Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy
Zetknąłem się z nimi i powiem tak, oni odwracają kota ogonem, nie słuchają i nie dają pod myślenie tego co się do nich mówi. To są roboty wyprane umysłowo co klepią to co ktoś im nawkładał nie myśląc nad tym. Dla mnie to strata czasu na rozmowy z nimi od wielu lat.
Odpowiedz
To ten sam rodzaj obłudy, ŚJ są jedynie młodsi i tylko dlatego ludzie jeszcze patrzą na nich krzywym okiem
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down

Odpowiedz
W wywiadzie zaprezentowanym przez GPR nie ma zbyt wielu szokujących faktów. Młodzi ludzie wstąpili do wspólnoty, a później ją opuścili, gdy mieli na to ochotę. To co jest uderzające to "dochodzenie moralne" ws dziewczyny. Dla osób wyzwolonych wydaje się czymś niewłaściwym, ale to niejedyna grupa społeczna, która za wzór stawia tzw. czystość moralną. Osób o takich poglądach jest więcej (przypomnijcie sobie własnych rodziców czy nasze babcie). Ingerowania w życie osobiste ludzi nie pochwalam, ale też jestem świadomy, że są ludzie o takich tradycyjnych poglądach i że mogą się organizować w większe grupy.
Co do wyzysku to jest on raczej marny. Składki po 1 zł to śmiech. 150 zł od zboru do którego należy pewnie kilkadziesiąt osób to to samo. Zwrócę uwagę, że wypowiadający się ludzie nie osądzają ŚJ jako złych, ale po prostu twierdzą że są inni i nie pasowali do tej wspólnoty.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości