To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzecia Rzesza vs Armia Radziecka - wydzielone z Avatary uzytkownikow
#81
Ale całkowicie z niej rezygnując też wiele nie zdziałamy. Potędze ekonomicznej i naukowej musi towarzyszyć, zaawansowany technologicznie i silny oręż.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#82
Jednak jak zauważył Maoi znaczenie oręża spada i będzie spadało systematycznie Uśmiech.
Bogom dzięki...
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#83
FlauFly napisał(a):Jednak jak zauważył Maoi znaczenie oręża spada i będzie spadało systematycznie Uśmiech.
Bogom dzięki...

Przemoc fizyczna ustępuje innym formom przemocy. Kłamstwu i manipulacji w szczególności. Nie wiem czy to taka wielka zmiana na lepsze.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#84
Ja osobiście uważam, że kłamstwo i manipulacja jest łagodniejsza od brutalnych mordów Uśmiech.
Nie wiem jak Ty Uśmiech.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#85
FlauFly napisał(a):Ja osobiście uważam, że kłamstwo i manipulacja jest łagodniejsza od brutalnych mordów Uśmiech.
Nie wiem jak Ty Uśmiech.

Przemoc to przemoc. wolę żeby cierpiała integralność ciał niż integralność prawdy. Zginą jedni, wkrótce zastąpią ich inni, jako że ludzie mnożą się stosunkowo szybko. Zaś kłamstwo zaakceptowane jako prawda, może przez wieki wyrządzać szkody.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#86
Heh, ja zginę zamordowany - i co mi po tym co po mnie? Uśmiech
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#87
FlauFly napisał(a):Heh, ja zginę zamordowany - i co mi po tym co po mnie? Uśmiech

a co światu po każdym zamordowanym w Iraku, Arabii Saudyjskiej, Korei Północnej, Kolumbii, Indonezji... Nic. Śmierć jest częścią życia. Od śmierci i tak nie uciekniesz. Zresztą lepsza śmierć w walce, niż z starości z pełnymi pieluchami czy nieświadomością tego co się wokół dzieje. Lepsza śmierć w boju, niż tchórzliwe życie w kłamstwie.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#88
Cytat:a co światu po każdym zamordowanym w Iraku, Arabii Saudyjskiej, Korei Północnej, Kolumbii, Indonezji... Nic.

Jakiemu światu? Zdezorientowanyhock:
To chyba wykracza poza moje zdolności pojmowania.

Cytat:Śmierć jest częścią życia.

Co nie znaczy, że należy jej nadejście przyspieszać, jeżeli ktoś sobie tego nie życzy.

Cytat:Od śmierci i tak nie uciekniesz.

Zobaczymy Oczko.

Cytat:Zresztą lepsza śmierć w walce, niż z starości z pełnymi pieluchami czy nieświadomością tego co się wokół dzieje. Lepsza śmierć w boju, niż tchórzliwe życie w kłamstwie.

Niech Seth mówi za siebie, FlauFly chce żyć w błogim spokoju, z dala od wszelkich żądnych krwi wariatów.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#89
FlauFly napisał(a):Co nie znaczy, że należy jej nadejście przyspieszać, jeżeli ktoś sobie tego nie życzy.

Historia nie pyta się o życzenia :razz: Ani wirus, ani pijany kierowca, ani cegła z kruszącego się dachu, ani nieprzyjacielska kula. A wojna jest nieodzowną częścią cywilizacji, zaprawą spajającą cegły historii jest ludzka krew. Nic innego. Bez wojny wcześniej czy później przyjdzie stagnacja. Zresztą widzimy co się dzieje z narodami Europy w skutek zbyt długiego stanu pokoju.

FlauFly napisał(a):Niech Seth mówi za siebie, FlauFly chce żyć w błogim spokoju, z dala od wszelkich żądnych krwi wariatów.

Szkoda, że Flaufly nie urodził się w środku Europy na początku dwudziestolecia międzywojennego :-]
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#90
Cytat:Historia nie pyta się o życzenia Ani wirus, ani pijany kierowca, ani cegła z kruszącego się dachu, ani nieprzyjacielska kula. A wojna jest nieodzowną częścią cywilizacji, zaprawą spajającą cegły historii jest ludzka krew. Nic innego. Bez wojny wcześniej czy później przyjdzie stagnacja. Zresztą widzimy co się dzieje z narodami Europy w skutek zbyt długiego stanu pokoju.

Jak ktoś by Ci przyłożył pistolet do głowy, to byś powiedział, że śmierć to część życia i nikt nikogo o zdanie nie pyta?

Cytat:Szkoda, że Flaufly nie urodził się w środku Europy na początku dwudziestolecia międzywojennego

Jakbym zrozumiał co się dzieje przed '39 to bym zabrał rodzinę i zwiewał jak najdalej.

No i nie odpowiedziałeś o co Ci chodzi z tym światem. Każdy jest dla siebie, nie dla jakiegoś świata. Śledzę wątek o egoizmie więc nie przecz sam sobie.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#91
FlauFly napisał(a):Jak ktoś by Ci przyłożył pistolet do głowy, to byś powiedział, że śmierć to część życia i nikt nikogo o zdanie nie pyta?

Nie. Spróbowałbym ten pistolet odwlec od mojej głowy a w najlepszym przypadku przyłożyć do głowy tego, który we mnie celował. i strzelić. Chyba, żeby mnie postawiono przed plutonem egzekucyjnym, ale są lepsze teksty na wypowiedzenie w obliczu śmierci.

FlauFly napisał(a):Jakbym zrozumiał co się dzieje przed '39 to bym zabrał rodzinę i zwiewał jak najdalej.

No i nie odpowiedziałeś o co Ci chodzi z tym światem. Każdy jest dla siebie, nie dla jakiegoś świata. Śledzę wątek o egoizmie więc nie przecz sam sobie.

Nie zrozumiałeś mię. Chciałem wyrazić myśl, że życie człowieka jest bez znaczenia. Ty jak najbardziej chcesz przeżyć, woła tego Twój instynkt samozachowawczy i egoizm. Ale to czy przeżyjesz czy nie w szerszej perspektywie nie ma najmniejszego znaczenia.

W perspektywie Wszechświata i historii życie jednostki (o ile nie jest wybitna) nie ma znaczenia.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#92
Kilgore Trout napisał(a):a licho wie co ja bym mial na swoich rekach w takim bolszewickim raju. Moze bylbym glownym swiadkiem oskarzenia w procesie wlasnych rodzicow o "kułactwo"?

bolszewizm wydaje mi sie gorszy wlasnie z uwagi na kompletna nieobliczalnosc. Jak juz zyc w totalitaryzmie to lepiej w takim w ktorym wszystko jest jasne. :-P
a co tam było jasne?panie razinger?gówno jasne...za czasow zwyciestwa komuny w tym kraju dalej mielismy mazurek dąbrowskiego a nasi futbolmeni zdobywali laury za niemca(papieza)bys tego za nic niemiał....bylo nie było SŁOWIANIE
Odpowiedz
#93
seth666 napisał(a):a co światu po każdym zamordowanym w Iraku, Arabii Saudyjskiej, Korei Północnej, Kolumbii, Indonezji... Nic. Śmierć jest częścią życia. Od śmierci i tak nie uciekniesz. Zresztą lepsza śmierć w walce, niż z starości z pełnymi pieluchami czy nieświadomością tego co się wokół dzieje. Lepsza śmierć w boju, niż tchórzliwe życie w kłamstwie.
a wiec gin ,mądrys przez net.ale zeby ci sie przyszło ginąc nie w walce ale złapanemu w łapance w nieludzkich warunkach krzyczałbyś.....zyć,chcem żyć hcem sie zesrac w pieluchy
Odpowiedz
#94
Bardzo ciekawa dyskusja i dobrze, że Bart ją przypomniał (przynajmniej tym, którzy mają konto na Facebooku i zaliczają się do klubu ateistów.pl).

Uważam, że III Rzesza bez tej całej eugeniczno-rasowej otoczki rzeczywiście byłaby lepsza od ZSRR, ale... to już nie byłaby ta rzeczywista III Rzesza, którą pamiętamy z gett, obozów, mordów i prześladowań.

Seth rzeczywiście mówił, że nie podoba mu się w III Rzeszy ta sprawa z Żydami - to bardzo zrozumiałe. Jednak owa sprawa z Żydami (przy czym Żydzi są tylko ikoną, obrazem ogólnej walki III Rzeszy z innymi narodami) stanowi samo sedno tego, jak ja oceniamy.

Po drugie, wchodzi tu znane "usprawiedliwianie złego przez gorsze", co według mnie jest złym wyjściem.

Po trzecie - sprawa pochodzenia. To tylko jeden aspekt ogólnej sprawy różniącej III Rzeszę od ZSRR. Mianowicie - w III Rzeszy było można cię zabić za to, jakim się urodziłeś. W ZSRR - za to co zrobiłeś. Według mnie to zasadnicza różnica. I jeżeli Seth może pominąć tę część mojej wypowiedzi (bo ma niemieckich przodków) to ja nie mogę, bo Niemców w rodowodzie mam mało. Ja nie chciałbym ginąć "ot tak".
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#95
von.grzanka napisał(a):Mianowicie - w III Rzeszy było można cię zabić za to, jakim się urodziłeś. W ZSRR - za to co zrobiłeś.

Niezupełnie. W ZSRR też można było mieć przesrane, nawet za powiązanie rodzinne z "wrogiem rewolucji".

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#96
W porównaniu do całych narodów lub nawet ras, wydaje się to niewiele.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości