To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobił złego Karol Wojtyła.
#41
pilaster

Cytat: ZSRR był skazany na klęskę w momencie powstania i przetrwać mógłby tylko wtedy, gdyby udało mu się podbić cały świat, czego Stalin próbował w czasie II wojny św i o mało co (2 tygodnie) mu się udało.

Zaciekawiłeś mnie pilaster tym stwierdzeniem. Kiedy niby ZSRR był o krok od sowietyzacji świata?
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#42
Tak mnie zastanawia, Pilaster raz wymaga od Sinnera podawania jakiś dowodów w postaci linków a nie przytaczania swoich opinii, a jak już się wylinkuje, to Pilaster krzyczy że Sinner ummie tylko linkować i nie przytacza swoich opinii.

pilaster napisał(a):Ciekawe, ze sinner rzadko kiedy ma odwagę głosic swoej opine, najczęsciej zasłaniajać się linkowaniem, lub cytowaniem innych. to świadczy o pewnej niedojrzałości. Zwłaszcza że czesto, jak w tym przypadku jedne wypowiedzi (te z linków) przeczą innym (tym z cytatów) Ale ad rem.

Dobra co złego zrobił Kremówkowy Dziadek? Największym zażutem jest ukrywanie pedofilów, przenoszenie ich do innych parafii...Tylko nie piszcie że nic nie wiedział np. o aferze w stanach wczesniej...
Pieprzenie że gumki są złe i tylko wstrzemięźliwość was uchroni przed chorobami. Dotyczy to głównie Afryki. A Ty Pilaster wstrzemięźliwość czy gumki, czy może sama ręka? O sorki onanizm też jest be.
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#43
- ||| - napisał(a): pilaster

Cytat: ZSRR był skazany na klęskę w momencie powstania i przetrwać mógłby tylko wtedy, gdyby udało mu się podbić cały świat, czego Stalin próbował w czasie II wojny św i o mało co (2 tygodnie) mu się udało.

Zaciekawiłeś mnie pilaster tym stwierdzeniem. Kiedy niby ZSRR był o krok od sowietyzacji świata?

W 1941 roku. Polecam Suworowa Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#44
xjasiux napisał(a):Tak mnie zastanawia, Pilaster raz wymaga od Sinnera podawania jakiś dowodów w postaci linków.

Raczej jakichkolwiek dowodów. Ale nie opinii. Opinie wygłaszamy samodzielnie. Uśmiech W linkach sinnera można przeczytać, ze Wojtyła w pojedynkę znisczył cały światowy ruch nieubłaganego postępu z odwracaniem owocow olbrzymich zwyciestw Armii Czerwonej na czele. Natomiast w cytacie, ze Wojtyła był nic, albo niewiele znaczącą postacią.

Na coś wypadałoby się zdecydować. Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#45
pilaster napisał(a):W 1941 roku. Polecam Suworowa Uśmiech

afaik to działalnosc pisarska Suworowa jest mocno krytykowana...

http://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Suwo...nd_Support
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#46
Kilgore Trout napisał(a):
pilaster napisał(a):W 1941 roku. Polecam Suworowa Uśmiech

afaik to działalnosc pisarska Suworowa jest mocno krytykowana...

http://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Suwo...nd_Support

Jak to w środowisku historyków bywa kiedy przedstawia się nowe kontrowersyjne tezy. Mnie w każdym razie Suworow przekonał, jego argumenty sa niezbite, podczas gdy przeciwnicy nieprzekonywujący. Suworow przedstawia pewne FAKTY, z resztą powszechnie dostępne (np ilośc radzieckich czołgów, samolotów, rozmieszczenie wojsk w przede dniu wojny, rozmiary produkcji zbrojeniowej, przedczerwcowe radzieckie publikacje (bynajmniej nie tajne) etc, etc...), natomiast jego przeciwnicy głównie OPINIE (że Stalin się bał, albo że ufał. Że był głupi, albo zbyt przebiegły etc, etc)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#47
wezwanie polskich sedziow do lamania prawa poprzez zaniechanie udzielania rozwodow czyli uznanie wyzszosci prawa koscielnego nad prawem polskim

kredytowanie Kadafiego

blogoslawiony arcybiskup Stepinac

wzniecanie konfliktow religijnych - Sri Lanka, palenie swiatyn, grozby samospalen itp. na wiesc o wizycie JP II w zwiazku z jego ksiazka Prog nadziei i podejsciem do buddyzmu
Odpowiedz
#48
Pilaster znowu ani słowa o pedofilskich zachowaniach księży w stanach ani o AIDS w afryce...niewygodny temat bo nie wiesz jak bronić JP2? Zaraz powiesz ze to byli geje a nie księża tylko że na nich poszło bo to atak na katolików i papieża...
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#49
gazebo napisał(a):wezwanie polskich sedziow do lamania prawa poprzez zaniechanie udzielania rozwodow czyli uznanie wyzszosci prawa koscielnego nad prawem polskim

No to rzeczywiście nie było miłe...



Cytat:kredytowanie Kadafiego

Jakieś bliższe szczegóły?

Cytat:blogoslawiony arcybiskup Stepinac

????

Cytat:wzniecanie konfliktow religijnych - Sri Lanka, palenie swiatyn, grozby samospalen

Czy to papież podpalał świątynie, wzywał do tego, lub pochwalał takie zachowania? Czy tez raczej jego przeciwnicy ideowi?

Cytat:Pilaster znowu ani słowa o pedofilskich zachowaniach księży w stanach

Juz raczej homoseksualnych...

Ale dopóki mi nie wykażesz, ze Wojtyła ukrywał przestępców w swoich apartamentach, to pozostanę sceptyczny Uśmiech

Cytat:o AIDS w afryce

Co Wojtyła wywołał epidemię AIDS w Afryce? 8O Lewicowy humanizm nie przestaje mnie zadziwiać... Duży uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#50
pilaster napisał(a):
Cytat:o AIDS w afryce

Co Wojtyła wywołał epidemię AIDS w Afryce? 8O Lewicowy humanizm nie przestaje mnie zadziwiać... Duży uśmiech

I pomyślec, że ludzie kiedyś oskarżali o to wściekłą, zarażoną małpę Uśmiech
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#51
pilaster napisał(a):
gazebo napisał(a):wezwanie polskich sedziow do lamania prawa poprzez zaniechanie udzielania rozwodow czyli uznanie wyzszosci prawa koscielnego nad prawem polskim

No to rzeczywiście nie było miłe...



Cytat:kredytowanie Kadafiego

Jakieś bliższe szczegóły?

Cytat:blogoslawiony arcybiskup Stepinac

????

Cytat:wzniecanie konfliktow religijnych - Sri Lanka, palenie swiatyn, grozby samospalen

Czy to papież podpalał świątynie, wzywał do tego, lub pochwalał takie zachowania? Czy tez raczej jego przeciwnicy ideowi?

bank watykanski

JPII go wyswiecil a raczej blogoslawil

a jak rozumiesz slowo wzniecac? moze byc dzielenie ziem rosyjskich bez zgody wlasciciela i mowienie o gestach pojednania wobec prawoslawia?
Odpowiedz
#52
Pilasterku

wikipedia napisał(a):W maju 2001 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wysłał list do wszystkich biskupów katolickich ([1]). Stwierdził w nim, że wszystkie wewnętrzne dochodzenia kościelne dotyczące molestowania dzieci podlegają tajemnicy pontyfikalnej i nie powinny być przekazywane wymiarowi sprawiedliwości. Naruszenie tej zasady miało prowadzić do ekskomuniki. Obowiązek dochowania tajemnicy nie obejmował ofiar, tylko kościelnych śledczych.

http://tiny.pl/gkvc

Poniżej masz list ze strony Watykanu
http://tiny.pl/gkvd

Tylko nie mów mi, że Ratzinger ukrywał to przed Kremówkowym Dziadkiem.

Więc to że nie biskupi nie mogą ujawniać takich skandali to oczywiście wielka zasługa JP2.
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#53
Największym przykładem cynizmu Wojtyły (bo chyba nie niedouczenia, nie wierzę w to) były jego słowa podczas wizyty na Haiti.
Proponuję sobie poszukać co wtedy mówił JP2 i jak się to miało do prawdy historycznej o "ewangelizacji" ameryki łacińskiej (i nie tylko). Spisanej, zaznaczmy - przez zakonników.A zreszta czytajcie:

Kod:
"Panie prezydencie, umiłowani bracia w biskupiej posłudze, bracia i siostry! Dziękuję Bogu, że pozwala mi wstąpić na ten skrawek ziemi amerykańskiej" ; "przyjść tutaj droga, którą dotarli pierwsi krzewiciele wiary po odkryciu tego kontynentu [...]".
Słusznie. "Tutaj" - stwierdza naoczny świadek, hiszpański dominikanin Bartolome de Las Casas, późniejszy biskup Chiapas - "rozpoczęło się mordowanie, duszenie tych nieszczęśników [...]"

"[...] bo dziś możemy wyrażać tylko podziw i wdzięczność za to, czego dokonali"- powiedział papież.
"Chrześcijanie" - pisze Las Casas - "wdzierali się miedzy ludzi, nie oszczędzali ani dzieci, ani starców, ani kobiet brzemiennych, ani tych w połogu, rozpruwali im ciała i rozrywali wszystkich na kawałki, nie inaczej, niż gdyby napadli na stado owiec [...]"

"[...] żeby głosić chwałę Chrystusa, Zbawiciela - mówił radośnie papież - żeby bronić godności tubylców, strzec ich nienaruszalnych praw".
"Oni szli w zawody, który potrafi rozpłatać człowieka za pierwszym ciosem miecza, który zdoła rozerwać głowę piką albo wyrwać wnętrzności".

"Wówczas to" - mówił tryumfalnym głosem papież - "ten umiłowany lud otworzył się na wiarę w Jezusa Chrystusa".
"Nowo narodzone istotki" - opowiada Las Casas - "odrywali, chwytając je za nogi, od piersi matek i rzucali je na skały, rozbijając im głowy".

"Niech będzie pochwalony Pan, który mnie tu zaprowadził" - zawołał papież...
"Inne dzieci włóczyli ze sobą po ulicach, trzymając je za ramiona, śmiali się przy tym i żartowali, a w końcu wrzucali te dzieci do wody i mówili <>"

"[...] tu gdzie na tym kontynencie rozpoczęło się dzieło boże, na chwalę i cześć Pana naszego[...]".
"Inni zabijali i matkę i dziecko[...]"

"[...] tu, gdzie zatknięto pierwszy krzyż, odprawiano pierwszą mszę i odmówiono po raz pierwszy Ave Maria".
"Robili oni tez szerokie szubienice, takie ze dwie stopy prawie dotykały ziemi, na każdej z szubienic wieszali na cześć i chwale Zbawiciela i dwunastu apostołów po trzynastu Indian, potem podkładali drewno, rozniecali ogień i palili wszystkich żywcem"

"[...]w istocie łaska i właściwe powołanie Kościoła" stwierdził papież. "Kościół istnieje po to, żeby ewangelizować".
"Kiedyś pojawił się gubernator wyspy [...] przywołał on do siebie trzynasty najznakomitszych władców i obiecał im bezpieczeństwo. Większość z nich zwabił podstępnie do słomianej chaty [...] i kazał ich wszystkich spalić żywcem".

I tak dalej.....

Wyspa Haiti w chwili przybycia katolików liczyła sobie ok. miliona stu tysięcy ludności, w 1517 roku już tylko tysiąc.
"Tu, mimo trudności i ofiar, osiągnięto piękne wyniki" - powiedział papież na Haiti.

"Kościół był więc na tej wyspie pierwszą instancją, która zatroszczyła się o sprawiedliwość i prawa człowieka [...]".
"Jako że Indianie, co zdarzyło się jednak tylko parę razy, w słusznym i świętym gniewie zabili kilku spośród chrześcijan, ci ostatni przyjęli za swą regułę, by w odwecie za zabicie jednego chrześcijanina ginęło z ich rąk stu Indian [...]".

Pozwoliłem sobie skopiowac dane z pewnej strony - mam nadzieję, że nie zostane za to zbanowany.
Odpowiedz
#54
gazebo:

napisz coś szerzej, bo Twoja lakonicznośc jest mało zrozumiała. Domysliłem się, ze chodziło ci o to, że Bank Watykański kredytował Kadafiego. Po pierwsze wypadałoby to udowodnić, po drugie czy to Wojtyła kierował w tym banku działem kredytów? I co rozumiesz przez dzielenie ziem rosyjskich? 8O

xjasiuk:

Niestety nie znam łacinyy nie wiem zatem o czym jest ten list. Może dotyczy kroju czapek noszonych przez prałatów? Duży uśmiech

A z resztą dochodzenie jest z natury poufne i dopóki komuś wina nie zostanie udowodniona powinien byc traktowany ja niewinny. Dotyczy to zwłaszcza tak delikatnej sprawy jak homoseksualne akty z udziałem nieletnich, gdzie samo rzucenie oskarżenia zwykle łamie delikwentowi życiorys, niezaleznie czy oskarzenie ma jakiekolwiek podstawy, czy nie. W tej sytuacji ogłaszanie, ze toczy się dochodzenie w sprawie X, czy Y jest oczywiście niedopuszczalne, bo zawsze się moze okazac, ze X, czy Y są niewinni.

Helmutt

Sugerujesz, ze Wojtyła mordował Indian? Bezczelnoscią jest zestawianie słów JP2 odnoszących się do misjonarzy z opisami czynów konkwistadorów. W końcu brutalność i nieludzkie traktowanie Indian zostały powstrzymane właśnie przez przedstawicieli KrK

BTw milion mieszkańców prekolumbijskiego Haiti to liczba wyssana z palca. Takiego zagęśzczenia ludnosci nie mieli ani Aztekowie, ani Inkowie. Więc cóż dopiero znacznie bardziej prymitywni Arawakowie
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#55
pilaster napisał(a):Helmutt

Sugerujesz, ze Wojtyła mordował Indian? Bezczelnoscią jest zestawianie słów JP2 odnoszących się do misjonarzy z opisami czynów konkwistadorów.
Człowieku, czy Ty dokładnie przeczytałes co napisałem?
Chodzi mi o to, że papa publicznie plótł dyrdymały o "pokojowej ewangelizacji", "poszanowaniu praw człowieka" podczas gdy historia mówi całkiem co innego. A zrtesztą z czyim imieniem na ustach Cortez i reszta ferajny "nawracali" tubylców...?
Cytat:W końcu brutalność i nieludzkie traktowanie Indian zostały powstrzymane właśnie przez przedstawicieli Krk
No tak, W KOŃCU musiało to zostać kiedyś tam powstrzymane jak już się tym nasycili (pewnie jak już nie było za bardzo kogo wyrzynac i gwałcić) bo KOGOŚ musieli nawrócić NA KATOLICYZM a nie NA SMIERĆ.

A w ogóle to źródła, panie kolego, źródła!
Odpowiedz
#56
Według Twojego rozumowania dopiero jak Watykańczycy udowodnią innemu watykańczykowi winę, można go wysłać pod sąd świecki. A ilu Watykan pedofilów wydał? Nie wiem dlaczego ich bronisz, może też należysz do takiej szajki? Język Co do łaciny to jak znajdę tłumaczenie to powiesz mi że to fałszywy, stworzony przez lewaków i komuchów dokument. Ehhh... nie ma sensu Ci udowadniać bo tylko wierzysz w to co Ci pasuje.

Gdzie jest Uczy? Może On zna łacinę i powie Ci o co chodzi w tym dokumencie...
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#57
Apropos tego listu dotyczącego ukrywania pedofilów przed prawem. Sam list napisał/odświerzył Ratzinger, zaśWojtyła zatwierdził, tak więc przyłożyłdo tego swą świątobliwą rekę. O Stepanicu często link pokazywał bodajże któryś admin. Radzę też poszukać informacji o przkrętach banku Ambrosiano, i o tym jak Wojtyła pomagał szefom banku (księżom) unikać włoskiego wymiaru sprawiedliwości.
Do tego przeprosiny Wojyły za zbrodnie w średniowieczu na zasadzie: "Przepraszamy, ale tak było najlepiej." Wspomógł by mnie ktoś linkiem? Athwei Overlord, chyba zapodawał linki na te tematy...
Odpowiedz
#58
Helmutt napisał(a):Chodzi mi o to, że papa publicznie plótł dyrdymały o "pokojowej ewangelizacji", "poszanowaniu praw człowieka" podczas gdy historia mówi całkiem co innego.

Historia mówi własnie coś takiego. Konkwistadorzy podbijali, grabili i mordowali, misjonarze Indian bronili, wpadajac w ostre konflikty z konkwistadorami. Radzę jednak zapoznać się z historią imperium hiszpańskiego w Ameryce, a zwlaszcza jego początkach

Cytat:A zrtesztą z czyim imieniem na ustach Cortez i reszta ferajny "nawracali" tubylców...?

A ilu tubylców nawrócił Cortez? Cortez był żołnierzem i zdobywcą, z resztą akurat Indianom (a szczególnie jednej Indiance :wink: ) przychylnym, a nie misjonarzem.

Cytat:A w ogóle to źródła, panie kolego, źródła

medico cura te ipsum

"Zmierzch azteckich bogów"
"Dzieci słońca" Osterloff
"Gdy słońce było bogiem" Kosidowski (stare, ale nie do końca zdezaktualizowane)
"Dzieje inków prze nich samych spisane"
"Tenochtitlan 1521" Ryszard Tomicki
"Cajamarca 1532" Andrzej Tarczyński
"Historia powszechna XVI-XVII wiek" Wójcik
"Strzelby zarazki i maszyny" Diamond


xjasiuk

Do furii doprowadza Was fakt, że jest jeszcze miejsce na świecie, gdzie obowiązuje domniemanie niewinności, a zwłaszcza, ża obejmuje ono równiez wrednych klechów, ktorzy sa przecież winni z definicji i tylko trzeba na nich dopasowac odpowiedni paragraf. :o Instrukcję Ratzingera chętnie bym przeczytał przetłumaczoną rzetelnie na jakiś normalny język np angielski, aby przekonac się co rzeczywiscie ona zawiera.

Al Rahim nie od dzisiaj popisuje się ignorancją historyczną (np przypisał Hitlerowi pobyt w seminarium) To już chyba wymaga leczenia?

W Średnioweiczu faktycznie było najlepiej, w każdym razie znacznie lepiej niż w epoce poprzedniej i następnej.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#59
Jeśli Hitler nie byłw seminarium lecz np: katolickich studiach teologicznych , czy też szkółce katolickiej z internatem, to przepraszam za pomyłkę.(Ale czekam aż wykarzesz że się mylę!) Ale fakt faktem że po katolicku wychowywany był.
Odpowiedz
#60
Cytat:Jeśli Hitler nie byłw seminarium lecz np: katolickich studiach teologicznych , czy też szkółce katolickiej z internatem, to przepraszam za pomyłkę.(Ale czekam aż wykarzesz że się mylę!) Ale fakt faktem że po katolicku wychowywany był.

to STALIN i byl wychowywany raczej w prawoslawiu...
[Obrazek: wgrygorczuk.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości