To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Traktowanie kobiet w Arabii Saudyjskiej
Rothein napisał(a):Kim dokładnie byli ci kolesie którzy zatłukli dziewczynę? Edit: ok, już to sprawdziłem.
Jak sprawdziłeś? I co się okazało?

Może to trochę przybliży sprawę,choć pamięć jest zawodna i dużo mogę mieszać. Na tamtym filmiku kamienowanie dokonuje się na płaskim terenie bez zabudowań na nieporośniętej trawą wyschniętej brązowo-żółtej ziemi, kamienowana dziewczyna leży przez większość czasu na ziemi, bodajże wcześniej szarpana, nie jest obrzucana kamieniami przez wszystkich a jedynie jednym dużym kamieniem o dziwnym kształcie przypominającym toster.Kiedy po którymś razie mdleje,następuje dłuższa chwila przerwy,po czym znów jeden koleś jednym dużym tosterowatym kamulcem nie rzuconym a spuszczonym jej na głowę rozbija jej czaszkę po czym wypływa z niej powoli kałuża krwi.

Ja filmik ten oglądałem w wersji z melodyjką. To kamienowanie wyglądało tak nietypowo,że aż brałem za jakąś inscenizację, heppening kamienowania (zwłaszcza przez ten "tosterowaty" kamień), ludzie byli ubrani bardzo zachodnio i mieli kupę komórek.

EDIT: Sorki, nie otwierał mi się ten filmik na stronie zalinkowanej w poście Tsumoso,więc przywołałem go z pamięci.
Odpowiedz
Adam napisał(a):Jak sprawdziłeś? I co się okazało?

Jazydzi? Jeżeli jeszcze się mylę to mnie popraw.

Adam napisał(a):Może to trochę przybliży sprawę,choć pamięć jest zawodna i dużo mogę mieszać. Na tamtym filmiku kamienowanie dokonuje się na płaskim terenie bez zabudowań na nieporośniętej trawą wyschniętej brązowo-żółtej ziemi, kamienowana dziewczyna leży przez większość czasu na ziemi, bodajże wcześniej szarpana, nie jest obrzucana kamieniami przez wszystkich a jedynie jednym dużym kamieniem o dziwnym kształcie przypominającym toster.Kiedy po którymś razie mdleje,następuje dłuższa chwila przerwy,po czym znów jeden koleś jednym dużym tosterowatym kamulcem nie rzuconym a spuszczonym jej na głowę rozbija jej czaszkę po czym wypływa z niej powoli kałuża krwi.

Dokładnie ten filmik.

Adam napisał(a):Ja filmik ten oglądałem w wersji z melodyjką. To kamienowanie wyglądało tak nietypowo,że aż brałem za jakąś inscenizację, heppening kamienowania (zwłaszcza przez ten "tosterowaty" kamień), ludzie byli ubrani bardzo zachodnio i mieli kupę komórek.

Mieli kupę komórek i wielu było w dresach. I dlatego tak mnie to wtedy przeraziło. Bo wyglądali, jak sam napisałeś, bardzo zachodnio.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Tak,tak,wszystko jest jak mówiliśmy.

Mnie najbardziej w nim przeraziło,że wszystko wyglądało tak absurdalnie,jeszcze z tą piosenką w tle: oglądasz tę dziewczynę jak manekina i niedowierzasz, aż na koniec zdajesz sobie sprawę,że zginął człowiek. Tak jak pisałem, zdawało mi się, że to jakiś toster, że ludzie kręcą sobie dla zabawy jakieś wygłupy, ewentualnie że to jeden z tych filmów głupich nastolatków z kolonii, aż tu na końcu kałuża krwi z głowy...
Odpowiedz
Adam, oskarzasz mnie o brak znajomosci islamu i jakis nienawistny belkot, chyba troche przesadzasz? Myslisz, ze wiesz o tym wiecej ode mnie? Chcesz na priva?
Odpowiedz
Możemy rozmawiać gdzie chcesz. A o nieznajomość i bełkot oskarżyłem Cię w bardzo konkretnych sytuacjach.O nieznajomość tego,co myślą muzułmanie albo czynią wtedy,gdy nikt tego nie widzi i o tym nie wie,a o bełkot podczas pisania o niekonkretnym miejscu zwanym przez Ciebie "tam".
Odpowiedz
Kiedy ja nie jestem pewna czy w ogole chce z toba rozmawiac... Dla mnie jestes jakims frustratem ktory przychodzi tu spuscic z bani. Jaka nienawisc? Jaki belkot? Wpadasz raz na jakis czas, zbierasz do kupy wypowiedzi kilku userow i dodajesz pieprzu. Tylko po co? Mozesz miec inne zdanie, ale nie trzeba od razu wszystkich atakowac. Myslisz, ze jestes najmadrzejszy? To witaj w klubie. :-) Ja tez tak mysle o sobie.
Odpowiedz
Jak nie chcesz rozmawiać,to po co proponujesz?

Dokładnie ci napisałem,w którym miejscu zapodałaś bełkot."Tam" w twojej wypowiedzi nic nie znaczyło,bo wcześniej nie podałaś konkretnie, gdzie jest to tam.Taka wypowiedź nie ma sensu,bo się do niczego nie odnosi.

Przychodzę tu kiedy mam czas, a robię to po lubię,możesz nazwać to frustrację,cokolwiek miałabyś na myśli.
Odpowiedz
Wkrótce, dzięki upowszechnianiu kamer, aparatów, telefonów i netu, cały świat będzie mógł obejrzeć tysiące podobnych przykładów na czarowność i wspaniałość Islamu.
Odpowiedz
Skoro rozmowa dotyczy islamu, to piszac "tam" mam na mysli kraje w ktorych islam jest religia i prawem jednoczesnie. Innej mozliwosci nie ma. Dziwie sie, ze tego nie chwytasz. Albo chwytasz, ale lubisz dorzucic swoje 3 grosze. I dobrze, nie ma w tym niczego zlego. Tylko rob to z wiekszym wdziekiem. I nie krzycz. :-)
Odpowiedz
Cieluch napisał(a):Skoro rozmowa dotyczy islamu, to piszac "tam" mam na mysli kraje w ktorych islam jest religia i prawem jednoczesnie. Innej mozliwosci nie ma.
Po pierwsze możliwością jest jeszcze,że masz na myśli kraje w których islam jest religia ale nie jest prawem,oraz że masz na myśli kraje,w których islam nie jest religią ale jest prawem;po drugie natomiast,nadal nie wiadomo,które z takich krajów masz na myśli.
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=2rgSH0h45Eo

Religia miłości. Kamieniujący tę dziewczynę to na pewno nie wyznawcy Chrystusa czy Buddy.
Odpowiedz
Adam, jesli dany kraj jest muzulmanski, to islam jest tam prawem. Oni tego nie rozdzielaja. To nie jak u nas, w niedziele na msze, a caly tydzien "komu by tu przypier...". ;-) Islam = szariat = prawo. Nie ma innej opcji u tych barbarzynskich ludow! :-)
Odpowiedz
TripleSix napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=2rgSH0h45Eo

Religia miłości. Kamieniujący tę dziewczynę to na pewno nie wyznawcy Chrystusa czy Buddy.
Rozumiem,że to muzułmanie...?A sprawdziłeś to chociaż?Zwłaszcza że z góry pouczasz innych? Nie trzeba było wiele,aby to uczynić,wystarczyło prześledzić wątek,przed wrzuceniem spamu na temat Iraku do tematu o Arabii Saudyjskiej...

Ta dziewczyna została właśnie zamordowana przez niemuzułmanów za przejście na islam.Jak już pisałem, trzeba być niezłym skurwielem i ignorantem,żeby oskarżyć o to islam.

Dziwię się też,że żaden inny użytkownik na to nie zareagował,a przecież ktoś musiał przeczytać moją dyskusję z Rothem i twój post. Ale jak widać,walka z antyislamizmem to walka z wiatrakami... A te ignoranckie wiatraki są przekonane,że to oni odkrywają jakąś prawdę,zatajaną przez "polityczną poprawność"...

Cieluch napisał(a):Adam, oskarzasz mnie o brak znajomosci islamu
Nic takiego nie uczyniłem,ale widzę,że powinienem...
Cieluch napisał(a):Adam, jesli dany kraj jest muzulmanski, to islam jest tam prawem.
Może wymień w takim razie kraje islamskie i kraje,w których wyznaje się islam.Zobaczymy, czy się pokrywają...
Odpowiedz
Cytat:
Rozumiem,że to muzułmanie...?A sprawdziłeś to chociaż?Zwłaszcza że z góry pouczasz innych? Nie trzeba było wiele,aby to uczynić,wystarczyło prześledzić wątek,przed wrzuceniem spamu na temat Iraku do tematu o Arabii Saudyjskiej...

To nie muzułmanie, to yezydyści. Ale filmik wstrząsnął mną do tego stopnia, że musiałem odreagować. Wg jednych yezydyzm jest uważany za odłam islamu. I gdzie pouczam? Komentuję tylko, że religia miłości to na pewno nie jest (yezydyzm).

Śledzę ten wątek, ale rzeczywiście nie czytałem ostatniej strony wątków. Zdarza się.
Odpowiedz
Cytat:Dziwię się też,że żaden inny użytkownik na to nie zareagował,a przecież ktoś musiał przeczytać moją dyskusję z Rothem i twój post.

Nie wszyscy przesiadują na forum o tej porze. Oczko

Cytat:Wg jednych yezydyzm jest uważany za odłam islamu.

Wg kogo konkretnie? http://en.wikipedia.org/wiki/Yazidi Jak tak sobie o nich czytam to widzę zbyt wiele elementów nie pasujących do islamu (reinkarnacja, metempsychoza, inne święte księgi, inna teoria powstania świata, inne święte miejsca itd.). Jak komuś porównanie do islamu mogło wpaść do głowy?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Cytat:
Wg kogo konkretnie?

Wg encyklopedii Larrousse'a. Ale to rzeczywiście naciągane. Są jakieś wątki wspólne, ale inna kosmologia i rytuały (włącznie z przytoczonym barbarzyńskim kamieniowaniem).
Odpowiedz
Czy dobrze widzę, że chodzi o jazydyzm? Jazydzi nie są muzułmanami, jest to wyznanie w którym łączą się nurty mezopotamskich kultów astralnych i gnostycyzmu, oraz elementy judaizmu, chrześcijaństwa i tradycji sufickiej. W zasadzie jest to religia synkretyczna, dziedziczona po rodzicach, a więc i wspolnota jest endogamiczna. Istotnie, zdarza się że odejscie od tej religii karane jest śmiercią.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
TripleSix napisał(a):Wg jednych yezydyzm jest uważany za odłam islamu.
Niby według kogo...?!?
Dlatego,że jest odłamem islamu,przejście z niej na islam jest karane śmiercią (i w ogóle logicznie możliwe...)...?

TripleSix napisał(a):Komentuję tylko, że religia miłości to na pewno nie jest (yezydyzm).
Lol...
Odpowiedz
Jest lista na 2010. Teraz ilość uczelni "muzułmańskich" w kolejnych latach przedstawia się następująco:

2003 2
2004 0
2005 2
2006 1
2007 2
2008 1
2009 3
2010 4

Pearson: 0,631676166

Punktacja na kolejne lata przedstawia się natomiast następująco:

2003: 15,03
2004: 0
2005: 16,23
2006: 8,3
2007: 17,85
2008: 9,96
2009: 28,21
2010: 40,44

Pearson: 0,722126942

To kiedy dostanę to wino? :]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości