To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co obecnie czytacie?
#21
Jeszcze się nawrócisz :].
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#22
"Paradise Lost" Miltona - w orginale
[SIZE="1"]PRZYSIĘGAM NA SWOJE ŻYCIE I SWOJĄ MIŁOŚĆ DO NIEGO, ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁA DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁA GO, BY ŻYŁ DLA MNIE[/SIZE]
Odpowiedz
#23
rousseau "wyznania"
Odpowiedz
#24
The secret life of a Satanist. Barton.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#25
"Meandry ludzkiej egzystencji w kontekście filozofii Heideggera" - Mariusz Pudzianowski
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#26
Kirst - "blyskawiczne dziewczyny", zaczynam "na zachodzie bez zmian" Remarque.
Odpowiedz
#27
Ja czytam My dzieci z dworca Zoo.
A poza tym to lada moment (w środę, biorę sobie jako książkę do podróży) Zadie Smith - O pięknie.


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#28
"Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell
Jeszcze ze dwa, trzy lata temu zarzekałam się, że tego nie tknę, a mama próbowała mnie namówić... Wystarczyło że nie miałam co czytać, a to było pod ręką i siedzę w tym od dziesięciu dni szybkimi krokami zmierzając do końca xD
[SIGPIC][/SIGPIC]
Odpowiedz
#29
Encyklopedia Geografia
Tablice geograficzne

To może nie książki o zawiłej ludzkiej naturze i problemach egzystencjalnych, ale pytanie brzmiało, co czytamy. Uśmiech Jakoś trza się do tej - mam nadzieję ostatniej - olimpiady przygotować. No i to jednak z zamiłowania. Geografii nigdy za wiele.

Przymierzam się do Antychrześcijanina Nietzschego, no i na wakacje - podobno ciekawa - Zbrodnia i kara Dostojewskiego.
Odpowiedz
#30
Pamięć wyzwolona - Alice Miller... i Muminki i Marsjanie... próbuję czytać Inteligencję emocjonalną, ale mnie wkurza...
"Jeśli posłuchaliście matki, ojca, księdza, faceta z telewizji czy jakichkolwiek innych ludzi, którzy mówili wam, jak postępować i przez to pędzicie teraz nudny, marny żywot, to w pełni na to zasługujecie. Jeśli chcecie być głupimi fiutami, to nimi bądźcie, ale nie oczekujcie wtedy od innych szacunku - głupi fiut to głupi fiut" - Frank Zappa -
z Ulubionych cytatów


"Dziwka - kobieta o moralności mężczyzny"
Odpowiedz
#31
Skończyłem Diunę i Mesjasza Diuny Franka Herberta, a teraz zacząłem (no, 150 strona, ale przy tej książce z pewnością mogę tak powiedzieć xP) Lód Jacka Dukaja. Także trochę drastyczna zmiana klimatu ^^
Odpowiedz
#32
Oj, mocno drastycznie Duży uśmiech.
Zobaczymy czy nawróci się kolejny marcynowiec nam... Duży uśmiech
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#33
Klawa napisał(a):"Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell

Bardzo fajna książka. Ale film chyba dla mnie dużo lepszy Uśmiech Moja siostra szuka faceta w stylu Rhetta Butlera.
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#34
Popiół i Kurz - J. Grzędowicz
Właściwie, to już przeczytałem
Odpowiedz
#35
pawel.wlodek napisał(a):Ale film chyba dla mnie dużo lepszy Uśmiech Moja siostra szuka faceta w stylu Rhetta Butlera.

Film oglądałam kilka lat temu, od połowy i niewiele pamiętam, ale kilka osób z otoczenia go uwielbia. A Butler... Wystarczy chyba powiedzieć, że go uwielbiam Duży uśmiech
[SIGPIC][/SIGPIC]
Odpowiedz
#36
Aktualnie czytam - David Boaz - "Libertarianizm"
Całkiem ciekawe i dobre wyjaśnienie filozofii wolności - polecam wszystkim interesującym się polityką czy ekonomią a nie mającym wcześniej do czynienia z treściami prawdziwie liberalnymi.
Odpowiedz
#37
Lepiej powrócić do annałów i prapoczątków liberalizmu klasycznego Locke'a. Tak też czytam teraz 2 traktaty o rządzie tegoż właśnie filozofa.
[url="http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord/"][Obrazek: 468x60_dday.png]
[/url]
Odpowiedz
#38
skończyło się Bukowskiego - Kobiety (bardzo, bardzo choć lektura zdecydowanie dla facetów).

zaczeło się Marquez - Sto lat samotności

Udając, że śpi, zmienił pozycje, żeby usunąć wszelkie trudności, i wtedy uczuł rękę bez czarnego opatrunku buszującą jak ociemniały mięczak w dżungli jego pożądania.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#39
nex napisał(a):zaczeło się Marquez - Sto lat samotności
Niezła książka, bardzo intrygująca, podobała mi się.

Łysiak - Statek (drugi raz - książka dla Adama w sam raz :-P) / A. Bielański - Chemia nieorganiczna
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#40
nex napisał(a):Marquez - Sto lat samotności[/b][/i]

Jeden z bardzo nielicznych autorów hiszpańskojęzycznych, którzy za swój dorobek lub konkretne dzieło otrzymali Nobla.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości