To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyczyny homoseksulaizmu,brak ojca???
#1
Założyłem sobie taki temacik na forum gejowskim: http://www.gay.pl/forum.php?temat=181150

Szybko jednak sami dyskutanci przekształcili temat w dyskusję o ojcach. I co zaskakujące (zawsze myślałem, że to stereotyp), okazało się, że większość ma złe doświadczenia z ojcami (nie tylko swoimi ale też ojcami osób z ich środowiska).

Czy to możliwe, że coś jest na rzeczy, jeżeli chodzi o społeczne przyczyny tego zjawiska...?
Odpowiedz
#2
Hmm szukanie drugiego ojca w partnerze życiowym? Czy ja wiem.... Teoria troche dziwna. Teoretycznie, jeżeli mieli złe wspomnienia z ojcami to powinni tym bardziej stronić od innych facetów a nie na odwrót.
Odpowiedz
#3
Ci geje którzy mają ojców, (najczęściej ojców nienawidzących homoseksualistów, chcących aby ich syn był straight-macho), po prostu nie wychodzą z szafy.

To troszke jak z ateistami w Polsce Uśmiech
Ci którzy mają otwartych i myślących rodziców, nie mają kryją się ze swoim ateizmem.
Ci wychowywani w religijnych rodzinach udają katolików, chodza na msze i religie (jak niektórzy nasi forumowicze).
Odpowiedz
#4
Sagittarius napisał(a):Hmm szukanie drugiego ojca w partnerze życiowym? Czy ja wiem.... Teoria troche dziwna. Teoretycznie, jeżeli mieli złe wspomnienia z ojcami to powinni tym bardziej stronić od innych facetów a nie na odwrót.
Teoria jak najbardziej prawdziwa, wiem z autopsji, że osoby, które wychowują się bez ojców, później szukają tych ojców w partnerach życiowych, najchętniej dużo starszych od siebie...

i tak już po prostu jest, nie da się z tym walczyć...

Al Rahim napisał(a):Ci geje którzy mają ojców, (najczęściej ojców nienawidzących homoseksualistów, chcących aby ich syn był straight-macho), po prostu nie wychodzą z szafy.
Częściowo się zgadzam.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#5
Adam ma trochę racji, jednak czasami brak ojca prowadzi do zniewieścienia- naprawdę Uśmiech
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#6
A co ma zniewieścienie do homoseksualizmu?
Odpowiedz
#7
Zaznaczyłem po prostu fakt, iż częściej brak ojca prowadzi do zniewieścienia niż do homoseksualizmu
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#8
Niesądne aby brak ojca prowadził do homoseksualizmu. To tylko takie złudzenie bo ten kto nie ma ojca łatwiej potrafi sie przyznać do homoseksualizmu.

A ci homoseksualiści, którzy maja ojca to całe życie sie nie przyznają. Nawet sie żenią bo sie boją ojca. Nie chcą go zawiść, nie chcą rozczarować ojca ze nie będzie wnuka.
I w sumie dobrze. Bo tak przetrwają geny. A gdyby pobrał sie z drugim facetem to geny nie przetrwają.
Chociaż para homoseksualistów mogłaby sie umówić z parą lesbijek. Zrobiliby sobie dwójkę dzieci. I jedno na wychowanie wzięliby geje a drugie lesbijki.
I tak geny by przetrwały. A wiec homoseksualizm wcale nie oznacza ze ludzkość przez to wyginie. Nawet gdyby na świecie były same geje i lesbijki to nie wyginie bo sie mogą przecież tak umawiać dla przetrwana genu.
A w ogóle to ciekawy jestem czy jakieś pary homoseksualne tak zrobiły. Słyszeliście o czymś takim?
Odpowiedz
#9
Nie mam ojca, nie jestem gejem.

Scully - nie musi być tak, jak Ty piszesz. Zauważyłem, że z dużą rezerwą podchodzę do starszych mężczyzn i raczej wolę unikać takiego towarzystwa. W kobietach na pewno nie szukam ojca.
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
#10
Bo nie jesteś gejem, pisząc o tym miałam na myśli kobiety i gejów szukających zagubionego wzorca. Ty nie szukasz mężczyzny więc Cię to nie dotyczy.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#11
Scully napisał(a):Bo nie jesteś gejem, pisząc o tym miałam na myśli kobiety i gejów szukających zagubionego wzorca. Ty nie szukasz mężczyzny więc Cię to nie dotyczy.

A, no chyba że tak. Aczkolwiek wydaje mi się, że brakuje mi wzorca.
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
#12
Adam napisał(a):Założyłem sobie taki temacik na forum gejowskim: http://www.gay.pl/forum.php?temat=181150

Szybko jednak sami dyskutanci przekształcili temat w dyskusję o ojcach. I co zaskakujące (zawsze myślałem, że to stereotyp), okazało się, że większość ma złe doświadczenia z ojcami (nie tylko swoimi ale też ojcami osób z ich środowiska).

Czy to możliwe, że coś jest na rzeczy, jeżeli chodzi o społeczne przyczyny tego zjawiska...?

Wydaje mi się, że temat jest zbyt skomplikowany by szukać tylko jednej przyczyny. Poza tym co z tą mniejszością homoseksualistów, która nie ma złych doświadczeń z ojcami? A może to złe doświadczenia z matką prowadzą do lęku przed kobietami (np. podświadomy lęk przed vagina dentata - uzębioną pochwą, która odgryzie penisa) i do homoseksualizmu?
Odpowiedz
#13
O ile dobrze pamiętam, to homoseksualiści mają troche inną budowe mózgu - mózg mężczyzny bardziej przypomina kobiecy, tzn. schemat rozwinięcia poszczególnych części i ośrodków jest bardziej 'kobiecy' niż heteroseksualnego faceta. Gdzieś o tym czytałem, ale niestety nie pamiętam gdzie i kiedy ;-)
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#14
inne Przyczyny homoseksulaizmu, :>

osoba tej samej płci która jest piekna w śodku piekna na zewnatrz, która jest mądra, dobra, szlachetna,
tzn:
widzenie w człowieku tylko wyizolowanych ideii wyidealizowanych może byc rownież powodem homoseksualizmu hahah

mianoiwcie
współzycie nie z płcią ale z ideami - taka dewiacja platońska hahahaha :>

LOL
Odpowiedz
#15
A co z lesbijkami? Wszak temat mówi o homoseksualizmie, a nie o gejach.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#16
FLAUFLY
Cytat:A co z lesbijkami? Wszak temat mówi o homoseksualizmie, a nie o gejach.
Lesbijki w naszej zaściankowej kulturze nie istnieją (są niewidoczne), co najwyżej eksperymentują z koleżankami (ale homofoba to nawet może podniecić, więc się nie czepia, byle nie wychodziły na ulicę) dlatego homoseksualizm jest postrzegany u nas stereotypowo jako problem mężczyzn.

Przyczyny homoseksualizmu - geny
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#17
Cytat:Lesbijki w naszej zaściankowej kulturze nie istnieją (są niewidoczne), co najwyżej eksperymentują z koleżankami (ale homofoba to nawet może podniecić, więc się nie czepia, byle nie wychodziły na ulicę) dlatego homoseksualizm jest postrzegany u nas stereotypowo jako problem mężczyzn.

Co nie zmienia faktu, że lesbijek jest wedle statystyk niewiele mniej od gejów.

Cytat:Przyczyny homoseksualizmu - geny

?
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#18
FLAUFLY
Cytat:Co nie zmienia faktu, że lesbijek jest wedle statystyk niewiele mniej od gejów.
Nie będzie chyba nadużyciem stwierdzenie, że około 5 - 10% populacji to homoseksualiści.
Cytat:?
Wrodzone cechy, predyspozycje. Homoseksualizm pierwotny, nie wtórny.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#19
Cytat:Przyczyny homoseksualizmu - geny

Cytat:Wrodzone cechy, predyspozycje. Homoseksualizm pierwotny, nie wtórny.

Nie no, chodziło mi o to, że raczej homoseksualiści nie przekazują swoich genów, dlatego lepiej by było jakbyś jeszcze bardziej rozwinął :p.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#20
FLAUFLY
Cytat:Nie no, chodziło mi o to, że raczej homoseksualiści nie przekazują swoich genów, dlatego lepiej by było jakbyś jeszcze bardziej rozwinął
Homoseksualiści przekazują również swoje geny. Co za problem spłodzić dziecko?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości