To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wywiad z Kel Thuzem
#41
agnostos napisał(a):Wszędzie są nadużycia, na to trudno zaradzić...
Czy aby na pewno rozumiesz znaczenie słowa nadużycie?
Dla mnie tortury i skrytobójcze zabijanie własnych obywateli jest zbrodnią, nie nadużyciem.

agnostos napisał(a):Czy w Chile była możliwość demokratycznego przejścia do wolności? Czy mozna w sposób demokratyczny dokonać tych reform jakie dokonały się za czasów Pinocheta?
Wytłumacz mi co jest takiego niemożliwego w zorganizowaniu kilku tysięcy procesów. Dlaczego ludziom odmówiono prawa do obrony?
Jeżeli nie możesz się bronić, wystarczy że sąsiad, który cię nie lubi doniesie gdzie trzeba, jakobyś był spiskowcem i komunistą. I już po tobie.

agnostos napisał(a):Czy Pinochet popierał tortury czy nie, zależy od tego jakie wybierzesz sobie źródła.. Czy KOliberskie czy LBC-owe...

Za wiki:
Cytat:Istnieją liczne dowody, że generał Pinochet osobiście kierował krwawymi i brutalnymi represjami przeciw wszelkim przejawom opozycji. Dysydenci, którzy mieli odwagę podnosić głos przeciw Pinochetowi byli sekretnie i bez żadnego sądu mordowani, torturowani lub znikali bez wieści.

W styczniu 2005 pod wpływem lektury raportu Valecha, sztab generalny Armii Lądowej oficjalnie przeprosił naród chilijski za dokonane przez oficerów tej armii akty terroru. Najstarsza z córek Pinocheta – Lucia Pinochet Hiriart, również pod wpływem lektury raportu Valecha, oświadczyła publiczne, że działania aparatu terroru kierowanego przez jej ojca w latach 1973-1990 były aktami "bezprawnego barbarzyństwa".
Narodziny człowieka są narodzinami jego smutku. Im dłużej żyje, tym robi się głupszy, gdyż pragnienie uniknięcia nieuchronnej śmierci dokucza mu coraz bardziej. Jakież to gorzkie! Żyje nieosiągalnym! Pragnienie przetrwania w przyszłości czyni go niezdolnym do życia w teraźniejszości.
Czuang Tzu
Odpowiedz
#42
Na angielskiej wiki to inaczej brzmi ale mniejsza..

Jeśli rzeczywiście Pinochet kierował torturami to jest to czyn wielce haniebny.

Ale..

Podaj mi przykład jakiegoś dyktatora, który ekonomię oddaje w ręce ekonomistów zamiast wprowadzać centralne planowanie jak to zwykło bywać. Podaj przykład dyktatora który robi referendum i po porażce (wcale nie takiej sromotnej), oddaje władzę...

Edit:
Nic lece spać. Kolorwych snów, panie gramin..
zetodwudziestoslaw

"Najpierw jest góra,
Potem nie ma góry,
Potem jest."

"Wszystko, co wiesz, jest nieprawdą"
Odpowiedz
#43
agnostos napisał(a):Podaj mi przykład jakiegoś dyktatora, który ekonomię oddaje w ręce ekonomistów zamiast wprowadzać centralne planowanie jak to zwykło bywać. Podaj przykład dyktatora który robi referendum i po porażce (wcale nie takiej sromotnej), oddaje władzę...

Ależ ja nie neguję zasług Pinocheta, jeżeli chodzi o uzdrowienie gospodarki.
Ja tylko pytam, dlaczego reformom gospodarczym musiał towarzyszyć terror i bezprawie? Bo według mnie nie musiał.
Narodziny człowieka są narodzinami jego smutku. Im dłużej żyje, tym robi się głupszy, gdyż pragnienie uniknięcia nieuchronnej śmierci dokucza mu coraz bardziej. Jakież to gorzkie! Żyje nieosiągalnym! Pragnienie przetrwania w przyszłości czyni go niezdolnym do życia w teraźniejszości.
Czuang Tzu
Odpowiedz
#44
moze dlatego ze w Chile dzialalo mnostwo lewicowych organizacji paramilitarnych? Spojrz na Kolumbie ktora do dzisiaj boryka sie z FARC

to nie jest z mojej strony obrona Pinocheta ani atak na lewackich partyzantow, po prostu stwierdzenie faktu :-P
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#45
Dzisiaj wielu ludzi chce zdyskredytować Pinocheta i naprawdę trudno powiedzieć jaki byl naprawdę jego udzial w torturowaniu i bezprawiu.

Moim zdaniem nie dało się zrobić przewrotu w sposób zupelnie bezkrwawy.. Jak zauważył Kilgore, w Ameryce Pld działało i nadal dziala wiele bojówek lewicowych. W tamtych czasach dochodzili do tego agenci specjalni z ZSRR.

Na pewno mozna było przeprowadzić ten przewrót w lepszy sposób... Zawsze może być lepiej.

Uważam jednak że porównywanie Stalina i Pinocheta jest nie na miejscu... Tu nawet nei chodzi o skale mordów i działania (w przypadku Pinocheta potencjalnych mordów i tortur). Chodzi o to, że Pinochet chciał pomóc swojemu krajowi. Stalin miał gdzies swój naród.
zetodwudziestoslaw

"Najpierw jest góra,
Potem nie ma góry,
Potem jest."

"Wszystko, co wiesz, jest nieprawdą"
Odpowiedz
#46
Wykułem miecz, ognistą stal, trzy łokcie długą, grubą na cal

Odpowiedz
#47
juzew napisał(a):Otóż to. Tylko, że według lewicowej propagandy zdechnąć z głodu może nawet milion osób, najważniejsze tylko, żeby socjalizm miał się dobrze.

Albo jesteś opóźniony w rozwoju, albo kieruje Tobą zwyczajna złośliwość. "Lewacka propaganda", "zdechnąć pozwolic milionom", "by socjalizm miał się dobrze".Duży uśmiech
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#48
terefere, a Ty jesteś debil i masz krzywy ryj
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#49
juzew napisał(a):terefere, a Ty jesteś debil i masz krzywy ryj

BhuahahahaDuży uśmiech
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości