To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzyże w szkołach [wydz. "W tramwajach"]
#21
- ||| - napisał(a):
Cytat: Gdyby oprócz krzyża wisiały także wszystkie inne symbole religijne(co mało mozliwe)+ wielki napis ATEIZM, to bym się z toba zgodził. Ale wisi tylko symbol stricte chrześcijański, a żaden inny nie(i żadnego innegio powiesić też by sie nie dało).

Wszystkie inne? A po co gwiazda dawida, jak w szkole nie ma żydów lub półksiężyc jeśli nie ma muzułmanów?

RAHIM:A skd wiesz ze nie ma? To co może zrobić ankietę?Pamiętaj że nie wolno nikogo zmuszać do ujawniania swojej religii, światopoglądu.

Poza tym byłby problem jak znaczki mają być umieszone. Wyobrażasz
sobie co by było gdyby jakiś znaczek był ponad krzyzem? A czy Arabowie by się nie burzyli, gdyby sprofanować ich znaczek wieszając go koło żydowskiego emblematu? A pentagram koło krzyża? Nikomu by to nie służyło.
RAHIM:No właśnie! I dlatego nie powinno być też samego krzyża! Nie służy to wszystkim niechrześcijanom chociażby!

A czemu napisa ateizm miałby być jakoś wyróżniony? To by przecież dyskyminowało inne.
RAHIM:Napis "ateizm" przyszedł mi do głowy , ponieważ nie ma żadnego uniwersalnego znaku ateistów. I prawda! Nie powinien być wyróżniony! Tak samo nie powinny być wyróżnione krzyże!(a w chwili obecnej są)

Skoro zdecydowana większość dzieciaków chodzących do szkoły jest chrześcijanami, to naturalne, że wisi chrześcijański symbol. 98% ludzi mówi po polsku, więc lekcje też prowdzi się po polsku, a nie np co 50. lekcje po ukraińsku czy mołdawsku i nie sądze by to w jakiś sposób miało dyskyminować ludzi z zagranicy.
RAHIM: Ale katolicyzm nie jest ani wyznacznikiem polskości, ani cechą wspólną wszystkich polaków. Nie jest też religią pochodzącą z polski. Przykład z ukraińcami jest więc nietrafiony. Poza tym, religią stricte polską jest wiara w Swarożyca. Czemu nie ma jego posążka w szkołach?!

Gdyby ludzi innych wyznań tak bardzo mdlił ten krzyżyk to by organizowali specjalne, prywatne szkoły bez krzyżyka.
Nigdzie nie pisałem że mdli mnie , albo kogoś widok krzyża. Ale jest to niezgodne z zasadą świeckości państwa i demokracją.
Poza tym, wyobrażasz sobie w każdej wsi kilka szkół, a w każdej uczniowie tylko jednego wyznania? Nie łatwiej mieć jedną świecką? Uśmiech
Odpowiedz
#22
Nie no... ja jestem za tym, że albo nikt nie wiesza swoich symboli religijnych w miejscach publicznych (tak jak we Francji) albo każdy może powiesić swój.
Bo to jest promowanie jednej religii.
Ok, lekcje prowadzone są po polsku. Ale "-|||-" wiesz czemu? Ano temu że polski jest w Polsce językiem urzędowym. Jeśli znajdziesz mi chociaż jeden zapis, że Polska jest krajem z religią urzędową - katolicyzmem to ok. Niech sobie ten krzyż wisi. Byle bez Jezusa, bo widok zwłok na krzyżu napawa mnie wstrętem a nie radością.
Odpowiedz
#23
Al-Rahim
Cytat: A skd wiesz ze nie ma? To co może zrobić ankietę?Pamiętaj że nie wolno nikogo zmuszać do ujawniania swojej religii, światopoglądu

Bo mało jest w Polsce ludzi innych wyznań niż chrześcijaństwie. Co więcej, jeszzce mniej jest takich, którzy by się domagali ustawienia swego znaczka. A co to za muzumanin, który się wstydzi swej wiary? Takiemu to półksięzyc już nie pomoze w zbawieniu.

Cytat: No właśnie! I dlatego nie powinno być też samego krzyża! Nie służy to wszystkim niechrześcijanom chociażby!

Problem dotyczył sytuacji, gdy są wszystkie znaczki. Uważasz, że byłaby sprawiedliwa, a ja się pytam jakbyś je ułozył by uniknąć niesnasek.

Cytat: Ale katolicyzm nie jest ani wyznacznikiem polskości, ani cechą wspólną wszystkich polaków

Język też nie. Można być obywatelem polski i nie umieć po polsku.

Cytat: Poza tym, religią stricte polską jest wiara w Swarożyca. Czemu nie ma jego posążka w szkołach?!

Też mnie to bulwersuje. I czemu uczą dzieci w przedszkolu nienawiści do polskiej bogini urodzaju, czyli Marzanny? Widziałeś kiedyś, co Ci podli chrześcijanie z nią robią? Najpierw palą, a pózniej topią. i się jeszcze cieszą. Bestialstwo. :x

Cytat: Poza tym, wyobrażasz sobie w każdej wsi kilka szkół, a w każdej uczniowie tylko jednego wyznania?

Nie, i nie wyobrażam sobie rónież ściany zapełnionej różnymi emblamatmi.

kkap
Cytat: Ano temu że polski jest w Polsce językiem urzędowym. Jeśli znajdziesz mi chociaż jeden zapis, że Polska jest krajem z religią urzędową - katolicyzmem to ok.

Katolicyzm to religia państwowa. Nie mam pojęcia, czy jest t ozapisane w konstytycji, czy też nie (nie intresuje mnie to zresztą), ale to nie ma znaczenia, bo wzselkie zapisy można zmieniać. Wtedy będzie to OK?

PS: Znajdz mi zapis, mówiący, że lekcje musza się odbywać w języku polskim.
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#24
- ||| - napisał(a):Bo mało jest w Polsce ludzi innych wyznań niż chrześcijaństwie. Co więcej, jeszzce mniej jest takich, którzy by się domagali ustawienia swego znaczka. A co to za muzumanin, który się wstydzi swej wiary? Takiemu to półksięzyc już nie pomoze w zbawieniu.
RAHIM:I co z tego że jest ich mniej? Demokracja to poszanowaniepraw każdej mniejszości.

Problem dotyczył sytuacji, gdy są wszystkie znaczki. Uważasz, że byłaby sprawiedliwa, a ja się pytam jakbyś je ułozył by uniknąć niesnasek.
RAHIM:Albo nie potrafisz czytaćze zrozumieniem albo specjalnie chcesz mnie wkurzyć. Pisałem przecież że sprawiedliwie byłoby :zero znaczków albo wszystkie, i ponieważ nie da sie wszystkich tak ustawić żeby każdy był zadowolony jestem za brakiem znaczków religijnych w ogóle. Napisałem to w poprzedniej wiadomości!!Czytaj ze zrozumieniem!!

Ale katolicyzm nie jest ani wyznacznikiem polskości, ani cechą wspólną wszystkich polaków

Język też nie. Można być obywatelem polski i nie umieć po polsku.
RAHIM:Ale wolność światopoglądowa to podstawa demokracji, a chcemy demokracji prawda?





Cytat: Poza tym, wyobrażasz sobie w każdej wsi kilka szkół, a w każdej uczniowie tylko jednego wyznania?

Nie, i nie wyobrażam sobie rónież ściany zapełnionej różnymi
emblamatmi.
RAHIM:Ja też nie, dlatego jestem przeciwnikiem jakichkolwiek symboli religijnych w szkołach!!!!!!!Czytaj ze zrozumieniem!!!


Katolicyzm to religia państwowa.
RAHIM:nigdzie nie ma tak napisane.
Nie mam pojęcia, czy jest t ozapisane w konstytycji, czy też nie (nie intresuje mnie to zresztą)
RAHIM:A powinno , bo od tego zależy poruszana przez nas kwestia.,
ale to nie ma znaczenia, bo wzselkie zapisy można zmieniać. Wtedy będzie to OK?
RAHIM:Ma to znaczenie i to wielkie. Można zmieniać zapisy, ale w tym przypadku zmiana zapisu oznacza koniec demokratycznej świeckości.

PS: Znajdz mi zapis, mówiący, że lekcje musza się odbywać w języku polskim.
RAHIM:A po co? Nie ma to związku ze sprawą.
P.S.
Nie czytasz ze zrozumieniem, powtarzasz w kólko pytania na które udzieliłem ci odpowiedzi, i wmawiasz mi coś czego nie pisałem (vide: że niby chciałbym całych scian w symbolach). Nie rób tego wiecej, bo nikt nie bedzie chciał z tobą gadać.(bezpłatna informacja, całkowicie gratis)
Odpowiedz
#25
- ||| - napisał(a):Katolicyzm to religia państwowa. Nie mam pojęcia, czy jest t ozapisane w konstytycji, czy też nie (nie intresuje mnie to zresztą), ale to nie ma znaczenia, bo wzselkie zapisy można zmieniać. Wtedy będzie to OK?

PS: Znajdz mi zapis, mówiący, że lekcje musza się odbywać w języku polskim.

Ale przecież nie muszą Oczko Obcokrajowcy mogą przecież tworzyć swoje szkoły i uczyć tam w swoich językach Oczko
Nie mniej jednak w szkołach państowych lekcje odbywają się po polsku dlatego że jest to język urzędowy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Nie chce mi się szukać zapisu, ale to jest chyba oczywiste.
Nie ma natomiast urzędowej (wiodącej) religii. Przynajmniej w teorii wszystkie związki wyznaniowe i osoby niewierzące są sobie równe. Jeśli ma być inaczej, proszę zmian w konstytucji. Jeśli do takowych dojdzie ok. Przyjmę to do wiadomości. Potem już sie nie bede musiał zastanawiać. Spakuje walizkę i spierdalam.
Mam jednak nadzieję że ten czarny sceariusz się nie sprawdzi Oczko
Odpowiedz
#26
- ||| - napisał(a):Katolicyzm to religia państwowa. Nie mam pojęcia, czy jest t ozapisane w konstytycji, czy też nie (nie intresuje mnie to zresztą), ale to nie ma znaczenia, bo wzselkie zapisy można zmieniać. Wtedy będzie to OK
Katolicyzm to nie jest religia panstwowa!!!!!!!!! To religia dominujaca, ale nie panstwowa, ani panujaca!!!!. Religia panstwowa jest w panstwach wyznaniowcyh.
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz
#27
Cytat: I co z tego że jest ich mniej? Demokracja to poszanowaniepraw każdej mniejszości.

Uhuhuu.. chyba za dużo naoglądałęś się filmów z flagą z 13 paskami w tle. Demokracja to tyrania większośći. Nie inaczej. Choćby i tą większośćią miało być 51%. Większość decyduje, większość rzędzi, mniejszość nie ma nic do gadania. W związku z tym większość chrześcijańska może decydować czy ma być krzyż czy nie.
Poza tym mamy tylko demokracje pośrednio, czyli obywatel nie możesz w żaden sposób wpłynąc na państwo.

Cytat: Albo nie potrafisz czytaćze zrozumieniem albo specjalnie chcesz mnie wkurzyć.

I znowu się gorączkujesz... na początku pisałeś, że że mają być wszystkie, a lbo żaden, a teraz twierdzisz kategorycznie, że nic nie ma wisieć. Jest to troche dezorientujące, gdy się zmienia zdanie w ciągu dyskusji.

Cytat: Ale wolność światopoglądowa to podstawa demokracji, a chcemy demokracji prawda?

Podstawą demokracji jest wola większości. Jest to paskudna, plugawa i krępująca forma rządów, która absotnie mi się nie podoba.

Cytat: Można zmieniać zapisy, ale w tym przypadku zmiana zapisu oznacza koniec demokratycznej świeckości.

A podobno teraz wcale nie jest świecko. A co ma demokracja do świeckości?

Cytat:
Cytat: PS: Znajdz mi zapis, mówiący, że lekcje musza się odbywać w języku polskim.
A po co? Nie ma to związku ze sprawą.

To i poprzednie odpowiedzi były kierowane do kkapa. Czytaj ze zrozumieniem Język

kkap
Cytat: Obcokrajowcy mogą przecież tworzyć swoje szkoły i uczyć tam w swoich językach

no i mogą sobie zakładać szkoły bez krzyży

Piotr Ratajczak
Cytat: Katolicyzm to nie jest religia panstwowa!!!!!!!!! To religia dominujaca, ale nie panstwowa, ani panujaca!!!!

Co jest z wami nie tak? Niewyżyci jesteście jacyś. Znajdzie sobie dziewczyny, bo tak się nie da dyskutować. :roll:
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#28
kkap napisał(a):Nie no... ja jestem za tym, że albo nikt nie wiesza swoich symboli religijnych w miejscach publicznych (tak jak we Francji) albo każdy może powiesić swój.
Na szczęście, nie żyjemy we Francji, tylko w katolickiej (jeszcze?) Polsce.

kkap napisał(a):Niech sobie ten krzyż wisi. Byle bez Jezusa, bo widok zwłok na krzyżu napawa mnie wstrętem a nie radością.
Chrystus na krzyżu ma Cię nie napawać "radością", tylko zadumą i refleksją.
Odpowiedz
#29
Cytat:Chrystus na krzyżu ma Cię nie napawać "radością", tylko zadumą i refleksją.

A pomyślałeś, że kogoś może napawać obrzydzeniem/ohydą/niechęcią do religii/smutkiem itp.?
Odpowiedz
#30
konserwatysta_MW_ napisał(a):Na szczęście, nie żyjemy we Francji, tylko w katolickiej (jeszcze?) Polsce.

Póki co Polska nie jest katolicka. Jest państwem z dominującą religią katolicyzmem, ale wszystkie związki wyznaniowe jak i osoby niewierzące mają tu równe prawa (w teorii). We Francji przepis dotyczący symboli religijnych jest bardzo dobry, albo pozwalamy wszyskim albo nikomu. Kurcze, wiem że się powtarzam ale czy to tak ciężko zrozumieć?

konserwatysta_MW_ napisał(a):Chrystus na krzyżu ma Cię nie napawać "radością", tylko zadumą i refleksją.

Mnie Chrystus na krzyżu napawa obrzydzeniem Drogi Konserwo.
Mało mnie interesuje czym on was katolików napawa, chcecie się gapić w ten krzyż to się gapcie, ale mnie do tego nie zmuszajcie, bo dla mnie widok zwłok na krzyżu nie jest niczym przyjemnym. Dotarło to do ciebie?
Odpowiedz
#31
Krzyże w szkole, na pocztach i w sądach (sic!)...Przeciez wszyscy wiedzą że krzyzami oznacza się teren (w naszym wypadku jest to teren czarnej stonki). dlaczego w wiekszej części państw europy bardziej rozwinietej taki problem nie istnieje? Bo mają normalnych, rządzących polityków... We Francji nie ma krzyży w szkołach chociaż tez w wiekszości jest katolicka.

wikipedia napisał(a):Chociaż Francja w większości (62%), to kraj katolicki, to religia w tak zlaicyzowanym społeczeństwie nie odnosi znacznych wpływów.

http://tiny.pl/g55w

I tak powiina wyglądać demokracja, a nie pseudo-demokracja jak w Polsce.
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#32
- ||| - napisał(a):Uhuhuu.. chyba za dużo naoglądałęś się filmów z flagą z 13 paskami w tle. Demokracja to tyrania większośći. Nie inaczej. Choćby i tą większośćią miało być 51%. Większość decyduje, większość rzędzi, mniejszość nie ma nic do gadania. W związku z tym większość chrześcijańska może decydować czy ma być krzyż czy nie.
Poza tym mamy tylko demokracje pośrednio, czyli obywatel nie możesz w żaden sposób wpłynąc na państwo.
RAHIM:Nie mówisz o demokracji tylko totalitaryźmie, ew. naziźmie.


I znowu się gorączkujesz... na początku pisałeś, że że mają być wszystkie, a lbo żaden, a teraz twierdzisz kategorycznie, że nic nie ma wisieć. Jest to troche dezorientujące, gdy się zmienia zdanie w ciągu dyskusji.
RAHIM:Napisałem że aby było demokratycznie albo mająwisieć wszystkie , albo żaden, ponieważ opcja 1 jest nie do zrealizowania, nie powienien wisież żaden symbol religijny.Czytaj ze zrozumieniem.



Podstawą demokracji jest wola większości. Jest to paskudna, plugawa i krępująca forma rządów, która absotnie mi się nie podoba.
RAHIM:Wola większości z pełnym poszanowaniem praw mniejszości! Forma rządów jest taka jaka jest w polsce bo mamy kretynów nie polityków.


A podobno teraz wcale nie jest świecko. A co ma demokracja do świeckości?
RAHIM:Jedną z podstaw demokracji jest świeckość państwa. Jesli teraz nie jest świecko, to chyba powinniśmy sie starać żeby było świecko?!

kkap
Cytat: Obcokrajowcy mogą przecież tworzyć swoje szkoły i uczyć tam w swoich językach

no i mogą sobie zakładać szkoły bez krzyży
RAHIM: A nie ch katoluicy sobie zakładają z krzyżem ,ateiści bez , muzułmanie z księżycem itd.... szkoły nie są światopoglądowe, tylko państwowe, czyli świeckie (powinny być przynajmniej).


Co jest z wami nie tak? Niewyżyci jesteście jacyś. Znajdzie sobie dziewczyny, bo tak się nie da dyskutować. :roll:
I vice versa.
P.S.
a) Czytaj ze zrozumieniem, to nie boli.
b)Myśl! To nie boli. Nie zadawaj kilka razy tych samymch pytań i nie "rżnij głupa", bo stracisz rozmówców.
c)niewyżyty jakiś jesteś, znajdź sobie odkurzacz, bo tak sie nie da dyskutować.(miło?)
Odpowiedz
#33
xjasiux napisał(a):Krzyże w szkole, na pocztach i w sądach (sic!)

Zapomniałeś o Sejmie :]
Odpowiedz
#34
Cytat: Nie mówisz o demokracji tylko totalitaryźmie, ew. naziźmie.

Przypominam, że Hitler doszedł do władzy w sposób demokratyczny.

Cytat: Napisałem że aby było demokratycznie albo mają wisieć wszystkie , albo żaden

Demokratycznie to byłoby sprawdzić czy większość woli by wisiał tylko ich znaczek czy wszystkie.

Cytat: :Wola większości z pełnym poszanowaniem praw mniejszości!

w latach 30. w Niemczech wolą większość było zabranie majątków Żydom Język

Cytat: Jedną z podstaw demokracji jest świeckość państwa.

He? Gdzieś to wyczytał? Jeśłi większośc chce by było świecko, to jest świecko, jeśli nie to nie. I tyle.

Cytat: Jesli teraz nie jest świecko, to chyba powinniśmy sie starać żeby było świecko?

Cytat: szkoły nie są światopoglądowe, tylko państwowe, czyli świeckie

Nie rozumiem jak krzyż może wpłynąc na świeckość szkoły i na kogoś światopogląd. Przecież to tylko ozdoba. Jeśli masz przed nim jakiś zabobonny lęk to idź do psychiatry.

Cytat: A nie ch katoluicy sobie zakładają z krzyżem ,ateiści bez , muzułmanie z księżycem itd

Przed chwilą mówiłeś, że to idiotyczny pomysł.

-------------------
Jedno: Czy w Polsce jest przepis zabraniający umieszczania innych symboli religijnych niż krzyż? Jeśli nie, to nie ma o czym dyskutować.

Cytat: Nie zadawaj kilka razy tych samymch pytań

które pytania padły kilkakrotnie?
w poprzednim poście były zaledwie dwa:

A co ma demokracja do świeckości?
Co jest z wami nie tak?


oba były zupełnie nowe
Język

Cytat: niewyżyty jakiś jesteś, znajdź sobie odkurzacz, bo tak sie nie da dyskutować.(miło?)


Szczęśliwy
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#35
- ||| - napisał(a):Nie mówisz o demokracji tylko totalitaryźmie, ew. naziźmie.

Przypominam, że Hitler doszedł do władzy w sposób demokratyczny.
RAHIM:Tak, ale doprowadził do skończenia z demokracją w Niemczech.

Cytat: Napisałem że aby było demokratycznie albo mają wisieć wszystkie , albo żaden

Demokratycznie to byłoby sprawdzić czy większość woli by wisiał tylko ich znaczek czy wszystkie.
RAHIM:Świeckość państwa! Helooooo! Zero symboli w placówkach Świeckich(państwowych)

Cytat: :Wola większości z pełnym poszanowaniem praw mniejszości!

w latach 30. w Niemczech wolą większość było zabranie majątków Żydom Język
RAHIM: Twoja odpowiedź to przykład marnowania miejsca i nie czytania ze zrozumieniem, czytaj całe zdanie , a nie tylko pierwsze 2 słowa!

Cytat: Jedną z podstaw demokracji jest świeckość państwa.

He? Gdzieś to wyczytał? Jeśłi większośc chce by było świecko, to jest świecko, jeśli nie to nie. I tyle.
RAHIM:W konstytucji. Jak nie jest świecko to nie ma demokracji.

Cytat: Jesli teraz nie jest świecko, to chyba powinniśmy sie starać żeby było świecko?

Cytat: szkoły nie są światopoglądowe, tylko państwowe, czyli świeckie

Nie rozumiem jak krzyż może wpłynąc na świeckość szkoły i na kogoś światopogląd. Przecież to tylko ozdoba. Jeśli masz przed nim jakiś zabobonny lęk to idź do psychiatry.
RAHIM: Na świeckość szkoły wpływa negatywnie umieszczanie jakiegokolwiek symbolu religijnego.
Nie mam przed nim (krzyżem) ani lęku, ani nie powoduje u mnie mdłości. Za to ty masz zabobonny lęk przed czytaniem ze zrozumieniem.


Cytat: A nie ch katoluicy sobie zakładają z krzyżem ,ateiści bez , muzułmanie z księżycem itd

Przed chwilą mówiłeś, że to idiotyczny pomysł.
RAHIM: Znowu nie zytasz ze zrozumieniem. Niech sobie zakładają prywatne szkoły, i tam umieszczająsymbole. W placówkach państwowych powinno być świecko.-------------------


Jedno: Czy w Polsce jest przepis zabraniający umieszczania innych symboli religijnych niż krzyż? Jeśli nie, to nie ma o czym dyskutować.
RAHIM: Jest przede wszystkim konstytucja, z zagwarantowaną świeckością. Sprawdź w słowniku co to słowo znaczy.

I nie przekręcaj wiecej moich wypowiedzi. Dodatkowo prosze: czytaj ze zrozumieniem!
Odpowiedz
#36
ANTYCHRYST napisał(a):
Cytat:Chrystus na krzyżu ma Cię nie napawać "radością", tylko zadumą i refleksją.

A pomyślałeś, że kogoś może napawać obrzydzeniem/ohydą/niechęcią do religii/smutkiem itp.?

Mnie zbiera sie jedynie na........ Coz to za zboczenie, jakas chora dewiacja, zeby wystawiac na widok publiczny (takze dzieci) widok zwlok na narzedziu kazni ? Szkoda, ze nie szubienica, albo akwarium !

Innym to wymyslaja od "zboczencow", ale sami kultem obejmuja trupa na 2 belkach. Obrzydliwe :/ Chore :/ Zboczone :/

Ciekawym, czy jakis psycholog wypowiadal sie kiedys na temat tego, co mysli sobie male dziecko, jak widzi "przybitego do krzyza pana Jezusa". W sumie, to mozna by z tej sprawy zrobic wieksze halo. Bo chyba ludziom jakos umyka wymiar tego, na co patrza. Jakos inne symbole religijne nie niosa tak makabrycznych tresci...
Null pointer exception
Odpowiedz
#37
Cytat: Tak, ale doprowadził do skończenia z demokracją w Niemczech.

bo większość w demokratyczny sposób wypowiedziała się przeciw demokracji Duży uśmiech

żeby ci to lepiej uzmysłowić:
http://paski.org/komiks-133.html

Cytat: Świeckość państwa! Helooooo! Zero symboli w placówkach Świeckich(państwowych)

Szkoła to nie reastauracja. A mimo to możesz sobie kupić w niej jedzenie i nie zmienia charakteru szkoły jako takiej. Tak samo krzyż nie robi z klasy kościoła.

Cytat:
Cytat: Wola większości z pełnym poszanowaniem praw mniejszości!
w latach 30. w Niemczech wolą większość było zabranie majątków Żydom
RAHIM: Twoja odpowiedź to przykład marnowania miejsca i nie czytania ze zrozumieniem, czytaj całe zdanie , a nie tylko pierwsze 2 słowa!

Pozwole sobie zmarnować jeszcze trochę miejsca. Powiedz mi jak krzyż w klasie może łamać prawa innych ludzi?

Cytat: Jak nie jest świecko to nie ma demokracji.

A czy w Watykanie nie wybierają papieża w sposób demokratyczny?
Konstytucja oddzielnie gwarantuje świeckośc i demokrację.

Cytat: Na świeckość szkoły wpływa negatywnie umieszczanie jakiegokolwiek symbolu religijnego.

Mógłbyś to rozwinąc? Tzn uzasadnić czemu tak negatywnie wpływa?

Cytat: Jest przede wszystkim konstytucja, z zagwarantowaną świeckością.

Konstytucja gwarantuje neutralność światpoglądową. Do szkół mogą chodzić ateiści jaki i katolicy, którzy moga również posiadać swoje symbole religijne i to na "wierzchu". Mają do tego prawo.
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#38
Athei Overlord napisał(a):Ciekawym, czy jakis psycholog wypowiadal sie kiedys na temat tego, co mysli sobie male dziecko, jak widzi "przybitego do krzyza pana Jezusa". W sumie, to mozna by z tej sprawy zrobic wieksze halo. Bo chyba ludziom jakos umyka wymiar tego, na co patrza. Jakos inne symbole religijne nie niosa tak makabrycznych tresci...
Psychologowie robili na ten teamt badania. U dzieci "narażonych" na taki widok byla większa szansa wystąpienia stanów lękowych itd. Dam link jak znajdę.
Odpowiedz
#39
To moja ostatnia odpowiedź dla III, ponieważ męczy mnie ciągłe powtarzanie tego samego, skoro i tak nic do ciebie nie trafia. (Naucz sie czytaćze zrozumieniem!)Proszę też innych forumowiczów o wytłumaczenie III tak oczywistych kwestii jak świeckość i na czym polega, bo mnie najwyraźniej nie chce zrozmieć.

- ||| - napisał(a):
Cytat: Tak, ale doprowadził do skończenia z demokracją w Niemczech.

bo większość w demokratyczny sposób wypowiedziała się przeciw demokracji Duży uśmiech
RAHIM: Czyli skończyła się demokracja! A my mówimy o sytuacji w państwach demokratycznych. Jesli Polacy zmienią system z Republiki na inny,stworzą nową konstytucję, bez neutralności światopoglądowej i świeckości, to wtedy! nie bedę sie powoływał na świeckość w konstytucji.


Cytat: Świeckość państwa! Helooooo! Zero symboli w placówkach Świeckich(państwowych)

Szkoła to nie reastauracja. A mimo to możesz sobie kupić w niej jedzenie i nie zmienia charakteru szkoły jako takiej. Tak samo krzyż nie robi z klasy kościoła.
RAHIM: Kościoła nie robi, ale faworyzuje pewną religię, co jest wbrew świeckości państwa.

Cytat:
Cytat: Wola większości z pełnym poszanowaniem praw mniejszości!
w latach 30. w Niemczech wolą większość było zabranie majątków Żydom
RAHIM: Twoja odpowiedź to przykład marnowania miejsca i nie czytania ze zrozumieniem, czytaj całe zdanie , a nie tylko pierwsze 2 słowa!

Pozwole sobie zmarnować jeszcze trochę miejsca. Powiedz mi jak krzyż w klasie może łamać prawa innych ludzi?
RAHIM: Łamie zasadę świeckości państwa, szkoły, i urzędów/placówek publicznych. (czytaj konstytucję ze zrozumieniem!A także europejską kartę praw człowieka!).



A czy w Watykanie nie wybierają papieża w sposób demokratyczny?
Konstytucja oddzielnie gwarantuje świeckośc i demokrację.
RAHIM: Jedną z podstaw demokracji jest świeckośc i neutralność światopoglądowa. Ile razy musze to powtórzyć żeby do ciebie dotarło? Czytaj ze zrozumieniem! Pamiętaj że Watykan nie ma świeckości wpisanej w swej konstytucji(czy co tam mają), i nie jest państwem demokratycznym, świeckim.

Cytat: Na świeckość szkoły wpływa negatywnie umieszczanie jakiegokolwiek symbolu religijnego.

Mógłbyś to rozwinąc? Tzn uzasadnić czemu tak negatywnie wpływa?
RAHIM: Bo faworyzuje pewną religię, ukazuje jako uprzywilejowaną (bo tylko jej symbol wisi w klasach), i godzi w neutralność światopoglądową i świeckość placówek pastwowych(czytaj ze zrozumieniem!).

Cytat: Jest przede wszystkim konstytucja, z zagwarantowaną świeckością.

Konstytucja gwarantuje neutralność światpoglądową. Do szkół mogą chodzić ateiści jaki i katolicy, którzy moga również posiadać swoje symbole religijne i to na "wierzchu". Mają do tego prawo.
RAHIM:A niech mają! Wisiorki, husty, koszulki z Jezusem albo rogatym diabełkiem, skarpetki w krzyże, tatuaże w kształcie półksiężyca i co jeszcze chcą. Ale nie symbole powieszone w klasach! Światopogląd to sprawa prywatna każdego człowieka.
Odpowiedz
#40
Cytat: To moja ostatnia odpowiedź dla III, ponieważ męczy mnie ciągłe powtarzanie tego samego, skoro i tak nic do ciebie nie trafia

Problem w tym, że nie odpowiadasz na moje pytania, tylo powtarzasz w kółko swoje dogmaty, które są w sprzeczności z prawdą, czego nie możesz zrozumieć : /

Cytat: Łamie zasadę świeckości państwa, szkoły, i urzędów/placówek publicznych. (czytaj konstytucję ze zrozumieniem!A także europejską kartę praw człowieka!).

No właśnie. Pytałem się o łamanie praw mniejszośći, a odpowiadasz o łamaniu zasady świeckości. I kto tu czyta bez zrozumieinia?

Cytat: Jedną z podstaw demokracji jest świeckośc i neutralność światopoglądowa. Ile razy musze to powtórzyć żeby do ciebie dotarło?

Nie rozumiem po co to powtarzasz, jeśl w poprzednim poście wytłumaczyłem ci, ze to świeckośc i demokracja są gwarantowane oddzielnie i się ze sobą nie wiążą. Jeśłi nie wierzysz to zajrzyj do konstytucji, a nie powtarzasz bezmyślnie to samo.

Cytat: Pamiętaj że Watykan nie ma świeckości wpisanej w swej konstytucji(czy co tam mają), i nie jest państwem demokratycznym, świeckim.

Bo nie musi mieć, by być państwem demokratycznym. Jego ustrój to teologiczna monarchia elekcyjna - czyli władca jest wybierany poprzez gosowania.
Słyszałeś kiedyś o chrześcijańskiej demokacji (ChaDecja)?

Cytat: Bo faworyzuje pewną religię, ukazuje jako uprzywilejowaną

Można ustawić dowolny symbol, to zależy jedynie od tego jacy uczniowie się ucza. Krzyż jest najczęściej ponieważ chrześcijan jest najwiecj. Faworyzowałby, gdyby był zakaz wieszania innych znaczków religijnych.

Prosiłbym jednak, by Al Rahim nie poddawał się tak szybko, ale sprubował odeprzeć któryś z argumentów innym sforumowaniem niż "bo szkoła ma być świecka!!!!!!!!!!!"
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości