To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmrok
#1
Od kilkunastu dni można zaobserwować ciekawe zjawisko wiążące się z porami roku. Jest to mianowicie brak nocy astronomicznej. Niektórzy pewnie zapytają "jak to?".
Popatrzcie uważnie na noce od 6-8 czerwca do bodajże 10 lipca. Nie są one nocami astronomicznymi ale porą ciągłego zmierzchu, ponieważ Słońce znajduje się więcej niż 18 stopni pod horyzontem- przy uważnej obserwacji dostrzeżecie, że na pasie wschodu i zachodu słońca niebo jest podświetlone od dołu. W rzeczywistości noce tych dni to bardzo późne wieczory połączone ze świtem


Ciekawe zjawisko dające namiastkę dalekiej północy Uśmiech
Wy też obserwujecie to podczas dni późnej wiosny i wczesnego lata?
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#2
Phillrond napisał(a):Wy też obserwujecie to podczas dni późnej wiosny i wczesnego lata?

Brzmi jak domowe przedszkole. Język Duży uśmiech

Rzeczywiście coś takiego da się chyba zaobserwować.
Odpowiedz
#3
Ano, ano, a nawet nie wiedziałam że to jest co roku w tym okresie. Ciekawe zjawisko.

Forum óczy i wyhowuje.


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#4
Nie lubię tej poświaty i w ogóle wschodzącego słońca o tej porze roku, bo zawsze jak wracam z imprezy pokiereszowana i jedyne o czym marzę, to wyciąć zgona samotnie w swoim łóżku, bezświetlnie, to mi zaczyna jarzyć w oczy... brrrr
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#5
no właśnie tez to zauważyłam i ostatnio sie nad tym zastanawiałam ze jak ide na papierosa 2/3 w nocy do okna to mi tak jakoś jasno w porównaniu do tego jak chodziłam w nocy na papierosa na początku semestru, no i sie wyjaśniło :]
[SIZE="1"]Jedyna rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.

Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie.

[/SIZE]
Odpowiedz
#6
Scully- brak ci romantyzmu... idź w cholerę Oczko
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#7
Phill jak zwykle poraża kurtuazją :-)

Ja tam wole taki półmrok, jak wracam z imprez to łatwiej do wyra trafić nieobijając sie o meble :-)
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#8
A ja tam często patrzę w niebo i nie uszło moim oczom to zjawisko. Oczywiście od lat je znam. W ogóle lubię patrzeć w niebo. Cięzko mi sobie wyobrazić, że w strefie koła podbiegunowego słońce na niebie zakresla koło nie zachodząc... :-)

A tak w ogóle to które słowo wolicie - zmierzch czy zmrok?
(W j.angielskim także są dwa określenia - twilight i dusk).
[SIZE="1"]PRZYSIĘGAM NA SWOJE ŻYCIE I SWOJĄ MIŁOŚĆ DO NIEGO, ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁA DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁA GO, BY ŻYŁ DLA MNIE[/SIZE]
Odpowiedz
#9
Phillrond napisał(a):Scully- brak ci romantyzmu... idź w cholerę Oczko
Mam wiele innych zalet, do ujawniania których nie potrzebuję nocnej poświaty Oczko ba, nawet nocy nie potrzebuję Oczko

Co do nieobijania się o meble - jest w tym coś, uważam, od kiedy rozwaliłam laptopa koleżance potykając się o kabel jak byłam nie pierwszej świeżości - ale była awantura, 2000zł w plecy Oczko
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#10
Cytat:Mam wiele innych zalet, do ujawniania których nie potrzebuję nocnej poświaty ba, nawet nocy nie potrzebuję

Z tego co juz tu sie o Tobie naczytałem, to wnioskuje, że wiele traci ten, kto w Twojej obecności gasi światło :-) Chociaż podobno w ciemności można dostrzec też normalnie niedostrzegalne szczegóły sylwetki :-)
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#11
More p0rn
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości