To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O co chodzi monarchistom?
#21
Ja jestem jednak bardziej monarchistą (ale konstytucyjnym) niż republikaninem i to nie dlatego, że przemawia do mnie wyższość gospodarcza czy społeczna któregoś z systemów ale ze zwykłego sentymentu.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#22
Ciekawe jakby PiSiaki zareagowali, gdyby wiedzieli, że legalnym następcą polskiego tronu jest Niemiec :twisted:

http://www.monarchia.webpark.pl/pretendent.htm
http://www.monarchia.webpark.pl/nastepca.htm
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz
#23
nie po to rewoolucja francuska odrzucała władców, żeby ich teraz przywracać. w jakimkolwiek kraju


swoją drogą rewolucja w bardzo krótkim czasie rozmieniła się na drobne...
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#24
A po co rewolucja francuska odrzuciła władców? I dlaczego właśnie z powodu rewolucji francuskiej nie możemy ich przywracać?
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#25
(przy czym mówię tu o pierwszych latach rewolucji - jeszcze w spółpracy z królem)
ponieważ skupienie pełnej władzy w jednych rękach, nie dawało nikomu (poza władzą) zbyd dobrych efektów.
a przy zmienianiu na monarchię(nawet konstytucyjną) - w założeniu ma dawać część wolności jak demokracja - tylko po co zmienać na coś co daje to samo jak obecny stan??
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#26
Króla łatwiej obalić niż większość.

Jak król rządził źle to...wybuchała rewolucja francuska i...było jeszcze gorzej :lol2:.
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz
#27
nie.... rewolucja była dobra w pierwszym okresie. potem się "spaczyła" i to ją należałoby obalić. nie jestem absolutnie przeciwny monarchi,(no bo po co skoro efekt jest ten sam) ale zastanawiam się w ogóle nad sensem wprowadzenie(tekst poprzedniego nawiasu)
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#28
Efekt nie jest "ten sam", ponieważ wprowadza pewną stabilizację, prestiż i uproszczenie procedur. Daje też inne zyski, o których możesz przeczytać w artykułach podanych przez FlauFly'a.

Nie chodzi o zmianę dla samej zmiany. Chodzi o wprowadzenie nowej jakości na polską scenę polityczną.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#29
Ja patrzę na system z perspektywy takiej, aby dał mi dużą wolność słowa oraz znacznie ważniejszą dużą wolność gospodarczą. Jeśli demokracja z odpowiednimi blokadami mi te rzeczy zapewni to zostanę wielkim demokratą. Póki co, chyba tylko szwajcarska demokracja działa w ten sposób.

Jeśli natomiast zapewni mi to monarchia to zgodzę na nienapierdalanie na króla i oleję to, że nie mogę sobie wrzucić głupiej karteczki do urny.


PS. Polska jest ciekawym przypadkiem. Nasza tradycyjna państwowość to republika (rzeczpospolita) na której czele stał król, albo inaczej, królestwo, które nazywało się republiką Duży uśmiech
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości