To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co obecnie czytacie?
#41
Zadar napisał(a):"Meandry ludzkiej egzystencji w kontekście filozofii Heideggera" - Mariusz Pudzianowski

Bhuahahahaha Duży uśmiech
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#42
Orwell "Rok 1984".
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#43
Zadar napisał(a):"Meandry ludzkiej egzystencji w kontekście filozofii Heideggera" - Mariusz Pudzianowski

Rothein napisał(a):Bhuahahahaha Duży uśmiech

Mnie też to rozwaliło :p
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#44
Nie śmiejcie się z mojego ulubionego pisarza Smutny
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#45
Borges - Księga Piasku

trochę się zawiodłem. sądziłem, że ten zbiór opowiadań będzie na poziomie Powszechnej historii nikczemności. niestety jest słabszy. w zasadzie to nawet nie chce mi się tego tomu kończyć...
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#46
Stanisław Kalita - Grecy w Baktrii i w Indiach

Całkiem dobre, szkoda, że autor niczego już więcej nie napisze...
Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania.

— François-Marie Arouet de Voltaire
Odpowiedz
#47
OneManRevolution napisał(a):Orwell "Rok 1984".
hovno
chcesz prawdziwej jazdy bez trzymanki, poczytaj "Pamiętnik znaleziony w wannie" Lema.
tylko nie waż się czytać posłowia by Jarzębski bo hovno.

Odpowiedz
#48
Dialektyka Elektryka, Szurak von Speedow, Ulm 1879r.
[SIZE="2"]0 wyruchanych kóz + 153 wyruchane kozy = 134 obsrane jelenie i kupa spamujących kamieni. No i Goebbels oczywiście.[/SIZE]
Odpowiedz
#49
W oryginale? :-P

Ja czytam
"Jeszcze krótsza historia czasu", Hawking Stephen W.
Zaklinamy was, a teologowie, na waszego Boga, czy w ten sposób nie gasicie Światła Rozumu, czy nie usuwacie słońca ze świata, czy nie ściągacie z nieba Boga waszego, gdy przypisujecie Bogu rzeczy niemożliwe, atrybuty i określenia przeczące sobie.

Kazimierz Łyszczyński (1634-1689), O nieistnieniu Boga
Odpowiedz
#50
idiota napisał(a):hovno

a ten jaki zbachanizowany Oczko
nie powiedziałbym, że książki Orwella to kupa.
są imho niezłe.
choć wiadomo, że Lem klasa wyżej.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#51
dadźboh, hovno znaczy ze gowno i ze Orwell?

idioto jakze, coze, dlaczegoz?
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#52
Cytat:"Pamiętnik znaleziony w wannie" Lema
Czytałem, zresztą jak i prawie wszystkie inne jego książki.
A teraz czytam "Człowiek z wysokiego zamku" Kutasa.
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#53
Kant "Krytyka czystego rozumu"
i miedzy rozdziałami "w drodze" J.Kerouac
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_Kerouac"]
[/url]
Odpowiedz
#54
Ja odświeżam sobie Rysia ("God Delusion" of korz).
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#55
Masłowską czytam ostatnio. Nieważne co, wszystko jest tak samo ziomalskie.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#56
Dokładnie rozumiem, że Zbrodnia i kara nie należy do książek czysto filozoficzno-humanistycznych, ale po jej lekturze trudno mi znaleźć jej słabe strony. To książka przede wszystkim genialna. Dostojewski potrafi zawrzeć istotę konkretnej ideologii w jednym krótkim dialogu. Przedstawia wszelkie główne 'za' i 'przeciw'. Książka wspaniała. Polecam każdemu, bo - mimo iż jest lekturą szkolną - można ją przeoczyć.
Odpowiedz
#57
Ja czytałem (jako lekturę) i uważam, że niezłe.
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#58
caute napisał(a):Kant "Krytyka czystego rozumu"
i miedzy rozdziałami "w drodze" J.Kerouac
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_Kerouac"]
[/url]
o maj gad! prawdziwy masochizm. choć rozdziały w których niszczy dowody na istnienie boga są lekturą elementarną dla każdego.
Odpowiedz
#59
Cytat:o maj gad! prawdziwy masochizm. choć rozdziały w których niszczy dowody na istnienie boga są lekturą elementarną dla każdego.

HM coś więcej będe mógł powiedzieć jak przebrne całość, ale już wiem że miałbym o czym z kantem dyskutować, z kilkoma rzeczami już się nie zgadzam, co dziwo o kilku myśle podobnie :>

i zastanawiają mnie już sądy czyste a priori a matematyka - co wydaje sie kluczowe :>>>


a chwyciłem za to determinowany słowami a.schopenheuera że znajmość nauki kanta dla człowieka jest jak dla oczu ściągnięcie katarakty
Odpowiedz
#60
"Z archeologią za pan brat" Gąssowski Duży uśmiech
GOTT IST TOT
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości