To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Czarna skrzynka Darwina" i wielka wiara Behego
#21
Windziarz napisał(a):Nikt też nie podważył tez Gene'a Raya.

Nie wiem kto to zacz. Ale tutaj wieje nudą. Może byście łaskawie zechcieli ze mną podyskutować na temat? To znaczy o nieredukowalnej złożoności. Może na temat tych wniosków:



Albo o (a)biogenezie?


Panowie dosyć lania wody, ja nie jestem Nabukomb, więc albo dykutujemy, albo wołajcie maynarda na pomocUśmiech
Odpowiedz
#22
bioslawek napisał(a):Może byście łaskawie zechcieli ze mną podyskutować na temat? To znaczy o nieredukowalnej złożoności.

Co to jest nieredukowalna złożoność?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#23
pilaster napisał(a):Co to jest nieredukowalna złożoność?

Tutaj:

I tutaj:


Masz łopatologicznie zdefiniowane co to jest nieredukowalna złożoność oraz na jakich argumenyach zawieszone są poglądy na temat teorii inteligetnego projektu. Tutaj znajdziesz prawdziwie zdefiniowane koncepcje, a nie w pismadłach neomitonańskich produkowanych hurtowo przez zwolenników SAMOdziejstwa, którzy wszystko wypaczają i sprowadzają do karykaturalnej postaci. Tworzą oni własne koncepcje NZ i TIP, a następnie je obalaqjąUśmiech. Jak przeczytasz i coś będzie nie na rączkę, to cytuj odpowiednie fragmenty (żebym wiedział do czego pijesz) i prezentuj swoje watpliwości. Powiedziałem!
Odpowiedz
#24
bioslawek napisał(a):Masz łopatologicznie zdefiniowane co to jest nieredukowalna złożoność


Nie mam. Smutny To jest tautologia nieredukowalnie złożone jest coś, co nie mogło powstać droga ewolucji, a nie mogło tak powstać, bo jest nieredukowalnie złożone.

Jaka jest prawdziwa, ilosciowa definicja nieredukowalnej złożoności? W jakich jednostkach i w jaki sposób się ją mierzy?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#25
pilaster napisał(a):Nie mam. Smutny To jest tautologia nieredukowalnie złożone jest coś, co nie mogło powstać droga ewolucji, a nie mogło tak powstać, bo jest nieredukowalnie złożone.

To tak jak mówiłem. Tworzecie sobie własne koncepcje nieredukowalnej złozoności (choć tak naiwnie głupiej jeszcze nie widziałem- ty chyba nie rozumiesz, co to jest tautologia,albo świadomie usiłujesz kogoś oszukać) i późnuiej z nimi dyskutujecie, obalając je sobie. Dostałeś namiary na moje poglady- masz tam opisany konkretny przykład organu nieredukowalnie złożonego, analizę ewolucjonistycznej wizji jego wyewoluowania oraz wykazanie bzdurności tych bajeczek. Masz też na przykladzie maszynki do mięsa i prawdziwych deklaracji Beheego opisane, co to naprawdę neiredukowalna złożoność. Ty to wszystko zraszasz moczem i tworzysz jakieś głupawe, alogiczne wizje nieredukowalnej złożoności. Z czymś takimi nie sposób dyskutować, więc znajdź sobie jakiegoś jelenia, który będzie tracił czas na czytanie twoich głupot. Nie podoba się ,to spadaj. Latami tutaj kisisz ogóra i szkolisz się w unikach retorycznych, ale nie ze mną te numery. Cytuj, co ci nie pasuje w moich opracowaniach, albo dalej dyskutuj z 'diabłem' w swojej głowie. Więc albo przechodzisz do rzeczy,albo EOT.
Odpowiedz
#26
Twierdzisz, że w swoim tekście zdefiniowałeś nieredukowalną złożoność. Wyszukałem więc frazę "nieredukowalna złożoność" w Twoim tekście i popatrz co wyszło:

tekst biosławka napisał(a):[SIZE=2]Czary mary, nie istnieje nic takiego jak nieredukowalna złożoność. W taki oto prosty sposób wyjaśniono poważny problem dla gradualizmu, który każde dziecko może dostrzec w systemach, takich jak pułapka na myszy.

Fraza występuje więc w Twoim tekście (a nie cytatach z innych osób)tylko raz i nie widać tam definicji "nieredukowalnej złożoności". Zacytuj więc swoją definicję nieredukowalnej złożoności, zamiast obrzucać użytkowników błotem.

Przydałoby Ci się też zaznajomić się z pojęciem tautologii, ale to już na marginesie.


[/SIZE]
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#27
No i nadal nie mamy żadnej ilościowej definicji "nieredukowalnej złożoności". Zatem o czym tu dyskutować?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#28
Pomogę bioSławkowi, bo chyba kojarzę skądś jakąś definicję. System nazywamy nieredukowalnie złożonym, jeśli żaden system powstały przez usunięcie dowolnej niezerowej liczby elementów z systemu pierwotnego nie posiada użytecznej funkcji. Inaczej: jeśli nie masz wszystkich elementów układanki, to nie masz właściwie nic.

Problem jest taki, że nie dość, że proponenci IP nie znaleźli w biologii żadnego takiego przykładu poza małymi białkami (każdy większy kandydat od razu przykuwa uwagę biologów i zaraz znajdują zastosowanie dla podelementów), to i to, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by nieredukowalnie złożone elementy powstawały drogą ewolucji.
Przykładową drogą powstawania elementów nieredukowalnie złożonych jest redukcja systemów bardziej złożonych. Czasami elementów układanki jest za dużo i zbędne można wyrzucić.

Ale nie jestem biologiem, więc na tym zakończę moją dyskusję nt. biologii. Jeśli jednak ktoś miałby ochotę zbłaźnić się wysuwaniem teorii o specifified complexity/specified information Dembskiego, to jako informatyk mógłbym coś powiedzieć. Ale to tylko jeśli.

Bez odbioru.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#29
Śmierć Szczurów napisał(a):Twierdzisz, że w swoim tekście zdefiniowałeś nieredukowalną złożoność. Wyszukałem więc frazę "nieredukowalna złożoność" w Twoim tekście i popatrz co wyszło:



Fraza występuje więc w Twoim tekście (a nie cytatach z innych osób)tylko raz i nie widać tam definicji "nieredukowalnej złożoności". Zacytuj więc swoją definicję nieredukowalnej złożoności, zamiast obrzucać użytkowników błotem.

Przydałoby Ci się też zaznajomić się z pojęciem tautologii, ale to już na marginesie.


[/i][/font][/color][/size][/font]

Zdefiniuj mi pojęcie DEFINICJA i wówczas będę wiedział czego oczekujesz. Jestem głęboko przkonany, że sam nie wiesz o co pytasz i czego oczekujesz.
Ja nikogo nie obrzucam błotem, przestańcie robić koncerty gorzkich zali, bo w ten sposób sami sobie ubliżacie.
Odpowiedz
#30
bioslawek napisał(a):Masz łopatologicznie zdefiniowane co to jest nieredukowalna złożoność

Może nie zrozumiałeś pytania, więc inaczej: Zacytuj fragment w którym łopatologicznie zdefiniowałeś co to jest nieredukowalna złożoność. Chyba wiesz co znaczą słowa, których używasz?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#31
Windziarz napisał(a):Pomogę bioSławkowi, bo chyba kojarzę skądś jakąś definicję. System nazywamy nieredukowalnie złożonym, jeśli żaden system powstały przez usunięcie dowolnej niezerowej liczby elementów z systemu pierwotnego nie posiada użytecznej funkcji. Inaczej: jeśli nie masz wszystkich elementów układanki, to nie masz właściwie nic.

Problem jest taki, że....

Kolejny, który dyskutuje z 'diabłem' w swojej głowie.
Tutaj w tym tekścia na przykladzie i łopatologicznym wyjasnieniu jest wyłożone moje zrozumienie nieredukowalnej złozoności i IP. Rozumiesz? Jak chcesz ze mną dyskutować, to cytuj z tego i obalaj, a jak nie to nie. Ostatni raz wam odpisuje i tłumaczę, jak będę z wami dyskutował:
[/url]

A jak chcecie się czegoś dowiedzić o definiowaniu, to prosze tutaj zajrzeć. Może w końcu załapiecie, co to jest definicja polęcia "definicja" i na jakich zasadach odbywa się samo definiowanie. Śmiech na sali, oni chcą definicji NZ ,a sami nie pojmuja co to jest wogóle definicja. Dajcie wy mi definicję małożowiny usznej, taką, aby każdy, który jej na oczy nie widział mógł ją narysowaćUśmiech. Gościu: nauczcie się odróżniać co to jest opis zjawiska i definiowanie, bo jedno i drugie jest zawarte w pierwszym zalinkowanym tekście i ze sobą nierozerwalnie koreluje. Jak papugi powtarzanie po Pilasterze, a on plecie trzy po trzy, żeby pleść. Czas zdobyć się na niezależne myślenie:

Tutaj jest o zasadach definiowania. Zapoznancie się ,to przynajmniej będziecie wiedzić czego oczekiwać:

Śmierć Szczurów napisał(a):Może nie zrozumiałeś pytania, więc inaczej: Zacytuj fragment w którym łopatologicznie zdefiniowałeś co to jest nieredukowalna złożoność. Chyba wiesz co znaczą słowa, których używasz?


Chyba jesteś niepoważny. Jak ci coś nie pasuje, to sobie cytuj i krytykuj. Tam jest napisane, gdzie się pisze o tej definicji NZ. A teraz podaj tą definicję pojęcia definicja. A zanim zacznioesz sie produkować wenętrznie, to zajrzyj tutaj, bo i tak twoje wysiłki bez odpowiedniej wiedzy spelzną na niczym:
[url=http://bioslawek.wordpress.com/2012/01/13/o-definiowaniu-i-metodach-wykrywania-inteligetnego-projektu-w-przyrodzie/]


Zrozum jedno czlowiecze: jak wy możecie ode mnie oczekiwać definicji czegoikolwiek, jak ty nie rozumiecie pojęć "definicja, definiowanie"? I nie wymiguj się na drugi raz, bo i tak będę żądał od was tej definicji aż do skutku. Macie się wykazać zrozumieniem co do swoich roszczeń, bo byłoby śmiesznie i głupio, gdyby było inaczej. Tak czy nie?
Odpowiedz
#32
A pojmujesz, że nie mamy tutaj ochoty przedzierania się przez kolejne fale Twoich wypocin? Napisz na forum (a nie wrzucaj linka) definicję "nieredukowalnej złożoności". I tyle. Bo na razie zarzuciłeś nam mnóstwo różnych rzeczy, ale tak jak Pilaster napisał, chyba się tej definicji nie doczekamy.

Czemu ja znowu dyskutuję z kreacjonistami...Smutny
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#33
Biosławek: Po pierwsze edytuj posty człowiecze.

Po drugie, skoro twierdzisz, że coś zdefiniowałeś, ale jakoś nikt tego nie widzi w Twoim tekście, to powinieneś być chyba w stanie zacytować ową definicję, wykazując prawdziwość swojego twierdzenia z posta nr 23.

Skoro jej nie zacytowałeś to jedyne sensowne wyjaśnienie jest takie, że nigdzie owego pojęcia nie zdefiniowałeś, czyli zwyczajnie w poście nr 23 kłamałeś.

Po trzecie: przestań nadużywać pogrubień.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#34
Śmierć Szczurów napisał(a):Biosławek:
Po drugie, skoro twierdzisz, że coś zdefiniowałeś, ale jakoś nikt tego nie widzi

Jak ktoś z was może to zobaczyć skoro wy nie rozumiecie na czym polega definiowanie? No podasz w końcu tą definicję pojęcia "definicja" czy nie?

Zaraz zajrzy tutaj jakiś wasz Moderator i zauważy waszą bezsilność, co zaowocuje kolejnym pousuwaniem moich postów. Podsumowaniem mojego zapewne krótkiego tu pobytutaj będzie bardzo wesoły tekścik z fotokopiami z naszych dysksuji Uśmiech
Odpowiedz
#35
Jak mi zacytujesz swoją definicję nie będę mógł jej nie zobaczyć - czekam więc. Podasz w końcu tę definicję pojęcia "nieredukowalna złożoność" czy nie?

Jestem adminem, więc moderator nie musi tu zaglądać, żeby Twój spam usuwać.

Edycja: Pragnę Cię zachęcić, żebyś w końcu podał ową definicję, więc do czasu jej podania przez Ciebie będę kasował Twoje linki to Twoich enuncjacji.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#36
Definicja (łac. definitio – określenie) – wypowiedź o określonym kształcie, w której informuje się o znaczeniu danego wyrażenia językowego drogą wskazania innego wyrażenia przynależącego do danego języka i posiadającego to samo znaczenie.

Proszę. A teraz podasz tą definicję "nieredukowalnej złożoności" w końcu, czy nie?
Ja naprawdę mam lepsze rzeczy do roboty, niż przedzieranie się przez kilka przydługich i grafomańskich zalinkowanych tekstów w poszukiwaniu jednej definicji, bo Ty nie potrafisz jej normalnie podać na forum.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#37
bioslawek napisał(a):Podsumowaniem mojego zapewne krótkiego tu pobytutaj będzie bardzo wesoły tekścik z fotokopiami z naszych dysksuji Uśmiech
Dyskusji ? Jak na razie na każde pytanie spamujesz linkiem do swojego bloga :lol2:
Cokolwiek by się  okazało, natura czeka i ukaże się nam taką, jaką jest. Dlatego jeśli zamierzamy ją badać, nie powinniśmy z góry decydować, co próbujemy odnaleźć, poza odnalezieniem czegoś więcej. Widzicie, rzecz tkwi w tym, że potrafię żyć z wątpliwościami i niepewnością i niewiedzą. Myślę, że o wiele bardziej interesujące jest życie bez odpowiedzi niż posiadanie odpowiedzi, które mogą być błędne"
Richard Feynman
Odpowiedz
#38
DiscendiCupiditate napisał(a):Dyskusji ? Jak na razie na każde pytanie spamujesz linkiem do swojego bloga :lol2:

Ponieważ tam jest zródło waszego oświecenia i moje argumenty. I zważaj na słowa,bo nadużywasz słowa "spamujesz". Pózniej będziecie płakać, że to ja byłem chamem i dlatego musieliście mnie zbanować. Stary numer z rękawicą, każdy was zna pod tym względemUśmiech
Odpowiedz
#39
bioslawek napisał(a):ja byłem chamem i dlatego musieliście mnie zbanować.

Za samo bycie chamem ani bycie kreacjonistą nie banujemy - nie rób sobie nadziei, że tak łatwo skrócimy Twoje męki.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#40
Jester napisał(a):Definicja (łac. definitio – określenie) – wypowiedź o określonym kształcie, w której informuje się o znaczeniu danego wyrażenia językowego drogą wskazania innego wyrażenia przynależącego do danego języka i posiadającego to samo znaczenie.

W wikipedii jest dużo więcej o tym napiosane, ale OK. Teraz sprawdz znaczenie podstawowego pojęcia używanego w definiowaniu "desygnat" i po zrozumieniu znaczenia słowa "'desygnat" napisz jak w kontekście tego zrozumienia rozumiesz regułkę, którą zacytowałeś z wikipedii. Jak już zobaczę, że wszystko pojmujesz, to wtedy własnoręcznie napiszę ci definicję nieredukowalnej złożoności. Bo będę wiedział, że rozumiesz czego oczekujesz. Więc chyba do ciebie dotarło,że samo zacytowanie nie wystarczy? Należy się jeszcze wykazać zrozumieniem tego, co się cytuje. Z resztą od poczatku cię o to prosiłem. Ja ze swojej strony obiecuje dać wszystko. Narazie twoj kolejny ruch.

Śmierć Szczurów napisał(a):Za samo bycie chamem ani bycie kreacjonistą nie banujemy - nie rób sobie nadziei, że tak łatwo skrócimy Twoje męki.

Bardzo miło by było napisać pozytywne sprawoznanie z gościny u was. Zawsze staram się pisać prawdę, nawet jeżeli komuś jest ona niewygodna. Honor i uczciwość , to podstawa!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości