To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabukomb o paradygmatach etc. [wydzielone]
#81
LeonMamon napisał(a):Wyręczę Fizyka częściowo: (niżej oczywiście Nabukomba z "ringu" z Xenomorphem)

3.Człowiek z całym jego dorobkiem historycznym, kulturowym i cywilizacyjno-technicznym, jest ewidentnym dowodem wykazującym konieczność niesamowicie precyzyjnych obliczeń i eksperymentów potrzebnych do uzyskania tak wspaniałego efektu. Najbardziej skomplikowany i najdoskonalszy organ w świecie życia - "mózg ludzki" wskazuje nie tylko na konieczność jego zaprojektowania, ale również na jego teraźniejszy kontakt z inteligencją, która go zaprojektowała, tym samym inteligencja ta powinna być nadal żywa i czynnie działać zarówno w przeszłości życia człowieka, jego teraźniejszości, jak i powinna mieć jakieś plany co do przyszłości ludzkości.

Jakoś nie widzę w tym cytacie słowa "idealny", zwrot który użyłem:
Cytat:Najbardziej skomplikowany i najdoskonalszy organ w świecie życia - "mózg ludzki"
nie oddaje słowa idealny z postu Fizyka. Ale możesz przedstawić swoją wersjęUśmiech

Cytat:Dla zwykłego zjadacza chleba jakim jestem Teoria Ewolucji to Źródło Wiedzy i Rozkoszy. Jakoś potrafiła dotrzeć do mnie bez kłopotu. A IP - "tęgie głowy" jakoś nie potrafią wymyślić nic poza tym co wymyślił Mojżesz...

Jak zwykle hasło rzucone bez nijakich wyjaśnień i dowodów jego sensowności, ale przyzwyczaiłem się.Uśmiech
Odpowiedz
#82
Ale lepiej kontynuuj z Xenomorphem - dam juz spokój Oczko
Odpowiedz
#83
Nabukomb
Cytat:Zupełnie mnie coś takiego nie przekonuje. Na jakiej podstawie sugerujesz, że w zaprojektowanych małpach i zaprojektowanych ludziach obraz tych zakażeń wirusem byłby inny. Skąd taki wniosek, przecież Projektant nie ingeruje w strukturę DNA poszczególnych projektów od tysięcy lat.
Projektant kopiuje niepotrzebne, wirusowe DNA małpy do człowieka??!! I to jeszcze w tym samym miejscu?!

PS Przekonywac Cie nie musi...

PS2 To slowo "zupelnie" swiadczy jedynie o Twej gleboko zakorzenionej ideologii.
Odpowiedz
#84
sychu napisał(a):Nabukomb
Projektant kopiuje niepotrzebne, wirusowe DNA małpy do człowieka??!! I to jeszcze w tym samym miejscu?!
(...)

Albo ja czegoś nie zrozumiałem z Twojego posta, albo Ty nie zrozumiałeś mojego komentarza. Pisałeś, że są podobne efekty, nic nie wspominałeś, że jeden musi być skopiowany od drugiego. Oczywistym wydało mi się, że pijesz do tego, że to wspólny przodek małp i człowieka został zakażony tym wirusem i dlatego mamy podobny efekt u rezusa i u człowieka.
Jeżeli teraz twierdzisz, że mamy to przepisane od małpy, to chyba nie znasz TE:twisted:

Teraz okazuje się, że chodzi Ci bardziej o to że to "DNA niepotrzebne", a nie że podobne. Sychu zastanów się zanim napiszesz coś następnego i pisz precyzyjnie, nie jakieś hasła bez kontekstu i wyjaśnień.

Cytat:PS Przekonywac Cie nie musi...
Dzięki Ci o "wielki", że nie chciałeś mnie tym postem indoktrynować:lol2:

Cytat:PS2 To slowo "zupelnie" swiadczy jedynie o Twej gleboko zakorzenionej ideologii.

No nie wiemZdezorientowanyhock:, ale skoro Ty tak mówisz, to pewnie wiesz lepiej. Skoro znasz tę moją zakorzenioną ideologię, to może oświeć "mnie biednego", bo kurde jakoś nie wiem co ja za ideologię wyznaję:evil:
Odpowiedz
#85
Oj już Ty nie kombinuj. Sprawa jest prosta jak budowa cepa (w razie potrzeby wyjaśnię budowę cepa rolniczego).

Zgadzać się oczywiście nie musimy ale nie ściemniaj że nie jesteś w tym momencie ignorantem....
Odpowiedz
#86
sychu napisał(a):Oj już Ty nie kombinuj. Sprawa jest prosta jak budowa cepa (w razie potrzeby wyjaśnię budowę cepa rolniczego).

Zgadzać się oczywiście nie musimy ale nie ściemniaj że nie jesteś w tym momencie ignorantem....

Bardzo merytoryczny post, a ile w nim wyjaśnień :lol2:
Odpowiedz
#87
Nabukomb
Cytat:Oczywistym wydało mi się, że pijesz do tego, że to wspólny przodek małp i człowieka został zakażony tym wirusem i dlatego mamy podobny efekt u rezusa i u człowieka.
Tak, a z ciekawości spytam jak Nabukomb wyjasni obecność tych ERV-ów. I jeszcze jedno co to znaczy "podobny efekt" ?
Cytat:Skoro znasz tę moją zakorzenioną ideologię, to może oświeć "mnie biednego", bo kurde jakoś nie wiem co ja za ideologię wyznaję
"Antyewolucjonizm". Jak fakty przemawiają za TE tym gorzej dla faktów względnie "wcale nie przemawiają".
Odpowiedz
#88
sychu napisał(a):Nabukomb
Tak, a z ciekawości spytam jak Nabukomb wyjasni obecność tych ERV-ów. I jeszcze jedno co to znaczy "podobny efekt" ?
(...)

To teraz ja , tak z ciekawości zapytam. A widziałeś to zdanie, a jeśli tak to dlaczego nie zrozumiałeś go, bo inaczej byś nie pytał.

[COLOR="Green"]09.06.2008, 14:36 #85
Nabukomb[/COLOR]
Cytat:Skąd taki wniosek, przecież Projektant nie ingeruje w strukturę DNA poszczególnych projektów od tysięcy lat.
-------------
Cytat:
Cytat:Nabukomb:
znasz tę moją zakorzenioną ideologię, to może oświeć "mnie
Sychu:
"Anty ewolucjonizm". Jak fakty przemawiają za TE tym gorzej dla faktów względnie "wcale nie przemawiają"

Cytat:Ideologia jest to powstała na bazie danej kultury wspólnota światopoglądów, u podstaw której tkwi świadome dążenie do realizacji określonego interesu klasowego lub grupowego.

To bardzo zabawne co wymyślacie wszyscy na mój temat, ale do jakiej to niby klasy o wspólnych poglądach mnie zaliczysz, z kim? Nigdy nie spotkałem nikogo o podobnych do moich poglądach. Teiści banują mnie jako bezbożnika i ateistę, a ateiści jako teistę i "geniusza".
Może znasz kogoś z tej mojej klasy ideologicznej, chętnie go poznam. :twisted:
Odpowiedz
#89
Nabukomb
Cytat:To teraz ja , tak z ciekawości zapytam. A widziałeś to zdanie, a jeśli tak to dlaczego nie zrozumiałeś go, bo inaczej byś nie pytał.
Pytałem jak wyjaśnisz obecność ERV. Odpowiedzi nie na temat mnie nie interesują. Pytanie pozostaje aktualne.
Cytat:ale do jakiej to niby klasy o wspólnych poglądach mnie zaliczysz, z kim
Do kreacjonistów, razem z innymi kreacjonistami. Wikipedysto za dychę doczytaj definicję do końca.
Odpowiedz
#90
sychu napisał(a):Nabukomb
Pytałem jak wyjaśnisz obecność ERV. Odpowiedzi nie na temat mnie nie interesują. Pytanie pozostaje aktualne.
Do kreacjonistów, razem z innymi kreacjonistami. Wikipedysto za dychę doczytaj definicję do końca.

Odpowiedź była dokładnie na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta:evil:

Doczytałem do końca i jeszcze pochodziłem po stronach podobnych. To ja miałem rację. Użyłeś sformułowania :
Cytat:PS2 To slowo "zupelnie" swiadczy jedynie o Twej gleboko zakorzenionej ideologii.

Takie sformułowanie pasuje tylko do tej definicji, którą przytoczyłem. Pogódź sie z tym, nie należę do żadnej "wspólnoty ideologicznej kreacjonistów" i nie zaakceptowałem żadnej ideologii. Wszystko do czego dochodzę, dochodzę właśnie odrzucając wszystkie możliwe ideologie, że o zakorzenieniu to już w ogóle mowy nie ma.
Tylko po co ja Ci to tłumaczę, przecież Ty i inni wiecie o mnie więcej i prawdziwsze rzeczy niż ja sam :evil:
Odpowiedz
#91
Nabukombie należysz do kreacjonistów z racji tego, iż twierdzisz, że ktoś ten świat wykreował.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#92
Nabukomb
Cytat:Odpowiedź była dokładnie na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta
Proszę o podanie tej odpowiedzi jeszcze raz. Bez żadnych zbędnych słów. Wszystkie ewentualne dodatkowe uwagi proszę wyraźnie oddzielić od odpowiedzi by nawet 2-latek zauważył gdzie jest odpowiedź, gdzie się zaczyna, gdzie kończy a gdzie są ewentualne dodatkowe informacje (oddzielone np. "enterem" od akapitu z odpowiedzią), nowe zagadnienia, ect. Niech to będzie tak czytelne jak w niniejszym poscie.

Pytanie brzmi: Jak wyjaśnisz obecność ogromnej ilości ERV-ów pochodzących od tych samych wirusów, wbudowanych w tych samych miejscach u kilku gatunków, inaczej niż ewolucyjnie?
Odpowiedz
#93
sychu napisał(a):Nabukomb
Proszę o podanie tej odpowiedzi jeszcze raz.
[...]

Proszę bardzo::twisted:
Cytat:[COLOR="Green"]09.06.2008, 14:36 #85
Nabukomb[/COLOR]

przecież Projektant nie ingeruje w strukturę DNA poszczególnych projektów od tysięcy lat.
Odpowiedz
#94
Ależ właśnie że ingeruje! Śniło mi sie dziś w nocy, że to jego ulubiona rozrywka. Tylko, że robi w tak podstepny sposób, że nawet Nabukomb, zazwyczaj przenikliwy jak rentgen przy odprawie, nie jest w stanie tego pojąć ani zauważyć.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#95
Nabukomb
Pytanie sycha: skąd wzięła się ta dziura w moim swetrze i czemu jest takiej samej wielkości i kształtu oraz w tym samym miejscu co w swetrze Staszka, mojej Teściowej i Szwargra Romana?
Odpowiedź Nabukomba: Krawiec nie szyje już od kilku lat :-?

Wiedziałem, że marnuję swój czas ale nie myślałem, że w 100%.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości