w głosie. Mimo, że wolę niskie i ciemne barwy (np. Cassandra Wilson) to Bjork stanowi wyjątek i chętnie do niej wracam Uśmiech
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#20
Ja lubię Bjork za jej niesamowity głos. Nie posiadam niestety żadnych jej albumów ale słucham tego, co znajdę w internecie ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości