To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co obecnie czytacie?
#61
"Dziecko - pielęgnacja i wychowanie" Benjamin Spock.
Czytam piąty raz i robię notatki, żeby niczego nie zapomnieć ;-)
Odpowiedz
#62
'Kompendium pilota wycieczek' Z. Kruczek
'Ulisses' James Joyce
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#63
Obecnie poczytuję poezję Leśmiana. Poluję na książkę - "TO" Stephena Kinga. Ma ktoś pożyczyć? Uśmiech

Odpowiedz
#64
pawel.wlodek napisał(a):'Ulisses' James Joyce
nigdy nie skończyłem...
Odpowiedz
#65
DarkWater napisał(a):nigdy nie skończyłem...

Sprzedawczyni w księgarni też mi to powiedziała. Ja zacząłem w weekend i jakoś idzie.
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#66
"Vademecum dla lubiących coś doradzić" Jerzego Wittlina
i
"Aktywność wizualna człowieka" niepamiętamkogo

Odpowiedz
#67
OBYWATEL. Czytajcie Obywatela, naprawdę wyśmienita gazetka. Od anarchistów po nacjonalistów. Są teksty i liberałów i socjalistów, dużo ciekawych wizji świata do poznania.
Odpowiedz
#68
skończyłem "Szachinszach" Kapuścińskiego (książka naprawde świetna, znakomicie poszerza spojrzenia na współczesny Iran i choć podręcznika historii nie zastąpi, to przynajmniej uniejednoznaczni przekaz medialny czy mantre pilastra) a obecnie na stole leży otwarta "Martwa natura z wędzidłem" Herberta.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#69
Skończyłem : „Jeniec wojenny nr 335”. Niezwykle ciekawa książka w osobą Pana Sałackiego w roli głównej. Opowiada o niezwykłych przeżyciach autora w obozach jenieckich- Oflagach. Życie obozowe jest opisane bardzo dokładnie, oddane są chwile radości i grozy w tej szarej i bolesnej rzeczywistości "za drutami" . Autor poznał między innymi Jakuba Dżugaszwilija (nie wiem jak odmienić to nazwisko Oczko). Oraz cudem przeżył bombardowanie obozu przez wojska allianckie.
Na uwagę zasługuje opis stosunków Niemcy- Polacy. Najpierw w sytuacji Pan- Niewolnik a potem w chwili odwrócenia się ról wraz z przybyciem oswobodzicieli.
A. Sałacki opisuje również kilka lat po wojnie- z perspektywy człowieka popierającego rodzącego się Demoluda.
Szczerze polecam Uśmiech
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#70
Ludwig von Mises "Ludzkie działanie"
[Obrazek: galeria_obrazkow:agorpl.jpg]
Odpowiedz
#71
obecnie Capote Truman "Śniadanie u Tiffany'ego". wsiąkam. świetne!
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#72
"Ciekawe Czasy" T. Pratchett
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#73
wreszcie ktoś odnowił Oczko

skończyłem "Wspomnienia z domu umarłych" Dostojewskiego. to jeszcze nie ten Fiodor, który przyczynia się do bezsenności, ale jest całkiem nieźle (zwłaszcza opowiadanie "Mąż Akulki" jest świetną zapowiedzią jego przyszłego stylu).

a obecnie na warsztacie Coetzee "Foe". ciężko idzie.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#74
Bartek Świderski "Bracia Kramer"
http://nakanapie.pl/book/384311/bartek-s...kramer.htm
I am virgin
I'm a whore
Giving nothing
The taker
The maker of war
Odpowiedz
#75
Benjamin R. Barber - Imperium strachu: wojna, terroryzm i demokracja

Jurij Felsztinski, Władimir Pribyłowski - Korporacja zabójców (niby wiadomo ze wladza rosyjska to kreatury ale i tak zgroza)
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#76
John Lyons, "Semantyka". Niedawno dla wyluzowania czytałem książkę Cejrowskiego, "Gringo wsród dzikich plemion" Duży uśmiech O ile zupełnie nie zgadzam się z poglądami WC, o tyle podziwiam umiejętność opowiadania ciekawych historii.
Odpowiedz
#77
Samolubny Gen Dawkinsa

PS co ciekawe używam do tego Expressivo.
Odpowiedz
#78
S. Grzesiuk

"Boso, ale w ostrogach"
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#79
Poszukaj na Allegro Jerzego Bieleckiego "Kto ratuje jedno życie" - też czyta się jak pasjonującą powieść Uśmiech

Ja obecnie przedzieram się przez 'Technikę impulsową" Littauera...
Null pointer exception
Odpowiedz
#80
Twój post odnosi się do mnie? Uśmiech

"Boso ale..." skończyłem 15 minut temu a teraz lecę "pięć lat KC'tu"
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości