To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CERN - uruchomienie zderzacza LHC!! (na żywo)
#61
El Commediante napisał(a):Fiasko - to był żart Oczko co zresztą napisałem...
to fakt.
żartowałem.
myślałem, że każdy zatrybi...

Odpowiedz
#62
http://op-webtools.web.cern.ch/op-webtoo...p?usr=LHC1

Status LHC.
Odpowiedz
#63
fiasko napisał(a):Chodzi o wpadanie antycząstek do środka horyzontu?
Chodzi mi o teorię Hawkinga, nie wiem do końca na czym polega, stąd moje "ponoć", ale chyba ma to jakiś związek z antycząstkami wpadającymi do środka, przynajmniej tak wynika z tekstu na Wikipedii.

fiasko napisał(a):Musze coś jeszcze dopisać: Ubóstwiam ten avatar! Skąd ty to masz?
Wygrzebałem kiedyś w internecie, już sam nie pamiętam, gdzie dokładnie :p
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
#64
Pierwsze zderzenia w CMS!!

http://cmsdoc.cern.ch/cms/performance/Fi...Event2.png

[COLOR="Red"]------
zmieniłem na link, bo sporawy coś ten obrazeczek

mod[/COLOR]
Odpowiedz
#65
i wyniklo juz z tego cos ciekawego, czy jeszcze trzeba poczekac? :p
Odpowiedz
#66
To zależy czego oczekujesz. Ustawianie LHC i detektorów jeszcze trochę potrwa zanim zacznie się zbieranie danych ze zderzeń.
Odpowiedz
#67
Ktoś rozpoznaje już tam twarz Jezusa czy jeszcze nie?
|. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |
|. .. ..|. . .. |... . .|. ... .| .. ...| . .. .|.. . ..| ...
http://radiojazz.fm/
Odpowiedz
#68
Watykan nie jest krajem członkowskim CERN Oczko
Odpowiedz
#69
Demon napisał(a):Ktoś rozpoznaje już tam twarz Jezusa czy jeszcze nie?

:lol2:
Odpowiedz
#70
Demon napisał(a):Ktoś rozpoznaje już tam twarz Jezusa czy jeszcze nie?

[Obrazek: jezuscern.jpg]
Szczęśliwy

Odpowiedz
#71
szukajacyadi napisał(a):i wyniklo juz z tego cos ciekawego, czy jeszcze trzeba poczekac? :p
Czekać do 2012, wtedy będzie koniec świata.
W chrześcijaństwie najbardziej lubię to, że nie jest islamem - Pat Condell
Odpowiedz
#72
Rexerex. napisał(a):[Obrazek: jezuscern.jpg]
Szczęśliwy
No i wszystko jasne. Bóg istnieje, a my idziemy do piekła.

No to co... zamykamy forum i do spowiedzi?
|. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |
|. .. ..|. . .. |... . .|. ... .| .. ...| . .. .|.. . ..| ...
http://radiojazz.fm/
Odpowiedz
#73
Hm... przepraszam że wtrące, ale po czym poznacie że to Jezus? Po spinie? wszak jest napisane by strzec sie fałszywych proroków.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#74
Znaleźli go po tym, że schował się w zwojach elektromagnesów i czekał aż wyjdzie na prześwietleniu. Ot kawalarz z niego.

Myślę, że na konkrety będzie trzeba jeszcze poczekać. Dane trzeba opracować i zinterpretować. Z samych zdjęć laik nic nie wywnioskuje. Chyba, że bardzo dobrze zna się na fizyce cząstek elementarnych to może sobie wtedy coś tam przypuszczać.
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#75
fiasko napisał(a):Myślę, że na konkrety będzie trzeba jeszcze poczekać. Dane trzeba opracować i zinterpretować. Z samych zdjęć laik nic nie wywnioskuje. Chyba, że bardzo dobrze zna się na fizyce cząstek elementarnych to może sobie wtedy coś tam przypuszczać.

Z początkowych danych będzie można poprawić dokładność wyników z Tevatronu i potwierdzić kilka w miarę nisko energetycznych przewidywań Modelu Standardowego, które już nie były dostępne w zakresie energii i świetlności poprzedników LHC. Mogą się pojawić pierwsze przypadki o sygnaturach, których poszukujemy, ale do otrzymania statystycznie znaczących wyników bardzo rzadkich przypadków potrzeba lat zbierania danych. Jest też spora szansa, że odkryjemy coś, czego się zupełnie nie spodziewaliśmy, tzw. "nową fizykę".
Odpowiedz
#76
Cleo napisał(a):http://op-webtools.web.cern.ch/op-webtoo...p?usr=LHC1

Status LHC.
w światowej nauce widać wyraźny regres:
fraktale przynajmniej można było se wydrukować na Tszercie, a takie kreski, co?
nuuuuuda!

Odpowiedz
#77
Słuchajcie, siedzę tutaj z kolegą co ma doktorat z fizyki i analizujemy te wykresy.
I pośród tych wszystkich danych, jedno przykuło naszą uwagę:
http://www.voila.pl/074/evuzm/index.php?get=1&f=1
|. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |. .. ... |
|. .. ..|. . .. |... . .|. ... .| .. ...| . .. .|.. . ..| ...
http://radiojazz.fm/
Odpowiedz
#78
o ile wiem nie można mówić o czarnych dziurach o średnicy jądra mniejszej lub równej średnicy jądra największej gwiazdy neutronowej, więc twierdzenie że stworzy się czarną dziurę w wyniku zderzenia masy kilku nawet żeby atomów cięższych pierwiastków jest trochę niedorzeczne bo nawet masa całego naszego układu słonecznego nie byłaby w stanie utworzyć czarnej dziury.

Inną kwestią jest to czy możliwe jest powstanie nierozszczepialnego jądra bazującego na prawach utrzymujących w całości jądro gwiazdy neutronowej.

Jeśli pojawiłaby się cząsteczka o masie atomowej przekraczającej wszystkie unununia, której siła grawitacyjna wewnątrz jądra byłaby w stanie zrównoważyć siły energii neutronów, które z kolei stabilizują jądro osłabiając wzajemne oddziaływania protonów, to stworzyliby nie tyle czarną dziurę co raczej coś na kształt małej gwiazdy neutronowej, która jeszcze niekoniecznie składałaby się wyłącznie z neutronów.

Nie jest też wcale powiedziane że masa tej cząsteczki byłaby na tyle duża aby być w stanie przyciągać i wchłaniać kolejne cząsteczki, a co za tym idzie pochłonęłaby Ziemię - Armagedon. Moglibyśmy po prostu stworzyć jeden pojedynczy duży atom.

Jednak jeśli okazałoby się że siła przyciągania jądra jest na tyle duża że jest w stanie dołanczać do siebie kolejne cząsteczki, to zagrożona byłaby jedynie Ziemia. Może nawet i księżyc by zostawiła, bo pole grawitacyjne Ziemi nie przybrałoby na sile poza Ziemią, a tylko nieznacznie osłabiłoby się w stosunku do Księżyca (więc Księżyc krążyłby wokoło bliżej niezidentyfikowanego jądra planety neutronowej)
Odpowiedz
#79
misiek89 napisał(a):o ile wiem nie można mówić o czarnych dziórach ...

Chyba coś źle wiesz Oczko
Odpowiedz
#80
Nawet gdyby jakimś przypadkiem w LHC powstała czarna dziura to Ziemia jest bezpieczna . Nad głowami mamy akcelerator o wiele potężniejszy który na dodatek działa już kilka miliardów lat i nic się nie stało. Sama energia jaka wytwarzana jest w LHC jest mikroskopijna w porównaniu z naturalnym promieniowaniem kosmicznym...jednak na akceleratorze da się zamontować detektory...i to one są prawdziwymi cudeńkami :>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości