To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobił złego Karol Wojtyła.
#21
sinner napisał(a):ja już się nauczyłem że z manipulantami takimi jak ty sie nie rozmawia wiec daruj sobie wymienianie mojego nicka w Twoich glupich postach.

Tak. najpierw przytoczyć głupie teksty a potem się tego wypierać. Stała metoda Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#22
pilaster , strasznie z ciebie wychodzi nienawiść do lewicy. A jeśli chodzi o to co złego zrobił wojtyła to chodzi mi o jego "dokonania" w amerycy południowej, afryce i inne sprawy. Ale sie przyczepiłeś do tych komuchów.
Odpowiedz
#23
sinner napisał(a):to mówił lewicowy dupek - sinner

sinner, jeszcze chwila i za nieważanie użytkowników forum (w tym sinnera) wylądujesz w Śmietniku!

Ochłoń Oczko
Odpowiedz
#24
Al-Rahim napisał(a):pilaster , strasznie z ciebie wychodzi nienawiść do lewicy.

skoro lewica sama się podkłada... Padło pytanie na poczatku tego watku co złego zrobił Wojtyła. W odpowiedzi na to pytanie sinner zapodal kilka linków, a ja te linki sinnera tylko zacytowałem. Duży uśmiech Na przyszłośc najpierw czytajcie to co linkujecie.


Cytat:A jeśli chodzi o to co złego zrobił wojtyła to chodzi mi o jego "dokonania" w amerycy południowej, afryce i inne sprawy

Jakie sprawy? Jakie dokonania?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#25
pilaster napisał(a):Na przyszłośc najpierw czytajcie to co linkujecie.

Jakie sprawy? Jakie dokonania?

Co, nie czytałeś linków? :>
Odpowiedz
#26
ANTYCHRYST napisał(a):
pilaster napisał(a):Na przyszłośc najpierw czytajcie to co linkujecie.

Jakie sprawy? Jakie dokonania?

Co, nie czytałeś linków? :>

Czytałem, a nawet zacytowałem. Duży uśmiech Niemniej odracanie wyników zwyciestw Armii Czerwonej w Europie Wschodniej jakoś nie jest dla mnie strasznym złem. a raczej wręcz przeciwnie Duży uśmiech

Trudno równiez uważać takie zjawiska:

sinner napisał(a):Szczególnie w południowej Ameryce uwolnienie struktur katolickich w połączeniu z przykładem Rewolucji Kubańskiej pchnęło masy katolickich robotników i chłopów oraz księży niższej rangi do formacji rewolucyjnych, takich jak Sandinistowski Front Wyzwolenia Narodowego (FSLN) w Nikaragui.


za najbardziej pożądane. I to że Wojtyła sprzeciwił się eksportowi castryzmu na resztę kontynentu to raczej poczytuje mu za zasługe.

Zreszta sinner uważa, że nawet fakt, iż

sinner napisał(a):Jan Paweł II mianował również 231 nowych kardynałów

Za przejaw zła wytworzonego przez Wojtyłę. Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#27
Bo to zawsze 231 wyłudzaczy kasy.
Odpowiedz
#28
Pilaster, dowartościowujesz swojaneidowartościowaną psychikę wklejając fragmenty wypowiedzi??? Lubisz trak wyrywać z kontekstu. Żal mi Ciebie.

I przestań podpisywac cytaty moim nikiem, to nie są moje słowa. Ewdetnie kłamiesz jak zawsze.
Odpowiedz
#29
ANTYCHRYST napisał(a):Co, nie czytałeś linków? :>

?? Wasz ateizm to zwykły antyklerykalizm , boicie się przyznać że Wojtyła mimo wszystko ma swój wkład w obalenie PRLu ? Z pewnością wszystkich księży sprawdzilibyście do roli capo albo krwiożerczych szczurów które nie mają żadnych zasług w historii. Odrobine obiektywizmu, szczególnie Tobie tego życze ANTYCHRYST.

pzdr
Odpowiedz
#30
Cytat:Wasz ateizm to zwykły antyklerykalizm , boicie się przyznać że Wojtyła mimo wszystko ma swój wkład w obalenie PRLu ?
Skoro piszesz do Antychrysta, to pisz to wyraźnie. Ja uważam, że Wojtyła swój wkład w obalenie komunizmu miał. Niewielki ale jednak. "Jedna cegiełka z muru". Twój zarzut okazuje sie nieprawdziwy.
egoista
Odpowiedz
#31
Xenomorph napisał(a):?? Wasz ateizm to zwykły antyklerykalizm , boicie się przyznać że Wojtyła mimo wszystko ma swój wkład w obalenie PRLu ? Z pewnością wszystkich księży sprawdzilibyście do roli capo albo krwiożerczych szczurów które nie mają żadnych zasług w historii. Odrobine obiektywizmu, szczególnie Tobie tego życze ANTYCHRYST.
Miał wkład, to co innego niż biadolenie, że go boalił, wręcz jedynei sam z pomoca boską. Na obalenie komunizmu złozyło się wiele spraw.
Odpowiedz
#32
sinner napisał(a):Miał wkład, to co innego niż biadolenie, że go boalił, wręcz jedynei sam z pomoca boską. Na obalenie komunizmu złozyło się wiele spraw.

Sinner od początku zaznaczyłem że ''między innymi'', czytajcie ze zrozumieniem ;]

pzdr
Odpowiedz
#33
Xenomorph napisał(a):
sinner napisał(a):Miał wkład, to co innego niż biadolenie, że go boalił, wręcz jedynei sam z pomoca boską. Na obalenie komunizmu złozyło się wiele spraw.

Sinner od początku zaznaczyłem że ''między innymi'', czytajcie ze zrozumieniem ;]

pzdr
Xeno wiem że zaznaczyłeś, ja tylko mówie o co mi chodzi w tym "obalaniu" sukcesu JP2, o to że kłamstwem historycznym jest mówienie, ze on obalił komunizm. To jakby powiedziedzieć, że ja tworze forum ateista.pl.
Odpowiedz
#34
Poza tym zwróć uwagę dzięki komu problem polski i braku wolnosci , wyszedł na arene światową i dzięki komu rozwinęły się kontakty z Raeganem i świtą demokratów.

pzdr
Odpowiedz
#35
Xenomorph napisał(a):Poza tym zwróć uwagę dzięki komu problem polski i braku wolnosci , wyszedł na arene światową i dzięki komu rozwinęły się kontakty z Raeganem i świtą demokratów.

pzdr
Dzięki Jaruzelskiemu? Kuklińskiemu? Wiele jest osób których nazwisk nie znamy, a którzy bardziej sie przyczynili do upadku komuny niż Wojyłta-superstar.
Odpowiedz
#36
Al-Rahim napisał(a):Dzięki Jaruzelskiemu? Kuklińskiemu?

Jaruzelski ? Bez przesady!! Ten człowiek zawsze trzymał z Moskwą! Do dziś żałuje że system upadł. Poza tym co z tego że są inne postacie, czy to ma oznaczać że Wojtyłe mamy olać bo Ty tak chcesz ? płk Kukliński- postać niejednoznaczna, uważałbym z oceną tego jegomościa.

pzdr
Odpowiedz
#37
Kukliński? - dla mnie zdrajca.

Iblis napisał(a):A oddziaływanie papieża nie jest niedoceniane ale absurdalnie przeceniane. JPII pojawił się na arenie w chwili gdy ludzie byli już zdeterminowani sytuacją. Dodatkowo o wiele wcześniej zarówno kościół jak i przede wszystkim amerykanie interesowali się obaleniem komunizmu, a prawda jest taka, że upadek komunizmu był połączeniem trzech czynników.
- destabilizacji ekonomicznej związanej tak z charakterem ustroju jak i z przekraczającym możliwości finansowe RWPG wyścigiem zbrojeń.
- niezadowolenia ludności państw Europy środkowej
- reform Gorbaczowa
Wpływ JPII był marginalny. Jedyne co można o nim powiedzieć, że był to sprytny ruch polityczny. Zaangażował sie w akcję, która już trwała i której nikt nie mógł zatrzymać.
Odpowiedz
#38
sinner napisał(a):
Iblis napisał(a):[...]


Ciekawe, ze sinner rzadko kiedy ma odwagę głosic swoej opine, najczęsciej zasłaniajać się linkowaniem, lub cytowaniem innych. to świadczy o pewnej niedojrzałości. Zwłaszcza że czesto, jak w tym przypadku jedne wypowiedzi (te z linków) przeczą innym (tym z cytatów) Ale ad rem.

Zgadzam się, że wpływ Wojtyły na upadek imperium radzieckiego bywa przeceniany. Głowny powód upadku tego tworu podał włąśnie IblisByła to kompletna niewydolność ekonomiczna jak wszelkich systemów socjalistycznych. ZSRR był skazany na klęskę w momencie powstania i przetrwać mógłby tylko wtedy, gdyby udało mu się podbić cały świat, czego Stalin próbował w czasie II wojny św i o mało co (2 tygodnie) mu się udało. Ale skoro mu się nie udało, to upaść musiał. Pytanie tylko kiedy. I oto Reagan we współpracy z Wojtyłą ten upadek przyśpieszyli. Reagan na płaszczyźnie ekonomicznej, papież na płaszczyźnie ideologicznej. Pamiętajmy bowiem że w PRLu lat 70, gdzie proces destrukcji ZSRR się rozpoczął, nie było internetu, ani żadnych niekontrolowanych przez PZPR mediów. Telefon był rzadko spotykanym luksusem, na którego założenie czekało się nawet ...20 lat. Tak zatem ludzie z PRLu niezadowoleni nie byli fizycznie w stanie się z sobą spotkać i porozumieć. Każdy znał tylko siebie i ewentualnie kilku znajomych. Pierwsze wizyty papieża pozwoliły takim ludzom się "policzyć" i zorientować się że to własnie oni, a nie rządzacy socjaliści są w większosci. Dzięki Wojtyle po pierwsze zdali sobie sprawę, ze jest ich dużo, dużo więcej niż partyjnych lizusów, po drugie ktoś im uświadomił, że to włąsnie oni, a nie władze PRLu mają rację. To był wkład Wojtyły. Natomiast Reagan po prostu zazbroił ZSRR na śmierć. Uważany za militarystę Reagan tak naprawde zmobilizował do produkcji zbrojeniowej nie więcej niż 5-10% amerykańskiej gospodarki. W ZSRR pracowało na to 100% gospodarki, a i tak okazało się za mało. Radzieccy szpiedzy potrafili jeszcze wykradać amerykańskie technologie i wynalazki, ale przemysł radziecki już nie był w stanie ich skopiować znalazłwszy się w sytuacji XVI wiecznego monarchy, ktoremu udało się zdobyć plany samolotu odrzutowego. Uśmiech I ZSRR (PRL de facto była jego częścią) rozlazł się w szwach

ZSRR był skazany, ale Wojtyła z Reaganem przyśpieszyli egzekucję o jakieś kilkanaście lat.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#39
Raczej Wałęsa, i Reagan.
Odpowiedz
#40
Wałęsa to sztucznie nadmuchany balon. Jego wtórność i atrapowośc jest oczywista. Nkodem Dyzma. Natomiast Wojtyła i Reagan działali samodzielnie Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości