To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co obecnie czytacie?
Zbrodnię i Karę.
Odpowiedz
Fry napisał(a):Zbrodnię i Karę.

Boskie! Moja najulubieńsza, najukochańsza książka.
Odpowiedz
nex napisał(a):na czymś jednak trzeba zbudować dojrzałość. dlatego też wydaje mi się, że warto zaczynać mimo wszystko od "poważnych lektur". byle z umiarem!

Oczywiście. Pod warunkiem, że na tym się da zbudować dojrzałość ;-)
Zasadniczo lepiej jednak sięgać wysoko.
[SIZE="1"]PRZYSIĘGAM NA SWOJE ŻYCIE I SWOJĄ MIŁOŚĆ DO NIEGO, ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁA DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁA GO, BY ŻYŁ DLA MNIE[/SIZE]
Odpowiedz
Podręczniki czytam... o_O

Dostałam Szyfr Aleksandra Wielkiego na imieniny od ojca i jak na razie przeczytałam cztery strony. Potem mi skonfiskował i sam czyta. Wrrrr. A zapowiada się fajnie.


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
A ja czytam dwie świetne, bardzo stare książki popularnonaukowe z fizyki rosjanina J. Perelmana "Zajmująca fizyka".
Zero fizyki najnowszej - jednakże bardzo fajnie się to czyta!
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
/


Jan Tomasz Gross - STRACH

Ponoć wywołuje najgorsze uczucia w Polakach.
Odpowiedz
W Polakach najgorsze uczucia wywołują najróżniejsze pierdoły. I nie tylko w Polakach.

Co czytam? Lekturkę Uśmiech Przedwiośnie. Niezłe.
Odpowiedz
Zaczelem czytac pierwszy tom 9-seriowej czesci LOTF:
http://starwars.wikia.com/wiki/Legacy_of_the_Force

Czyli przygody 70 letniego dziadka Han'a Solo troszke mlodszego Skywalkera i innych dinozaurow.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Drugą księgę "Diuny" Franka Herberta.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
Mesjasza znaczy się? Kurde diuna jest fajna, też bym sobie zjadł następną część (czecia w moim przypadku), ale czasu nie ma =/ Teraz jak już pisałem ZiK, jeszcze nie skończyłem, ale jak na lekturowe warunki to wydaje się być fajna. ale zobaczymy, zobaczymy, nie chwal dnia... itd.
Odpowiedz
Cytat:Mesjasza znaczy się?

Nie. Po prostu pierwsza część "Diuna" ma trzy tzw. "księgi". Dziś przeczytałem pierwszą i zacząłem drugą Uśmiech.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
aha aha aha widocznie zapomniałem, wybacz ;p
Odpowiedz
Spoko Oczko. Jutro skończę tą i następną księgę i będę mógł przejść do Mesjasza.
Tylko szkoda, że u nas w bibliotece nie ma...
Będę musiał z e-booka czytać...
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
ja nie lubię e-bookow, niewygodne, ale w porównaniu z wydaniem mesjasza na które trafiłem (jakieś starsze ode mnie, z ruchomymi elementami :razz: ) to może i byłby taki lepszy ;p
Odpowiedz
Też właśnie zaczynam Diunę. Się zobaczy, jak to wygląda. Na Miasteczku Salem się trochę zawiodłem, bo nie była jakaś super ekstra, ale wciąż poziom trzyma.
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
Szyfr Aleksandra Wielkiego.
Zajumałam ojcu Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech
Tj. nie zajumałam. Odebrałam moją własność.


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
Pomoc wzajemna jako czynnik rozwoju - Kropotkin

On contradiction- Mao Zedong
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Ryś Dawkins - Samolubny gen (w końcu musiałam to nadrobić)
S. Sękowski, S. Szostkiewicz - Świat tworzyw sztucznych
Amir D. Aczel - Wielkie twierdzenie Fermata - rozwiązanie zagadki starego matematycznego problemu

Świat Nauki 'Iluzje', Focus Historia

chwilowo rzuciłam całkowicie internet, co wzbudziło wzrost mojej aktywności czytelniczej Oczko
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
Hanna Krall - Trudności ze wstawaniem
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
Scully napisał(a):chwilowo rzuciłam całkowicie internet, co wzbudziło wzrost mojej aktywności czytelniczej Oczko
"calkowicie" mowisz..
I am virgin
I'm a whore
Giving nothing
The taker
The maker of war
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości