To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co obecnie czytacie?
#81
Tak, do Ciebie.
Coś się tak rzucił na kontzliteraturę? Uśmiech

Jak byś mieszkał bliżej Sosnowca, to ja mam troche zasobow Uśmiech
Niestety, drugie tyle poszlo na wieczne nieoddanie i trzeba kupic na nowo... a to droga literatura jest...
Null pointer exception
Odpowiedz
#82
Powiem Ci, że zacząłem od pana Sałackiego i jego "Jeńca Wojennego..."- bardzo ciekawa książka jak dla mnie i doskonale ukazuje ludzkie zachowania w chwili niemalże "katastrofy" (swoją drogą służalczość ludności niemieckiej cywilnej w czasie IIWŚ to majstersztyk). Poza tym w jakiś sposób czułem niedosyt po przeczytanym kiedyś "Dzieciństwie w pasiaku" i chciałem wrócić do tej tematyki. To bardzo poruszające książki- dają do myślenia nad życiem i pokazują, że należy cenić to, co się aktualnie ma- pokój, bezpieczeństwo i choćby do parszywe minimum socjalne.

O grzesiuku usłyszałem niedawno,ale nie pod kątem KC'tu, tylko pierwszej części (chronologicznie drugiej) jego biografii. "Boso ale w ostrogach" to naprawdę świetna książka- realia przedwojennych szemranych środowisk warszawy są oddane w detalach i tworzą kolorowy (po mimo pozornej szarości i braku litości) świat, moim zdaniem diametralnie różny od dzisiejszego- wtedy nawet złodzieje mieli klasę a spór pomiędzy członkami "dzielnic" miał wręcz gangsterski klimat Nowego Yorku lat 20 Oczko

Nie wiem, czy czytałeś "Boso...", ale w pamięć wryła mi się scena, gdy główny bohater powiedział NIE, regulaminowi "podziemia"- chodziło o broń bodajże. No cóż, chłopaki z charakterem Uśmiech

Po "5 lat..." sięgnąłem jako po kolejną część przygód tego niesamowicie sprytnego i obdarzonego wielkim humorem człowieka. Jestem w tej chwili na 20 stronie i już widzę, że nawet w KC bohater nie traci swojego animuszu


PS: jeśli masz jakieś ciekawe i niepotrzebne książki to mógłbym je odkupić Uśmiech

Oczywiście "teoria uzwojenia ładowarki do telefonu komórkowego" itp odpada w pierwszej pozycji Oczko
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#83
Odświeżyłem niedawno "Rok 1984", to naprawdę bardzo mądra książka, jedna z tych które otwierają oczy. Dziabnąłem "Ojca Chrzestnego" ( ciekawa lektura, zaskakująco głęboka), i jeszcze zaszarżowałem "Jądro ciemności", straszna męka. Ah, i wcześniej ponownie przeczytałem "Mistrza i Małgorzatę". Opisy dot. Piłata godne wszelakich nagród, zarówno za styl jak i sugestywność. No i machnąłem sobie jakąś wesołą, przygodową, cegłę Pilipiuka o podróżach w czasie. Teraz męczę "Panią Bovary". I tyle. Co czytałem dalej niż 2 tygodnie temu, nie pamiętam.
o, przypomniałem sobie:
"Moc miłosierdzia" Dalajlamy, męcząca lektura potwornie. Jest pare wartych uwagi myśli, ale toną one w zupie oczywistości i utopii. Rzuciłem w połowie.
Odpowiedz
#84
Cytat:Dziabnąłem "Ojca Chrzestnego"
Miałem się brać za to, mam więc pytanie: dużo lepsza od filmu?
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#85
Właściwie nie. Miejscami zupełnie inna, z innym "klimatem", często opowiada o czymś... głębszym, a jednocześnie zaskakująco trywialnym. Jest równie dobra co film, tyle że... inna.
Odpowiedz
#86
Pascal - Portugalia w Pigułce Uśmiech
Odpowiedz
#87
Juliusz Verne - Tajemnicza Wyspa.
Mein Gott, ilez wspomnien....................
Null pointer exception
Odpowiedz
#88
Maskarada - T. Pratchett
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#89
Dostojewski - Sobowtór (rewelacja!)
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#90
Z Kingiem się zapoznaję, po Lśnieniu i Misery czas na Miasteczko Salem. Jak na razie nieźle.
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#91
Al-Rahim napisał(a):i jeszcze zaszarżowałem "Jądro ciemności", straszna męka.

Oj tak. Lord Jim tego samego autora [Joseph Conrad] równie ciężki i w podobnym klimacie.
Odpowiedz
#92
ulotkę na Hoop coli czytam obecnie se.

a w chwilach wolnych (1 strona / 2 dni) The Green Mile Spielberga
Odpowiedz
#93
Cytat:a w chwilach wolnych (1 strona / 2 dni) The Green Mile Spielberga

rozumiem ze nie przeczytales jeszcze okładki? Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#94
Doszedłem do południa w 'Ulissesie'. Ciekawa książka, choć czytanie tego jest jak czytanie dzieła grafomana.
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#95
Kilgore Trout napisał(a):rozumiem ze nie przeczytales jeszcze okładki? Uśmiech

Z[dziwisz] się! Doszedłem do 230 strony... w spisie treści.
Odpowiedz
#96
Aktualnie zajmuję się literaturą historyczną. Co prawda teraz czytam repetytorium, ale też niedługo zacznę "Między dwiema wojnami" Henryka Batowskiego. W planie mam jeszcze skończenie Boga Urojonego Dawkinsa (stanąłem na końcu książki, bo nie miałem czasu na nią).

Teraz oczywiście czekają na mnie lektury szkolne: Potop,Lalka, pewnie Dziady cz. III, Nad Niemnem, Ludzie Bezdomni i tak dalej. Nie przerabiałem żadnego z tych dzieł. Wiem tylko tyle, że będę tego żałować Oczko .
Odpowiedz
#97
Obecnie wałkuję:

Daniel C. Dennett "Darwin's Dangerous Idea"
Antoni Kępiński "Psychopatologia Nerwic"
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#98
Cytat:Z[dziwisz] się! Doszedłem do 230 strony... w spisie treści.

hmm to wroc do okladki i przeczytaj jeszcze raz autora? Uśmiech

ja koncze "Biesy" z zalem i zaczynam "Zamek" Kafki

a niemrawo bo w formie ebooka "How nonviolence protects the state" Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#99
"Max Stirner. Jednostka, społeczeństwo, państwo" by Chmieliński
[SIZE="1"]PRZYSIĘGAM NA SWOJE ŻYCIE I SWOJĄ MIŁOŚĆ DO NIEGO, ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁA DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁA GO, BY ŻYŁ DLA MNIE[/SIZE]
Odpowiedz
Dopiero znalazłem. Nie wiem czy przeczytam. Wolałbym po polsku.
http://flag.blackened.net/daver/anarchism/mlc/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości