Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzeby seksualne księży
ano grzech. fakt.
czyli nie ma pozwoleństwa.
niedobrzy, już myślałam, że ich wybronię.
Odpowiedz
Wątek przeniesiony. Chlebo, musisz być wyjątkowo ubogim wewnętrznie człowiekiem, skoro dla Ciebie kto kogo dyma to filozofia.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
Medialną twarzą katolickiej pedofilii w USA był ksiądz John Geoghan (oraz jego protektor biskup Bostonu Bernard Law). W ciągu swojej 30- letniej posługi ksiądz John molestował i zgwałcił ok. 130 dzieci; choć w większości przypadków upłynął okres przedawnienia, księdza skazano w 2002 r. na 10 lat więzienia. Ksiądz umarł, tak jak żył - podle: pod butami współwięźnia z celi (dosłownie - przyczyną śmierci było zmiażdżenie klatki piersiowej). Władze więzienia wiedziały, że osadzony razem z nim Joseph Druce, skazany za zabójstwo nazista jest homofobem, molestowanym w dzieciństwie. W Internecie można obejrzeć film ze strażnikami więziennymi tłoczącymi się u drzwi, za którymi umiera ksiądz

http://www.youtube.com/watch?v=IjkHXDtoXAo
Odpowiedz
Na lamach Der Spiegel ukazało się studium badawcze przeprowadzone przez jezuitę, profesora Eckharda Fricka z monachijskiego uniwersytetu. W ciągu ostatnich 3 lat przebadał on 8600 pracowników Krk. Tylko połowa z nich zdecydowała by się na powtórny celibat, gdyby miała wolny wybór. Studium zostało przeprowadzone za prywatne pieniądze, bez wiedzy niemieckiego episkopatu. Katoliccy księża skarżyli się szczególnie na "emocjonalną samotność" swojego życia.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
To nie upadek księdza Charamzy jak pieją katolickie media. To upada ta Stajnia Augiasza zwana Kościołem rzymsko katolickim. napisał(a): Umiłowani Siostry i Bracia!
A czy kto się zastanawiał nad tym, że ten gej w sutannie został wyświęcony a zatem z woli Boga Ojca obdarzony łaską Ducha Świętego zaczął robić karierę za czasów Wielkiego Świętego Herosa Cnót Wszelakich zwanego JaPa2 - już jako gej?
Wygląda na to że Bóg go do tej służby powołał a Duch Święty nad tym czuwał.
Jak to się stało, że ten Heros Prorok i cudotwórca nie rozeznał intencji geja, że Duch Święty nie oświecił jego Świątobliwości w tej kwestii w celu zapobieżenia kompromitacji tej Stajni Augiasza zwanej Stolicą Apostolską i całego rzymskiego Kościoła?
O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
PS. A co robi ze swoim popędem seksualnym którym go Bóg (mam nadzieję) obdarzył ksiądz Oko?
Notoryczny koniobójca? Katechizm powiada że masturbacja tez nie jest mila Bogu.
Religia jest obrazą godności człowieka! I dlatego olewam punktację_reputację.
Odpowiedz
Jak to się stało, że ten Heros Prorok i cudotwórca nie rozeznał intencji geja, że Duch Święty nie oświecił jego Świątobliwości w tej kwestii w celu zapobieżenia kompromitacji tej Stajni Augiasza zwanej Stolicą Apostolską i całego rzymskiego Kościoła? - Gwardian

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ale najpierw trzeba wiedzieć, że dla Boga każdy człowiek jest osobą wolną i nawet przyjęcie święceń jako gej nie wpływa na stosunek Boga do tego człowieka. Ksiądz Charamza przede wszystkim zadaje ból księżom, ponieważ swoim grzechem odłącza ludzi zranionych od Chrystusa. Bóg zawsze będzie go kochał i czekał, aby się nawrócił. Kościół nie zważa na to czy będzie skompromitowany czy nie, ale pomimo wszystko głosi światu, że Jezus jest Synem Bożym. Ta Stajnia Augiasza jest faktycznie pełna gówna, ale jest także święta. Kto jest bez poczucia grzechu nie potrzebuje Kościoła, ponieważ Jezus ustanowił Kościół dla grzeszników.

Zawsze znajdziecie pretekst do walki z Kościołem, bo "ten zrobił to", "ten zrobił tamto", "księża są źli", tzn. że Kościół to ściema, ale bądźcie świadomi, że on jako jedyny pokazuje drogę, prawdę i życie (święci pokazują, że da się być szczęśliwym pomimo niedostatku, nędzy, chorób, wojen, prześladowań i każdego innego zła w życiu).
Odpowiedz
Ksiądz z Meksyku przyznał się do molestowania seksualnego małoletnich
Wiadomość wyciekła dzięki hakerom z grupy "Anonymous". W sieci umieścili notatkę na temat ojca José Ataulfo Garcii. Kapłan miał się przyznać do zgwałcenia 30 latynoskich dziewcząt w wieku od 5 do 10 lat w stanie Oaxaca. Zapewnił też, że był świadomy swojego nosicielstwa wirusa HIV.
http://www.o2.pl/hot/ksiadz-zarazony-wir...714166913a
++++++++++++
Ożesz kurfa przenajświętsza – deportować do Polski to mu przynajmniej jaja przy samej dupie obetną.
Religia jest obrazą godności człowieka! I dlatego olewam punktację_reputację.
Odpowiedz
Gwardian napisał(a): Ożesz kurfa przenajświętsza – deportować do Polski to mu przynajmniej jaja przy samej dupie obetną.
Chyba go predzej Duda ulaskawi.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Tzw. duchowni to tacy sami jak reszta społeczeństwa. Zdarzają się u nich porządni ludzie, pedofile, oszuści itd. Interesujące są poczynania np. władz miejskich które za symboliczną złotówkę przekazały parafii budynek w centrum (nie pamiętam już jakiego) miasta. Ta sama władza gminna, wynajęła od ojców i płaci niemało ojcom za wynajęcie budynku na potrzeby przedszkola. Pytanie skąd gmina ma tyle pieniędzy ? To może niech gmina wyremontuje sprzeda mi za złotówkę lokal, a ja będę miastu wynajmował za opłatą ?
Wiadomo, że są duchowni mający partnerów, dzieci i hajs. W przypadku zniesienia celibatu w przyszłości będzie też majątek dla całych rodów duchownych. Nie wiem dlaczego taka instytucja finansowana jest budżetu centralnego a nie dobrowolnie z podatków ? Nie interesują mnie tzw. pastorzy i inni dorobkiewicze itp. Sentyment ? To raczej taki mały, skromny i ubogi obiekt religijny, - wg. mnie
Odpowiedz
Tgc napisał(a):
Gwardian napisał(a): Ożesz kurfa przenajświętsza – deportować do Polski to mu przynajmniej jaja przy samej dupie obetną.
Chyba go predzej Duda ulaskawi.

Dokładnie. I zrobią z niego ofiarę spisku karteli narkotykowych.
Odpowiedz
Najpierw go odnaleźć muszą

"The problem is that Ataulfo may not even exist."

Oczywiście jeżeli odnajdą, to będzie news na pierwszą stronę i chyba długo oczekiwany dowód na to, że KRK ukrywa pedo-księży.

A jeżeli nie odnajdą to sprawa przejdzie bez echa, będzie i tak kopiowana na "listach księżów pedofili" a paru apologetów mistyfikacji będzie uzasadniało, że być może tutaj nie, ale gdzieś indziej to na serio tak i jeszcze więcej.

PS: Wiem, piszę w świadomości, że odnaleźć mogą. Ale na dzień dzisiejszy po prostu poczekam, aż znajdą.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Oczywiście jeżeli odnajdą, to będzie news na pierwszą stronę i chyba długo oczekiwany dowód na to, że KRK ukrywa pedo-księży.

Gdzieś Ty się uchował, że o ukrywaniu księży pedofilów nie słyszałeś? Pierwszym z brzegu przykładem tuszowania pedofilii w Krk jest choćby sprawa ks. Gila, który za molestowanie w 2001r. dzieci w ośrodku w Markach został oddelegowany przez przełożonych do pracy z nieletnimi na Dominikanie. A może tak samo jak na przykład abp Carlson, przełożeni ks. Gila po prostu nie zdawali sobie sprawy, że gwałcenie podopiecznych to przestępstwo? https://www.youtube.com/watch?v=upW7SHAjSEA
Odpowiedz
Karol Żywiec napisał(a): Gdzieś Ty się uchował, że o ukrywaniu księży pedofilów nie słyszałeś?  Pierwszym z brzegu przykładem tuszowania pedofilii w Krk (...)

STOP

Tuszowanie a ukrywanie to dwie różne sprawy.

Tuszowanie to wszelkie środki do zapobiegnięcia skandalu, jak przenosiny z miejsca na miejsce, jak płacenie jakichś ugodowych odszkodowań po cichu i tak dalej. To miało miejsce w każdej mi znanej instytucji, świeckiej i religijnej, w której miało miejsce zjawisko pedofilii. Także w KRK. Ale żadne z tych środków nie jest niezgodne z prawem.

O ukrywaniu mówię natomiast wtedy, jeżeli dochodzi do działań bezprawnych, jak wpływanie na policjantów, jak niszczenie dowodów procesowych, jak odrzucanie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa czy zmiana tożsamości.

Zauważ, że w pierwszym wypadku w każdym momencie istnieje możliwość skutecznego zaskarżenia danego pedofila. I wtedy machina prawna rusza swoją drogą, a żadna zmiana miejsca pobytu itp. nie pomaga.
Wszystko ma swój czas
Spoiler!
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Tuszowanie a ukrywanie to dwie różne sprawy.
W mowie potocznej sa to synonimy. Istnieja jakies prawne definicje tuszowania i ukrywania czy tylko tworzysz to sztuczne rozroznienie w celu naiwnej obrony kleru?
Odpowiedz
Tgc napisał(a): W mowie potocznej sa to synonimy.  Istnieja jakies prawne definicje tuszowania i ukrywania czy tylko tworzysz to sztuczne rozroznienie w celu naiwnej obrony kleru?

Mój komentarz był do konkretnej sytuacji. Jest drobna, aczkolwiek istotna różnica, czy dany pedofil przenosi się na inne miejsce, a czy znika z kartotek parafialnych, kurialnych i policyjnych "jak sen jaki złoty".

Ale fakt, czasem rozróżnienie jest używane w celu wybielania praktyk tuszowania. Postaram się na przyszłość unikać, OK?
Wszystko ma swój czas
Spoiler!
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Ale fakt, czasem rozróżnienie jest używane w celu wybielania praktyk tuszowania
No czasem tak, na przyklad 3 posty powyzej :>.

Inna niesmaczna kwestia jest takze proba obrony skandali pedofilskich w Kosciele na zasadzie: "Przeciez wszyscy tak robia". No wlasnie nie slyszalem zeby ktos inny tak robil na taka skale. Proba niewywolania skandalu owszem, ale nie slyszalem aby przykladowo kuratorzy oswiaty przenosili specjalnie zboczonych nauczycieli ze szkoly do szkoly albo ordynatorzy szpitali wymieniali sie np. pediatriami pedofilami.
Odpowiedz
Tgc napisał(a): No czasem tak, na przyklad 3 posty powyzej :>.

Kaman, różnica między - karalnym - ukrywaniem a, przykładowo ugodą pozasądową jest. Choć oba podpadają pod jeden synonim. I tak jak jedni podkreślają różnicę do wybielania, tak drudzy nadużywają synonimów w celu "odbielania".

Cytat:No wlasnie nie slyszalem zeby ktos inny tak robil na taka skale. Proba niewywolania skandalu owszem, ale nie slyszalem aby przykladowo kuratorzy oswiaty przenosili specjalnie zboczonych nauczycieli ze szkoly do szkoly albo ordynatorzy szpitali wymieniali sie np. pediatriami pedofilami.

Prześwietlisz jakąś z wyżej wymienionych organizacji w ten sam sposób i w porównywalnym okresie czasowym, to porozmawiamy. Ja słyszałem o skandalach w drużynach pływackich, młodzieżówkach kolei państwowej czy też wspólnotach ewangelicznych. Z całkiem podobnymi mechanizmami ... nazwijmy to po prostu, tuszowania skandalu. Zwłaszcza w czasach, kiedy myślano, że wystarczą dwa miesiące terapii, i facet "wyleczony".

PS: "Wymieniali"? Co masz na myśli? "Ja ci dam pedofila a ty mi dwóch ekshibicjonistów"? Wiem, moja chora wyobraźnia znowu.
Wszystko ma swój czas
Spoiler!
Odpowiedz
bert04,

z wielu względów są to sytuacje nieporównywalne. Skandale pedofilskie zdarzały się w każdej instytucji mającej kontakty z dziećmi i młodzieżą. Ale w żadnej z nich sprawcy nie byli aż tak bezkarni, jak w przypadku duchownych. Żadna z instytucji świeckich w społeczeństwach otwartych nie miała takich wpływów, ani takiej siły, by skandale pedofilskie chować pod dywan przez tak długi czas.
Oddzielną kwestią jest skala dewastacji psychicznej młodych ludzi, gdy molestowania dopuszczały się osoby predestynowane do wpajania dzieciom zachowań moralnych.

Wiem, że zwłaszcza polski Kościół idzie w tej sprawie w zaparte i stara się ją bagatelizować, ale inne europejskie Kościoły już przeprowadziły, lub właśnie przeprowadzają rachunek sumienia w związku z tym zjawiskiem i naszego też to nie minie.
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Prześwietlisz jakąś z wyżej wymienionych organizacji w ten sam sposób i w porównywalnym okresie czasowym, to porozmawiamy. Ja słyszałem o skandalach w drużynach pływackich, młodzieżówkach kolei państwowej czy też wspólnotach ewangelicznych. Z całkiem podobnymi mechanizmami ... nazwijmy to po prostu, tuszowania skandalu. Zwłaszcza w czasach, kiedy myślano, że wystarczą dwa miesiące terapii, i facet "wyleczony".

To Ty uzyles argumentu, ze tuszowanie pedofilii to normalne. Wiec to ja prosze o przyklad organizacji, ktora robila to na podobna skale co Kosciol. Czy wladze Polskiego Zwiazku Plywackiego (czy jakiego to tam kraju dotyczylo?) przenosily trenerow pedofilow pomiedzy druzynami? Ktora z "miedzynarodowych korporacji" moze sie szczycic tysiacami molestowanych dzieci na prawie kazdym kontynencie (https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_C...by_country)?
Odpowiedz
Usprawiedliwić duchownego można bo jest pedofilem, prawdopodobnie dlatego wybrał stan kapłański. Wszędzie są pedofile tylko, że kościół mówił coś o prawdzie, a nie o tuszowaniu. Podobno są tam prawdy objawione, dlatego idąc do konfesjonałów miejcie to na uwadze
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości