To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy
#1
Daję tutaj pod rozwagę temat pewnego niebezpiecznego wynaturzenia,bardzo groźnego dla człowieka...

Każdy kto zetknął się ze świadkami wie co to są za ludzie i jak są niebezpieczni.Karni i zawładnięci przez "sprawę".Nieszczerzy i obłudni,skłonni do wykorzystywania.

Udają,że chcą podyskutować,a tak naprawdę nie o dyskusję i prawdę im chodzi,bo od początku nie są gotowi do zmiany zdania.Nawet nie do końca zależy im na przekonaniu nas.Oni w ten sposób wypełniają obowiązek religijny i w ten sposób innych wykorzystują.

Wszyscy są kreacjonistami,co wiąże się u nich z:zaprzeczaniem faktom,
zaprzeczaniem szerokiej gamie dyscyplin naukowych często z jedynie pozornych powodów wspierania TE,
spiskowym myśleniem,postrzeganiem świata jako wrogiego,odcinaniem się od postrzeganego jako zakłamane i zepsute społeczeństwa,paniką,
niszczeniem połączeń neuronalnych w swoim mózgach starając się tak postrzegać prawdopodobieństwo i algorytmy genetyczne,aby nie wynikały z nich ewolucyjne zmiany.

Jak walczyć z tymi żałosnymi ujednoliconymi,pozbawionymi indywidualności,sprowadzonymi do automatu oddającego kasę organizacji (zresztą nie religijnej Strażnica to przedsiębiorstwo) i powtarzającego bajki z jakiegoś 2000letniego szmatławca?
Odpowiedz
#2
To bardzo niebezpieczna ideologia przed którą trzeba chronić świat.Ale jak?Nie zbierzemy ich w jedno miejsce i nie zamkniemy itp.

Ale ludzie potrafią myśleć samodzielnie i wybierać właściwie.Dzięki temu
ta ideologia się nie rozprzestrzeniła za bardzo.

A Świadkom Jehowy należy dać największą możliwą karę.
Zostawić ich samym sobie i pozwolić,by ponieśli konsekwencje swoich decyzji.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#3
Kurde co ja tu czytam? I moze jeszcze ich zamkniemy i popalimy? Kazdy ma prawo do swoich pogladow i nie zapominajcie o tym!
Pozatym oni nie sa grozni ,bo jest ich malo.
Duzo grozniejszy jest kosciol rzymsko-katolicki ,bo to on ma najwieksza wladze i szczerze mowiac ich wszystkich bym sie najchetniej pozbyla Uśmiech ale nigdy tego nie zrobie .
BO kazdy mysli inaczej , kazdy wyznaje cos innego ,bo kazdy ma do tego prawo , nie przesadzajcie.
Do not wait for the last judgment. It takes place every day. (ang.)
:twisted:
Odpowiedz
#4
Jehowy groźne?Nie Jehowy raczej nie.Głoszona przez nich ideologia-a i owszem.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#5
Skoro Swiadkow Jehowy jest malo znaczy ,ze ich ideologia dociera tylko do niektórych.
Poza tym kazda religia ma w sobie cos co jest grozne dla spoleczenstwa - ideologie , wiec zeby zylo sie spokojnie sugerujecie zeby wszystkich ,ktorzy mysla inaczej od nas zniszczyc?
Po to oni sa zeby miec wybor jak chcemy patrzec na swiat. Poki nie robia nic drugiemu czlowiekowi , nie pala go na stosie , nie gwalca w rytualach itp nie mozna im nic zarzucic.
Do not wait for the last judgment. It takes place every day. (ang.)
:twisted:
Odpowiedz
#6
Czy ty w ogóle pojmujesz w co oni wierzą!?
Jeśli chora ideologia zakładająca że nie można zabijać nawet w obronie własnego życia rozprzestrzeni się,nastaną czasy takiego terroru i mroku,jakich jeszcze świat nie widział.Mordercy i potwory zapanują nad niepotrafiącą zabijać,ogłupioną resztą.Rozpoczną się czasy mordów i tyranii.

Jeśli te idee sie rozprzestrzenią na większość ludzi,to takie czasy nadejdą.I czy ktoś będzie mógł zakończyć to!?
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#7
Adam napisał(a):Daję tutaj pod rozwagę temat pewnego niebezpiecznego wynaturzenia,bardzo groźnego dla człowieka...

Każdy kto zetknął się ze świadkami wie co to są za ludzie i jak są niebezpieczni.Karni i zawładnięci przez "sprawę".Nieszczerzy i obłudni,skłonni do wykorzystywania.

Wyluzuj. Osobiście znam jedną z nich, chodziła ze mną do klasy. Miła, kulturalna, fajna dziewczyna.

Adam napisał(a):Udają,że chcą podyskutować,a tak naprawdę nie o dyskusję i prawdę im chodzi,bo od początku nie są gotowi do zmiany zdania.Nawet nie do końca zależy im na przekonaniu nas.Oni w ten sposób wypełniają obowiązek religijny i w ten sposób innych wykorzystują.

Nie czułem się przez nią w żaden sposób wykorzystany, nikt chyba zresztą z tego co mi wiadomo.

A, i tu chciałbym obalić pewien mit, jako że Świadkowie Jehowi MUSZA chodzić po domach i nauczać. Otóż nie. Chodzi tylko ten, kto chce, nie ma żadnego przymusu. I naprawdę nie wiem, skąd w ludziach tyle niechęci do nich. Pukają, to albo nie otwieraj, albo mówisz: "nie dziękuję, nie jestem zainteresowany" i już. Jak się będą narzucać, zamknij drzwi. Nie wyważą Oczko

Odpowiedz
#8
Sluchaj wiele religii ma podobna ideologie.
Chrzescijanie sa przeciw aborcji , nawet jesli dziecko moze zagrozic zyciu matki.
Poza tym patrzac na tolerancje wspolczesnego kosciola i ciemnote wierzacych nie masz sie co bac ,ze ta ideologia sie rozprzestrzeni.
Do not wait for the last judgment. It takes place every day. (ang.)
:twisted:
Odpowiedz
#9
Toteż dlatego nie zachęcam do zabijania ich wszystkich.

Chrześcijaństwo właściwe też się na takich chorych ideach opiera.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#10
Najgorsze, że już się zaczynają uaktywniać w internecie Smutny Mam taki przykład na innym forum, na jakim się udzielam. Forum wielotematyczne z działem "Religia". Cały dział jest zaspamowany przez jednego jehowitę. Do każdego tematu na temat religii, nauki czy społeczeństwa wrzuca żywcem przekopiowane ze Strażnicy teksty, cytaty z Biblii i jakieś swoje komentarze.
Dyskusji żadnej NIE MA - ze strony oponentów padają coraz to nowe argumenty a ten cały czas swoje, jak robot. Zero logiki.
Coś jak ORLY i Nabukomb u nas w wątkach o TE i powstaniu świata Uśmiech
Zbanować nie można, bo nikogo nie obraża, jedynie czasem dostaje ostrzeżenia za offtopic albo zamieszczanie cytatów bez podania źródła.

Również nie uważam, żeby sami jehowi jako ludzie byli groźni i nie zwalczam ich samych. Ale organizacja, która nimi steruje to inna bajka. Oni są tak zmanipulowani, że już praktycznie nie są ludźmi, są robotami.

W dyskusjach z nimi staram się właśnie pokazać im prawdę o samej organizacji i jej hipokryzji jak również sprzeczności samej doktryny i Biblii. Nie wiem czy kiedyś się uda, ale traktuję to jako rozrywkę, hobby Uśmiech
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#11
Świadkowie nie są tacy źli. Sporo z nich to przecież starsze panie na rencie/emeryturze. Oczko Kiedyś regularnie mnie odwiedzali, ale od czasu gdy zaprosili mnie na ichnie spotkanie w celu "dyskutowania na temat Biblii", a ja nie przyszedłem, to się na mnie obrazili. Szkoda, dawali fajne kolorowe książeczki i ulotki.

O wiele gorszą sektą niż świadkowie są scientolodzy. To jest prawdziwa matka wszystkich sekt, gorsza niż mafia. Kradzieże, wymuszenia, szantaż, hipnoza, pranie mózgu, porywania, tortury, zlecane zabójstwa - to ich chleb powszedni.
The only thing we have to fear is fear itself - Franklin D. Roosevelt

Cdesign proponentsists
Odpowiedz
#12
Tak,scjentolodzy są źli.
Ale ich ideologia nie jest taka groźna.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#13
magnus napisał(a):Najgorsze, że już się zaczynają uaktywniać w internecie Smutny Mam taki przykład na innym forum,
Nie tylko na innym, masz go też na tym.

magnus napisał(a):Coś jak ORLY i Nabukomb u nas w wątkach o TE i powstaniu świata
No właśnie, ale tylko ten ostatni jest jehowitą (więc Allex może przemyśl swoje uwielbienie),tyle że z przerośniętym ego i megalomanią,która każe mu uważać jehowskie urojenia za własne "teorie".

magnus napisał(a):Zbanować nie można, bo nikogo nie obraża,
Oj, a u nas,to zupełnie inaczej,tylko moderacja śpi...

magnus napisał(a):Dyskusji żadnej NIE MA - ze strony oponentów padają coraz to nowe argumenty a ten cały czas swoje, jak robot. Zero logiki.
I dokładnie o tę automatyzację mi chodzi, są jak zwierzęta, jedynie proste instynkty. Można by zrobić prostego bota,który by działał za jehowego...

magnus napisał(a):Oni są tak zmanipulowani, że już praktycznie nie są ludźmi, są robotami.
No właśnie, same automatyzmy...

Ktoś tam wcześniej wypisywał bzdury o propozycjach rozstrzeliwania i zamykania...? Czy ja proponowałem coś takiego...?! Jest to typowe przeinaczenie obronne, przejaskrawić propozycje, żeby wyśmiać.
Odpowiedz
#14
pyrcia_133 napisał(a):Kurde co ja tu czytam? I moze jeszcze ich zamkniemy i popalimy? Kazdy ma prawo do swoich pogladow i nie zapominajcie o tym!
Pozatym oni nie sa grozni ,bo jest ich malo.
Duzo grozniejszy jest kosciol rzymsko-katolicki ,bo to on ma najwieksza wladze i szczerze mowiac ich wszystkich bym sie najchetniej pozbyla Uśmiech ale nigdy tego nie zrobie .
BO kazdy mysli inaczej , kazdy wyznaje cos innego ,bo kazdy ma do tego prawo , nie przesadzajcie.

Dlaczego KRK niebezpieczniejszy? Nie wyklucza ewolucji, nie każe chodzić swoim członkom po domach i nawracać ludzi. "Największą władzę", ROFL. Nic tylko czekać aż zaczną wyciągać ateistów z domów i rozstrzeliwać na ulicy. Szczeszcie siem!
Take my hand and walk with me until the end.
You will never see... heaven
Odpowiedz
#15
No właśnie.O jednym zapomniałem,jehowi mają obowiązek głoszenia.Fakt,że organizacja nie rozstrzeliwuje,co najwyżej wykluczy,ale po prostu nie ma środków militarnych.Ta sekta działa jak każda inna,praniem mózgu i naciskami psychicznymi.W ten sposób zmusza ich do łażenia.Myślisz,że skąd się ich taki wysyp bierze...?

I jest dwa razy większa niż w statystykach,bo nie podaje swoich niechrzczonych niepełnoletnich członków,którzy już w dzieciństwie mają tak wyprane mózgi,że się z niej nigdy nie wydostaną.
Odpowiedz
#16
Mogą się ''wydostać''.Będzie to jednak bardzo trudne.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#17
U mnie na klatce czasem zostawiają Strażnice. Tak ogólnie to w Sękocinie (niedaleko Warszawy) mają swoją "baze" (chyba główną czy jakoś tak).
Do mnie kiedyś przyszły dwie świadkowe jedna była fajną dupą. Ta druga coś gadała a ja się ciągle gapiłem na tą pierwszą. Żeby nie było przypału to wyłapałem jakiś tekst o życiu wiecznym na szybko i mówię że to nie możliwe bo się Słońce wypala i iw ogóle zacząłem im nawijać konkrety jakieś 2 minuty to trwało. Chyba mój adres trafił po tym na czarną listę bo już więcej żadnych świadków nie widziałem. Jak im zacząłem gadać konkretnie to mi poleciły na odejście jakąś "nałkową" książkę ale ja mówię, że nauka ma być wolna od ideologi a ja dyrdymałów nie czytam bo nie mam czasu.
...ta fajna mogła by jeszcze kiedyś wpaść. W sumie szkoda trochę.
Odpowiedz
#18
Masz obok ich bazę główną...
... I NIC nie robisz :p !?
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#19
"Jak to zwalczyć"? Odzywa się ten sam zew co u wujka Stalina, Mao, Hitlera i Hodży? Jakby na forum świadków Jehowy ktoś założył temat "ateizm - jak to zwalczać" to zaraz plulibyście się jaki to fanatyzm religijny.
Odpowiedz
#20
Adam napisał(a):No właśnie.O jednym zapomniałem,jehowi mają obowiązek głoszenia.

No właśnie nie maja obowiązku. Nie czytałeś co pisałem wyżej?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości