To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jaki sposób USA jest bandyckie wobec własnych obywateli?
#21
Kilgore Trout napisał(a):Gdyby to na Bialorusi policja urzadzila takie masywne polowanie na aktywistow media by darly ryja jak szalone. a tak...

...a tak panuje porządek i mniej bomb wybucha tu i ówdzie, zabijając mniej anoniowych kobiet i dzieci. Watpię by więzienia dla terrorystów zasiedlali zwykli polityczni przeciwnicy obecnego rzadu USA. Cała partia demokratyczna powinna już siedzieć razem z arabami w w więzieniach. A nie siedzą. Ciekawe dlaczego.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#22
Cytat:...a tak panuje porządek

A jaki zajebisty porządek panował w Dachau!
To jak, zasieki pod prądem stawiamy jutro o ósmej?
Cytat:mniej bomb wybucha tu i ówdzie, zabijając mniej anoniowych kobiet i dzieci.
Ale jakich bomb i gdzie? Jedyne bomby jakie wybuchały w usa, to te podkładane pod klinki aborcyjne, przez konserwy chrześcijańskie, bushowej maści.
Cytat:Watpię by więzienia dla terrorystów zasiedlali zwykli polityczni przeciwnicy obecnego rzadu USA.
Kolejna osoba o poglądach takich jak Cleo?
A ja "wątpię: by więzienia dla terrorystów (co to za cudo? masz na mysli łamiące prawa człowieka guantanamo?) w rosji zasiedlali zwykli polityczni przeciwnicy obecnego rządu.
Cytat:Cała partia demokratyczna powinna już siedzieć razem z arabami w w więzieniach. A nie siedzą. Ciekawe dlaczego.
Ba. Cała europa i pół ameryki powinno tam siedzieć, w koncy połowa głosuje na demokratów. A siedzi tylko co 50 obywatel. Raj kurna.
Odpowiedz
#23
Al-Rahim napisał(a):A jaki zajebisty porządek panował w Dachau!
To jak, zasieki pod prądem stawiamy jutro o ósmej?

Dzisiejszy system władzy nie wymaga tak skrajnych przykładów jak obozy kocentracyjne. Ludzi można kontrolować znacznie skuteczniej, w sposób niej rażący i quasi usprawiedliwiony moralnie. Spójrz na USA. Nawiązania do faszyzu są liczne i mają swoją słuszność, ale nikt nie jest w wstanie im niczego besprzecznie udowodnić Uśmiech

Al-Rahim napisał(a):Ale jakich bomb i gdzie? Jedyne bomby jakie wybuchały w usa, to te podkładane pod klinki aborcyjne, przez konserwy chrześcijańskie, bushowej maści.

Miałem na myśli coś innego, to raczej była przenośnia. Konkretnie chodzi mi o kontrolę nad sytuacją międzynarodową i utrzymywanue by toczyła się w odpowiednim kierunku. Odpowiednim dla kultury i istnienia narodów zachodnich.

Al-Rahim napisał(a):Kolejna osoba o poglądach takich jak Cleo?
A ja "wątpię: by więzienia dla terrorystów (co to za cudo? masz na mysli łamiące prawa człowieka guantanamo?) w rosji zasiedlali zwykli polityczni przeciwnicy obecnego rządu.

Nie wiem dokładnie jakie poglądy Cleo masz na myśli. Będe wdzięczny jeśli przybliżysz, wtedy będe mógł się do tego ustosunkować Uśmiech Łamiące prawa człowieka Guantanamo miałem na myśli. Kto ta siedzi? Głównie łamiący prawa człowieka szmaciastogłowi wojownicy Allaha. W moim odczuciu tam właśnie jest ich miejsce. I nie pogniewam się jeśli USA więcej takich więzięń stworzy, gdzie będzie pokazywać im jak miłe jest łamanie praw człowieka na ich własnej skórze.

Al-Rahim napisał(a):Ba. Cała europa i pół ameryki powinno tam siedzieć, w koncy połowa głosuje na demokratów. A siedzi tylko co 50 obywatel. Raj kurna.

wikiepedia podaje iż USA posiada aktualnie ok 303 824 646 obywateli. Zakładając że 50 siedzi w pace z a antyrządowość, to powinno tam siedzieć ich z 6 mln. Wierzysz w to?
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#24
Cytat:ale nikt nie jest w wstanie im niczego besprzecznie udowodnić
Ależ bezpośrednio można i udowadnia im się! Tylko że oni sobie nic z tego nie robią. To jak z koreą północną. Udowodnisz im że mordują i głodzą ludzi. I co z tego?
Cytat:Konkretnie chodzi mi o kontrolę nad sytuacją międzynarodową i utrzymywanue by toczyła się w odpowiednim kierunku. Odpowiednim dla kultury i istnienia narodów zachodnich.

Nie dla kultury zachodu, tylko dla wygody korporacji i koterii.
Wmówiono że powodzenie shella i coca coli, to powodzenie kultury zachodu.

Cytat:Łamiące prawa człowieka Guantanamo miałem na myśli. Kto ta siedzi? Głównie łamiący prawa człowieka szmaciastogłowi wojownicy Allaha.
Skąd wiesz że tak jest , że tacy ludzie tam siedzą skoro:
Nie mają wyroku sądów
nie mają w większości aktu oskarżenia,
są porywani ze swoich państw i przetrzymywania bez wiedzy i zgody swoich rządów
ci którzy przeżyli guantanamo, i są wypuszczani, sa niewinni


?!!

Cytat:wikiepedia podaje iż USA posiada aktualnie ok 303 824 646 obywateli. Zakładając że 50 siedzi w pace z a antyrządowość, to powinno tam siedzieć ich z 6 mln. Wierzysz w to?

Nie 6 mln. Liczysz obywateli razem z dziećmi i niepełnosprawnymi umysłowo. Tak się zakłamuje statystyki Uśmiech

Od ładnych 20 lat w usa nastepuje ogromny przyrost więźniów. W 1998 było ich 1,6 mln.
Odpowiedz
#25
Al-Rahim napisał(a):Ależ bezpośrednio można i udowadnia im się! Tylko że oni sobie nic z tego nie robią. To jak z koreą północną. Udowodnisz im że mordują i głodzą ludzi. I co z tego?

W sumie racja. Tyle że:
1. nie ma siły która mogłaby USA "ukarać" czy naprostować. Kiedyś spotkałem się z naiwnym głosem, że mogłoby to zrobić ONZ :lol2:
2. Nikt w takiej korei na czele z USA nie zainterweniuje. Bo to się nie opłaca. Wysokie koszta i niskie dochody. "Praw człowieka" "broni" się tam, gdzie z owej "obrony" popłyną konkretne przeliczalne na dolary korzyści.

Al-Rahim napisał(a):Nie dla kultury zachodu, tylko dla wygody korporacji i koterii.
Wmówiono że powodzenie shella i coca coli, to powodzenie kultury zachodu.

To fakt. Ale to stanowi również blokadę dla pewnych pozaeuropejskich państw, blokadę dla zwiększenia się ich politycznego i gospodarczego wpływu, co zaś ma cholernie wielkie znaczenie w kontekście historycznym czy można by rzec dziejowym. i tu widzę zasadniczy plus.

Al-Rahim napisał(a):Skąd wiesz że tak jest , że tacy ludzie tam siedzą skoro:
Nie mają wyroku sądów
nie mają w większości aktu oskarżenia,
są porywani ze swoich państw i przetrzymywania bez wiedzy i zgody swoich rządów
ci którzy przeżyli guantanamo, i są wypuszczani, sa niewinni


?!!

Iii?! Trudno żeby wypuszczali tych "winnych" Uśmiech wiem, wiem że to totalitarne, że bandyctwo i rozbój w biały dzień. Ale co z tego? Na nikim to większego wrażenia nie robi. Co tylko zaświadcza jak wątłe i iluzoryczne są międzynarodowe standardy "praw człowieka" i "humaniitaryzmu".

Al-Rahim napisał(a):Nie 6 mln. Liczysz obywateli razem z dziećmi i niepełnosprawnymi umysłowo. Tak się zakłamuje statystyki Uśmiech

Od ładnych 20 lat w usa nastepuje ogromny przyrost więźniów. W 1998 było ich 1,6 mln.

Istotnie mój błąd.
Ilu spośród tych 1.6 mln to więźniowie kryinalni a ilu to polityczni?
i co najważniejsze jak gadamy o liczbach, jak się te wartości odnoszą do innych znaczących krajów? Rozchodzi mi się o skalę porównawczą
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#26
Cytat: racja. Tyle że:
1. nie ma siły która mogłaby USA "ukarać" czy naprostować. Kiedyś spotkałem się z naiwnym głosem, że mogłoby to zrobić ONZ
2. Nikt w takiej korei na czele z USA nie zainterweniuje. Bo to się nie opłaca. Wysokie koszta i niskie dochody. "Praw człowieka" "broni" się tam, gdzie z owej "obrony" popłyną konkretne przeliczalne na dolary korzyści.
W jaki sposób wpływa to na mniejszą bandyckość USA? W żaden. End.


Cytat:, blokadę dla zwiększenia się ich politycznego i gospodarczego wpływu, co zaś ma cholernie wielkie znaczenie w kontekście historycznym czy można by rzec dziejowym. i tu widzę zasadniczy plus.
Jak na razie dzięki bandyskości USA wzrastają właśnie wpływy antyzachodnich państw i ugrupowań. USA samo sobie produkuje al-kaidę i antyamerykańskie boówki, wewnątrz wqłasnego państwa, właśnie poprzez swoje policyjne metody.

Cytat:Trudno żeby wypuszczali tych "winnych"
I to są właśnie poglady Cleo. Jeśli kogośwpakowano do guantanamo to znaczy że byl winny. Pal licho procesy sądowe, dowody, akty oskarżenia, prawa człowieka, i umowy międzynarodowe, zakazy stosowania tortur. Wielki brat wie lepiej.

Cytat:Co tylko zaświadcza jak wątłe i iluzoryczne są międzynarodowe standardy "praw człowieka" i "humaniitaryzmu".
To oznacza tylko jakie wątłe jest myslenie, takich jednostek jak Cleo, i widac niestety ty chyba tez.

Cytat:Ilu spośród tych 1.6 mln to więźniowie kryinalni a ilu to polityczni?
i co najważniejsze jak gadamy o liczbach, jak się te wartości odnoszą do innych znaczących krajów? Rozchodzi mi się o skalę porównawczą
Ilu polityczni? Zależy od klasyfikacji. Jeśli jest jednak 1 to już o 1 za duzo. A właśnie te ich "homeland securit, i patriot act" produkują takich więźniów na skalę masową. Poza tym, najlepszy więzeień, to aki który nie siedzi w pace, lecz taki który pracuje, ale się boi wychylić nosa poza ramy.

A skala porównawcza? USA ma największą statystycznieilość więźniów na świecie.
Odpowiedz
#27
Al-Rahim napisał(a):W jaki sposób wpływa to na mniejszą bandyckość USA? W żaden. End.

not end. To sprawia że mogą robić wszystko co im się podoba Uśmiech

Al-Rahim napisał(a):Jak na razie dzięki bandyskości USA wzrastają właśnie wpływy antyzachodnich państw i ugrupowań. USA samo sobie produkuje al-kaidę i antyamerykańskie boówki, wewnątrz wqłasnego państwa, właśnie poprzez swoje policyjne metody.

Al kaida o ile się orientuje powstała w ogóle z amerykańskich pieniędzy i pod pratronatem amerykańskiego wywiadu. Zresztą pewnie dalej to amerykańska marionetka, podobnie jak Osama itp.
Zaś antyamerykańskość rodzić się już będzie z samego faktu dominacji USA, to nieuniknione. Stany upadną, to stare bojówki przemalują się barwy potępiającego nowego hegemona. Chyba że ten się nie będzie pierdolił i wszystkich pozabija.

Al-Rahim napisał(a):I to są właśnie poglady Cleo. Jeśli kogośwpakowano do guantanamo to znaczy że byl winny. Pal licho procesy sądowe, dowody, akty oskarżenia, prawa człowieka, i umowy międzynarodowe, zakazy stosowania tortur. Wielki brat wie lepiej.

Nie twierdze że siedzą tam winnni. Słowo "winni" ująłem w powszedni poście w cudzysłówm sądziłem że zrozumiesz o co mi chodzi.

Al-Rahim napisał(a):To oznacza tylko jakie wątłe jest myslenie, takich jednostek jak Cleo, i widac niestety ty chyba tez.

Nie bardzo. Ja zwyczajnie nie wierzę w tzw "prawa człowieka", "humanitaryzm", "umowy międzynarodowe" czy "demokrację". To jedna wielka abstrakcja. Ludzie zawsze się bedą zabijać, zawsze będzie ludobójstwo, tortury, prześladowania, czystki etncizne, terror. To nie pochwała, lecz stwierdzanie faktu i akceptacja rzeczywistości.

Al-Rahim napisał(a):Ilu polityczni? Zależy od klasyfikacji. Jeśli jest jednak 1 to już o 1 za duzo. A właśnie te ich "homeland securit, i patriot act" produkują takich więźniów na skalę masową. Poza tym, najlepszy więzeień, to aki który nie siedzi w pace, lecz taki który pracuje, ale się boi wychylić nosa poza ramy.
A skala porównawcza? USA ma największą statystycznieilość więźniów na świecie.

a porównywałaś to np z takimi Chinami albo Rosją? Podejrzewam że w totalitarnych Chinach te współćzynniki będą raczej nieco wyższe. Podejrzewa, bo liczb w tym wzgledzie żadnych przytoczyć nie mogę.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#28
Cytat:To sprawia że mogą robić wszystko co im się podoba
Ekstra. Nic nowego do tematu to nie wniosło.

Cytat:Słowo "winni" ująłem w powszedni poście w cudzysłówm sądziłem że zrozumiesz o co mi chodzi.
Pardon, nie znam się na nowomowie. Dla mnie "winny" to ktoś skazany prawomocnym wyrokiem sądu, w panstwie o podpisanych, i stosowanych konwencji o prawach człowieka.
Kiepsko u mnie z faszystkowsko-policyjno moralnością.

Cytat:To nie pochwała, lecz stwierdzanie faktu i akceptacja rzeczywistości.
Ja jednak nie akceptuje faszyzmu i orwellostwa.

Cytat:Podejrzewam że w totalitarnych Chinach te współćzynniki będą raczej nieco wyższe. Podejrzewa, bo liczb w tym wzgledzie żadnych przytoczyć nie mogę.
No i strzelasz w płot. Statystyki są jasne. USA wiedzie prym światowy.
Odpowiedz
#29
Al-Rahim napisał(a):Ekstra. Nic nowego do tematu to nie wniosło.

wnosi. Prostą konkluzję. Gówno w kwestii USA da się zrobić

Al-Rahim napisał(a):Pardon, nie znam się na nowomowie. Dla mnie "winny" to ktoś skazany prawomocnym wyrokiem sądu, w panstwie o podpisanych, i stosowanych konwencji o prawach człowieka.
Kiepsko u mnie z faszystkowsko-policyjno moralnością.

kiepsko u mnie z akceptacją prawd absolutnych. prawomocne sądy nazbyt często skazują niewinnych ludzi, w polsce to np wręcz tradycja i uniewinniają bandytów, też polska tradycja. Wiec porównując to z USA nie zauważam nazbyt znaczącej różnicy. No tak. Oni mają lepsze zaplecze techniczne i propagandowe i gnębią również obcokrajowców. Polacy gnębią tylko swoich.

Al-Rahim napisał(a):Ja jednak nie akceptuje faszyzmu i orwellostwa.

Świata nie zmienisz Oczko to cywilizacja, to historia, to fatum. Teraz aż do zbawiennego upadku cywilizacji nie uświadczysz innej realnej formy państwowości.

Al-Rahim napisał(a):No i strzelasz w płot. Statystyki są jasne. USA wiedzie prym światowy.

Co cóż...Uśmiech
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#30
Cytat:prawomocne sądy nazbyt często skazują niewinnych ludzi, w polsce to np wręcz tradycja i uniewinniają bandytów
Zdecydowanie lepsze są masowe aresztowania niewinnych ludzi, bez dawania im prawa do obrony, bez oskarżenia, oraz stosowanie tortur.

Cytat:Świata nie zmienisz
Moja ulubiona złota myśl. Och, gdyby wszyscy tak mysleli, nigdy nie musielibyśmy się męczyć z planem balcerowicza, i teraz grzecznie seth czekałby drugi dzień w kolejce po mięso.
Odpowiedz
#31
Al-Rahim napisał(a):Moja ulubiona złota myśl. Och, gdyby wszyscy tak mysleli, nigdy nie musielibyśmy się męczyć z planem balcerowicza, i teraz grzecznie seth czekałby drugi dzień w kolejce po mięso.

O ile miałby na co czekać...
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#32
Al-Rahim napisał(a):Zdecydowanie lepsze są masowe aresztowania niewinnych ludzi, bez dawania im prawa do obrony, bez oskarżenia, oraz stosowanie tortur.

jedno i drugie bynajmniej nie nowość w dziejach ludzkości, rzekłbym że standard. A czy lepsze, nie wiem. Jestem amoralny. Choć przyznam że nie chciałbym tego doświadczyć.

Al-Rahim napisał(a):Moja ulubiona złota myśl. Och, gdyby wszyscy tak mysleli, nigdy nie musielibyśmy się męczyć z planem balcerowicza, i teraz grzecznie seth czekałby drugi dzień w kolejce po mięso.

Wątpię. To że komunizm upadł to nie skutek działania pokoleń walęsów ale efekt przyzwiolenia ZSRR, którego erozja na tyle daleko się posuneła że nie mogło polskiego satelity utrzymać i polityki USA, która ową erozję znacznie przyśpieszyła. Gdyby ZSRR okazało się lepsze od USA Al Rahim stałby w kolejce po mięso razem z sethem. Współczując że Amerykanie i Brytyjczycy teraz też muszą w takowej kolejce stać Oczko
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#33
Cytat:Choć przyznam że nie chciałbym tego doświadczyć.
Więc nie jesteś amoralny. Jesteś po prostu forumowy twardziel, z wirtualnymi cojones do kolan.

Cytat:o że komunizm upadł to nie skutek działania pokoleń walęsów ale efekt przyzwiolenia ZSRR, którego erozja na tyle daleko się posuneła że nie mogło polskiego satelity utrzymać i polityki USA, która ową erozję znacznie przyśpieszyła.
Uśmiech

A ta polityka usa, a ta erozja t oz dupy się wzieła? Z czynów właśnie, cyfrowy satanisto! Gdyby ludzie położyli laskę, to kołchoz byłby dalej. Patrz korea północna. W tym psim raju ludożerców, dalej trwa to co trwałoby u nas. Gdyby nie studenci, robotnicy, wałęsa, i wkurwiony pan kowalski.
Cytat:Gdyby ZSRR okazało się lepsze od USA Al Rahim stałby w kolejce po mięso razem z sethem. Współczując że Amerykanie i Brytyjczycy teraz też muszą w takowej kolejce stać
Na tym polega dowcip że nie musiałoby być lepsze od USA. Musiałoby być lepsze, bardziej bezwzględne, wobec swoich obywateli. Gdyby byli bierni, tak jak "nadczłowiek" którego okazujesz w blasku, nosiłbyś teraz jedną rzecz. Przypinkę z towarzyszem wodzem.

I wracając do tematu - właśnie do tego prowadzi zarówno bandyctwo łamania prawprzez USA (zarówno w guantanamo, jak i u siebie na miejscu). Do bierności społeczeństwa i jeszcze wiekszego bandyctwa.






Pij colę.
Odpowiedz
#34
...czasem jednak jest

i takich sk...ow zatrudniaja jako psow
Odpowiedz
#35
To kwestia jednostek. Zwykłych zakompleksieńców. W temacie chodzi o system.
Z drugiej strony, system produkuje zakochanych w swoim "autorytecie" kozaków, jednak kieruje ich agresje raczej w określone cele (patrz:iran).
Odpowiedz
#36
Al-Rahim napisał(a):Więc nie jesteś amoralny. Jesteś po prostu forumowy twardziel, z wirtualnymi cojones do kolan.

od kiedy to amoralność implikuje sadomasochizm?

Al-Rahim napisał(a):A ta polityka usa, a ta erozja t oz dupy się wzieła? Z czynów właśnie, cyfrowy satanisto! Gdyby ludzie położyli laskę, to kołchoz byłby dalej. Patrz korea północna. W tym psim raju ludożerców, dalej trwa to co trwałoby u nas. Gdyby nie studenci, robotnicy, wałęsa, i wkurwiony pan kowalski.

dopóki system represji działa sprawnie, wszystkich od studentów po pana kowalskiego można zwyczajnie zajebać. I zajebywano. Wspomnijmy radosne czasy Stalinizmu, vacariusowy matecznik.

Al-Rahim napisał(a):Na tym polega dowcip że nie musiałoby być lepsze od USA. Musiałoby być lepsze, bardziej bezwzględne, wobec swoich obywateli. Gdyby byli bierni, tak jak "nadczłowiek" którego okazujesz w blasku, nosiłbyś teraz jedną rzecz. Przypinkę z towarzyszem wodzem.

Nie pochwalam bierności ani jej nie zalecam. Ale nie popieram walki z wiatrakami. Chcesz zmienić system? Stań się jednym z rządzących. Inaczej rozbijesz się o ścianę wraz z swoimi ideałami.

Al-Rahim napisał(a):I wracając do tematu - właśnie do tego prowadzi zarówno bandyctwo łamania prawprzez USA (zarówno w guantanamo, jak i u siebie na miejscu). Do bierności społeczeństwa i jeszcze wiekszego bandyctwa.

Nie sądze.
Usa wybrało lepszy sposób na tłumienie zapędów idealistów takich jak Ty. Mianowicie zamiast totalnej represji ogłupianie ludu, roztapianie go w komercji. Represja i ogłupianie co prawda są obecne zarówno w USA jak i ZSRR, ale jak widać nieco odrębne proporcje i jakość.
Styl ZSRR nieuchronnie prowadził do eskalacji niezadowolenia, styl USA potrafi nad tym zapanować.

btw, z zdziwieniem odgrywam liczne punkty wspólne usa i zsrr, nie tylko te wyienione. Ciekawe spostrzeżenie

Al-Rahim napisał(a):Pij colę.

hmm?
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#37
Cytat:dopóki system represji działa sprawnie, wszystkich od studentów po pana kowalskiego można zwyczajnie zajebać. I zajebywano.
A czemu działał sprawnie? Bo ludzie kładli laskę.
A czemu się rozwalił? Bo przestali. I do tego namawiam, w tym się różnimy.

Cytat:Chcesz zmienić system? Stań się jednym z rządzących. Inaczej rozbijesz się o ścianę wraz z swoimi ideałami.

Już lepiej. Ale "rządzący" to wiele znaczeń. Wałęsa rządził strajkami. A jednak i na rząd wpływał.


Cytat:Usa wybrało lepszy sposób na tłumienie zapędów idealistów takich jak Ty. Mianowicie zamiast totalnej represji ogłupianie ludu, roztapianie go w komercji. Represja i ogłupianie co prawda są obecne zarówno w USA jak i ZSRR, ale jak widać nieco odrębne proporcje i jakość.
Tym większe to bandyctwo.
Odpowiedz
#38
Al-Rahim napisał(a):A czemu działał sprawnie? Bo ludzie kładli laskę.
A czemu się rozwalił? Bo przestali. I do tego namawiam, w tym się różnimy.

nie. Ty po prostu niezauważasz pewnego fatalizmu. Upadła komuna, rządzi demokratyczny totalitaryzm USA, upadnie USA porządzi chiński totalitaryzm itd. historia jest sterowana. Jedyna droga do wolności jakiej pragniesz prowadzi przez upadek cywilizacji.

Al-Rahim napisał(a):Już lepiej. Ale "rządzący" to wiele znaczeń. Wałęsa rządził strajkami. A jednak i na rząd wpływał.

Ale i ten rząd mógł go w każdym momencie wyeliminować. Był tolerowany, czyli był potrzebny

Al-Rahim napisał(a):Tym większe to bandyctwo.

ale jak subtelne, w jakie piękne idee obleczone i jak sprawne. nie widzisz postepu ludzkości w ewolucji form ucisku? (bynajmniej nie chiodzi mi o to że sam ucisk jest jakimkolwiek wyznacznikiem postepu)
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#39
Cytat:Był tolerowany, czyli był potrzebny

I sie przeliczyli.

Cytat:Upadła komuna, rządzi demokratyczny totalitaryzm USA, upadnie USA porządzi chiński totalitaryzm itd. historia jest sterowana. Jedyna droga do wolności jakiej pragniesz prowadzi przez upadek cywilizacji.

Przez upadek bandyctwa. Cywilizacji na poziomie na razie nie ma. A na pewno nie w USA.

Cytat:ale jak subtelne, w jakie piękne idee obleczone i jak sprawne. nie widzisz postepu ludzkości w ewolucji form ucisku?
Jakoś mi od tego nie staje.
Odpowiedz
#40
http://www.newscientist.com/blogs/shorts...ing-p.html

Last year, New Scientist revealed that the US Department of Homeland Security is developing a system designed to detect "hostile thoughts" in people walking through border posts, airports and public places. The DHS says recent tests prove it works.

spoko, wcale nie jest to chora orwellowska technologia, wcale mnie cos takiego nie przeraza, ufam rzadowi amerykanskiemu, wiem ze to po to by bylo wiecej wolnosci na swiecie.

łohoho:
Army deploys combat unit in US for possible civil unrest

For the first time ever, the US military is deploying an active duty regular Army combat unit for full-time use inside the United States to deal with emergencies, including potential civil unrest.

Beginning on October 1, the First Brigade Combat Team of the Third Division will be placed under the command of US Army North, the Army’s component of the Pentagon’s Northern Command (NorthCom), which was created in the wake of the September 11, 2001 terrorist attacks with the stated mission of defending the US “homeland” and aiding federal, state and local authorities.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości